Zamojski Szpital Niepubliczny Sp. z o.o.
 
  Polskiej Federacji Szpitali 
Aktualności


(2006-12-29)

INFORMACJA PRASOWA

Z uwagi na ilość tekstu, cały tekst znajduje się w załączniku. Aby go ściągnąc kliknij tutaj.(2006-12-22)

KOMENTARZ POLSKIEJ AGENCJI PRASOWEJ

Z uwagi na ilość tekstu, cały tekst znajduje się w załączniku. Aby go ściągnąc kliknij tutaj.(2006-12-20)

SPOTKANIE OPŁATKOWE

W dniu 19 grudnia 2006r. odbyło się spotkanie opłatkowe pracowników ZSzN Sp. z o.o. z udziałem kapelana ks. Stanisława Nazarczuka. Spotkanie z załogą było okazją do wręczenia ordynatorom i kierownikom komórek organizacji szpitala księgi jakości (Szpital przygotowuje się do uzyskania certyfikatu jakości). Potem były życzenia, łamanie opłatkiem, wigilijny poczęstunek.

Galeria ze spotkania opłatkowego tutaj.


(2006-12-19)

INFORMACJA "GAZETY" W LUBLINIE

Z uwagi na ilość tekstu, cały tekst znajduje się w załączniku. Aby go ściągnąc kliknij tutaj.


(2006-12-19)

Życzenia świąteczne


Z okazji nadchodzących
Świąt Bożego Narodzenia


pragnę złożyć Wszystkim Pracownikom Zamojskiego Szpitala
Niepublicznego najserdeczniejsze życzenia.
Niech nadchodzące Święta będą dla Państwa niezapomnianym
czasem spędzonym bez pośpiechu, trosk i zmartwień.
Życzę, aby odbyły się w spokoju i radości wśród Rodziny,
Przyjaciół oraz wszystkich Bliskich dla Państwa osób.
Wraz z nadchodzącym Nowym Rokiem życzę dużo zdrowia
i szczęścia. Niech nie opuszcza Was pomyślność
i spełnią się najskrytsze marzenia


Prezes
Krzysztof Tuczapski(2006-12-15)

WAŻNA INFORMACJA Z GAZETY PRAWNEJ

Z uwagi na ilość tekstu, cały tekst znajduje się w załączniku. Aby go ściągnąc kliknij tutaj.(2006-12-14)

Ważna informacja prasowa.

Z uwagi na ilość tekstu, cały tekst znajduje się w załączniku. Aby go ściągnąc kliknij tutaj.(2006-12-14)

PROTOKÓŁ Z PLENARNEGO POSIEDZENIA W MINISTERSTWIE ZDROWIA

Z uwagi na ilość tekstu, cały tekst znajduje się w załączniku. Aby go ściągnąc kliknij tutaj.(2006-12-11)

Przegląd prasy.

Z uwagi na ilość tekstu, cały tekst znajduje się w załączniku. Aby go ściągnąc kliknij tutaj.(2006-12-07)

PREZES Zamojskiego Szpitala Niepublicznego Sp. z o.o. w Zamościu, ul.Peowiaków 1, 22-400 Zamość, tel.(084)638 57 20, fax.638 51 45 Zaprasza do składania ofert i uczestniczenia w konkursie o udzielanie świadczeń zdrowotnych w zakresie DIAGNOSTYKI LABORATORYJNEJ

Z uwagi na ilość tekstu, cały tekst znajduje się w załączniku. Aby go ściągnąc kliknij tutaj.(2006-12-07)

W środę 6 grudnia 2006 Święty Mikołaj odwiedził dzieci przebywające w oddziałach pediatrycznym i chirurgicznym naszego szpitala. Zaskoczenie było duże zarówno dla dzieci, ich rodziców jak i dla personelu oddziałów. Nasi mali pacjenci mimo choroby chętnie popisywały się swoimi umiejętnościami i z ogromnym zadowoleniem przyjmowały od Mikołaja prezenty.

