Zamojski Szpital Niepubliczny Sp. z o.o.
 
  Polskiej Federacji Szpitali 
Aktualności


(2012-12-21)

Tradycyjnie, jak co roku, przy wigilijnym stole spotkali się pracownicy Zamojskiego Szpitala Niepublicznego. Ksiądz Stanisław wspólną modlitwą wprowadził zebranych w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Wyjątkowy nastrój, radość i wzruszenie towarzyszyły składnym życzeniom przy dzieleniu się opłatkiem.
Swoją obecnością zaszczycili nas Prezydent Miasta Zamość, członkowie Rady Nadzorczej oraz Dyrektor LOW NFZ Krzysztof Tuczapski nadając temu spotkaniu wyjątkowo uroczysty charakter. Pokrzepieni na duchu i na ciele za sprawą wspaniałej kuchni Pani Ali, z radością w sercach wszyscy powrócili do swoich obowiązków.(2012-12-20)

Wszystkim pracownikom Zamojskiego Szpitala Niepublicznego
Świąt wypełnionych radością i miłością,
niosących spokój i odpoczynek oraz Nowego Roku spełniającego wszelkie marzenia,
pełnego optymizmu, wiary i nadziei.

 
życzy Prezes Zarządu
Mariusz Paszko


(2012-12-19)

Z niewykonań do nadwykonań, czyli o trudzie przesuwania pieniędzy z kontraktu

NFZ nie pozwoli dyrektorom szpitali zupełnie swobodnie dysponować pieniędzmi z wynegocjowanych kontraktów, tak żeby w razie pilnej potrzeby mogli przesuwać środki z jednego zakresu świadczeń na inny. Płatnik boi się, że szpitale nie troszczyłyby się o dostępności i dofinansowywały jedynie najbardziej opłacalne usługi. (...)

Cały artykuł znajduje się na stronie wydawcy - rynekzdrowia.pl. Aby go przeczytać kliknij tutaj.(2012-12-17)

Trzeba będzie zmieniać system, żeby nadążyć za zmianami demograficznymi

Wbrew temu co obecnie niektórzy mówią, nie ma zapaści w przychodach Narodowego Funduszu Zdrowia, chociaż z drugiej strony nie ma też co liczyć w najbliższym czasie na gwałtowne wzrosty przychodów związanych ze ściągalnością składki na ubezpieczenie zdrowotne - uważa Marcin Pakulski, zastępca prezesa ds. medycznych NFZ, podsumowując przychody i wydatki płatnika w ostatnich latach. (...)

Cały artykuł znajduje się na stronie wydawcy - rynekzdrowia.pl. Aby go przeczytać kliknij tutaj.(2012-12-07)

Pacjenci z kodowaną opaską - od stycznia to będzie w szpitalach codzienny widok

Od 1 stycznia 2013 roku identyfikację pacjentów w szpitalach ułatwiać mają elektroniczne bransoletki. Czy placówki zdążą wywiązać się z tego ustawowego obowiązku? Wielkiego wyboru nie mają, gdyż łamiąc stosowny przepis, narażają się na wykreślenie z rejestru podmiotów prowadzących działalność leczniczą. (...)

Cały artykuł znajduje się na stronie wydawcy - rynekzdrowia.pl. Aby go przeczytać kliknij tutaj.(2012-12-06)

Święty Mikołaj w szpitalu

6 grudnia 2012r. Święty Mikołaj odwiedził dzieci przebywające w oddziałach pediatrycznym i chirurgicznym naszego szpitala. W tym roku całą akcję dla naszych małych pacjentów zorganizowała Fundacja „Dr Clown”. Wolontariusze przebrani za Św. Mikołaja i Śnieżkę i naładowani pozytywną energią, "uzbrojeni" w uśmiech i prezenty dziarskim krokiem wędrowali po szpitalnych oddziałach. Z worka ciągle wyłaniały się prezenty, ku uciesze małych i tych dużych. Chwila rozmowy, ciepłe życzenia, drobny upominek i wspólne zdjęcie - właśnie takie drobiazgi sprawiły najwięcej radości i wywoływały uśmiech na twarzach małych pacjentów .

