Zamojski Szpital Niepubliczny Sp. z o.o.
 
  Polskiej Federacji Szpitali 
Aktualności


(2010-08-25)

Szpitale będą miały wiecej czasu...

Obowiązek modernizacji placówek zdrowia będzie przesunięty do końca 2016 roku. (...)

Cały artykuł autorstwa Pani Dominiki Sikory znajduje się na stronie wydawcy - Gazety Prawnej. Aby go przeczytać kliknij tutaj.(2010-08-23)

Plan finansowy NFZ na 2011 rok: Więcej pieniędzy na Śląsk i Mazowsze

Tym województwom, które w 2011 roku miały dostać mniej pieniędzy na leczenie niż w obecnym, NFZ przyzna dodatkowe środki. Trafi do nich 856 mln zł. (...)

Cały artykuł autorstwa Pani Dominiki Sikory znajduje się na stronie wydawcy - Gazety Prawnej. Aby go przeczytać kliknij tutaj.(2010-08-18)

Poznań: pacjenci zostaną bez chemioterapii?

Skończyły się pieniądze dla 150 chorych na nowotwory pacjentów Szpitala im. J. Strusia w Poznaniu. (...)

Cały artykuł znajduje się na stronie wydawcy - portalu rynekzdrowia.pl. Aby go przeczytać kliknij tutaj.(2010-08-17)

Ministerstwo Zdrowia: plan finansowy NFZ podpisany

Minister zdrowia Ewa Kopacz podpisała projekt planu finansowego Narodowego Funduszu Zdrowia na 2011 - poinformował w poniedziałek (16 sierpnia) portal rynekzdrowia.pl Piotr Olechno, rzecznik resortu zdrowia. (...)

Cały artykuł autorstwa Pani Anny Kaczmarek znajduje się na stronie wydawcy - portalu rynekzdrowia.pl. Aby go przeczytać kliknij tutaj.(2010-08-13)

Kontrakty szpitali z NFZ mogą być opóźnione

Do niedzieli Ewa Kopacz, minister zdrowia, ma czas na podpisanie planu finansowego NFZ na przyszły rok. Jeżeli go nie zaakceptuje, będzie musiała przygotować własny. To może opóźnić zawieranie kontraktów NFZ ze szpitalami na 2011 rok. (...)

Cały artykuł autorstwa Pani Dominiki Sikory znajduje się na stronie wydawcy - Gazety Prawnej. Aby go przeczytać kliknij tutaj.(2010-08-06)

Powiaty występują o pieniądze dla szpitali. 93 mln zł na długi

Rośnie liczba powiatów, które chcą skorzystać z rządowej pomocy w spłacie długów szpitali, ale realizację tzw. planu B spowalniają wybory samorządowe i niskie kontrakty z NFZ. Tymczasem rząd zapowiada uproszczenie drogi likwidacji publicznych szpitali i ich zamianę w spółki.(...)

Cały artykuł autorstwa Pani Dominiki Sikory znajduje się na stronie wydawcy - Gazety Prawnej. Aby go przeczytać kliknij tutaj.(2010-08-04)

Łagodniesze zasady finansowaniaZ uwagi na ilość tekstu, cały artykuł znajduje się w załączniku. Aby go ściągnąc kliknij tutaj.(2010-08-03)

Czy reformy zdrowia nie będzie ?Z uwagi na ilość tekstu, cały artykuł znajduje się w załączniku. Aby go ściągnąc kliknij tutaj.(2010-07-29)

Szef NFZ: Mniej pieniędzy na leczenie

JACEK PASZKIEWICZ, prezes NFZ, o środkach na świadczenia zdrowotne w 2011 roku - Do końca lipca NFZ musi przesłać plan finansowy na 2011 rok do ministra zdrowia. Jeżeli ten go nie zaakceptuje, musi przygotować własny. Wiadomo, że mniej pieniędzy na leczenie trafi na Mazowsze i Śląsk.(...)

Cały artykuł autorstwa Pani Dominiki Sikory znajduje się na stronie wydawcy - Gazety Prawnej. Aby go przeczytać kliknij tutaj.(2010-07-23)

„Eurofolk - Zamość 2010” w oddziale pediatrycznym

Zespół tańca ludowego Elenco Folklorico San Lorenzo z Paragwaju przygotował dla dzieci przebywających w naszym szpitalu wielką niespodziankę tańcząc dla nich w świetlicy w oddziale.Zaskoczenie było duże zarówno dla dzieci, ich rodziców jak i dla dyżurującego personelu. Popisy taneczne gości z radością wszyscy oglądali i oklaskiwali.Serdecznie dziękujemy inicjatorom tego spotkania i tancerzom za chwile przyjemności jaką obdarowali naszych najmniejszych pacjentów.

Galeria kliknij tutaj.(2010-07-21)

Zamość: tam mali grają o dużą stawkę

Krzysztof Tuczapski, prezes zarządu Zamojskiego Szpitala Niepublicznego zdobył się wobec portalu rynekzdrowia.pl na zaskakujące wyznanie: Mój szpital pomału "dogorywa" - pisze do nas z prośbą o zwrócenie uwagi na sytuację placówki. Nawet, jeśli to sformułowanie jest przesadne i przygotowane z nadzieją na medialny lobbing, może niepokoić. Wszak rzecz dotyczy szpitala przekształconego w samorządową spółkę z o.o.(...)

