Zamojski Szpital Niepubliczny Sp. z o.o.
 
  Polskiej Federacji Szpitali 
Aktualności


(2013-12-20)(2013-11-29)

X MedMarket 2013 już za nami

Dziesiąte Forum Polskich Szpitali MedMarket odbyło się 22 listopada 2013 roku w Hotelu Hilton w Warszawie i zgromadziło ponad stu uczestników ze szpitali, centrów medycznych oraz firm i przedstawicieli sektora. W dyskusjach panelowych wzięli udział m.in. Wiesława Kłos, wiceprezes Narodowego Funduszu Zdrowia, prof. Paweł Buszman, przewodniczący rady radzorczej PAKS, Marek Wójcik, z-ca sekretarza generalnego ZPP.(...)

Cały artykuł znajduje się na stronie wydawcy - rynekzdrowia.pl. Aby go przeczytać kliknij tutaj.(2013-11-21)

18 listopada 2013 r. w Centrum Kultury Filmowej Stylowy w Zamościu odbyła się uroczystość wręczenia certyfikatu akredytacyjnego, przyznanego dla naszego szpitala przez Ministra Zdrowia, po raz pierwszy.
Uroczystość została zorganizowana wspólnie z Samodzielnym Publicznym Szpitalem Wojewódzkiemu im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu, dla którego było to już kolejne przyznanie certyfikatu.
Uczestniczyli w niej przedstawiciele władz samorządowych wraz z przedstawicielami organów założycielskich obu szpitali w osobach: Prezydent Miasta Zamość Marcin Zamoyski oraz Członek Zarządu Województwa Lubelskiego Tomasz Pękalski. Obecny był także Dyrektor LOW NFZ Krzysztof Tuczapski wraz z Z-cą ds. Ekonomiczno-Finansowych Andrzejem Kowalikiem. W spotkaniu udział wzięli również członkowie Rady Nadzorczej naszego szpitala, Przewodniczący Rady Miasta Zamość Wojciech Matwiejczuk wraz z przewodniczącymi komisji, przedstawiciele parlamentu, samorządów zawodowych pielęgniarskich i lekarskich, dyrektorzy okolicznych szpital wraz z pełnomocnikami ds. jakości. Licznie przybyli także pracownicy obu akredytowanych szpitali.
Certyfikaty wręczał Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Zdrowia Cezary Rzemek i Dyrektor Centrum Monitorowania Jakości Jerzy Hennig.
Uroczystość rozpoczęła się wykładem Dyrektora CMJ Jerzego Henniga „Po co jakość w systemie ochrony zdrowia”. Następnie odbyła się prezentacja obu szpitali. Zamojski Szpital Niepubliczny zaprezentowała Anna Gieleta Pełnomocnik ds. Jakości w wystąpieniu pt. „ Zamojski Szpital Niepubliczny Spółka z o.o. tradycja i jakość”. Samodzielny Publiczny Szpital Wojewódzki im. Papieża Jana Pawła II przedstawił film prezentując swoje ostatnie osiągnięcia i sukcesy. Miłym akcentem uroczystości był koncert kwartetu „La Prima Vera” , który skupił uwagę wszystkich uczestników grając utwory Mozarta, Kazaneckiego i Bramhsa.

Mariusz Paszko, Prezes Zarządu Zamojskiego Szpitala Niepublicznego Sp. z o.o.
- „Jest dla nas wielką nobilitacją, że wspólnie z Samodzielnym Publicznym Szpitalem Wojewódzkim im. Papieża Jana Pawła II wspólnie odbieraliśmy Certyfikat Akredytacyjny. Dla nas to moment szczególnie ważny w historii szpitala ponieważ otrzymujemy akredytację pierwszy raz. Chciałbym bardzo podziękować wszystkim pracownikom, którzy wnieśli swój wkład do zdobycia akredytacji. Mam nadzieję, że jest to początek drogi do uzyskania najwyższej jakości świadczonych usług w naszym szpitalu”.
Andrzej Mielcarek, Dyrektor Samodzielnego Publicznego Szpitala Wojewódzkiego im. Papieża Jana Pawła II Zamościu
- „Po raz pierwszy w historii naszego pięknego miasta wydarzyło się coś niebywałego. Dwa zamojskie szpitale wspólnie świętują otrzymanie akredytacji. Dla nas to już piąty certyfikat. Początek drogi wysiłku całego naszego zespołu rozpoczęliśmy w 2001 r. Początki nie były łatwe. Wdrażanie medycznych standardów światowych z jednej strony jest wyzwaniem i dobrodziejstwem dla pacjenta a z drugiej ogromnym wysiłkiem całego personelu, któremu oprócz codziennej pracy dochodzi jeszcze dodatkowe zajęcie pilnowania aby wdrożone zasady były realizowane. To nie jest proces łatwy i przyjemny. Wydaje mi się, że jednak już oswoiliśmy się po tych kilkunastu latach z zasadami czasami nawet banalnymi na pozór ale ważnymi dla pacjenta, np. czy działają żarówki bakteriobójcze?! Nie wyobrażamy sobie teraz, że nagle przestałyby istnieć standardy akredytacyjne.”

