Zamojski Szpital Niepubliczny Sp. z o.o.
 
  Polskiej Federacji Szpitali 
Aktualności


(2011-12-29)

Sejmowa komisja zdrowia zajmie się w trybie pilnym kontrowersjami dotyczącymi refundacj

Sejmowa komisja zdrowia zajmie się w piątek w trybie pilnym kontrowersjami dotyczącymi nowej listy leków refundowanych - poinformował PAP przewodniczący komisji Bolesław Piecha (PiS). (...)

Cały artykuł znajduje się na stronie wydawcy - Dziennika Gazety Prawnej. Aby go przeczytać kliknij tutaj.(2011-12-29)

Sikora: Jak ugasić pożar, czyli niebezpieczne eksperymenty zdrowotne na pacjentach

Minister Arłukowicz, chcąc czy nie, zbiera smutne żniwo swojej poprzedniczki. Ale jeszcze nie zgasił jednego pożaru, czyli zamieszania wokół ustawy refundacyjnej, wykazu leków ze zniżką, sporu z lekarzami i aptekarzami, a już czeka go kolejny, który powoli zaczyna się tlić. (...)

Cały artykuł autorstwa Pani Dominiki Sikory znajduje się na stronie wydawcy - Dziennika Gazety Prawnej. Aby go przeczytać kliknij tutaj.(2011-12-28)

Lekarze kłócą się między sobą o recepty. Stracą chorzy

Pacjenci nie mają pewności, że po 1 stycznia dostaną leki ze zniżką. I to mimo publikacji wykazów refundacyjnych i podpisania nowego rozporządzenia w sprawie recept (...)

Cały artykuł autorstwa Pani Dominiki Sikory znajduje się na stronie wydawcy - Dziennika Gazety Prawnej. Aby go przeczytać kliknij tutaj.(2011-12-27)

Pacjencie, po Nowym Roku możesz decydować: zyskujesz zdrowie i tracisz pieniądze albo odwrotnie

Przedstawiając zmiany w systemie refundacji leków, resort zdrowia jak mantrę powtarzał: leki będą tańsze. Tydzień przed Nowym Rokiem, gdy lista leków po wielu trudach i znojach w końcu ujrzała światło dzienne, okazało się, że ministerstwo mówiło prawdę, ale nie całą. To, czy leki rzeczywiście będą tańsze, będzie zależało od dwóch rzeczy: od tego, na co chorujemy, oraz jaki sposób leczenia wybierzemy.(...)

Cały artykuł autorstwa Pani Klary Klinger znajduje się na stronie wydawcy - Dziennika Gazety Prawnej. Aby go przeczytać kliknij tutaj.(2011-12-23)

Niech magiczna moc
Wigilijnego Wieczoru przyniesie
spokój i radość a Nowy Rok
obdaruje pomyślnością i szczęściem.
Najpiękniejszych
Świąt Bożego Narodzenia
oraz szczęśliwego Nowego Roku
wszystkim pracownikom
Zamojskiego Szpitala Niepublicznego
życzy

Prezes Mariusz Paszko
(2011-12-22)

Tradycyjne już spotkanie opłatkowe w naszym szpitalu odbyło się w dniu 21 grudnia br. Uczestniczył w nim Prezydent Miasta Zamość Marcin Zamoyski oraz Dyrektor Lubelskiego Oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia Krzysztof Tuczapski.
Po wspólnej modlitwie wszyscy dzielili się opłatkiem i składali sobie wzajemnie życzenia.(2011-12-16)

Służba zdrowia 2012: drogie leki, bałagan w receptach. Będzie po staremu

Zrobię wszystko, aby w nowym roku pacjent czuł się bezpiecznie – zapowiedział wczoraj minister Bartosz Arłukowicz. Na spełnienie obietnicy, ma mało czasu, bo wszystko wskazuje na to, że po sylwestrze czeka nas kilka niemiłych niespodzianek. (...)