Cały artykuł autorstwa Pana Ryszarda Rotauba znajduje się na stronie wydawcy - rynekzdrowia.pl. Aby go przeczytać kliknij tutaj.(2010-07-12)

Puls Medycyny donosi...Z uwagi na ilość tekstu, cały artykuł znajduje się w załączniku. Aby go ściągnąc kliknij tutaj.(2010-07-05)

Niesprawiedliwa ocena prywatnego sektora ochrony zdrowia szkodzi PolsceZ uwagi na ilość tekstu, cały artykuł znajduje się w załączniku. Aby go ściągnąc kliknij tutaj.(2010-07-02)

Kopacz: większe wynagrodzenia dla pielęgniarek

Pielęgniarki i położne mogą liczyć na podwyżki wynagrodzeń, będą miały też zagwarantowane limity pacjentów – to efekt porozumienia podpisanego przez minister zdrowia i szefową OZZPiP.(...)

Cały artykuł znajduje się na stronie wydawcy - Rynek Zdrowia. Aby go przeczytać kliknij tutaj.(2010-06-30)

"Więcej pieniędzy na leki, mniej na szpitale"

JACEK PASZKIEWICZ o dodatkowych pieniądzach w Narodowym Funduszu Zdrowia - 2,3 mld zł więcej do końca roku będzie miał NFZ na leczenie pacjentów. To efekt wyższych od pierwotnie zakładanych wpływów ze składek. Spadają jednak jego przychody z KRUS.(...)

Cały artykuł autorstwa Pani Dominiki Sikory znajduje się na stronie wydawcy - Gazety Prawnej. Aby go przeczytać kliknij tutaj.(2010-06-21)

Szpitale ścigają pacjentów z opłaconą składką do NFZ

Szpitale wystawiają rachunki za zabiegi pacjentom, mimo że opłacają oni składki zdrowotne. NFZ nie aktualizuje na bieżąco danych o osobach opłacających składki. Brak aktualnych danych o pacjentach w bazie NFZ naraża szpitale na straty.(...)

Cały artykuł autorstwa Pani Dominiki Sikory znajduje się na stronie wydawcy - Gazety Prawnej. Aby go przeczytać kliknij tutaj.(2010-06-11)

UE uzdrowi polskie szpitale

To, czego przez lata nie mogły zrobić polskie rządy, zrobi Unia Europejska. Zreformuje nam system ochrony zdrowia. Rozwiną się szpitale dobre, bez względu na to, czy to prywatne, czy publiczne, a padną te, które na rynku nie dają sobie rady (...)

Cały artykuł autorstwa Pani Dominiki Sikory znajduje się na stronie wydawcy - Gazety Prawnej. Aby go przeczytać kliknij tutaj.(2010-06-10)

NFZ zrefunduje koszty leczenia poza Polską i w prywatnych klinikach krajowych

Przyjęcie unijnej dyrektywy „Pacjenci bez granic” to dobra wiadomość szczególnie dla tych pacjentów, którzy dziś na zabiegi – nawet te ratujące życie – czekają w długich kolejkach.(...)

Cały artykuł autorstwa Pani Marty Kucharskiej znajduje się na stronie wydawcy - Gazety Prawnej. Aby go przeczytać kliknij tutaj.(2010-06-07)

Leki refundowane będą bardziej dostępne. NFZ zapłaci szpitalom za zaległe operacje

Na wyższych wpływach do NFZ najbardziej skorzystają województwa mazowieckie i śląskie. Fundusz zapłaci szpitalom za część zabiegów wykonanych ponad limity określone w kontraktach. Dodatkowe pieniądze trafią do placówek ochrony zdrowia i aptek najwcześniej w lipcu.(...)

Cały artykuł autorstwa Pani Dominiki Sikory znajduje się na stronie wydawcy - Gazety Prawnej. Aby go przeczytać kliknij tutaj.(2010-06-02)

Grzechy polskiej medycyny: kolejki i brak specjalistów

Polska fatalnie wypadła w kanadyjsko-europejskim konsumenckim rankingu zdrowia. Zajęliśmy czwarte miejsce od końca wśród 34 badanych krajów. Na tysiąc punktów do zdobycia uzyskaliśmy tylko 556.(...)

Cały artykuł autorstwa Pani Klary Klinger znajduje się na stronie wydawcy - Gazety Prawnej. Aby go przeczytać kliknij tutaj.(2010-05-31)

NFZ liczy na 2Z uwagi na ilość tekstu, cały artykuł znajduje się w załączniku. Aby go ściągnąc kliknij tutaj.(2010-05-26)

Komornikom bliżej do szpitaliZ uwagi na ilość tekstu, cały artykuł znajduje się w załączniku. Aby go ściągnąc kliknij tutaj.(2010-05-17)

Czy szpitale mogą pobierać dopłaty za zabiegi, które pacjentom należą się za darmo

Resort zdrowia zastanawia się, w jaki sposób zalegalizować dopłaty pobierane od pacjentów przez publiczne szpitale. O to, czy te dopłaty są zgodne z konstytucją, zaczęli toczyć spór prawnicy.(...)

