Zamojski Szpital Niepubliczny Sp. z o.o.
 
  mniejsza czcionka   mniejsza czcionka większa czcionka   wysoki kontrast wysoki kontrast wysoki kontrast
Aktualności


(2020-12-23)

Życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku
Wszystkim pracownikom Zamojskiego Szpitala Niepublicznego
Świąt wypełnionych radością i miłością,
niosących spokój i odpoczynek oraz Nowego Roku spełniającego wszelkie marzenia,
pełnego optymizmu, wiary i nadziei.

 
życzy Prezes Zarządu
Mariusz Paszko


(2020-12-23)

Zamojski Szpital Niepubliczny Sp. z o.o. nawiązał współpracę ze Stowarzyszeniem „Życie z chorobą nie musi być smutne” im. Karoli Majewskiej, które swoją opieką obejmuje dzieci przebywające w oddziałach pediatrycznych. I właśnie dzisiaj, w tym szczególnym okresie przedświątecznym nasi mali pacjenci otrzymali od Stowarzyszenia maskotki pluszaki oraz książki edukacyjne „Gang Słodziaków”. W imieniu dzieci serdecznie dziękujemy za miły gest i prezenty, które ucieszą naszych maluchów i pozwolą choć na chwilę zapomnieć o chorobie i rozłące z rodzicami podczas pobytu w szpitalu.

(2020-12-22)

"Szczepienia przeciw COVID-19. Innowacyjne technologie i efektywność" – kompendium wiedzy


Środowisko naukowe, okazując swoją solidarność i chcąc przekonać społeczeństwo do osiągnięcia odpowiedniego poziomu wyszczepialności, łączy siły i jednoczy się w inicjatywie prof. Andrzeja M. Fala, przygotowując białą księgę pod tytułem "Szczepienia przeciw COVID-19. Innowacyjne technologie i efektywność".

Więcej informacji na stronie - termedia.pl(2020-12-18)

W ramach Programu Operacyjnego "Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020" współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Zamojski Szpital Niepubliczny sp. z o.o. otrzymał dofinansowanie w formie grantu w kwocie 155 735,30 PLN.

Środki zostały przeznaczone głównie na zakup środków ochrony osobistej i środków do dezynfekcji dla personelu Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego.(2020-12-16)

Narodowy Program Szczepień przeciwko SARS-CoV-2 to 31 milionów wyzwań - jak rząd zamierza im sprosta


Moment, w którym pierwsza Polka, Polak przystąpi do szczepień będzie momentem zwrotnym. Mamy zakontraktowanych ponad 60 mln dawek szczepionki od sześciu firm oraz 3 mld zł na proces szczepień - zapowiedział podczas konferencji we wtorek (15 grudnia) premier Mateusz Morawiecki, omawiając przyjętą we wtorek (15 grudnia) uchwałę Rady Ministrów o Narodowym Programie Szczepień przeciwko COVID-19.

Więcej informacji na stronie - rynekzdrowia.pl(2020-12-01)

OGŁOSZENIE
ZAMOJSKIEGO SZPITALA NIEPUBLICZNEGO
z dnia 01 grudnia 2020r.


W związku z planowaną kasacją dokumentacji medycznej pacjentów korzystających ze świadczeń zdrowotnych w 1998 r.
( hospitalizowanych w oddziałach szpitala) informujemy, że istnieje możliwość odbioru oryginału dokumentacji z tego okresu w terminie do 31 stycznia 2021 r.

Wniosek o wydanie oryginału historii choroby należy składać w Sekretariacie Szpitala (budynek przychodni przy ul.Kilińskiego 4, II p. pok.201), lub bezpośrednio do Działu Nadzoru i Kontroli Wewnętrznej- Ruchu Chorych w godz. 8.00 - 15.00, w dni robocze.

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy o kontakt telefoniczny pod nr tel.(84) 677-50-19 lub (84) 677-50-17


Wniosek o wydanie oryginału historii choroby kliknij tutaj.(2020-11-12)

Pułapki Sars-CoV-2, czyli gdzie i jak najczęściej zakażamy się koronawirusem?