Cały artykuł autorstwa Pani Klary Klinger znajduje się na stronie wydawcy - Dziennika Gazety Prawnej. Aby go przeczytać kliknij tutaj.(2011-12-06)

We wtorek 6 grudnia 2011 Święty Mikołaj odwiedził dzieci przebywające w oddziałach pediatrycznym i chirurgicznym naszego szpitala. Zaskoczenie było duże zarówno dla dzieci, ich rodziców jak i dla personelu oddziałów. Nasi mali pacjenci mimo choroby chętnie popisywały się swoimi umiejętnościami i z ogromnym zadowoleniem przyjmowały od Mikołaja prezenty.(2011-11-30)

Lekarski bojkot recept ze zniżką. Co czeka pacjentów?

Od stycznia pacjenci nie kupią już leków za grosz, a ceny leków refundowanych we wszystkich aptekach mają być takie same. Tak wynika z ustawy refundacyjnej, która wchodzi w życie 1 stycznia. Rząd wbrew apelom aptekarzy, hurtowników i firm farmaceutycznych nie zamierza przesunąć tej daty.(...)

Cały artykuł autorstwa Pani Beaty Lisowskiej znajduje się na stronie wydawcy - Dziennika Gazety Prawnej. Aby go przeczytać kliknij tutaj.(2011-11-18)

Łączenie ZUS z NFZ, czyli jak uzdrowić składkę na zdrowie

Drogi system ściągania pieniędzy od ubezpieczonych trzeba zmienić. Pomysłów jest kilka. Gra toczy się o 400 mln zł rocznie. Tyle bowiem kosztuje ściągnięcie składki zdrowotnej i przekazanie jej z ZUS do NFZ.(...)

Cały artykuł autorstwa Pana Pawła Jakubczaka znajduje się na stronie wydawcy - Dziennika Gazety Prawnej. Aby go przeczytać kliknij tutaj.(2011-10-24)

Samorząd musi zdecydować, czy utrzymać szpital

W Zamościu mamy dwa szpitale. Dla jednego organem założycielskim jest samorząd wojewódzki, dla drugiego miasto. (...)

Cały tekst autorstwa Pana Prezydenta Miasta Zamość - Marcina Zamoyskiego znajduje się na stronie wydawcy - medicalnet.pl. Aby go przeczytać kliknij tutaj.(2011-10-18)

Więcej pieniędzy na leczenie nie oznacza krótszych kolejek

W części województw już rozpoczął się proces kontraktowania świadczeń zdrowotnych. Jest o co się bić, bo w przyszłym roku Narodowy Fundusz Zdrowia wyda na leczenie pacjentów 61,5 mld zł.(...)

Cały artykuł autorstwa Pani Dominiki Sikory znajduje się na stronie wydawcy - Dziennika Gazety Prawnej. Aby go przeczytać kliknij tutaj.(2011-10-12)

Z okazji Święta Św. Łukasza Ewangelisty – patrona lekarzy i pracowników służby zdrowia w dniu 10 października 2011 r. w kaplicy naszego szpitala odprawiona została Msza Święta celebrowana przez Jego Ekscelencję Ks. Biskupa Mariusza Leszczyńskiego.
W liturgii uczestniczyli: Zarząd Szpitala, Przewodnicząca Rady Nadzorczej Pani Iwonna Stopczyńska, członek Rady Pani Jadwiga Kijek, pracownicy szpitala oraz okoliczni mieszkańcy.(2011-10-11)

II Zamojskie Spotkania Hematologiczne

5 października 2011r. w Ratuszu Miejskim w sali Consulatus odbyła się Konferencja Naukowo-Szkoleniowa "II zamojskie spotkanie hematologiczne - jesień 2011" pod patronatem Pani Prof. dr hab. n. med. Anny Dmoszyńskiej Konsultanta Wojewódzkiego ds. Hematologii oraz Pana Prezydenta Miasta Zamościa Marcina Zamoyskiego.

II Zamojskie Spotkania Hematologiczne zorganizował Zamojski Szpital Niepubliczny Sp. z o.o. we współpracy z Oddziałem Lubelskim Polskiego Towarzystwa Hematologów i Transfuzjologów oraz Kliniką Hematoonkologii i Transplantacji Szpiku Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.