Przed uroczystością Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Zdrowia Cezary Rzemek, Dyrektor Centrum Monitorowania Jakości Jerzy Hennig, Prezydent Miasta Zamość Marcin Zamoyski oraz Dyrektorzy LOW NFZ Krzysztof Tuczapski i Andrzej Kowalik odwiedzili oddział hematologiczny.

Galeria zdjęć

Wizyta w oddziale hematologicznym tutaj.

Uroczystość wręczenia certyfikatów tutaj.

Listy gratulacyjne tutaj.(2013-10-28)

Czas na premiowanie jakości w ochronie zdrowia

Jakość usług stanie się ważnym kryterium oceny świadczeniodawców ubiegających się o kontrakty - zapowiedziała podczas IX Forum Rynku Zdrowia Agnieszka Pachciarz, prezes NFZ. Niektóre z elementów oceny jakościowej będą stosowane już od przyszłego roku.(...)

Cały artykuł znajduje się na stronie wydawcy - rynekzdrowia.pl. Aby go przeczytać kliknij tutaj.(2013-10-28)

Federacja Szpitali: niewdrożenie dyrektywy zdrowotnej UE stratą dla szpitali

Kilkaset milionów złotych mogą stracić polskie szpitale z powodu niewdrożenia dyrektywy zdrowotnej UE - ocenił prezes Polskiej Federacji Szpitali Jarosław Fedorowski.(...)

Cały artykuł znajduje się na stronie wydawcy - rynekzdrowia.pl. Aby go przeczytać kliknij tutaj.(2013-10-23)

IX Forum Rynku Zdrowia: poznaliśmy laureatów Portretów Polskiej Medycyny 2013

Podczas Gali wieńczącej pierwszy dzień IX Forum Rynku Zdrowia (Warszawa, 22-23 października 2013 r.), już po raz ósmy uroczyście wręczyliśmy Portrety Polskiej Medycyny. Główny laur - tytuł Lidera Rynku Zdrowia - zdobył Zespół Chirurgii Rekonstrukcyjnej i Mikronaczyniowej w gliwickim Centrum Onkologii.(...)

Cały artykuł znajduje się na stronie wydawcy - rynekzdrowia.pl. Aby go przeczytać kliknij tutaj.(2013-10-21)

18 października obchodzimy pamiątkę świętego Łukasza Ewangelisty - patrona służby zdrowia. Z tej okazji w kaplicy szpitalnej odprawiona została Msza Święta celebrowana przez Jego Ekscelencję Ks. Mariana Rojka. Po mszy św. odbyło się spotkanie z pracownikami szpitala, w którym uczestniczył również Prezydent Miasta Zamość Marcin Zamoyski oraz członkowie Rady Nadzorczej.

Galeria zdjęć kliknij tutaj.(2013-10-15)

Aparatura ze wsparciem UE tyllko dla jednego szpitala

Aneksowanie umów kontraktowych z NFZ w 2014 roku stanowi jedyne możliwe wyjście w sytuacji, w której wiadomo, że pieniędzy w systemie nie pojawi się więcej. Jednocześnie szpitale oczekują na unormowanie wzajemnego zlecania usług, ponieważ obecnie nie jest to możliwe w razie posiadania sprzętu kupionego z dotacji unijnej, a doprowadzi do sytuacji, że każdy szpital zostanie zmuszony do pozyskania tych samych urządzeń.(...)