Galeria tutaj.(2006-12-07)

Informacja o nadzwyczajnym zgromadzeniu Konfederacji Pracodawców Polskich.

Z uwagi na ilość tekstu, cały tekst znajduje się w załączniku. Aby go ściągnąc kliknij tutaj.(2006-12-04)

Ważne informacje "Pulsu Medycyny"

Z uwagi na ilość tekstu, cały tekst znajduje się w załączniku. Aby go ściągnąc kliknij tutaj.(2006-12-04)

INFORMACJA z POSIEDZENIA PLENARNEGO w MINISTERSTWIE ZDROWIA

Z uwagi na ilość tekstu, cały tekst znajduje się w załączniku. Aby go ściągnąc kliknij tutaj.(2006-11-30)

Ważne informacje "Pulsu Medycyny"

Z uwagi na ilość tekstu, cały tekst znajduje się w załączniku. Aby go ściągnąc kliknij tutaj.(2006-11-28)

Ważne informacje prasowe

Z uwagi na ilość tekstu, cały tekst znajduje się w załączniku. Aby go ściągnąc kliknij tutaj.(2006-11-27)

Ważna informacja PAP - wstrzymany obrót scoliną na terenie kraju


Z uwagi na ilość tekstu, cały tekst znajduje się w załączniku. Aby go ściągnąc kliknij tutaj.(2006-11-24)

Notatka z "Kuriera Lubelskiego"


Zgodnie z zapowiedziami ministerstwo zdrowia ogłosiło projekt ustawy w sprawie likwidacji szpitali. Jak na razie żadne decyzje nie zapadły. Wiadomo jedynie, że pod nóż mają pójść placówki, które mają mniej niż 150 łóżek. Na Lubelszczyźnie takich szpitali jest 9.

Są to: SP ZOZ w Szczebrzeszynie, SP ZOZ w Łęcznej, Szpital w Jaszczowie, SP ZOZ w Bełżycach, SP ZOZ w Bychawie, SP ZOZ w Międzyrzecu Podlaskim, Samodzielne Publiczne Sanatorium Gruźlicy i Chorób Płuc w Poniatowej, Samodzielne Publiczne Sanatorium Gruźlicy i Chorób Płuc w Adampolu, Wojewódzki Szpital dla Psychicznie i Nerwowo Chorych w Suchowoli oraz Instytut Medycyny Wsi. Jednak nie wszystkie małe placówki powinny obawiać się likwidacji. Ministerialny projekt zakłada, że kryterium łóżek nie będzie dotyczyło jednostek badawczych. W przypadku naszego regionu dotyczy to Instytutu Medycyny Wsi. Poza tym szpitali skupiających się na leczeniu wyspecjalizowanej choroby. To może mieć znaczenie dla sanatoriów chorób płuc i gruźlicy w Poniatowej i Adampolu.

Pozostałe wymienione jednostki również mogą mieć szanse na przetrwanie. Jak na razie nic nie zostało przesądzone. Szpitale w Bełżycach i Bychawie przeszły głęboką restrukturyzację, najgorsze lata mają za sobą. Zatem o ich likwidacji nie może być mowy, w najgorszym razie zostaną przekształcone.
Sejm nad ministerialnym projektem ma debatować w grudniu. Jeśli ustawa zostanie przyjęta, placówki do likwidacji będą typować lokalne i ministerialne zespoły. Wezmą one pod uwagę sytuację finansową placówek, strukturę łóżek oraz posiadane kadry medyczne.
BK(2006-11-23)

Ważne informacje prasowe

Z uwagi na ilość tekstu, cały tekst znajduje się w załączniku. Aby go ściągnąc kliknij tutaj.(2006-11-20)

II Forum Rynku Zdrowia w obiektywie

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z II Forum Rynku Zdrowia. Aby je obejrzeć kliknij tutaj.(2006-11-17)