Konferencję zaszczycili swoją obecnością Pan Prezydent Miasta Zamościa Marcin Zamoyski, Pan Prezes Zamojskiego Szpitala Niepublicznego mgr inż. Mariusz Paszko, Pan Dyrektor ds. Lecznictwa lek. med. Tomasz Anasiewicz oraz znamienici prelegenci: Prof. dr hab. n. med. Anna Dmoszyńska, Prof. dr hab. n. med. Kazimierz Sułek, Dr hab. n. med. Maria Cioch, Dr hab. n. med. Krzysztof Giannopoulos, Dr hab. n. med. Iwona Hus, Dr n. med. Grzegorz Rymkiewicz.

Tematyka wystąpień obejmowała zagadnienia diagnostyki leukopenii, powiększonych węzłów chłonnych, chłoniaków, niedokrwistości z uwzględnieniem najnowocześniejszych metod diagnostycznych opartych o badania cytometrii przepływowej, genetyczne i molekularne. Poruszono również elementy terapii najczęstszego nowotworu hematologicznego - przewlekłej białaczki limfocytowej.

Konferencja spotkała się z dużym zainteresowaniem lekarzy z Zamościa i okolicznych powiatów. Uczestnicy zgłaszali potrzebę organizacji następnej edycji "Zamojskich Spotkań Hematologicznych" podkreślając ich dużą zawartość merytoryczną i praktyczną.

Galeria zdjęć tutaj.(2011-10-10)

2 października odbyła się akcja społeczna tzw. „BIAŁA NIEDZIELA” zorganizowana przez Zamojski Szpital Niepubliczny Sp. z o.o. oraz ośrodki medyczne działające na terenie szpitala: NZOZ „MED-SPEC”, GRUPOWA PRAKTYKA LEKARSKA MONIKA KARKOWSKA - ALDONA KUDYK, DIAGNOSTYKA KRAKÓW - LABORATORIUM W ZAMOŚCIU, CUM SONOLOGISTIC - DARIUSZ OBUCHOWICZ, ZAMOJSKA KLINIKA REHABILITACJI WSZiA, VOXEL S.A. PRACOWNIA REZONANSU MAGNETYCZNEGO, MUSI –SPÓŁDZIELNIA LUBLIN, ACS SŁUCHMED, CENTRUM DIALIZ FRESENIUS NEPHROCARE

W akcji udział wzięło ponad 500 osób, które skorzystały z porad specjalistycznych, badań w zakresie diagnostyki ultrasonograficznej, echokardiografii, elektrokardiografii, spirometrii, cytologii ginekologicznej, rezonansu magnetycznego oraz diagnostyki laboratoryjnej. Udzielono ok. 800 różnego rodzaju świadczeń. Dużym zainteresowaniem cieszyły się badania z zakresu rezonansu magnetycznego, ultrasonografii i diagnostyki laboratoryjnej.

Zainteresowanie oferowanymi usługami zdrowotnymi było bardzo duże, w niektórych zakresach znacznie przewyższało możliwość pełnego zaspokojenia oczekiwań pacjentów w ramach czasowych zorganizowanej akcji.

Galeria zdjęć tutaj.(2011-10-06)

NFZ namawia szpitale: nie leczcie

Kolejki w szpitalach, a w skrajnych przypadkach odmowa wykonywania zabiegu to skutek wciąż niezałatwionego przez rząd i NFZ problemu nadwykonań. Chodzi o świadczenia, które szpitale realizują ponad limit ustalony przez fundusz na dany rok.(...)

Cały artykuł autorstwa Pani Klary Klinger znajduje się na stronie wydawcy - Dziennika Gazety Prawnej. Aby go przeczytać kliknij tutaj.(2011-09-12)

Konferencja naukowo - szkoleniowa "II zamojskie spotkanie hematologiczne – jesień 2011"

Zaproszenie, lista Wykładowców oraz pełny rozkład konferencji znajduje się w załączniku.
Aby go pobrać kliknij tutaj.(2011-09-05)

