Zamojski Szpital Niepubliczny Sp. z o.o.
 
  mniejsza czcionka   mniejsza czcionka większa czcionka   wysoki kontrast wysoki kontrast wysoki kontrast
Aktualności


(2016-12-22)

Niebawem mapy potrzeb zdrowotnych dla 30 grup chorób. Mają być 'miękkim' narzędziem, ale…


Do 31 grudnia 2016 r. Ministerstwo Zdrowia chce opublikować mapy potrzeb zdrowotnych dla 30 grup chorób. Z założenia mają służyć monitorowaniu systemu ochrony zdrowia i być 'miękkim' narzędziem w jego kształtowaniu.

Więcej informacji na stronie - rynekzdrowia.pl/



(2016-12-20)

W poniedziałek 19 grudnia 2016r. odbyło się spotkanie opłatkowe pracowników szpitala z udziałem Prezydenta Miasta Zamość - Pana Andrzeja Wnuka oraz Przewodniczącej Rady Nadzorczej: Pani Magdaleny Dołgan – Wiceprezydent Miasta Zamość.

Po wspólnej modlitwie pod przewodnictwem kapelana szpitala księdza Stanisława Nazarczuka tradycyjnie wszyscy dzielili się opłatkiem i składali sobie wzajemnie życzenia.



(2016-12-19)

Życzenia dla Pracowników




(2016-12-16)

Poprawiony projekt ustawy o sieci: tylko 4 proc. sieciowych pieniędzy dla niepublicznych


Dotarliśmy do nowej wersji projektu ustawy o sieci. Nie jest to jeszcze wersja ostateczna, ale - dziś rozpatrywana w trybie konsultacji. Do podmiotów niepupublicznych trafić ma 4 proc. pieniędzy przeznaczanych na sieć szpitali.

Więcej informacji na stronie - termedia.pl



(2016-12-08)

Szpitale powiatowe protestują i nie podpisują umów z NFZ


Trwają negocjacje dyrekcji szpitali z oddziałami wojewódzkimi NFZ o wielkość aneksowanych umów na pierwsze półrocze przyszłego roku. Obecne obowiązują do 1 stycznia 2017 roku. Sytuacja powtarza się co roku, ale tym razem stanowisko dyrektorów placówek jest bardziej stanowcze.

Więcej informacji na stronie - rynekzdrowia.pl/



(2016-12-07)

Święty Mikołaj w szpitalu.






Jak co roku 6 grudnia Święty Mikołaj odwiedził dzieci przebywające w oddziale pediatrycznym naszego szpitala.
W tym roku do naszych małych pacjentów przybyło aż dwóch Mikołajów. Pierwszy przywędrował z zaprzyjaźnionego Liceum Ogólnokształcącego nr III im. C. K. Norwida w Zamościu. Święty Mikołaj w asyście uczniów klas I i II podarował małym pacjentom upominki, a następnie z uśmiechem i pozytywną energią wspólnie z dziećmi ich opiekunami i personelem kolędowali przy akompaniamencie gitary. Całą akcję zorganizowała i przeprowadziła nauczycielka z Liceum Pani Barbara Pankiewicz .
Drugi Mikołaj przyjechał do naszych dzieci z Fundacji „Dr Clown”. Wolontariusze z tej Fundacji gościli w naszym szpitali w dniu 6 grudnia już po raz kolejny. Święty Mikołaj wraz ze swoimi pomocnicami wesoło wędrował po szpitalnym oddziale. Następnie obdarował dzieci prezentami a także zorganizował inne wesołe atrakcje. Drobny upominek od Świętego Mikołaja dostał również personel oddziału. Spotkanie ze Świętym Mikołajem ze strony Fundacji koordynowała Pani Olga Kania.
Chwila rozmowy, ciepłe życzenia, drobny upominek, wesoła zabawa sprawiły radość i uśmiech na twarzach małych pacjentów. Dzięki takim akcjom chore dzieci w tak ważnym dla nich dniu mogą choć na chwilę zapomnieć o swoim pobycie w szpitalu i o swoich chorobach.
Dzieci bardzo dziękowały Świętym Mikołajkom.