Informacja prasowa z Gazety Prawnej


PESEL ma skrócić kolejki?
Szpitale będą miały obowiązek wpisywania numerów PESEL osób oczekujących w kolejkach. Ministerstwo Zdrowia przygotowało projekt nowelizacji ustawy z dnia 27 sierpnia 2004 r. w sprawie świadczeń opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych (Dz.U. nr 210, poz. 2135 z późn. zm.). Zakłada on m.in. umieszczanie numerów PESEL pacjentów oczekujących w kolejkach w szpitalach. Dzięki temu Narodowy Fundusz Zdrowia będzie w stanie wychwycić te osoby, które są zapisane na listach oczekujących na wykonanie danego zabiegu w różnych szpitalach. Powoduje to wydłużanie się czasu oczekiwania w kolejkach, bo osoby, które uzyskają świadczenia, nie wypisują się z list, na których są umieszczone u innych świadczeniodawców. Jak podkreśla Paweł Trzciński, rzecznik prasowy resortu zdrowia, umieszczanie numerów PESEL pacjentów oczekujących w kolejkach spowoduje, że NFZ będzie płacił szybciej placówkom ochrony zdrowia za świadczenia wykonane pacjentom przyjezdnym. Obecnie czekają one na pieniądze nawet kilka miesięcy. Dzięki nowelizacji okres ten ma zostać skrócony do maksymalnie dwóch miesięcy. Ponadto projekt nowelizacji ustawy zdrowotnej określa, jacy specjaliści będą mogli być lekarzami podstawowej opieki zdrowotnej (POZ). Resort zdrowia proponuje, aby lekarzami POZ mogły być tylko osoby, które mają specjalizację w zakresie medycyny rodzinnej. Ma to wykluczyć sytuację, w której lekarzami rodzinnymi są osoby, które nie posiadają odpowiednich kwalifikacji. Jednocześnie lekarze, którzy obecnie działają w POZ, będą mogli nadal pełnić funkcje lekarzy rodzinnych na zasadzie praw nabytych, jeżeli wykażą się odpowiednio długim doświadczeniem zawodowym. To rozwiązanie nie zyskało akceptacji m.in. Porozumienia Zielonogórskiego zrzeszającego około 14 tys. lekarzy rodzinnych. Zdaniem Marka Twardowskiego, szefa Porozumienia, ograniczenie kręgu specjalistów mogących wykonywać świadczenia w ramach POZ może grozić zmniejszonym dostępem do lekarzy rodzinnych. Projekt nowelizacji jeszcze w tym miesiącu powinien być przyjęty przez rząd. Zdaniem Pawła Trzcińskiego, nowelizacja powinna zacząć obowiązywać od przyszłego roku. Dominika Sikora(2006-11-14)

II Forum Rynku Zdrowia

Z uwagi na ilość tekstu, cały tekst znajduje się w załączniku. Aby go ściągnąc kliknij tutaj.(2006-11-13)

Ważne informacje prasowe

Z uwagi na ilość tekstu, cały tekst znajduje się w załączniku. Aby go ściągnąc kliknij tutaj.(2006-11-09)

INFORMACJA O SIECI SZPITALI


INFORMACJA O SIECI SZPITALI FINANSOWANYCH ZE ŚRODKÓW PUBLICZNYCH

Minister Religa: 13 listopada projekt o sieci szpitali trafi do uzgodnień zespołu międzyresortowego - PAP, 6 listopada 2006 r.