Informujemy, że w dniu 3 września 2011 roku odbyło się spotkanie Prezesa Zarządu Spółki i Dyrektora ds.Lecznictwa z Panem dr Walterem Besserem i z Panią Ewą Miętkiewicz, którzy odwiedzili nasz szpital w drodze na konferencję naukową w Pradze.
Doktor Walter Besser to światowej sławy specjalista z zakresu ortopedii i traumatologii narządu ruchu, pracownik NYU Medical Center w Nowym Jorku. W trakcie ostatniej wizyty w naszym szpitalu, która miała miejsce w maju 2009 roku przeprowadził zabiegi szkoleniowe z zakresu endoprotezoplatyki stawu biodrowego i kolanowego z zastosowaniem nowoczesnych technik ortopedycznych. W trakcie swojej wizyty w Polsce dr W.Besser odwiedził jednego z operowanych pacjentów, celem oceny efektywności zastosowanego leczenia. Z zadowoleniem stwierdził, że stan zdrowia i sprawność ruchowa pacjenta są satysfakcjonujące.
Zadeklarował dalszą współpracę w zakresie przeprowadzenia zabiegów ortopedycznych o charakterze szkoleniowym dla lekarzy oddziału chirurgii urazowo- ortopedycznej. Ustalono wstępny termin wizyty na przełom maja - czerwca 2012 roku.(2011-08-26)

Związki zawodowe blokują przekształcenia szpitali w spółki

Sądy podważają uchwały gmin w sprawie likwidacji placówek medycznych. Może to oznaczać, że nowo powstałe spółki nie będą mogły leczyć pacjentów, wykorzystując sprzęt i budynki likwidowanego publicznego szpitala. (...)

Cały artykuł autorstwa Pani Beaty Lisowskiej znajduje się na stronie wydawcy - Dziennika Gazety Prawnej. Aby go przeczytać kliknij tutaj.(2011-08-04)

Modernizuje się Zamojski Szpital Niepubliczny

Trwa modernizacja Zamojskiego Szpitala Niepublicznego Sp. z o.o. Remonty będą kosztowały blisko 1,4 mln zł. Kolejne miliony zostaną wydane m.in. na informatyzację i zakup nowego sprzętu. (...)

Cały artykuł znajduje się na stronie wydawcy - Rynek Zdrowia. Aby go przeczytać kliknij tutaj.(2011-08-04)

Więcej szpitali będzie spółkami

Do 20 sierpnia samorządy mogą jeszcze składać wnioski do wojewodów o przystąpienie do tzw. planu B. To rządowy program, który od dwóch lat pomagał szpitalom przekształcać się w spółki. (...)

Cały artykuł autorstwa Pani Beaty Lisowskiej znajduje się na stronie wydawcy - Dziennika Gazety Prawnej. Aby go przeczytać kliknij tutaj.(2011-07-05)

W nawiązaniu do inicjatywy bp Stefana Regmunta – Przewodniczącego Zespołu KEP ds. Służby Zdrowia zostanie zorganizowana Krajowa Pielgrzymka Służby Zdrowia do grobu bł. Jana Pawła II.

Program pielgrzymki kliknij tutaj.(2011-07-01)

Od dziś szpitale mogą być przekształcane w spółki prawa handlowego na nowych zasadach

Samorządy otrzymają pomoc państwa w spłacie długów szpitali. Powiaty, które nie spłacą strat placówek medycznych przekształcą je w spółki. (...)

Cały artykuł autorstwa Pani Beaty Lisowskiej znajduje się na stronie wydawcy - Dziennika Gazety Prawnej. Aby go przeczytać kliknij tutaj.(2011-06-30)

Zmarnowane miliony na szpitalną aparaturę

Szpitale wydają unijne miliardy na zakup sprzętu, remonty i budowę specjalistycznych bloków operacyjnych, które niszczeją nieużywane. W sumie przeznaczyły już 3,5 mld zł na zakup najnowocześniejszych technologii, które nie mogą służyć pacjentom, bo NFZ nie ma pieniędzy na ich zakontraktowanie. (...)

Cały artykuł autorstwa Pani Beaty Lisowskiej znajduje się na stronie wydawcy - Dziennika Gazety Prawnej. Aby go przeczytać kliknij tutaj.(2011-06-21)

Szpitalne koszty i długi coraz większe.

Zobowiązania szpitali publicznych rosną. Problem ten mogą rozwiązać przekształcenia, pod warunkiem że będą uwzględniać lokalne uwarunkowania i potrzeby. Inaczej inwestycje mogą okazać się nietrafione, a pacjenci nadal będą czekać w kolejkach.(...)

