Zamojski Szpital Niepubliczny Sp. z o.o.
 
  Polskiej Federacji Szpitali 

Konferencje organizowane przez Zamojski Szpital Niepubliczny sp. z o.o.Regionalna Konferencja Polskiej Federacji Szpitali:

Zamojskie Spotkania Hematologiczne:
 • VIII Zamojskie Spotkania Hematologiczne - 20 października, Hotel "Artis" w Zamościu


  W dniu 20 października odbyło się VIII Zamojskie Spotkanie Hematologiczne. Konferencja organizowana przez Zamojski Szpital Niepubliczny odbywa się od kilku lat z udziałem najwybitniejszych polskich hematologów i jest platformą edukacyjną oraz wymiany wiedzy dla szerokiego grona lekarzy poczynając od lekarzy rodzinnych poprzez internistów do hematologów. Tematyka tych spotkań obejmuje praktyczne zagadnienia i praktyczne podejście do problemów hematologicznych, jakie prezentują nam pacjenci oraz stara się pokazać możliwości i zasady prowadzenia pacjentów na każdym szczeblu postępowania od lekarza tzw. 1-go kontaktu poprzez internistę do hematologa włącznie.

  W tym roku wykłady prowadzili jak zwykle Profesorowie z wielu ośrodków hematologicznych w Polsce, włącznie z obecnym i byłym krajowym konsultantem (Prof. W.W. Jędrzejczak, Prof. D. Wołowiec), byłym i obecnym dyrektorem Instytutu Hematologii i Transfuzjologii w Warszawie (Prof. E. Lech-Marańda, Prof. K. Warzocha), kierownicy oraz profesorowie klinik IHIT (Prof. J. Windyga, Prof. J. Góra-Tybor, Prof. K. Jamroziak) i Uniwersytetu Medycznego w Warszawie (Prof. J. Dwilewicz-Trojaczek) oraz klinik hematologicznych w Poznaniu (Prof. L. Gil), Wrocławiu (Prof. T. Wróbel), Krakowie (Prof. T. Sacha) i oczywiście grono profesorów lubelskich (Prof. I. Hus, Prof. K. Giannopoulos) z Panią Profesor Anną Dmoszyńską na czele, która od wielu lat jest patronem, współorganizatorem i dobrą duszą tych spotkań.

  W tematyce tegorocznego spotkania uwzględniono m.in. usystematyzowanie i zrozumienie czym jest chłoniak i białaczka w czasach obecnych, przedstawiono uaktualnione podejścia do chorób nowotworowych krwi zgodnie z ubiegłoroczną modyfikacją klasyfikacji WHO z uwzględnieniem roli i współpracy lekarzy wszystkich szczebli w prowadzeniu pacjenta, problemy zaburzeń odporności u tych pacjentów z położeniem nacisku przede wszystkim na problematykę szczepień oraz problemy koagulogiczne: żylna choroba zakrzepowo-zatorowa, a także co powinniśmy wiedzieć o nowych doustnych antykoagulantach oraz mało znana wszystkim  i wydająca się niedodiagnozowaną nocna napadowa hemoglobinuria.

  Organizatorem spotkania jak już wspomniano na wstępie był Zamojski Szpital Niepubliczny (Oddział Hematologiczny), natomiast organizatorem logistycznym była firma Med-Space z Lublina. Patronat nad spotkaniem obok P. Profesor Anny Dmoszyńskiej objął Pan Prezydent Miasta Zamościa A. Wnuk. Patronatu Polskiego Towarzystwa Hematologów i Transfuzjologów udzielił P. Profesor T. Robak, Prezes towarzystwa. Główny patronat medialny nad wydarzeniem objął najważniejszy portal hematologiczny w Polsce, www.hematoonkologia.pl.

  Spotkanie cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem. Wzięło w nim udział ponad stu lekarzy głównie z okolicznych ośrodków, ale także z dalszych ośrodków Lubelszczyzny oraz niekiedy dalekich miejscowości w Polce. W spotkaniu uczestniczyli również przedstawiciele ośrodków hematologicznych na Ukrainie.

  Tradycją też już kilkuletnią jest wręczanie podczas konferencji statuetek Przyjaciela Zamojskiej Hematologii przyznawanych corocznie przez Stowarzyszenie Pomocy Chorym na Nowotwory Krwi w Zamościu. W tym roku tytuł Przyjaciela i statuetkę otrzymał P. Prof. Krzysztof Warzocha. Dołączył do grona wcześniej utytułowanych: Prof. Anny Dmoszyńskiej, Prof. Wiesława Wiktora Jędrzejczaka oraz byłego i obecnego Prezesa ZSzN (Krzysztofa Tuczapskiego, Mariusza Paszko). Wręczenia statuetki dokonał Prezes Stowarzyszenia P. Krzysztof Żbikowski wraz z V-ce Prezesem P. Renatą Król.
 • VII Zamojskie Spotkania Hematologiczne

  Aby obejrzeć relację z VI Spotkania, należy zarejestrować się na stronie "hematoonkologia.pl" i wyszukać konferencję w dziale "Relacje cyfrowe"

 • VI Zamojskie Spotkania Hematologiczne

  Aby obejrzeć relację z VI Spotkania, należy zarejestrować się na stronie "hematoonkologia.pl" i wyszukać konferencję w dziale "Relacje cyfrowe"

 • V Zamojskie Spotkania Hematologiczne

  Aby obejrzeć relację z V Spotkania, należy zarejestrować się na stronie "hematoonkologia.pl" i wyszukać konferencję w dziale "Relacje cyfrowe"

 • IV Zamojskie Spotkania Hematologiczne

  Aby obejrzeć relację z IV Spotkania, należy zarejestrować się na stronie "hematoonkologia.pl" i wyszukać konferencję w dziale "Relacje cyfrowe"

 • III Zamojskie Spotkania Hematologiczne

  Aby obejrzeć relację z III Spotkania, należy zarejestrować się na stronie "hematoonkologia.pl" i wyszukać konferencję w dziale "Relacje cyfrowe"

 • II Zamojskie Spotkania Hematologiczne

  Aby obejrzeć relację z II Spotkania, należy zarejestrować się na stronie "hematoonkologia.pl" i wyszukać konferencję w dziale "Relacje cyfrowe"

 

Poczta szpitalna:

Aktualności
Konwent Szpitali Zamojszczyzny
Informacje o spółce
Historia
Oddziały / Działy
Ogłoszenia / Konkursy
Cennik usług
Zamówienia publiczne
Mapka szpitala
Projekty Unijne
Kontakt / Spis telefonów
Informacje dla Pacjentów
Koło - P.T.P.
Biuletyn Informacji Publicznej
Praca dla lekarzy
Praca
Badania kliniczne
Konferencje
Ważne linki
Ankieta dla pacjentów
E-Rejestracja
System Zarządzania JakościąLiczba odwiedzin: 991038
Osob na stronie:29