(2016-12-01)

Ministerstwo Zdrowia przygotuje kolejny projekt sieci szpitali


Obecnie, po uwagach zebranych w trakcie konsultacji MZ tworzy nową wersję projektu ustawy o sieci szpitali. Niestety, na etapie prac, jakie są teraz prowadzone, nie mogę mówić o szczegółach - poinformował wiceminister zdrowia Piotr Gryza podczas środowego (30 listopada) posiedzenia sejmowej Komisji Zdrowia.

Więcej informacji na stronie - rynekzdrowia.pl/



(2016-11-28)

Cudu nie będzie, a ratunkiem współpraca i restrukturyzacja rynkowa - wywiad z Markiem Wójcikiem


Temat nadchodzących zmian w ochronie zdrowia budzi wiele emocji. Zanim ocenimy, jaka może być przyszłość szpitali powiatowych, warto pokusić się o spojrzenie na ich makroekonomiczną panoramę. Powinniśmy wiedzieć, w którym miejscu jesteśmy, czyli jaki jest punkt wyjścia do reformowania systemu ochrony zdrowia.

Więcej informacji na stronie - wartowiedziec.org



(2016-11-24)

W dniu 18 listopada 2016 roku już po raz drugi Zamojski Szpital Niepubliczny Sp. z o.o. był organizatorem Konferencji Lubelskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Ortopedycznego i Traumatologicznego.
Udział w konferencji wzięli: Przewodniczący Lubelskiego Oddziału PTOiTr dr hab. n. med. Jacek Gągała, dr hab. n. med. Krzysztof Gawęda, ordynatorzy i lekarze oddziałów ortopedycznych, zespół anestezjologiczny i pielęgniarki naszego pionu zabiegowego. Tematem konferencji były urazy i choroby stawu kolanowego. Na wstępnie dr n. med. Szczepan Krupa przybliżył uczestnikom aktualną działalność oddziału chirurgii urazowo-ortopedycznej Zamojskiego Szpitala Niepublicznego. Zwrócił uwagę, że w oddziale wykonywane są wysokospecjalistyczne procedury medyczne z zachowaniem poziomu i standardów leczenia. Pierwszy wykład wygłosił dr hab. n. med. Krzysztof Gawęda, następnie dr Mirosław Brzyski oraz dr Łukasz Barczewski. Po każdym referacie toczyła się merytoryczna dyskusja. Konferencja została pozytywnie oceniona przez uczestników, zaproszeni goście gratulowali zespołowi oddziału ortopedii za dobrze przygotowane wykłady, duży materiał kliniczny i nowoczesne rozwiązania medyczne.
Spotkania Polskiego Towarzystwa Ortopedycznego i Traumatologicznego będą odbywać się co roku.



(2016-11-23)

W dniu 22 listopada 2016 roku odbyło się spotkanie zarządu i kadry kierowniczej Zamojskiego Szpitala Niepublicznego Spółka z o.o. dotyczące sytuacji związanej w projektem zmian w ustawie o zmianie ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych oraz rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie tzw. "sieci szpitali". W spotkaniu udział wzięli Poseł RP Sławomir Zawiślak, przedstawiciel Biura Poselskiego Posła Jarosława Sachajko oraz Z-ca Prezydenta Miasta Zamość, Przewodnicząca Rady Nadzorczej ZSzN Sp. z o.o. Pani Magdalena Dołgan. W obawie o przyszłość szpitala, jak też prawidłowe zabezpieczenie pacjentom dostępu do świadczeń medycznych, obaj Parlamentarzyści złożyli interpelacje do Ministra Zdrowia w sprawie sytuacji niektórych jednostek medycznych związanej z wprowadzeniem systemu podstawowego szpitalnego zabezpieczenia świadczeń opieki zdrowotnej.



Do pobrania:

  • Treść interpelacji poselskiej złożonej przez Pana Posła Sławomira Zawiślaka
  • Treść interpelacji poselskiej złożonej przez Pana Posła Jarosława Sachajko



    (2016-11-21)

