Zamojski Szpital Niepubliczny Sp. z o.o.
 
  Polskiej Federacji Szpitali 
Aktualności


(2012-06-22)

„Świat bez sztuki naraża się na to, że będzie światem zamkniętym na miłość”

Jan Paweł II

„Zatrzymać chwilę” pod takim hasłem Zamojski Szpital Niepubliczny Sp. z o. o. wraz ze współorganizatorem Liceum Plastycznym im. Bernardo Morando zorganizował dla uczniów Liceum Plastycznego niecodzienną imprezę kulturalną - plener rzeźbiarski.(...)

Cały tekst znajduje się w załączniku. Aby go przeczytać kliknij tutaj.

Galeria zdjęć tutaj.(2012-06-12)

Czy straty szpitali zrujnują finanse powiatów?

Powiaty obawiają się, że obowiązek pokrywania strat szpitali lub ich przekształcania w spółki, zapisany w ustawie o działalności leczniczej, wpędzi je w poważne kłopoty finansowe. Tym bardziej, że ustawa o finansach publicznych ma wprowadzić regułę finansową, która ograniczy możliwość zadłużania się samorządów.(...)

Cały artykuł znajduje się na stronie wydawcy - rynekzdrowia.pl. Aby go przeczytać kliknij tutaj.(2012-06-12)

Zobowiązania SPZOZ-ów pod lupą resortu: długi większe niż kiedykolwiek

Ministerstwo Zdrowia opublikowało dane, dotyczące dynamiki zadłużenia SP ZOZ-ów w Polsce, z których wynika, że zobowiązania wymagalne szpitali wzrosły w pierwszym kwartale 2012 r. o blisko 7 proc. w porównaniu z IV kwartałem ubiegłego roku. Ogólne zadłużenie szpitali osiągnęło poziom najwyższy od 2003 r., czyli od momentu kiedy resort w ogóle prowadzi statystyki.(...)

Cały artykuł znajduje się na stronie wydawcy - rynekzdrowia.pl. Aby go przeczytać kliknij tutaj.(2012-06-06)

Dzień Dziecka w Zamojskim Szpitalu Niepublicznym

Galeria zdjęć tutaj.(2012-06-06)

Premier odwołał Paszkiewicza ze stanowiska prezesa NFZ, p.o. jego zastępca - Zbigniew Teter

Premier Donald Tusk odwołał Jacka Paszkiewicza ze stanowiska prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia - poinformował we wtorek (5 maja) rzecznik rządu Paweł Graś (...)

Cały artykuł znajduje się na stronie wydawcy - rynekzdrowia.pl. Aby go przeczytać kliknij tutaj.(2012-06-06)

W oczekiwaniu na nowego prezesa NFZ, czyli o nadziejach na zmiany w polityce płatnika

Przedstawiciele Naczelnej Rady Lekarskiej i związków zawodowych pozytywnie oceniają decyzję premiera dotyczącą odwołania prezesa NFZ. Mają nadzieję na kompromis z nowym szefem Funduszu. Nie wszyscy eksperci rynku zdrowia podzielają ten entuzjazm. Z kolei politycy chcą zażegnania konfliktu na linii NFZ - lekarze.(...)

Cały artykuł znajduje się na stronie wydawcy - rynekzdrowia.pl. Aby go przeczytać kliknij tutaj.(2012-05-29)

Kto zostanie nowym prezesem NFZ? Lojalny współpracownik ministra czy po prostu likwidator?

Nowy prezes powinien mieć jedno podstawowe zadanie: doprowadzić do likwidacji Centrali NFZ - rysuje przyszłość płatnika Marek Balicki, były minister zdrowia. Jego zdaniem terenowe oddziały funduszu muszą pozostać i podlegać resortowi zdrowia, który powinien być wspierany przez urząd nadzoru ubezpieczeń, nadzorujący w przyszłości także ubezpieczenia komercyjne. (...)