Cały artykuł znajduje się na stronie wydawcy - medicalnet.pl. Aby go przeczytać kliknij tutaj.(2013-10-15)

Konferencja Hematologiczna 2013

11 października 2013 roku odbyło się IV Zamojskie Spotkanie Hematologiczne pod patronatem prof. dr hab. n. med. Anny Dmoszyńskiej – Konsultanta Wojewódzkiego ds. Hematologii oraz Prezydenta Miasta Zamość Marcina Zamoyskiego.
Organizatorem konferencji byli: Oddział Lubelski Polskiego Towarzystwa Hematologów i Transfuzjologów, Klinika Hematoonkologii i Transplantacji Szpiku Uniwersytetu Medycznego w Lublinie oraz Zamojski Szpital Niepubliczny Sp. o.o.
Konferencja cieszyła się dużym zainteresowaniem lekarzy i pielęgniarek z całego województwa lubelskiego.
Uczestnicy wysłuchali prelekcji wybitnych specjalistów i ekspertów w dziedzinie hematologii:prof. dr hab. n. med. Anny Dmoszyńskiej, prof. dr hab. n. med. Wiesława Wiktora Jędrzejczaka, prof. dr hab. n. med. Jadwigi Dwilewicz-Trojaczek, prof. dr hab. n. med. Ewy Lech-Marańdy, prof. dr hab. n. med. Wojciecha Polkowskiego, prof. dr hab. n. med. Iwony Hus, prof. dr hab. n. med. Krzysztofa Giannopoulosa, dr hab. n. med. Marka Husa, dr hab. n. med. Marii Cioch.

Galeria zdjęć kliknij tutaj.(2013-10-03)

W czerwcu br w naszym szpitalu po raz pierwszy został przeprowadzony przegląd akredytacyjny, w celu oceny zgodności spełniania wymagań standardów akredytacyjnych ze stanem faktycznym. Trzydniowa wizyta oceniająca prowadzona przez niezależnych wizytatorów Centrum Monitorowania Jakości w Służbie zdrowia w Krakowie zakończyła się sukcesem. Otrzymaliśmy ocenę końcową, znacznie powyżej średniej krajowej w zakresie spełniania standardów. Dotychczas 137 szpitali w Polsce otrzymało certyfikat akredytacyjny a uzyskana ocena daje nam pozycję w czołówce szpitali akredytowanych. Jest to efekt bardzo dużego zaangażowania i odpowiedzialnego podejścia do problemu wszystkich pracowników naszego szpitala.
Doceniając włożony trud w przygotowanie do akredytacji, Prezes Zarządu Szpitala, Przewodnicząca Rady Nadzorczej oraz Prezydent Miasta Zamość serdecznie podziękowali wszystkim za włożoną pracę, gratulowali uzyskanego wyniku i życzyli dalszych sukcesów.Uroczyste wręczenie certyfikatu planowane jest na dzień 18 listopada br.

Galeria zdjęć kliknij tutaj.(2013-09-25)

W 2014 roku pacjentom grozi utrata świadczeń medycznych

I znów wojna nerwów między pacjentami, szpitalami i NFZ. Za trzy miesiące wygasa prawie połowa kontraktów, które fundusz zawarł ze szpitalami i z przychodniami. Bez nowych placówki medyczne nie będą mogły świadczyć usług zdrowotnych. NFZ przyznaje, że może nie zdążyć z wyborem nowych świadczeniodawców. Już musiałby rozpisywać konkursy, ale brakuje potrzebnych rozporządzeń (określą, za jakie procedury płaci fundusz).(...)

Cały artykuł znajduje się na stronie wydawcy - gazetaprawna.pl. Aby go przeczytać kliknij tutaj.(2013-09-20)

13 września 2013 roku odbyło się uroczyste otwarcie Ośrodka Badań Klinicznych, który został utworzony na terenie Zamojskiego Szpitala Niepublicznego Spółka z o.o. przez KO-MED Centra Kliniczne. Po uroczystości otwarcia odbyła się konferencja, w czasie której zostały przedstawione m.in. aspekty etyczne w badaniach klinicznych oraz nowe modele zarządzania badaniami klinicznymi.