    W dniach 18-19 listopada 2016 roku w Zamościu odbyła się Akademia Pacjentów z Nowotworami Krwi . W trakcie akademii wykłady dla pacjentów prowadzili Prof. Anna Dmoszyńska -aktualne zalecenia terapeutyczne w szpiczaku, dr Sławomir Górnik mówił o aktualnych zaleceniach terapeutycznych w przewlekłej białaczce szpikowej, dr Marta Morawska o neuropatii w szpiczaku oraz dr Norbert Grzasko na temat przewlekłej białaczki limfocytowej. Po każdym wykładzie były indywidualne konsultacje dla pacjentów chorych na nowotwory krwi. W drugim dniu kolejna porcja ciekawych interesujących wykładów a mianowicie dr Borkowski Leszek mówił o zgłaszaniu efektów niepożądanych w leczeniu nowotworów krwi i o terapiach lekowych. Pani mgr Anita Kozak omówiła wsparcie psychologiczne w chorobach nowotworowych. Pan mgr Paweł Socha omówił znaczenie rehabilitacji w chorobie nowotworowej. Pan mgr Artur Kozak przedstawił zdrowotne właściwości miodu zastosowanie ich w chorobach nowotworowych. Panowie mgr Jacek Gugulski, mgr Krzysztof Zbikowski przedstawili prawa pacjenta i relacje lekarz pacjent z pespektywy pacjenta połączone z warsztatem edukacyjnym. Projekt Akademia Pacjentów z Nowotworami Krwi został zrealizowany dzięki pozyskanym środkom finansowym z funduszy firm Janssen i Pfizer W trakcie akademii zostały wręczone statuetki przyznane przez Stowarzyszenie Pomocy chorym na Nowotwory Krwi - Zasłużony dla pacjentów oddziału Hematologicznego dla Pani Janda Małgorzata oddziałowa Oddziału Hematologicznego oraz Pana Jacka Gugulskiego Prezesa Ogólnokrajowego Stowarzyszenia Pomocy Chorym na Przewlekłą Białaczkę Szpikową.



    (2016-11-14)

    "Dyrektorzy o sieci": Projekt do poprawek. Pomożemy je nanieść


    Co dalej z projektem sieci szpitali? - Stwórzmy grupę roboczą, która zajmie się kontynuacją prac z udziałem pacjentów, pracodawców i pracowników – apeluje Polska Federacja Szpitali. To jeden z wniosków płynących ze wspólnej akcji PFSz i „Menedżera Zdrowia”.

    Więcej informacji na stronie - termedia.pl



    (2016-11-08)

    Fundacja Onkologiczna Alivia po raz trzeci przyznała nagrody dla najbardziej przyjaznego szpitala onkologicznego i najbardziej przyjaznego lekarza. Zwycięzców wybrali użytkownicy portalu Onkomapa.pl.

    Wśród szpitali najwyższe oceny uzyskało w ostatnim roku Uniwersyteckie Centrum Kliniczne im. prof. Kornela Gibińskiego w Katowicach. Średnia ocen ośrodka wyniosła 4,76.

    Na drugim miejscu znalazł się Zamojski Szpital Niepubliczny (4,75) a na trzecim Zachodniopomorskie Centrum Onkologii (4,40).

    Ranking został oparty o oceny z okresu 6.10.2015 – 5.10.2016 r. W rankingu zostało uwzględnionych 20 szpitali i 27 lekarzy z największą liczbą ocen w ostatnich 365 dniach.



    (2016-11-02)

    31 października 2016 roku odbyła się Msza Święta w intencji pracowników i pacjentów Zamojskiego Szpitala Niepublicznego sp. z o.o. odprawiona przez Jego Ekscelencję Księdza Biskupa Mariusza Leszczyńskiego. Podczas Mszy Świętej poświęcony został odnowiony obraz "Pan Jezus przy słupie" znajdujący się w kaplicy szpitalnej.



    (2016-10-27)

    Polityka zdrowotna: kiedy start systemowej rewolucji?


    Tworzenie sieci szpitali, budżetowe finansowanie oraz zwiększenie roli POZ - te zapowiadane zmiany w systemie ochrony zdrowia zdominowały dyskusję podczas sesji "Polityka zdrowotna - czy potrafimy grać zespołowo?" odbywającej się podczas XII Forum Rynku Zdrowia.

    Więcej informacji na stronie - rynekzdrowia.pl/



    (2016-10-24)

    VII Zamojskie Spotkanie Hematologiczne

    W dniu 21 października odbyło się kolejne, coroczne, już VII Zamojskie Spotkanie Hematologiczne, organizowane przez Oddział Hematologiczny Zamojskiego Szpitala Niepublicznego forum wymiany wiedzy hematologicznej dla lekarzy z Lubelszczyzny i okolicznych regionów (uczestniczyli także profesorowie i lekarze z ośrodków lwowskich).