Galeria zdjęć tutaj.(2012-12-04)

Zamojski Szpital Niepubliczny Sp. z o.o. nawiązał współpracę z Fundacją Tam i z powrotem w ramach akcji "Razem zwyciężymy raka!". Celem programu jest bezpłatne dostarczenie zainteresowanym – rzetelnej, fachowej wiedzy prezentowanej w zrozumiały i przystępny sposób. Akcja wydawnicza "Razem zwyciężymy raka!" ma na celu rozpowszechnienie szeroko pojętej wiedzy na temat chorób onkologicznych wśród pacjentów i ich rodzin. Poradniki są dostępne bezpłatnie na terenie Szpitala oraz do pobrania na stronie internetowej.

link Fundacji - www.tamizpowrotem.org
(2012-11-29)

VIII Forum Polskich Szpitali MedMarket już za nami

Forum Polskich Szpitali zgromadziło ponad 150 dyrektorów, którzy przyjechali z całej Polski posłuchać prelegentów, wziąć udział w dyskusjach panelowych oraz zapoznać się z ofertą wielu sponsorów i wystawców. Forum było też okazją do indywidualnych, kuluarowych spotkań.(...)

Cały artykuł znajduje się na stronie wydawcy - http://www.medicalnet.pl. Aby go przeczytać kliknij tutaj.(2012-11-28)

Ustawa refundacyjna: idea dobra, ale wszyscy chcą nowelizacji

Ministerstwo Zdrowia planuje znowelizować w 2013 roku ustawę o refundacji leków. Taką potrzebę od kilku miesięcy sygnalizują przedstawiciele rynku farmaceutycznego, w tym również płatnik. Propozycja nowelizacji ustawy refundacyjnej ma być zaprezentowana wiosną przyszłego roku. (...)

Cały artykuł znajduje się na stronie wydawcy - rynekzdrowia.pl. Aby go przeczytać kliknij tutaj.(2012-11-23)

ZPP: zobowiązania wymagalne do 3 mln zł dziennie

Zobowiązania wymagalne szpitali z tytułu wprowadzenia wyższych norm pracy dla pielęgniarek, czego skutkiem stanie się zwiększenie ich liczby mogą wzrosnąć o 100 procent do 3 mln zł dziennie z obecnego poziomu 1,5 mln zł. Pielęgniarki mówią, że spadnie liczba zdarzeń niepożądanych.(...)

Cały artykuł znajduje się na stronie wydawcy - http://www.medicalnet.pl. Aby go przeczytać kliknij tutaj.(2012-11-21)

OZZL: Ratujmy system opieki zdrowotnej

"Ratujmy system opieki zdrowotnej" - pod takim hasłem Ogólnopolski Związek Zawodowy Lekarzy zorganizował we wtorek w południe pikietę przed siedzibą Ministerstwa Zdrowia. Protestujący złożyli petycję dotyczącą zmian w służbie zdrowia. (...)

Cały artykuł znajduje się na stronie wydawcy - Dziennika Gazety Prawnej. Aby go przeczytać kliknij tutaj.(2012-11-19)

PFS: podwyższenie norm zatrudnienia pielęgniarek może się skończyć katastrofą szpitali

Polska Federacja Szpitali (PFS) jest zdania, że wprowadzenie podwyższonych norm zatrudnienia pielęgniarek i położnych bez odpowiedniego wzrostu finansowania usług świadczonych przez szpitale spowoduje istotne pogorszenie, a w konsekwencji nawet katastrofę ekonomiczną szpitali.(...)