Od momentu pojawienia się wirusa SARS-CoV-2 w grudniu 2019 r. podjęto globalne wysiłki mające na celu scharakteryzowanie jego cech i klinicznego przebiegu choroby, którą wywołuje. Towarzyszy im debata na temat możliwych dróg transmisji wirusa. Oto sprawdzone informacje dotyczące sytuacji, w których najczęściej dochodzi do zakażenia.

Więcej informacji na stronie - medexpress.pl(2020-10-27)

Prof. Horban i jego wykład: COVID-19 - diagnostyka, obraz kliniczny, leczenie


Wykładowca przekazał odrobinę optymizmu. Przypomniał świńską grypę sprzed 11 lat - po pół roku wirus zmutował i stał się podobny do klasycznej grypy. - Może teraz też tak będzie - zastanawiał się prof. Horban sugerując, że być może na wiosnę wirus złagodnieje choć będzie bardziej zakaźny.

Więcej informacji na stronie - termedia.pl(2020-10-26)

PFSz proponuje zmiany w szpitalach


– Dopóki nie mamy szczepionki przeciw COVID-19, musimy tak organizować i koordynować system ochrony zdrowia – jego ograniczone możliwości – aby jak najlepiej przystosować się do koronawirusowej rzeczywistości – mówi prof. Jarosław J. Fedorowski, prezes Polskiej Federacji Szpitali i proponuje, jak to zrobić, gdzie leczyć pacjentów zakażonych wirusem SARS-CoV-2, a w których placówkach można odwoływać zabiegi planowe.

Więcej informacji na stronie - termedia.pl(2020-10-09)

Polska w żółtej strefie – będzie 16 szpitali koordynacyjnych


Podczas konferencji prasowej premiera Mateusza Morawieckiego i ministra zdrowia Adama Niedzielskiego ogłoszono, że od 10 października wszyscy, z wyłączeniem powiatów i miast należących do strefy czerwonej, znajdziemy się w strefie żółtej. Zapowiedziano też zorganizowanie sieci 16 szpitali koordynacyjnych dla pacjentów z COVID-19.

Więcej informacji na stronie - termedia.pl(2020-10-08)

Zapowiedzi ministra Adama Niedzielskiego podczas "XIV Hospital & Healthcare Management"


– W 2021 r. czeka nas redefinicja sieci szpitali – chcemy postawić na jakość, jakość nie tylko rozumianą w kategoriach klinicznych, ale także poprawy zarządzania i obsługi pacjentów-klientów, którzy powinni być odpowiednio zaopiekowani i leczeni – zapowiedział minister zdrowia Adam Niedzielski w trakcie sesji inauguracyjnej konferencji "XIV Hospital & Healthcare Management".

Więcej informacji na stronie - termedia.pl(2020-10-07)

Niedzielski: przy każdym szpitalu koordynacyjnym będą się znajdować call center dla medyków


Będziemy chcieli, aby szpitale koordynacyjne brały na siebie ciężar koordynacji ruchu pacjentów w regionie. Przy każdym z nich mają się znajdować call center dla medyków, którzy otrzymają informacje, gdzie pacjent powinien być kierowany - powiedział we wtorek (6 października) minister zdrowia Adam Niedzielski.

Więcej informacji na stronie - rynekzdrowia.pl(2020-10-02)

Prezes Fedorowski o spotkaniu PFSz z ministrem


Jarosław J. Fedorowski, prezes Polskiej Federacji Szpitali, relacjonuje, o czym delegacja PFSz rozmawiała z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim. – Zaproponowaliśmy między innymi, aby jak najszybciej utworzyć centra koordynacji ruchu pacjentów COVID-19, promować i premiować placówki konsolidujące się na podstawie zasad koordynowanej ochrony zdrowia oraz by część zadań nocnej i świątecznej opieki lekarskiej „powróciła” do POZ, wykorzystując przy tym narzędzia telemedyczne – wyjaśnia prof. Fedorowski. Propozycje będą omawiane podczas „XIV Kongresu Hospital & Healthcare Management” – 7 października.