Galeria zdjęć kliknij tutaj.(2013-09-16)

NIL i NFZ: etyka zamiast leczenia?

NIL i NFZ przerzucają między sobą odpowiedzialność za odsyłanie pacjentów pomiędzy placówkami. Prezes Naczelnej Izby lekarskiej twierdzi, że odpowiada za to NFZ – bo nie wyjaśnia świadczeniodawcom w jaki sposób rozliczać usługi i kto powinien ponosić ich koszty. Prezes NFZ uważa sytuację za jasną, a odsyłanie pacjenta od szpitala do szpitala wiąże z poziomem etycznym personelu medycznego.(...)

Cały artykuł znajduje się na stronie wydawcy - medicalnet.pl. Aby go przeczytać kliknij tutaj.(2013-09-16)

Aneksowanie i oszczędna wycena świadczeń

MZ i NFZ od 2014 roku zamierzają wprowadzić zmiany w zasadach aneksowania umów o udzielanie usług zdrowotnych. Podstawą zakupu określonej liczby usług ma być realizacja kontraktów za I półrocze 2013 przy jednoczesnym zmniejszeniu ogólnej puli punktów w razie wykonania usług w trybie jednodniowym oraz nie rozliczaniu hospitalizacji krótszych niż 60 dni. Ostateczna decyzja dotycząca aneksowania nie została jeszcze podjęta.(...)

Cały artykuł znajduje się na stronie wydawcy - medicalnet.pl. Aby go przeczytać kliknij tutaj.(2013-09-04)

Prezes NFZ: rozmawiajmy o zmianach w systemie finansowania świadczeń

Prezes NFZ Agnieszka Pachciarz w wywiadzie dla Rynku Zdrowia* mówi m.in. o przyszłorocznym planie finansowym i priorytetach Funduszu, a także potencjalnych źródłach zwiększenia publicznych wydatków na ochronę zdrowia. - Czy np. do końca właściwe jest to, że pracownicy na etacie płacą składki progresywnie, czyli zależnie od wynagrodzenia, a przedsiębiorcy odprowadzają stałe stawki? - pyta prezes Narodowego Funduszu Zdrowia.(...)

Cały artykuł znajduje się na stronie wydawcy - rynekzdrowia.pl. Aby go przeczytać kliknij tutaj.(2013-09-02)

Propozycja nowelizacji ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej jest niekonstytucyjna?

Zdaniem Wiceprezydenta Pracodawców RP Andrzeja Mądrali prace nad projektem zmiany ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych powinny zostać przerwane. Wiele jego zapisów budzi bowiem zastrzeżenia co do zgodności z Konstytucją RP i Kodeksem Postępowania Administracyjnego.(...)

Cały artykuł znajduje się na stronie wydawcy - www.pracodawcyrp.pl. Aby go przeczytać kliknij tutaj.(2013-08-30)

Pracodawcy RP: niepotrzebne zamieszanie z planem finansowym NFZ

Brak podpisu ministra finansów na dokumencie dotyczącym planu finansowego NFZ niepotrzebnie budzi niepokój Polaków, którzy coraz mniej rozumieją, co dzieje się w ochronie zdrowia - uważają Pracodawcy RP.(...)

Cały artykuł znajduje się na stronie wydawcy - rynekzdrowia.pl. Aby go przeczytać kliknij tutaj.(2013-08-28)

Plan NFZ na 2014: rozmowy o finansach w toku

Ministerstwo Finansów w dalszym ciągu rozmawia z Ministerstwem Zdrowia na temat planu finansowego NFZ na 2014 rok. Termin jego akceptacji upłynął 14 sierpnia 2013 roku. Nieoficjalnie wiadomo, że problemem może być 942 mln zł dotacji z budżetu państwa, którą NFZ i MZ zaplanowały w finansach Funduszu na 2014 rok. Proces akceptacji może przedłużyć się do czasu omawiania przez rząd budżetu na 2014 rok.(...)