Cały artykuł znajduje się na stronie wydawcy - rynekzdrowia.pl. Aby go przeczytać kliknij tutaj.(2012-10-23)

Wycena świadczeń niezależna od płatnika

Minister Zdrowia Bartosz Arłukowicz zapowiedział decentralizację NFZ, rejestr wojewodów podmiotów leczniczych, które zamierzają starć się o środki publiczne oraz niezależną od płatnika wycenę świadczeń medycznych.(...)

Cały artykuł znajduje się na stronie wydawcy - http://www.medicalnet.pl. Aby go przeczytać kliknij tutaj.(2012-10-17)

Z okazji Dnia Pracowników Służby Zdrowia w dniu 16 października 2012 roku w kaplicy szpitalnej odprawiona została Msza Święta celebrowana przez Jego Ekscelencję Ks. Biskupa Mariusza Leszczyńskiego. W liturgii uczestniczyli: Zarząd Szpitala, Przewodnicząca Rady Nadzorczej Pani Iwonna Stopczyńska, pracownicy szpitala oraz okoliczni mieszkańcy.

Galeria zdjęć tutaj.(2012-10-09)

Debata PiS o zdrowiu - jakich zmian potrzebuje system?

Nie należy likwidować NFZ, ale trzeba inaczej zarządzać składkami - przekonywał prof. Krzysztof Krajewski-Siuda podczas debaty PiS nt. zdrowia. Eksperci mówili o konieczności zniesienia limitów na świadczenia medyczne i potrzebie odrębnego finansowania szpitali klinicznych.(...)

Cały artykuł znajduje się na stronie wydawcy - rynekzdrowia.pl. Aby go przeczytać kliknij tutaj.(2012-10-04)

OGŁOSZENIE
PREZESA ZAMOJSKIEGO SZPITALA NIEPUBLICZNEGO
Z dnia 1 października 2012 r.


W związku z planowaną kasacją dokumentacji medycznej pacjentów korzystających ze świadczeń zdrowotnych w 1991 r. ( hospitalizowanych w oddziałach szpitala) informujemy, że istnieje możliwość odbioru oryginału dokumentacji z tego okresu w terminie do 31 października 2012 r.

Wniosek o wydanie oryginału historii choroby należy składać w Sekretariacie Szpitala (budynek przychodni przy ul.Kilińskiego 4, II p. pok.201), lub bezpośrednio do Działu Nadzoru i Kontroli Wewnętrznej- Ruchu Chorych w godz. 8.00 - 15.00, w dni robocze.

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy o kontakt telefoniczny pod nr tel.(84) 677-50-19 lub (84) 677-50-17


Wniosek o wydanie oryginału historii choroby kliknij tutaj.(2012-09-26)

Polska Federacja Szpitali (PFSz): 55 szpitali, ponad 3,4 miliarda kontraktu z NFZ, 20 tysięcy łóżek

We wrześniu 2012 Polska Federacja Szpitali osiągnęła liczbę 55 szpitali, w sumie dysponującymi około 20 tysiącami łóżek. Aktualne kontrakty szpitali należących do PFSz z NFZ wynoszą ponad 3,4 miliarda PLN, co stanowi około 13% całkowitego budżetu NFZ na leczenie szpitalne. (...)

Cały tekst znajduje się w załączniku. Aby go przeczytać kliknij tutaj.(2012-09-04)

NFZ: długo wyczekiwana likwidacja

Jesienią tego roku projekt ustawy w sprawie zmian w NFZ, wiosną 2013 roku uchwalenie nowych przepisów, a latem wprowadzenie ich w życie. To scenariusz rozpisany przez Ministerstwo Zdrowia. Jak zapewnia w wywiadzie dla DGP Sławomir Neumann, wiceminister odpowiedzialny w resorcie za przygotowanie projektu, zmiany w NFZ są traktowane priorytetowo. – Efekt prac będzie skonkretyzowany w najbliższych dwóch – trzech tygodniach – zapewnia. (...)