Projekt ustawy dotyczący utworzenia sieci szpitali, które udzielałyby świadczeń zdrowotnych na podstawie kontraktów zawartych z Narodowym Funduszem Zdrowia, 13 listopada zostanie przekazany do uzgodnień międzyresortowych - zapowiedział w piątek w Warszawie minister zdrowia Zbigniew Religa. "Idea sieci polega na takim przebudowaniu szpitali, by dostosować je do potrzeb zdrowotnych obywateli, czyli zmniejszyć lub zlikwidować niektóre oddziały i specjalności, których jest za dużo oraz stworzyć nowe, których brakuje" - powiedział minister. W ocenie ministra, regulacja dotycząca sieci szpitali jest "przełomowa, jeśli chodzi o dotychczasową politykę wobec szpitali w Polsce". Religa przypomniał jednocześnie, że tworzenie sieci szpitali to nie polski pomysł, ale rozwiązanie, które funkcjonuje w Europie od 20-30 lat. Szef resortu zdrowia zaznaczył, że "ustawa nie zmieni w jednym dniu sytuacji szpitali"; zmiany będą wprowadzane etapami. "Po każdych pięciu latach będzie ocena sytuacji szpitalnictwa w Polsce. Medycyna się zmienia, możliwości diagnostyczne i terapeutyczne się zmieniają, dlatego ustawa narzuca stałą konieczność dostosowywania się szpitali" - powiedział. Religa wyraził nadzieję, że w drugiej połowie grudnia projekt będzie po uzgodnieniach zewnętrznych, zostanie przyjęty przez Radę Ministrów i przekazany do dalszych prac w parlamencie. To, że szczegóły projektu w sprawie sieci szpitali zostaną przedstawione po jesiennych wyborach samorządowych szef resortu zdrowia zapowiadał już wiosną. "Robienie tego przed wyborami to byłaby nieuczciwość" - mówił w marcu Religa, wyjaśniając, iż nie chce by wykorzystywano to w kampanii wyborczej.
PAP

Uwagi: z ramienia Konfederacji Pracodawców Polskich Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Niepublicznych Szpitali Samorządowych w pracach zespołu uczestniczy Prezes Zamojskiego Szpitala Niepublicznego sp. z o.o. lek. med. Krzysztof Tuczapski. Oczekujemy na ewentualne wnioski w ww. temacie w celu zaprezentowania ich w trakcie prac zespołu. Propozycje prosimy przesyłać w formie elektronicznej na adres e-mail naszego szpitala.(2006-11-04)

Informacja prasowa PAP - Podwyżki dla pracowników służby zdrowia w różnej wysokości i różnej formie

Z uwagi na ilość tekstu, cały tekst znajduje się w załączniku. Aby go ściągnąc kliknij tutaj.(2006-11-03)

Pismo do Ministra Zdrowia

Z uwagi na ilość tekstu, cały tekst znajduje się w załączniku. Aby go ściągnąc kliknij tutaj.(2006-10-30)

Podwyżka dla anestezjologów, żeby nie wyjechali? - INFORMACJA PRASOWA Z GAZETY WYBORCZEJ

Z uwagi na ilość tekstu, cały tekst znajduje się w załączniku. Aby go ściągnąc kliknij tutaj.(2006-10-30)

INFORMACJA Z POSIEDZENIA SEJMOWEJ KOMISJI ZDROWIA w dniu 25 października 2006 r.


Dnia 25.10.2006r w Sali 106 gmachu Sejmu RP odbyło się 61. posiedzenie sejmowej Komisji Zdrowia, poświęcone rozpatrzeniu rządowego projektu ustawy budżetowej na rok 2007 (druk nr 1000) w zakresie działania Komisji. W posiedzeniu uczestniczyli parlamentarzyści-członkowie Komisji, przedstawiciele Ministerstwa Zdrowia, Ministerstwa Finansów, Centrali NFZ oraz strony społecznej, w tym związków zawodowych działających w służbie zdrowia oraz pracodawców – z ramienia Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Niepublicznych Szpitali Samorządowych Prezes Zamojskiego Szpitala Niepublicznego sp. z o.o. lek. med. Krzysztof Tuczapski. Posiedzeniu Komisji przewodniczyła Pani poseł Ewa Kopacz.