    Konferencja podobnie jak poprzednie zorganizowana pod patronatem naukowym i czynnym udziale P. Prof. Anny Dmoszyńskiej zgromadziła całe grono najznakomitszych polskich hematologów. Wśród nich wykłady wygłosili Krajowy Konsultant ds. Hematologii Prof. W.W. Jędrzejczak, poprzedni Krajowy Konsultant Prof. D. Wołowiec, Przewodniczący Polskiego Towarzystwa Hematologów i Transfuzjologów Prof. T. Robak, Dyrektor Instytutu Hematologii i Transfuzjologii w Warszawie Prof. K. Warzocha, Przewodniczący Polskiej Szkoły Hematologii Prof. J. Hołowiecki, Konsultant Wojewódzki ds. Hematologii, Kierownik Kliniki Hematoonkologii i Transplantacji Szpiku w Lublinie dr hab. M. Hus oraz profesorowie z ośrodków: warszawskiego, poznańskiego, wrocławskiego i lubelskiego. Przedstawiono wybrane problemy codziennego prowadzenia pacjentów z nowotworami hematologicznymi, a jedną z sesji w całości poświęcono chłoniakom.

    Konferencja była okazją do wręczenia statuetki „Przyjaciel Hematologii Zamojskiej” P. Prof. W.W. Jędrzejczakowi, przyznanej przez Stowarzyszenie Pomocy Chorym na Nowotwory Krwi w Zamościu. Kryształowe serce „Zasłużony dla życia” odebrał od Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Chorych na Białaczkę Szpikową P. Prof. D. Wołowiec. Natomiast Oddział Hematologiczny Zamojskiego Szpitala Niepublicznego otrzymał certyfikat „W trosce o pacjenta” przyznany przez kapitułę o tej samej nazwie pod przewodnictwem P. Prof. K. Warzochy, który osobiście uroczyście wręczył certyfikat Ordynatorowi Oddziału dr Sławomirowi Górnikowi oraz Pielęgniarce Oddziałowej P. Małgorzacie Jandzie.

    Równolegle do Zamojskich Spotkań Hematologicznych w dniach 20-21 października odbywała się druga konferencja – jesienna sesja Polskiej Szkoły Hematologii, w której uczestniczyli lekarze z niemal wszystkich polskich ośrodków hematologicznych, a jednym z wykładowców wśród grona czołowych polskich postaci był Prof. Norbert Schmitz z Niemiec. Obydwie konferencje odbywały się pod patronatem Polskiego Towarzystwa Hematologów i Transplantologów oraz Prezydenta Zamościa P. Andrzeja Wnuka, który wraz z Prof. A. Dmoszyńską oraz Prof. T. Robakiem uroczyście Zamojskie Spotkania Hematologiczne otworzył. Obydwie konferencje odbywały się w Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu, a towarzyszyły im liczne stoiska-prezentacje firm farmaceutycznych. Patronem medialnym obydwu konferencji był portal hematologiczny www.hematoonkologia.pl, na którym tradycyjnie będzie można powtórnie wysłuchać nagranych wykładów. Partnerem logistycznym konferencji była firma Med-Space. Zarówno Zamojskie Spotkanie Hematologiczne, jak i sesja Polskiej Szkoły Hematologii zostały przyjęte bardzo ciepło przez uczestników spotkań i bardzo wysoko ocenione zarówno pod względem merytorycznym, jak i organizacyjnym.

    Artykuły w mediach o konferencji:

  • TVP Lublin
  • zyciezamoscia.pl
  • Dziennik Wschodni
  • Radio Zamość
  • Radio Zamość
  • Radio Lublin



    (2016-10-24)

    Oddział Hematologiczny Zamojskiego Szpitala Niepublicznego wyróżniony certyfikatem






    Uroczyste wręczenie certyfikatu "W trosce o pacjenta" dla Oddziału Hematologicznego Zamojskiego Szpitala Niepublicznego odbyło się 21 października 2016 r. podczas ceremonii otwarcia VII Zamojskich Spotkań Hematologicznych.

    Certyfikat Programu "W trosce o pacjenta" to wyróżnienie przyznawane po raz pierwszy ośrodkom realizującym kompleksową opiekę oraz wsparcie dla chorych cierpiących na przewlekłą białaczkę szpikową (PBSz). Oddział Hematologiczny Zamojskiego Szpitala Niepublicznego jest jedną z nielicznych w Polsce placówką, która została wyróżniona certyfikatem.