Cały artykuł autorstwa Pani Dominiki Sikory znajduje się na stronie wydawcy - Gazety Prawnej. Aby go przeczytać kliknij tutaj.(2010-05-12)

Życzenia od Pana Prezesa z okazji Międzynarodowego Dnia Pielęgniarek i PołożnychZ uwagi na długość tekstu, pełna treść życzeń znajduje się w załączniku. Aby je przeczytać kliknij tutaj.(2010-05-11)

Posłowie: składka zdrowotna powinna wzrosnąć do 12 proc.

Rząd pracuje nad podwyższeniem z 9 do 12 proc. składki zdrowotnej do NFZ. Kluby parlamentarne uważają, że wzrost składki musi być połączony z reformami. Podwyżkę składki zdrowotnej sfinansują raczej ubezpieczeni, a nie budżet państwa.(...)

Cały artykuł autorstwa Pani Dominiki Sikory znajduje się na stronie wydawcy - Gazety Prawnej. Aby go przeczytać kliknij tutaj.(2010-05-06)

Zmiana planu finansowego NFZ: będzie więcej pieniędzy na leki

Narodowy Fundusz Zdrowia przygotowuje pierwszą w tym roku korektę planu finansowego. Na koniec roku do Funduszu może wpłynąć o 2,5 mld zł więcej, niż pierwotnie planowano. Dyrektorzy szpitali liczą na to, że dzięki dodatkowym pieniądzom NFZ zapłaci część nadwykonań.(...)

Cały artykuł autorstwa Pani Dominiki Sikory znajduje się na stronie wydawcy - Gazety Prawnej. Aby go przeczytać kliknij tutaj.(2010-04-28)

MZ: plan B w trakcie realizacji

Ministerstwo Zdrowia podaje, że do 16 kwietnia wpłynęły 23 wnioski samorządów o przydzielenie dotacji celowej związanej z przekształceniami szpitali w spółki prawa handlowego(...)

Cały artykuł znajduje się na stronie wydawcy - Rynek Zdrowia. Aby go przeczytać kliknij tutaj.(2010-04-14)

Żałoba narodowa przedłużona do niedzieli do godz. 24

Marszałek Sejmu Bronisław Komorowski zdecydował o przedłużeniu żałoby narodowej po katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem do niedzieli do północy - poinformował w środę PAP rzecznik marszałka Jerzy Smoliński.(...)

Cały artykuł znajduje się na stronie wydawcy - Gazety Prawnej. Aby go przeczytać kliknij tutaj.(2010-04-12)

Katastrofa w Smoleńsku. Prezydent Lech Kaczyński nie żyje

Prezydent Lech Kaczyński, jego małżonka Maria oraz kilkadziesiąt najważniejszych osób w państwie zginęło w sobotę w katastrofie samolotu pod Smoleńskiem, którym lecieli na uroczystości 70. rocznicy zbrodni katyńskiej (...)

Cały artykuł znajduje się na stronie wydawcy - Gazety Prawnej. Aby go przeczytać kliknij tutaj.(2010-04-08)

Reforma systemu zdrowotnego: 80 mld zł na świadczenia

W tym roku na świadczenia zdrowotne zostanie przeznaczone ponad dwa razy więcej niż jeszcze pięć lat wcześniej. Mimo to sytuacja pacjentów się nie poprawia.(...)

Cały artykuł autorstwa Pani Dominiki Sikory znajduje się na stronie wydawcy - Gazety Prawnej. Aby go przeczytać kliknij tutaj.


Archiwum
2017: 1..30 / 31..60 / 61..64
2016: 1..30 / 31..60 / 61..67
2015: 1..30 / 31..54
2014: 1..30 / 31..41
2013: 1..30 / 31..53
2012: 1..30 / 31..60 / 61..70
2011: 1..30 / 31..60 / 61..67
2010: 1..30 / 31..60 / 61..82
2009: 1..30 / 31..60 / 61..90 / 91..120 / 121..138
2008: 1..30 / 31..60 / 61..90 / 91..120 / 121..147
2007: 1..30 / 31..60 / 61..90 / 91..120 / 121..150 / 151..167
2006: 1..30 / 31..60 / 61..61

 

Poczta szpitalna:

Aktualności
Konwent szpitali
Informacje o spółce
Historia
Oddziały / Działy
Ogłoszenia / Konkursy
Cennik usług
Zamówienia publiczne
Mapka szpitala
Projekty Unijne
Kontakt / Spis telefonów
Informacje dla Pacjentów
Koło - P.T.P.
Biuletyn Informacji Publicznej
Praca dla lekarzy
Praca
Obowiązek informacyjny
Konferencje
Ważne linki
Ankieta dla pacjentów
E-portal
System Zarządzania Jakością