Wiceminister zdrowia Pani Wacława Wojtala poinformowała Komisję Zdrowia, że wydatki na ochronę zdrowia w projekcie budżetu państwa na 2007 rok wynoszą ok. 3 mld 785 mln zł. Większość środków wydawanych na ochronę zdrowia to przychody Narodowego Funduszu Zdrowia. Zaplanowane przychody NFZ na 2007 r. wynoszą 41,5 mld zł, z czego ok. 39,5 mld ma być przeznaczonych na finansowanie świadczeń opieki zdrowotnej. Plan wydatków w części ustawy budżetowej dotyczącej zdrowia wynosi ok. 3 mld 908 mln zł, co stanowi 104,6 proc. wydatków w 2006 r. Wśród mankamentów planu budżetowego wiceminister wymieniła też brak środków na przejęcie zobowiązań wymagalnych tych zakładów opieki zdrowotnej, które na mocy ustawy o pomocy publicznej i restrukturyzacji publicznych ZOZ-ów liczyły na takie przejęcie. "Ten brak szacujemy na ok. 200 mln zł" - wyjaśniła wiceminister. "Niby jest więcej środków, a tak naprawdę jest ich mniej, bo wzrost generuje ratownictwo medyczne" - mówił Maciej Świątkowski (PO) . Przypomniał, że brakuje pieniędzy na podwyżki pensji dla lekarzy stażystów i rezydentów, którzy zarabiają poniżej średniej krajowej. Przewodnicząca Komisji Ewa Kopacz (PO) zaproponowała dwie korekty budżetu: aby przenieść z wydatków bieżących Kancelarii Prezesa Rady Ministrów 3 mln zł na finansowanie staży i specjalizacji młodym lekarzom, a także by z tego samego źródła przenieść 20 mln zł na finansowanie procedur wysoko specjalistycznych w ochronie zdrowia.

W trakcie dyskusji zwracano również uwagę na realizacje Ustawy z dn. 22 lipca 2006r w sprawie podwyżek w służbie zdrowia. Strona społeczna zasygnalizowała, że coraz częściej pojawiają się głosy niezadowolenia personelu medycznego z wysokości podwyżek w poszczególnych zakładach pracy oraz realizacji ww. Ustawy w 2007 roku i w latach następnych.

(2006-10-19)

INFORMACJA O PODWYŻKACH W NIEPUBLICZNYCH SZPITALACH SAMORZĄDOWYCH

Z uwagi na ilość tekstu, cały tekst znajduje się w załączniku. Aby go ściągnąc kliknij tutaj.(2006-10-17)

INFORMACJA O POSIEDZENIU PLENARNYM MIĘDZYRESORTOWEGO ZESPOŁU W MINISTERSTWIE ZDROWIA

Z uwagi na ilość tekstu, cały tekst znajduje się w załączniku. Aby go ściągnąc kliknij tutaj.


Archiwum
2017: 1..30 / 31..60 / 61..64
2016: 1..30 / 31..60 / 61..67
2015: 1..30 / 31..54
2014: 1..30 / 31..41
2013: 1..30 / 31..53
2012: 1..30 / 31..60 / 61..70
2011: 1..30 / 31..60 / 61..67
2010: 1..30 / 31..60 / 61..82
2009: 1..30 / 31..60 / 61..90 / 91..120 / 121..138
2008: 1..30 / 31..60 / 61..90 / 91..120 / 121..147
2007: 1..30 / 31..60 / 61..90 / 91..120 / 121..150 / 151..167
2006: 1..30 / 31..60 / 61..61

 

Poczta szpitalna:

Aktualności
Konwent szpitali
Informacje o spółce
Historia
Oddziały / Działy
Ogłoszenia / Konkursy
Cennik usług
Zamówienia publiczne
Mapka szpitala
Projekty Unijne
Kontakt / Spis telefonów
Informacje dla Pacjentów
Koło - P.T.P.
Biuletyn Informacji Publicznej
Praca dla lekarzy
Praca
Obowiązek informacyjny
Konferencje
Ważne linki
Ankieta dla pacjentów
E-portal
System Zarządzania Jakością