    "W trosce o pacjenta" to program dedykowany pacjentom onkologicznym, w tym również chorym na przewlekłą białaczkę szpikową, realizowany od 2014 roku na terenie wybranych ośrodków hematologicznych we współpracy ze środowiskiem pielęgniarek onkologicznych z całej Polski.

    W ramach Programu, w wybranych ośrodkach, pielęgniarki mają możliwość uczestniczenia w cyklicznych spotkaniach, podczas których wspólnie pracują i pogłębiają wiedzę na temat przewlekłej białaczki szpikowej oraz znaczenia monitorowania tej choroby. Zdobytą wiedzę przekazują pacjentom z PBSz podczas indywidualnych i grupowych spotkań, podczas których przybliżają chorobę, informują o celach terapeutycznych, zasadach prawidłowego przyjmowania leków, a także o konieczności regularnych wizyt u lekarza oraz przeprowadzania badań.

    Przyznany Oddziałowi Hematologicznemu Zamojskiego Szpitala Niepublicznego certyfikat Programu "W trosce o pacjenta" to sygnał dla chorych z przewlekłą białaczką szpikową oraz ich rodzin, że w tym ośrodku pacjenci otrzymują profesjonalną pomoc, merytoryczne wsparcie oraz szereg niezbędnych informacji nt. choroby i jej celów terapeutycznych – niezwykle istotnych w skutecznym leczeniu PBSz.



    (2016-10-21)

    Sejm: komisja pieniędzmi podzielona, ale budżet dla ochrony zdrowia przyjęła


    Sejmowa komisja zdrowia pozytywnie zaopiniowała plan wydatków z budżetu państwa na opiekę zdrowotną (do dyspozycji resortu zdrowia) w 2017 roku. Wyniosą 7,9 mld zł - łącznie z rezerwą celową. Kontrowersji jednak nie brakowało. Największe budziło niezapewnienie pieniędzy na program szczepień pneumokokowych oraz procedury in vitro.

    Więcej informacji na stronie - rynekzdrowia.pl/



    (2016-10-20)

    24 Finał WOŚP na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów

    Szpital nasz w ramach środków zebranych podczas 24 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy otrzymał sprzęt medyczny i wyposażenie z przeinaczeniem zapewnienia godnej opieki medycznej osób starszych. Zakład Opiekuńczo-Leczniczy otrzymał: 20 łóżek rehabilitacyjnych sterowanych elektronicznie wraz z wyposażeniem: szafkami przyłóżkowymi, materacami, wysięgnikami do podciągania, statywami na kroplówek, haczykami na worki urologiczne, barierkami bocznymi, 2 materace przeciwodleżynowe z komorami zapasowymi, 1 podnośnik elektryczny wraz z wagą, bateriami, ładowarką, nosidłami do: transportu, kąpieli i toalety, ślizg do przemieszczania pacjenta, 1 elektrokardiograf z wózkiem pod aparat, kablami pacjenta, elektrodami EPP, EKG, papierem do EKG, 3 wózki inwalidzkie wyposażone w uchwyt na kroplówkę, kamizelkę podtrzymująca pacjenta, poduszką, podłokietnikami, 2 ssaki elektryczne z podstawą jezdną, koszem na akcesoria, butlami do wkładów, wkładami jednorazowymi, cewnikami, drenami silikonowymi oraz wielofunkcyjny fotel kąpielowy.
    W tym roku WOŚP zagrała dla seniorów kontynuując od roku 2013 planowe, systemowe wspieranie geriatrii. Sprzęt ten poprawi komfort naszych pacjentów oraz ułatwi wykonywanie czynności pielęgnacyjnych i rehabilitacyjnych personelu medycznego. Zakład Opiekuńczo-Leczniczym liczy 40 łóżek. Jest to jedyny taki zakład w naszym mieście. Sie ma!



    (2016-10-18)

    Sieć szpitali: nie wszystko jeszcze stracone


    Takie wrażenie odnieśli pracodawcy, uczestnicy poniedziałkowego spotkania z ministrem Piotrem Gryzą w ramach konsultacji ustawy sieciowej. – Martwi nas jednak bardzo słabe zaawansowanie prac nad szczegółami – dodają.