Cały artykuł autorstwa Pani Dominiki Sikory i Pana Grzegorza Osieckiego znajduje się na stronie wydawcy - Dziennika Gazety Prawnej. Aby go przeczytać kliknij tutaj.(2012-08-24)

Komisyjny niewypał, czyli zdarzenia medyczne raczej przed sądem

Nowe przepisy miały umożliwić pacjentom szybsze dochodzenie roszczeń z tytułu tzw. błędów medycznych. Po ponad pół roku od momentu wejścia w życie nowelizacji ustawy o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta wiadomo, że nie spełniła ona pokładanych w niej nadziei. Pacjentom nie jest ani łatwiej ani szybciej dochodzić swoich praw.(...)

Cały artykuł znajduje się na stronie wydawcy - rynekzdrowia.pl. Aby go przeczytać kliknij tutaj.(2012-08-23)

Zamojski Szpital Niepubliczny nawiązał współpracę z firmą Roche Polska Sp. z o. o.

Cały tekst znajduje się w załączniku. Aby go przeczytać kliknij tutaj.(2012-08-10)

Ubezpieczenia szpitali: polisę pilnie zwrócę

Dyrektorzy szpitali chcieliby wycofać się z umów zawartych z PZU SA w sprawie ubezpieczeń z tytuły zdarzeń medycznych. Płacili za polisy po kilkaset tysięcy zł, a teraz, kiedy wiadomo, że ubezpieczenia wymagane będą dopiero od 2014 roku, woleliby przeznaczyć te pieniądze na inne pilne potrzeby. Tylko jak to zrobić?(...)

Cały artykuł znajduje się na stronie wydawcy - rynekzdrowia.pl. Aby go przeczytać kliknij tutaj.(2012-08-07)

70 szpitali z polisami dodatkowymi

Około 70 szpitali podpisało umowy ubezpieczenia od zdarzeń medycznych. Obecnie nie mogą ich rozwiązać chociaż ubezpieczenia dodatkowe staną się obowiązkowe dopiero 1 stycznia 2014 roku. Ogólnopolskie Stowarzyszenie Szpitali Prywatnych zamierza wystąpić z interwencją do MZ.(...)

Cały artykuł znajduje się na stronie wydawcy - www.medicalnet.pl. Aby go przeczytać kliknij tutaj.(2012-07-24)

Pionierzy ustawowej komercjalizacji, czyli rzecz o przecieraniu biurokratycznych szlaków

1,4 mld zł zarezerwowano w tegorocznym budżecie państwa dla samorządów, które skomercjalizują swoje szpitale. Są już pierwsze samorządy, które korzystają z tego rodzaju dotacji. SP ZOZ w Świętochłowicach jest trzecim szpitalem w Polsce, a pierwszym w województwie śląskim, przekształconym zgodnie z nową ustawą o działalności leczniczej, która weszła w życie 1 lipca 2011 roku. Wcześniej na taki krok zdecydowały się władze Gdańska i Gorzowa Wielkopolskiego.(...)

Cały artykuł znajduje się na stronie wydawcy - rynekzdrowia.pl. Aby go przeczytać kliknij tutaj.(2012-07-12)

Agnieszka Pachciarz o proteście lekarzy i przyszłości NFZ

Podział Narodowego Funduszu Zdrowia na kilku mniejszych ubezpieczycieli nie jest bliską mi koncepcją; o konkurencji dla Funduszu możemy mówić dopiero po uporządkowaniu systemu - stwierdziła w wywiadzie dla Polskiej Agencji Prasowej prezes NFZ Agnieszka Pachciarz. (...)

Cały artykuł znajduje się na stronie wydawcy - rynekzdrowia.pl. Aby go przeczytać kliknij tutaj.(2012-07-11)

Test już był, teraz czas na szkolenia: lekarze chcą się uczyć wypisywania recept

200 zł kary za błąd w recepcie, dla lekarza wypisującego miesięcznie od kilkudziesięciu do kilkuset recept, może oznaczać wydatek przewyższający jego dochód. Aby tego uniknąć, lekarze postanowili doskonalić się w przepisywaniu leków - zgodnym z odpowiednimi regulacjami prawnymi. W maju br. Naczelna Rada Lekarska opublikowała w tym celu test szkoleniowy. Zapowiada się ciąg dalszy tej edukacji. (...)