Więcej informacji na stronie - www.termedia.pl(2020-09-30)

Minister zdrowia: zwiększymy liczbę łóżek covidowych


Podczas konferencji prasowej we wtorek (29 września) minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował o zwiększeniu liczby łóżek covidowych oraz modyfikacji strategii walki z pandemią, w części dotyczącej schematu prowadzenia pacjenta bezobjawowego lub skąpoobjawowego z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem.

Więcej informacji na stronie - rynekzdrowia.pl(2020-07-24)

Doktor Sławomir Górnik we wspomnieniach Mariusza Paszko, Prezesa Zamojskiego Szpitala


Mariusz Paszko, Prezes Zamojskiego Szpitala Niepublicznego, dzieli się wspomnieniami o doktorze Sławomirze Górniku.

Jesteśmy zaskoczeni niespodziewaną śmiercią ordynatora Sławomira Górnika, przeżyliśmy to bardzo, zwłaszcza personel Oddziału Hematologii. Mnie na Jego pogrzebie głos się łamał, chociaż bardzo się starałem zapanować nad emocjami.

Więcej informacji na stronie - hematoonkologia.pl(2020-07-22)

#gaszynchallenge Gaszyn Challenge dla Wiktorii Pańczyk
Dziękujemy za nominację Szpitalnemu Oddziałowi Ratunkowemu Szpitala im. Jana Pawła II w Zamościu

Zebrane środki wędrują na konto Wiktorii Pańczyk, której życzymy przy okazji dużo zdrowia

Nominujemy:
 • Powiatową Stację Sanitarno - Epidemiologiczną w Zamościu
 • Delegaturę Lubelskiego OW NFZ w Zamościu
 • Urząd Miasta Zamość


 • Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"
  ul. Łomiańska 5, 01-685 Warszawa
  Alior Bank 42 2490 0005 0000 4600 7549 3994
  Tytuł do wpłat: 27073 Pańczyk Wiktoria - darowizna na pomoc i ochronę zdrowia  (2020-07-16)

  Dyrektorzy szpitali martwią się o przyszłość


  Polska Federacja Szpitali spytała dyrektorów zrzeszonych w swoich strukturach o finansowanie placówek w czasie pandemii COVID-19, o wykonanie kontraktów z Narodowym Funduszem Zdrowia i o okres rozliczeniowy. 94,1 proc. ankietowanych zapowiedziało, że przewiduje ujemny wynik finansowy i że nie ma możliwości wykonania takiej samej liczby świadczeń jak przed pandemią, a 61,8 proc. zasugerowało, aby wydłużyć okres rozliczeniowy.

  Więcej informacji na stronie - termedia.pl  (2020-07-14)

  Darowizna od Stowarzyszenia Zamość 4x4


  Zamojski Szpital Niepubliczny Sp. z o.o. w Zamościu przy ul. Peowiaków 1 otrzymał darowiznę pieniężną w wysokości 20 000 zł, którą przekazało Stowarzyszenie Zamość 4 x 4
  Za przekazane pieniądze został zakupiony sprzęt i wyposażenie dla potrzeb Oddziału Leczenia Jednego Dnia dla Dzieci oraz Oddziału Chirurgii Urazowo- Ortopedycznej, w którym również udzielane są świadczenia zdrowotne na rzecz dzieci:
  • Wózek wielofunkcyjny SC32 PRO
  • Wózek medyczny SKR- CT231 – 2 szt.
  • Wózek specjalny NORMANDIE
  • Monitor funkcji życiowych Creativ PC- 900
  • Fotel Jack z podnóżkiem- dla matek – 2 szt.
  • Pościel kolorowa z motywem dziecięcym – 40 kpl.
  • Ławki kolorowe na korytarz dla odwiedzających
  To już kolejny raz kiedy Stowarzyszenie Zamość 4x4 wspomaga nasz szpital. W roku 2019 również otrzymaliśmy kwotę w wysokości 20 000 zł , którą przeznaczyliśmy na zakup sprzętu i wyposażenia dla Oddziału Pediatrii.