    Więcej informacji na stronie - termedia.pl



    (2016-10-13)

    Hematologiczny dwugłos w Zamościu - rozmowa z dr Sławomirem Górnikiem, ordynatorem Oddziału Hematolo


    Wywiad, jakiego udzielił Ordynator Oddziału Hematologicznego Zamojskiego Szpitala Niepublicznego sp. z o.o. Sławomir Górnik portalowi hematoonkologia.pl

    Więcej informacji na stronie - hematoonkologia.pl



    (2016-10-13)

    Państwo ponownie rzuci koło ratunkowe zadłużonym publicznym szpitalom?


    Kierujący zadłużonymi lecznicami na różne sposoby starają się niwelować zaległe zobowiązania - z większym lub mniejszym powodzeniem realizują programy naprawcze, zaciągają kredyty, redukują zatrudnienie. Na kolejny program pomocy ze strony państwa na razie nie mogą liczyć.

    Więcej informacji na stronie - rynekzdrowia.pl/



    (2016-10-13)

    Mariusz Paszko: Mojego szpitala nie da się zakwalifikować do jakiegokolwiek poziomu


    Prezes Zamojskiego Szpitala Niepublicznego wziął udział w akcji "Dyrektorzy o sieci" i wypowiedział się o projekcie ustawy. - Projekt w żaden sposób nie odnosi się do zapotrzebowania na usługi medyczne mające wynikać z map potrzeb zdrowotnych. Nie promuje również jednostek o odpowiedniej jakości wykonywanych świadczeń oraz dostosowania szpitala do wymogów sanitarno-epidemiologicznych - skomentował Paszko.

    Więcej informacji na stronie - termedia.pl



    (2016-10-11)

    "Dyrektorzy o sieci", czyli czego boją się menedżerowie?


    Do konsultacji społecznych trafiła ustawa, która powołać ma sieć szpitali. Co sądzą o niej dyrektorzy lecznic? Postanowiliśmy zapytać samych zainteresowanych, a ich opinię przedstawiać będziemy w kolejnych wydaniach naszego codziennego serwisu informacyjnego. Mówią między innymi: - Sieć utrudni dostęp do skorzystania ze „specjalistyki” w powiecie.

    Więcej informacji na stronie - termedia.pl



    (2016-10-06)

    Ćwiczebna ewakuacja z zakresu ochrony przeciwpożarowej w ZSzN


    Dnia 5 października 2016r. o godzinie 11:00 odbyła się próbna ewakuacja z zakresu ochrony przeciwpożarowej na oddziale Pediatrycznym. Ćwiczebna ewakuacja została zorganizowana i prowadzona przez Inspektora P.POŻ naszego szpitala Pana Bolesława Bełza.
    Celem ćwiczeń było doskonalenie personelu medycznego i niemedycznego z praktycznym zastosowaniem procedur dotyczących zachowania się w przypadku powstania pożaru, skuteczności przyjętej metody alarmowania o zagrożeniu oraz powiadamiania o zagrożeniu służb ratunkowych.
    Osoby uczestniczące podczas ćwiczeń postępowały zgodnie z ogólnie przyjętą i opracowaną w szpitalu Instrukcją Ewakuacji. Personel szpitala podjął szybkie działania w celu likwidacji zagrożenia. Zaalarmował niezwłocznie odpowiednie służby i przełożonych oraz osoby znajdujące się w strefie zagrożenia. Przystąpił przy użyciu miejscowych środków gaśniczych do gaszenia pożaru oraz rozpoczął ewakuację osób zagrożonych. Personel szybko i bezpiecznie zgodnie z oznakowaniem opuszczał strefę zagrożoną wyprowadzając chorych chodzących wyjściami ewakuacyjnymi, a noszowi transportowali pacjentów leżących na noszach do wyznaczonego miejsca zbiórki na zewnątrz budynku. Mali pacjenci oraz ich opiekunowie mogli pozostać spokojni, w rolę ewakuowanych wcielili się pozoranci.
    Ważne było aby czynności te zostały wykonane w taki sposób aby nie doszło do powstania paniki jaka może ogarnąć ludzi będących w zagrożeniu, które wywołuje u ludzi ogień i dym. Dlatego prowadząc jakiekolwiek działania należy kierować się rozwagą w podejmowaniu decyzji i tak było w tym przypadku. Osoby ewakuowane podporządkowały się poleceniom osób prowadzących akcję. Wszystkie działania przebiegły sprawnie, bezpiecznie i skoordynowanie. Dodatkowo przeprowadzona symulacja pożaru była okazją dla pracowników do użycia praktycznego podręcznego sprzętu gaśniczego. Ewakuacja w szpitalu to prawdziwy test dla pracowników. Pokazała, że pracownicy szpitala dobrze działają w nagłych przypadkach i koordynują swoje działania.



