Zamojski Szpital Niepubliczny Sp. z o.o.
 
  Polskiej Federacji Szpitali 
Aktualności


(2010-12-21)

21 grudnia 2010 r. Zarząd oraz Pracownicy Zamojskiego Szpitala Niepublicznego tradycyjnie spotkali się przy wigilijnym stole. W spotkaniu uczestniczył Prezydent Miasta Zamość Marcin Zamoyski oraz Zastępca Prezydenta Iwonna Stopczyńska. Po wspólnej modlitwie składano sobie wzajemne życzenia i tradycyjne dzielono się opłatkiem.

Galeria zdjęć ze spotkania tutaj.(2010-12-17)

Jacek Paszkiewicz: NFZ może wziąć kredyt

Jacek Paszkiewicz - NFZ nie ma dodatkowych 400 mln zł, żeby spełnić oczekiwania lekarzy rodzinnych. Tyle wynosi dziura w jego tegorocznym budżecie. Fundusz ma niższe wpływy zarówno z KRUS, jak i ZUS.(...)

Cały artykuł autorstwa Pani Dominiki Sikory znajduje się na stronie wydawcy - Gazety Prawnej. Aby go przeczytać kliknij tutaj.(2010-12-17)

Życzenia radosnych Świąt Bożego Narodzenia,
odpoczynku w rodzinnym gronie
oraz pasma sukcesów i spełnienia najskrytszych marzeń
w nadchodzącym Nowym Roku

wszystkim Pracownikom
Zamojskiego Szpitala Niepublicznego składa

Prezes Zarządu
Krzysztof Tuczapski(2010-12-16)

Bronisław Komorowski: nie chcę wetować ustaw zdrowotnych, porozmawiajmy

W środę (15 grudnia) prezydent RP Bronisław Komorowski spotkał się w Belwederze z przedstawicielami środowisk medycznych w ramach Forum Debaty Publicznej poświęconemu kształceniu kadr w medycynie. Podczas spotkania prezydent mianował swoim doradcą ds. ochrony zdrowia dr n. med. Macieja Piróga, dyrektora Instytutu "Pomnika - Centrum Zdrowia Dziecka" w warszawskim Międzylesiu. (...)

Cały artykuł autorstwa Pani Iwony Bączek znajduje się na stronie wydawcy - Rynek Zdrowia. Aby go przeczytać kliknij tutaj.(2010-12-13)

Niewielkie zainteresowanie wysłuchaniem ws. ustawy o szpitalach


Z uwagi na ilość tekstu, cały artykuł znajduje się w załączniku. Aby go ściągnąc kliknij tutaj.(2010-12-08)

Pacjenci mogą zostać bez lekarzy rodzinnych

Lekarze rodzinni ostrzegają – albo NFZ zgodzi się na podwyższenie wyceny ich świadczeń albo 3 stycznia zamkną swoje gabinety.(...)

Cały artykuł autorstwa Pani Dominiki Sikory znajduje się na stronie wydawcy - Gazety Prawnej. Aby go przeczytać kliknij tutaj.(2010-12-03)

Małopolskie szpitale protestują przeciwko strategii negocjacyjnej Funduszu

24 małopolskie szpitale leczące ponad 60 proc. pacjentów w regionie, zrzeszone w Stowarzyszeniu Szpitali Małopolski, wystosowały na ręce minister zdrowia Ewy Kopacz skargę na działalność Małopolskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia podczas kontraktowania świadczeń. To protest wobec strategii negocjacyjnych stosowanych przez małopolski oddział płatnika w rozmowach z lecznicami. (...)

Cały artykuł autorstwa Pana Jacka Janika znajduje się na stronie wydawcy - Rynek Zdrowia. Aby go przeczytać kliknij tutaj.(2010-11-25)

Szpitale nie leczą, bo NFZ nie płaci

NFZ nie zapłacił placówkom zdrowia za wykonanie większej liczby świadczeń, niż wynika to z kontraktu za ubiegły rok, a już czeka go batalia ze szpitalami o uregulowanie tegorocznych nadwykonań.(...)

Cały artykuł autorstwa Pani Dominiki Sikory znajduje się na stronie wydawcy - Gazety Prawnej. Aby go przeczytać kliknij tutaj.(2010-11-22)

Szpitale nie trafiają w lokalne potrzeby pacjentów

Struktura placówek ochrony zdrowia w poszczególnych województwach bardzo często nie odpowiada potrzebom zdrowotnym ich mieszkańców. Tam, gdzie przeważają osoby powyżej 65. roku życia, brakuje np. miejsc na oddziałach internistycznych.(...)