Cały artykuł autorstwa Pani Dominiki Sikory znajduje się na stronie wydawcy - Dziennika Gazety Prawnej. Aby go przeczytać kliknij tutaj.(2011-06-20)

Lubelszczyzna: skuteczne, choć kosztowne leczenie chłoniaka

Nowoczesny sposób walki z chłoniakiem za pomocą terapii rutyksymabem stosują lubelscy onkolodzy z Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej oraz Kliniki Hematologii i Transplantacji Szpiku Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, a także szpitale w Zamościu i w Białej Podlaskiej. (...)

Cały artykuł znajduje się na stronie wydawcy - Rynek Zdrowia. Aby go przeczytać kliknij tutaj.(2011-06-17)

Lekarz musi wpisać pacjenta do kolejki oczekujących na świadczenie

Każdy świadczeniodawca ma obowiązek prowadzić listy pacjentów oczekujących na świadczenie. Nie ma prawa odmówić choremu wpisania na nie. (...)

Cały artykuł autorstwa Pani Dominiki Sikory znajduje się na stronie wydawcy - Dziennika Gazety Prawnej. Aby go przeczytać kliknij tutaj.(2011-06-10)

NFZ: karta EKUZ działa, trzeba tylko pamiętać o zasadach

Mimo posiadania karty EKUZ, Polacy wyjeżdżający za granicę skarżą się na przypadki, gdy muszą płacić za leczenie. NFZ przypomina, że karta uprawnia do świadczeń w sytuacjach nagłych tylko w placówkach, które działają w ramach publicznego systemu. (...)

Cały artykuł, którego autorem jest Pan Daniel Kuropaś znajduje się na stronie wydawcy - Rynek Zdrowia. Aby go przeczytać kliknij tutaj.(2011-06-08)

Szpital nasz otrzymał od Media Market Polska Sp. z o.o. w Zamościu darowiznę w postaci sprzętu AGD wartości dziesięciu tysięcy złotych. Są to między innymi lodówki do przechowywania leków, kuchenki mikrofalowe, aparaty telefoniczne, niszczarki do dokumentów oraz telewizor dla oddziału pediatrycznego.
Serdecznie dziękujemy Dyrektorowi Spółki Stefanowi Hejdukowi za przekazany sprzęt.

Galeria zdjęć tutaj.(2011-06-06)

Szpital może obciążyć rodziców kosztami leczenia dziecka

Placówka medyczna ma prawo zażądać od rodziców zapłaty za hospitalizację dziecka, w sytuacji gdy jest ono ubezpieczone, a żadne z opiekunów nie przedstawiło dowodu posiadania ubezpieczenia zdrowotnego. (...)

Cały artykuł autorstwa Pana Andrzeja Sidorko znajduje się na stronie wydawcy - Dziennika Gazety Prawnej. Aby go przeczytać kliknij tutaj.


Archiwum
2017: 1..30 / 31..60 / 61..64
2016: 1..30 / 31..60 / 61..67
2015: 1..30 / 31..54
2014: 1..30 / 31..41
2013: 1..30 / 31..53
2012: 1..30 / 31..60 / 61..70
2011: 1..30 / 31..60 / 61..67
2010: 1..30 / 31..60 / 61..82
2009: 1..30 / 31..60 / 61..90 / 91..120 / 121..138
2008: 1..30 / 31..60 / 61..90 / 91..120 / 121..147
2007: 1..30 / 31..60 / 61..90 / 91..120 / 121..150 / 151..167
2006: 1..30 / 31..60 / 61..61

 

Poczta szpitalna:

Aktualności
Konwent szpitali
Informacje o spółce
Historia
Oddziały / Działy
Ogłoszenia / Konkursy
Cennik usług
Zamówienia publiczne
Mapka szpitala
Projekty Unijne
Kontakt / Spis telefonów
Informacje dla Pacjentów
Koło - P.T.P.
Biuletyn Informacji Publicznej
Praca dla lekarzy
Praca
Obowiązek informacyjny
Konferencje
Ważne linki
Ankieta dla pacjentów
E-portal
System Zarządzania Jakością