    (2016-10-06)

    Zasłużona emerytura!


    28 września 2016r. w sali konferencyjnej odbyło się uroczyste pożegnanie z okazji przejścia na zasłużoną emeryturę naszej koleżanki Lucyny Dębickiej. Przepracowała ponad 40 lat, z czego ponad 29 w naszym szpitalu w dziale księgowości. Początkowo w strukturach Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego a od 2005r. w Zamojskim Szpitalu Niepublicznym Sp. z o. o., który powstał na bazie przekształconego WSzZ/ZZOZ.
    Pan Prezes wraz ze współpracownikami podziękował za długoletnią, wzorową i rzetelną pracę. W imieniu wszystkich pracowników administracji życzymy, aby czas emerytury pozwolił na odkrycie nowych pasji i nieznanych dotąd uroków życia. Życzymy przede wszystkim zdrowia, a także aby emerytura była początkiem nowego życia pełnego optymizmu i zadowolenia.



    (2016-10-04)

    Mały szpital też może być w sieci


    W nawiązaniu do doniesień medialnych informujemy, że nie jest prawdą, iż sieć szpitali ma być stworzona tylko dla dużych placówek, które mają kontrakt na izbę przyjęć lub oddział ratunkowy. Do pierwszego poziomu sieci, na ogólnych zasadach, będą mogły zostać zakwalifikowane nawet placówki z dwoma oddziałami szpitalnymi - informuje ministerstwo.

    Więcej informacji na stronie - termedia.pl



    (2016-09-28)

    MZ: koniec finansowania pojedynczych procedur - powstanie sieć szpitali


    Odstąpienie od finansowania pojedynczych procedur na rzecz ryczałtu obejmującego całość opieki przewiduje projekt noweli ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej, do którego dotarła PAP. Utworzona ma zostać sieć szpitali, w ramach której placówki miałyby zagwarantowaną umowę z NFZ.

    Więcej informacji na stronie - rynekzdrowia.pl/



    (2016-09-21)

    Premier po spotkaniu z NSZZ "Solidarność": ustaliliśmy tryb dalszego dialogu


    Ustaliliśmy harmonogram spotkań i konsultacji z przedstawicielkami NSZZ "Solidarność" - powiedziała we wtorek premier Beata Szydło po spotkaniu ze związkowcami. Do spotkania doszło po tym jak w poniedziałek przedstawicielki "Solidarności" odmówiły opuszczenia gmachu Ministerstwa Zdrowia po spotkaniu Zespołu Trójstronnego ds. Ochrony Zdrowia.

    Więcej informacji na stronie - rynekzdrowia.pl/



    (2016-09-19)

    MZ: o włączeniu do kontraktowania zdecydują względy merytoryczne


    Ministerstwo Zdrowia odpowiada na zarzut postawiony w Dzienniku Polskim, "że prywatne szpitale nie znajdą się w sieci szpitali i w konsekwencji upadną", uznając go za nieprawdziwy.

    Więcej informacji na stronie - rynekzdrowia.pl/






  • Archiwum
    2022: 1..30 / 31..35
    2021: 1..30 / 31..36
     

    Poczta szpitalna:

    Aktualności
    Konwent szpitali
    Informacje o spółce
    Historia
    Oddziały / Działy
    Ogłoszenia / Konkursy
    Cennik usług
    Zamówienia publiczne
    Mapka szpitala
    Obowiązek informacyjny
    Kontakt / Spis telefonów
    Informacje dla Pacjentów
    Biuletyn Informacji Publicznej
    Projekty Unijne
    Projekty współfinansowane
    Konferencje
    Oferty pracy
    Ankieta dla pacjentów
    Dobry posiłek
    Działania antykorupcyjne
    E-portal
    System Zarządzania Jakością