Cały artykuł autorstwa Pani Dominiki Sikory znajduje się na stronie wydawcy - Gazety Prawnej. Aby go przeczytać kliknij tutaj.(2010-11-16)

Koniec planu B...

23 listopada sejmowa Komisja Zdrowia powoła podkomisję do prac nad ustawą o działalności leczniczej. To początek końca tzw. planu B, którego celem było przekonanie szpitali do przekształceń w spółki prawa handlowego. Czy i na ile sprawdził się projekt, który - zgodnie z intencjami rządu - miał zastąpić zawetowaną w 2008 r. przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego ustawę o ZOZ-ach?(...)

Cały artykuł znajduje się na stronie wydawcy - Rynek Zdrowia. Aby go przeczytać kliknij tutaj.(2010-11-15)

Plan B nie zachęca szpitali, aby się komercjalizowały

Tylko 29 samorządów złożyło wnioski o przekształcenie podległych im placówek w spółki prawa handlowego (...)

Cały artykuł autorstwa Pani Bernadety Waszkielewicz znajduje się na stronie wydawcy - Gazety Prawnej. Aby go przeczytać kliknij tutaj.(2010-11-05)

Kopacz: za złe leczenie mniej pieniędzy z NFZ

Ewa Kopacz - Ministerstwo Zdrowia nie zrezygnuje z wprowadzenia ulgi w PIT za polisę zdrowotną. Szpitale, które źle leczą, będą karane niższym kontraktem z NFZ. (...)

Cały artykuł autorstwa Pani Dominiki Sikory znajduje się na stronie wydawcy - Gazety Prawnej. Aby go przeczytać kliknij tutaj.(2010-10-27)

Szpitale z długami zostaną spółkami. Do lekarza zapiszemy się w internecie

Dzisiaj Sejm zajmie się 8 projektami ustaw z tzw. pakietu zdrowotnego. Szpitale nie będą mogły się zadłużać, a kolejki do specjalistow i na zabiegi skrócą się. Nawet 800 mln zł będzie kosztować informatyzacja placówek ochrony zdrowia. (...)

Cały artykuł autorstwa Pani Dominiki Sikory znajduje się na stronie wydawcy - Gazety Prawnej. Aby go przeczytać kliknij tutaj.(2010-10-25)

Srebrna statuetka dla Zamojskiego Szpitala Niepublicznego

23 października 2010 r. odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników IV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Medycznego PERŁY MEDYCYNY.
Kapituła Konkursu, w której skład weszli przedstawiciele instytucji i organizacji patronujących konkursowi, przedstawiciele akademii medycznych, środowiska lekarskiego i medycznego przyznała złote, srebrne i brązowe statuetki oraz wyróżnienia w 15 kategoriach konkursowych.

Zamojski Szpital Niepubliczny zajął II miejsce w kategorii Niepubliczne zakłady lecznictwa zamkniętego.

Gratulacje dla wszystkich pracowników szpitala, którzy swoją pracą przyczynili się do wyniku tegorocznego konkursu.(2010-10-25)

Pacjencie, czy znasz swoje prawa ?


W październiku 2010 roku rozpoczęła się ogólnopolska kampania informacyjno-promocyjna mająca na celu rozpropagowanie wiedzy o prawach pacjenta.
Nasz Szpital włączył się w realizację wspólnych działań podnoszących świadomość społeczeństwa o prawach pacjenta poprzez: umieszczenie w widocznych miejscach informacji Rzecznika Praw Pacjenta oraz przeszkolenie pracowników szpitala nt. obowiązku przestrzegania praw pacjenta w codziennej pracy.

Informacja o prawach Pacjenta znajduje się w załączniku. Aby go ściągnąc kliknij tutaj.(2010-10-22)

Debata o działalności leczniczej


Z uwagi na ilość tekstu, cały artykuł znajduje się w załączniku. Aby go ściągnąc kliknij tutaj.(2010-10-19)18 października Dzień Św. Łukasza Kościół katolicki od szeregu lat łączy z pamięcią o lekarzach i o służbie zdrowia, a więc o tych, którzy dbają o zdrowie i życie doczesne innych. Z tej okazji w intencji pracowników służby zdrowia, w kaplicy naszego szpitala odprawiona została Msza Święta celebrowana przez Jego Ekscelencje Ks. Biskupa Wacława Depo. Uczestniczyli w niej Zarząd szpitala, pracownicy i okoliczni mieszkańcy.(2010-10-15)

Prywatne szpitale nie będą musiały mieć 5 mln zł kapitału zakładowego

Resort zdrowia zrezygnował z wymogu posiadania 5 mln zł kapitału zakładowego przez prywatne szpitale. Problem w tym, że w ogóle nie określa jego wysokości. (...)