Cały artykuł znajduje się na stronie wydawcy - medicalnet.pl. Aby go przeczytać kliknij tutaj.(2013-08-06)

Za 2 lata nowy kształt rynku ochrony zdrowia

Proponowana przez MZ nowelizacja Ustawy o świadczeniach zdrowotnych finansowanych ze środków publicznych zmieni całkowicie kształt rynku ochrony zdrowia w Polsce w ciągu najbliższych 2 lat, uważają niektórzy eksperci. Finansowanie publiczne przesunie się w stronę dużych szpitali w aglomeracjach pozbawiając dostępu do świadczeń chorych w małych miejscowościach. Wszystko za sprawą mechanizmu ręcznego sterowania rynkiem.(...)

Cały artykuł znajduje się na stronie wydawcy - medicalnet.pl. Aby go przeczytać kliknij tutaj.(2013-07-15)

Zapowiada się pogrom szpitali powiatowych. NFZ ogłasza plan finansowy na rok 2014

Oddziały wojewódzkie NFZ zaprezentowały plany finansowe na rok 2014 i potwierdza się teza, że nadchodzący rok będzie najtrudniejszy dla zarządzających szpitalami od początku zarządzania nimi przez samorządy. A w sposób szczególny dla szpitali powiatowych.(...)

Cały artykuł znajduje się na stronie wydawcy - http://wartowiedziec.org. Aby go przeczytać kliknij tutaj.(2013-07-12)

MZ szykuje nowelizację ustawy: ważne zmiany w zasadach kontraktowania świadczeń

Ministerstwo Zdrowia chce wprowadzić rewolucyjne zmiany w zasadach kontraktowania świadczeń zdrowotnych. We wtorek (9 lipca) resort opublikował w internecie propozycje nowelizacji ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych z 27 sierpnia 2004 r.(...)

Cały artykuł znajduje się na stronie wydawcy - medicalnet.pl. Aby go przeczytać kliknij tutaj.(2013-07-12)

Zabetonowane kontrakty na leczenie. Nowi nic nie dostaną

Nowo utworzone placówki medyczne czy oddziały w szpitalach nie dostaną pieniędzy z NFZ. Nie będzie bowiem nowych konkursów na świadczenia zdrowotne. Resort zdrowia zamierza tylko aneksować obecne umowy. Podczas posiedzenia zespołu ds. ochrony zdrowia w komisji trójstronnej zapowiedział to wiceminister Sławomir Neumann.(...)

Cały artykuł znajduje się na stronie wydawcy - gazetaprawna.pl. Aby go przeczytać kliknij tutaj.(2013-07-04)

MZ: budżet NFZ w 2014 roku nieznacznie wyższy

Narodowy Fundusz Zdrowia oraz Ministerstwo Zdrowia rozpoczęły prace nad nowym budżetem Funduszu na 2014 rok. Założenia są bardziej optymistyczne jeśli chodzi o wielkość środków niż w 2013 roku, choć nie oznacza to znaczącego wzrostu nakładów na zdrowie. Sławomir Neumann, wiceminister zdrowia mówi, że do optymizmu skłaniają lepsze wyniki gospodarcze po maju i czerwcu 2013 roku.(...)

Cały artykuł znajduje się na stronie wydawcy - medicalnet.pl. Aby go przeczytać kliknij tutaj.(2013-07-02)

Finanse szpitali a ustawa o działalności leczniczej: zniknie marchewka, zostanie kij

Wsparcie finansowe w ramach ustawy o działalności leczniczej nie doprowadzi do fali przekształceń SP ZOZ-ów w spółki kapitałowe - twierdzą eksperci. Zdaniem posła Jakuba Szulca (PO), byłego wiceministra zdrowia, samorządowcy nie wykażą wielkiego zapału do przekształceń.(...)

Cały artykuł znajduje się na stronie wydawcy - rynekzdrowia.pl. Aby go przeczytać kliknij tutaj.(2013-07-02)

Księgowe sztuczki ratują szpitale

Poprawiły się wyniki finansowe publicznych lecznic. Niestety tylko na papierze. Jak informuje Ministerstwo Zdrowia, ich ubiegłoroczna łączna strata wyniosła 177 mln zł. Rok wcześniej była prawie dziesięciokrotnie wyższa – stanowiła ok. 1,5 mld zł. (...)