  Środki finansowe, otrzymane w dobie zagrożenia epidemicznego determinującego priorytety zakupowe szpitala głównie w kierunku zabezpieczenia środków dezynfekcyjnych oraz środków ochrony indywidulanej , pomogło zrealizować bieżące potrzeby oddziałów, co przyczyniło się do poprawy komfortu pobytu w szpitalu naszych małych pacjentów i ich opiekunów.

  Jednocześnie pragniemy wyrazić uznanie dla szlachetnej postawy, empatii i wrażliwości serca dla członków Stowarzyszenia Zamość 4x4.

  (2020-07-09)

  Środowisko hematologiczne wspomina doktora Sławomira Górnika


  23 czerwca odszedł zasłużony lekarz i wyjątkowy człowiek dr Sławomir Górnik.

  Ordynator Oddziału Hematologii w Zamojskim Szpitalu Niepublicznym sp. z o.o. inicjator i współorganizator konferencji naukowych „Zamojskie Spotkania Hematologiczne”, aktywny członek PGSz oraz PALG, współautor prac poglądowych oraz oryginalnych publikowanych w „Acta Haematologica Polonica” oraz „Polskim Merkuriuszu Lekarskim”, Honorowy Prezes Stowarzyszenia Pomocy Chorym na Nowotwory Krwi w Zamościu. Dr Górnik pracował w ochronie zdrowia na Zamojszczyźnie od 1984 r. Absolwent Akademii Medycznej w Lublinie (1978-1984), staż podyplomowy odbywał w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Zamościu.

  Więcej informacji na stronie - hematoonkologia.pl  (2020-07-01)

  Prezes Niedzielski o finansach NFZ


  – Wstępny projekt planu finansowego Narodowego Funduszu Zdrowia na 2021 r. jest już gotowy. Zastrzec jednak należy, że ze względu na COVID-19 w tej chwili nie ma jeszcze oficjalnych założeń makroekonomicznych, które są niezbędne do przygotowania ostatecznej wersji planu – mówi prezes NFZ Adam Niedzielski.

  Więcej informacji na stronie - termedia.pl  (2020-06-28)

  Wiceminister Gadomski o finansach szpitali


  Czy dyrektorzy, którzy twierdzą, że nie ma możliwości wykonania takiej samej liczby świadczeń jak przed pandemią, muszą się obawiać o finanse? – Od marca zarządzający dostają jedną dwunastą kontraktu miesięcznie, a jednocześnie realizują mniej procedur, nie ponoszą pewnych kosztów, np. związanych z wynagrodzeniem lekarzy kontraktowych i wykorzystywanymi materiałami. Paradoksalnie może się okazać, że w 2020 r. szpitale wykażą lepszą sytuację finansową – mówi wiceminister zdrowia Sławomir Gadomski.

  Więcej informacji na stronie - termedia.pl  (2020-06-26)

  (2020-06-17)

  Polska Federacja Szpitali częścią międzynarodowej organizacji


  PFSz została członkiem Międzynarodowej Federacji Szpitali. – Jesteśmy zaszczyceni możliwością reprezentowania polskich szpitali na forum światowym. Dzięki członkostwu po raz pierwszy w ponad 90-letniej historii organizacji nasz kraj uzyskał w niej reprezentację – prof. Jarosław J. Fedorowski, prezes Polskiej Federacji Szpitali i przewodniczący Rady Programowej "Menedżera Zdrowia".

  Więcej informacji na stronie - termedia.pl  (2020-06-17)

  Zarządzenia w sprawie planu finansowego NFZ i wyceny świadczeń szpitalnych


  – Prezes funduszu modyfikuje plan finansowy Narodowego Funduszu Zdrowia na 2020 r., zwiększając koszty świadczeń opieki zdrowotnej w oddziałach wojewódzkich funduszu o 302 mln zł. Pieniądze będą przeznaczone na sfinansowanie skutków planowanego zwiększenia od 1 lipca 2020 r. ceny punktu w ryczałcie sieci szpitali o 3 proc. – wynika z zarządzeń nr 86/2020/DEF i nr 87/2020/DSOZ.