Cały artykuł autorstwa Pani Dominiki Sikory znajduje się na stronie wydawcy - Gazety Prawnej. Aby go przeczytać kliknij tutaj.(2010-10-15)

Dominika Sikora: Zdrowie na wirażu

Pakiet ustaw zdrowotnych przyjęty. Wśród projektów zabrakło jednak dwóch niezwykle ważnych. Takich, które mogą zdecydować o powodzeniu całej reformy. Ministerstwo wciąż nie ma pomysłu na wprowadzenie dodatkowych ubezpieczeń zdrowotnych oraz co zrobić z NFZ. (...)

Cały artykuł autorstwa Pani Dominiki Sikory znajduje się na stronie wydawcy - Gazety Prawnej. Aby go przeczytać kliknij tutaj.(2010-10-13)

Wielka reforma ochrony zdrowia.

Rząd przyjął wczoraj 7 z 12 zapowiadanych projektów ustaw, które tworzą tzw. pakiet zdrowotny. Sztandarowe pomysły Ewy Kopacz, minister zdrowia, jak spłata długów w zamian za przekształcanie publicznych szpitali w spółki czy poprawienie dostępu do operacji i zabiegów, do których są największe kolejki, mają poprawić sytuację pacjentów i działanie samych szpitali.(...)

Cały artykuł znajduje się na stronie wydawcy - Dziennik Gazeta Prawna. Aby go przeczytać kliknij tutaj.(2010-10-12)

Wolny rynek nie dla zdrowia

Rząd boi się uwolnienia rynku usług medycznych. Dlatego w pakiecie ustaw zdrowotnych nie będzie przepisów umożliwiających wprowadzenie dobrowolnych ubezpieczeń zdrowotnych. Szpitale pozostaną nadal uzależnione od NFZ.(...)

Cały artykuł znajduje się na stronie wydawcy - Dziennik Gazeta Prawna. Aby go przeczytać kliknij tutaj.(2010-09-28)

Zagrożone kontrakty szpitali z NFZ

Ministerstwo Zdrowia spóźnia się o 3 miesiące z wydaniem nowelizacji rozporządzeń koszykowych. Może to spowodować, że NFZ anuluje już ogłoszone konkursy ofert dla placówek medycznych na 2011 rok. Tym samym nie podpisze umów ze szpitalami do końca roku. (...)

Cały artykuł autorstwa Pani Dominiki Sikory znajduje się na stronie wydawcy - Gazety Prawnej. Aby go przeczytać kliknij tutaj.(2010-09-24)

Kondycja finansowa szpitali


Z uwagi na ilość tekstu, cały artykuł znajduje się w załączniku. Aby go ściągnąc kliknij tutaj.(2010-09-21)

Zmiany w wysokości składki zdrowotnej za rolników dopiero w 2012 r.

Ministerstwo Zdrowia wycofało się na razie z propozycji zmiany w naliczaniu składki zdrowotnej za rolników ubezpieczonych w KRUS. (...)

Cały artykuł znajduje się na stronie wydawcy - portalu rynekzdrowia.pl. Aby go przeczytać kliknij tutaj.(2010-09-21)

17.09.2010 w sali Consulatus Zamojskiego Ratusza odbyło się pierwsze „Zamojskie spotkanie hematoonkologiczne” zorganizowane przez Lubelski Oddział Polskiego Towarzystwa Hematologów i Transfuzjologów oraz Oddział Hematologiczny Zamojskiego Szpitala Niepublicznego.
Patronat nad konferencją objęła Pani Prof. dr hab. Anna Dmoszyńska, Konsultant Wojewódzki ds. Hematologii.
Tematyka konferencji dotyczyła diagnozowania i leczenia chorób krwi.
Prelegentami byli:

Prof. dr hab. Anna Dmoszyńska- Gammapatie monoklonalne,
Dr hab. n. med. Iwona Hus Klinika Hematoonkologii i Transplantacji Szpiku w Lublinie- Diagnostyka i leczenie przewlekłej białaczki limfocytowej,
Lek. med. Sławomir Górnik specjalista hematolog Zamojski Szpital Niepubliczny - Nadkrwistość- wybrane zagadnienia praktyczne diagnostyki i terapi oraz Czy choroba hematologiczna może być tylko jedna?
Dr n. med. Bożena Sokołowska Klinika Hematoonkologii i Transplantacji Szpiku w Lublinie - Skazy zakrzepowe
Lek. med. Renata Kasza specjalista hematolog Zamojski Szpital Niepubliczny - Sposoby leczenia osteomielofibrozy lekami immunomodelującymi,
Dr n. med. Piotr Boguradzki Katedra i Klinika Hematologii, Onkologii i Chorób Wewnętrznych Warszawski Uniwersytet Medyczny- Chłoniak rozlany z dużej komórki B,

Konferencja wzbudziła duże zainteresowanie wśród osób uczestniczących i jest to wyzwanie dla naszych hematologów, aby zamojskie spotkania hematoonkologiczne były kontynuowane.

Galeria kliknij tutaj.(2010-09-20)

Dominika Sikora: Rządowe eksperymenty

Pięć lat pacjenci mogą spędzić w szpitalnej kolejce – wynika z opublikowanego właśnie raportu Najwyższej Izby Kontroli o dostępności do usług medycznych. Potwierdza to tylko słuszność powiedzenia, że lepiej być młodym, zdrowym, pięknym i bogatym. (...)

Cały artykuł autorstwa Pani Dominiki Sikory znajduje się na stronie wydawcy - Gazety Prawnej. Aby go przeczytać kliknij tutaj.(2010-09-15)

Nawet pięć lat pacjenci czekają na operację

Szpitalne kolejki wydłużają się, bo pacjenci są przyjmowani poza kolejnością. Resort zdrowia chce to uporządkować, wprowadzając obowiązek wpisywania numerów PESEL oczekujących na konkretne świadczenia. (...)

Cały artykuł autorstwa Pani Dominiki Sikory znajduje się na stronie wydawcy - Gazety Prawnej. Aby go przeczytać kliknij tutaj.(2010-09-13)

Rząd szantażem zmusi gminy do reformy szpitali

Rząd daje powiatom wybór: albo szybko spłacą długi szpitali, albo w ciągu roku podległe im placówki zostaną przekształcone w spółki. (...)

Cały artykuł autorstwa Pani Dominiki Sikory znajduje się na stronie wydawcy - Gazety Prawnej. Aby go przeczytać kliknij tutaj.(2010-09-01)

Lubelscy lekarze i samorządowcy powalczą o kasę na leczenie


Z uwagi na ilość tekstu, cały artykuł znajduje się w załączniku. Aby go ściągnąc kliknij tutaj.(2010-08-30)

Za mało konkurencji

Samo zwiększenie nakładów nie poprawi jakości i wielkości usług ani efektywności finansowej placówek(...)

Cały artykuł znajduje się na stronie wydawcy - Rzeczypospolitej. Aby go przeczytać kliknij tutaj.


Archiwum
2017: 1..30 / 31..60 / 61..64
2016: 1..30 / 31..60 / 61..67
2015: 1..30 / 31..54
2014: 1..30 / 31..41
2013: 1..30 / 31..53
2012: 1..30 / 31..60 / 61..70
2011: 1..30 / 31..60 / 61..67
2010: 1..30 / 31..60 / 61..82
2009: 1..30 / 31..60 / 61..90 / 91..120 / 121..138
2008: 1..30 / 31..60 / 61..90 / 91..120 / 121..147
2007: 1..30 / 31..60 / 61..90 / 91..120 / 121..150 / 151..167
2006: 1..30 / 31..60 / 61..61

 

Poczta szpitalna:

Aktualności
Konwent szpitali
Informacje o spółce
Historia
Oddziały / Działy
Ogłoszenia / Konkursy
Cennik usług
Zamówienia publiczne
Mapka szpitala
Projekty Unijne
Kontakt / Spis telefonów
Informacje dla Pacjentów
Koło - P.T.P.
Biuletyn Informacji Publicznej
Praca dla lekarzy
Praca
Obowiązek informacyjny
Konferencje
Ważne linki
Ankieta dla pacjentów
E-portal
System Zarządzania Jakością