Cały artykuł znajduje się na stronie wydawcy - gazetaprawna.pl. Aby go przeczytać kliknij tutaj.(2013-06-25)

Ćwiczebna ewakuacja z zakresu ochrony przeciwpożarowej w ZSzN.


Cały opis ewakuacji znajduje się załączniku . Aby go przeczytać kliknij tutaj.

Galeria zdjęć kliknij tutaj.(2013-06-20)

Dobry czas na reorganizację płatnika?

Czy zmiany w organizacji Narodowego Funduszu Zdrowia powinny być przeprowadzane teraz, gdy sytuacja polskiej gospodarki i ochrony zdrowia nie jest nienajlepsza? Wiesława Kłos, wieceprezes NFZ ds. finansowych ma wątpliwości, choć zaznacza, że nie neguje zasadności tych zmian. Dlaczego niektóre placówki nie dostają kontraktów? – Bo rolą NFZ nie jest zapewnianie status quo struktury organizacyjnej jednostek.(...)

Cały artykuł znajduje się na stronie wydawcy - medicalnet.pl. Aby go przeczytać kliknij tutaj.(2013-06-13)

Hope: każdy kraj ze swoimi problemami

Prof. nadzw. Jarosław J. Fedorowski, Gubernator (PL) i członek Prezydium Europejskiej Federacji Szpitali HOPE przedstawia najwazniejsze tezy przedstawione podczas posiedzenia Rady Gubernatorów Europejskiej Federacji Szpitali HOPE. (...)

Cały artykuł znajduje się na stronie wydawcy - medicalnet.pl. Aby go przeczytać kliknij tutaj.(2013-06-11)

Samorządy zadecydują: przekształcać, likwidować, a może spłacać długi szpitali?

Szpitale, dla których organem założycielskim jest samorząd, przedstawiły swoje sprawozdanie finansowe za 2012 r. Teraz samorządowcy muszą zdecydować, co z tym fantem zrobić. Czy zdobyć się na ewentualne pokrycie ujemnego wyniku finansowego lecznic, by pozostać przy formule SPZOZ-u? Na to czas jest do końca września. Przepisy przewidują także inne wyjście: likwidację lub przekształcenie lecznic w spółki.(...)

Cały artykuł znajduje się na stronie wydawcy - rynekzdrowia.pl. Aby go przeczytać kliknij tutaj.(2013-06-07)

Dzień Dziecka w Zamojskim Szpitalu Niepublicznym

Z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka małych pacjentów przebywających w szpitalu spotkało wiele miłych niespodzianek.
Prezydent Miasta Zamość Marcin Zamoyski ufundował i osobiście przekazał pacjentom pediatrii konsolę XBOX 360.
Imprezę dla dzieci przebywających w oddziale pediatrii i chirurgii dziecięcej zorganizowało także Stowarzyszenie „Razem”. W programie akcji pod hasłem „Razem dla dzieci" znalazło się wiele zabaw i konkursów, a także malowanie twarzy i czytanie bajek.

Galeria zdjęć tutaj.


Archiwum
2017: 1..30 / 31..60 / 61..64
2016: 1..30 / 31..60 / 61..67
2015: 1..30 / 31..54
2014: 1..30 / 31..41
2013: 1..30 / 31..53
2012: 1..30 / 31..60 / 61..70
2011: 1..30 / 31..60 / 61..67
2010: 1..30 / 31..60 / 61..82
2009: 1..30 / 31..60 / 61..90 / 91..120 / 121..138
2008: 1..30 / 31..60 / 61..90 / 91..120 / 121..147
2007: 1..30 / 31..60 / 61..90 / 91..120 / 121..150 / 151..167
2006: 1..30 / 31..60 / 61..61

 

Poczta szpitalna:

Aktualności
Konwent szpitali
Informacje o spółce
Historia
Oddziały / Działy
Ogłoszenia / Konkursy
Cennik usług
Zamówienia publiczne
Mapka szpitala
Projekty Unijne
Kontakt / Spis telefonów
Informacje dla Pacjentów
Koło - P.T.P.
Biuletyn Informacji Publicznej
Praca dla lekarzy
Praca
Obowiązek informacyjny
Konferencje
Ważne linki
Ankieta dla pacjentów
E-portal
System Zarządzania Jakością