  Więcej informacji na stronie - termedia.pl  (2020-06-03)

  Dyrektorzy szpitali martwią się o przyszłość


  Polska Federacja Szpitali spytała dyrektorów zrzeszonych w swoich strukturach o finansowanie placówek w czasie pandemii COVID-19, o to, czy wykonają kontrakty z Narodowym Funduszem Zdrowia i o okres rozliczeniowy. Wnioski? 96,2 proc. ankietowanych zapowiedziało, że przewiduje ujemny wynik finansowy i stwierdziło, że nie ma możliwości wykonania takiej samej liczby świadczeń jak przed pandemią. 57,7 proc. zasugerowało, aby wydłużyć okres rozliczeniowy.

  Więcej informacji na stronie - termedia.pl  (2020-05-31)

  Prezes Niedzielski: Czas na wykonanie kontraktów prawdopodobnie się wydłuży


  - Nie chcemy zmniejszać kontraktów, ale wydłużać okres ich realizacji. Liczymy, że placówki medyczne nadrobią zaległości w wykonywaniu świadczeń spowodowane epidemią i zrealizują umowy – stwierdził podczas posiedzenia senackiej Komisji Zdrowia prezes Narodowego Funduszu Zdrowia Adam Niedzielski.

  Więcej informacji na stronie - termedia.pl  (2020-05-27)

  Gałązka-Sobotka o finansowaniu szpitali podczas pandemii COVID-19


  - Nie powinno być problemów z finansami szpitali. NFZ przyjął zasadę, że pieniądze z ryczałtu są podzielone na 12 miesięcy i przelewane co miesiąc. Przy ograniczeniu niektórych kosztów zmiennych w krótkiej perspektywie sytuacja finansowa może być nawet lepsza – ocenia dr Małgorzata Gałązka-Sobotka, dyrektor Instytutu Zarządzania w Ochronie Zdrowia Uczelni Łazarskiego.

  Więcej informacji na stronie - termedia.pl  (2020-05-27)

  Ankieta Zespołu Interdyscyplinarnego w Zamościu ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie


  Odpowiedzi na poniższe pytania posłużą do zebrania danych na temat poziomu bezpieczeństwa członków rodzin oraz zjawiska przemocy w rodzinach na terenie miasta Zamość.

  Ankieta jest anonimowa, a dane zostaną wykorzystane wyłącznie w formie statystycznej. Prosimy o szczere odpowiedzi.

  Odnośnik do ankiety  (2020-05-11)

  Życzenia z okazji Międzynarodowego Dnia Pielęgniarek i Położnych


  (2020-05-05)

  Koronawirus jest dramatem, ale także szansą na sprawniejsze działanie systemu


  W czasie batalii z koronawirusem na drugi plan zeszła trudna sytuacja finansowa wielu lecznic, problemy z organizacją leczenia, kolejki. W jakim wymiarze pandemia naruszyła stan posiadania ochrony zdrowia w Polsce, trudno dzisiaj oszacować. To nadal otwarty rachunek. Wkrótce jednak konieczny stanie się rzetelny bilans strat, ale również korzyści i szans.

  Więcej informacji na stronie - rynekzdrowia.pl


  Archiwum
  2020: 1..30 / 31..39
  2019: 1..30 /
  2018: 1..30 / 31..43
  2017: 1..30 / 31..60 / 61..64
  2016: 1..30 / 31..60 / 61..67

   

  Poczta szpitalna:

  Aktualności
  Konwent szpitali
  Informacje o spółce
  Historia
  Oddziały / Działy
  Ogłoszenia / Konkursy
  Cennik usług
  Zamówienia publiczne
  Mapka szpitala
  Projekty Unijne
  Kontakt / Spis telefonów
  Informacje dla Pacjentów
  Biuletyn Informacji Publicznej
  Nasi darczyńcy
  Obowiązek informacyjny
  Konferencje
  Oferty pracy
  Ankieta dla pacjentów
  E-portal
  Działania antykorupcyjne
  System Zarządzania Jakością