Cały artykuł znajduje się na stronie wydawcy - rynekzdrowia.pl. Aby go przeczytać kliknij tutaj.(2012-07-04)

Finanse polskiego szpitala: długi, cięcia kosztów i protest gotowy

Przynajmniej w kilkunastu szpitalach doszło w ostatnich miesiącach do protestów płacowych. Część ekspertów uważa, że ich przyczyną są drakońskie oszczędności wynikające z konieczności osiągnięcia przez lecznice rentowności, żeby samorządy, które planują przekształcenie swoich publicznych ZOZ-ów w spółki, nie musiały ich dofinansowywać, na co zresztą nie mają pieniędzy.(...)

Cały artykuł znajduje się na stronie wydawcy - rynekzdrowia.pl. Aby go przeczytać kliknij tutaj.(2012-07-03)

Wystawa poplenerowa

Dnia 27.06.2012r. na terenie parku szpitalnego odbyła się wystawa poplenerowa prac uczniów Liceum Plastycznego pod hasłem „Zatrzymać chwilę”.(...)

Cały tekst znajduje się w załączniku. Aby go przeczytać kliknij tutaj.

Galeria zdjęć tutaj.(2012-06-28)

Agnieszka Pachciarz objęła fotel prezesa NFZ; są pierwsze komentarze

Dotychczasowa wiceminister zdrowia Agnieszka Pachciarz została powołana w środę przez premiera Donalda Tuska na stanowisko prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia. Pierwsza kobieta, która stanęła na czele NFZ, jest prawnikiem i menedżerem; zarządzała dwoma szpitalami. Rekomendował ją premierowi minister zdrowia Bartosz Arłukowicz, jednogłośnie poparła Rada NFZ.(...)

Cały artykuł znajduje się na stronie wydawcy - rynekzdrowia.pl. Aby go przeczytać kliknij tutaj.(2012-06-27)

Ekipa telewizyjna oraz Artur Żmijewki w Zamojskim Szpitalu Niepublicznym.

Galeria zdjęć tutaj.(2012-06-26)

III Zamojskie Spotkania Hematologiczne


Informujemy, że można już zapisywać się na listę uczestników do udziału w konferencji III Zamojskie Spotkania Hematologiczne, która odbędzie się 28 września w sali Consulatus w zamojskim Ratuszu.

Szczegółowy program oraz dostępne formy zgłoszenia znajdują się tutaj.


Archiwum
2017: 1..30 / 31..60 / 61..64
2016: 1..30 / 31..60 / 61..67
2015: 1..30 / 31..54
2014: 1..30 / 31..41
2013: 1..30 / 31..53
2012: 1..30 / 31..60 / 61..70
2011: 1..30 / 31..60 / 61..67
2010: 1..30 / 31..60 / 61..82
2009: 1..30 / 31..60 / 61..90 / 91..120 / 121..138
2008: 1..30 / 31..60 / 61..90 / 91..120 / 121..147
2007: 1..30 / 31..60 / 61..90 / 91..120 / 121..150 / 151..167
2006: 1..30 / 31..60 / 61..61

 

Poczta szpitalna:

Aktualności
Konwent szpitali
Informacje o spółce
Historia
Oddziały / Działy
Ogłoszenia / Konkursy
Cennik usług
Zamówienia publiczne
Mapka szpitala
Projekty Unijne
Kontakt / Spis telefonów
Informacje dla Pacjentów
Koło - P.T.P.
Biuletyn Informacji Publicznej
Praca dla lekarzy
Praca
Obowiązek informacyjny
Konferencje
Ważne linki
Ankieta dla pacjentów
E-portal
System Zarządzania Jakością