Cały artykuł znajduje się na stronie wydawcy - rynekzdrowia.pl. Aby go przeczytać kliknij tutaj.(2012-05-29)

Certyfikat Wiarygodności Biznesowej


Zamojski Szpital Niepubliczny sp. z o.o. otrzymał Certyfikat Wiarygodności Biznesowej nadawany na podstawie danych finansowych z roku 2011 przez organizację D&B Poland - wiodącą na rynku wywiadownię gospodarczą.

Do grona nagrodzonych należą firmy o najwyższej i wysokiej ocenie stabilności wystawianej przez D&B Poland.

Ocena wiarygodności i stabilności firmy, wystawiana przez analityków D&B Poland, opiera się na:
 • analizie moralności płatniczej według programu DunTrade
 • analizie wskaźników finansowych ostatnich dostępnych sprawozdań finansowych największej w Polsce bazie relacyjnej powiązań korporacyjnych i osobowych
 • (2012-05-25)

  Programy lekowe - mamy rewolucję w rozliczeniach z płatnikiem

  10 maja 2012 r. ukazało się Zarządzenie nr 27/2012/DGL Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia w sprawie określenia warunków zawierania i realizacji umów w rodzaju leczenie szpitalne w zakresie programy zdrowotne (lekowe), które w istotny sposób zmienia zasady rozliczania leków. Przedstawione rozwiązanie nie było konsultowane społecznie. Jest ono mniej korzystne dla świadczeniodawców i może być przyczyną problemów w niektórych przypadkach. (...)

  Cały artykuł autorstwa Pana Marcina Stajszczyka znajduje się na stronie wydawcy - rynekzdrowia.pl. Aby go przeczytać kliknij tutaj.  (2012-05-25)

  Bartosz Arłukowicz wnioskuje do premiera o dymisję prezesa NFZ

  Minister zdrowia Bartosz Arłukowicz złożył do premiera wniosek o odwołanie szefa Narodowego Funduszu Zdrowia, Jacka Paszkiewicza - dowiedziała się w czwartek (24 maja) Informacyjna Agencja Radiowa. - Premier przeanalizuje wniosek o odwołanie - poinformował rzecznik rządu Paweł Graś, nie przesądził jednak, kiedy zapadnie decyzja w sprawie Paszkiewicza. (...)

  Cały artykuł znajduje się na stronie wydawcy - rynekzdrowia.pl. Aby go przeczytać kliknij tutaj.  (2012-05-23)

  Ustawa o działalności leczniczej: wraca temat opłat za leczenie pacjentów SP ZOZ-ów?

  Najnowsza nowelizacja ustawy o działalności leczniczej wprowadziła taki zamęt, że nawet specjaliści mają kłopoty z interpretacją przepisów, a wyjaśnienia Ministerstwa Zdrowia trafiają w próżnię lub budzą kolejne wątpliwości. Tym razem chodzi o art. 24 ust. 1 pkt 12 w brzmieniu proponowanym w ustawie o zmianie ustawy o działalności leczniczej. Ministerstwo Zdrowia dementuje prasowe informacje, z których wynikało, że po wyczerpaniu przez szpital kontraktu z NFZ lecznice mogłyby przyjmować życzących sobie tego pacjentów za odpłatnością. (...)

  Cały artykuł autorstwa Pana Ryszarda Rotaub znajduje się na stronie wydawcy - rynekzdrowia.pl. Aby go przeczytać kliknij tutaj.  (2012-05-11)

  11 maja 2012 roku w Sali Consulatus Zamojskiego Ratusza odbyło się uroczyste spotkanie z okazji Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki i Położnej, którego organizatorem był Zarząd Zamojskiego Szpitala Niepublicznego i Koło Polskiego Towarzystwa Pielęgniarskiego.
  Gośćmi uroczystości byli Prezydent Miasta Zamość Marcin Zamoyski, Przewodnicząca Rady Nadzorczej ZSzN Iwonna Stopczyńska, Przewodnicząca Okręgowej Rady Pielęgniarek i Położnych w Zamościu Danuta Kusiak, Kierownik Ośrodka Kształcenia Pielęgniarek i Położnych „Lider” w Zamościu Jolanta Pakos. Samodzielny Publiczny Szpital Wojewódzki im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu reprezentowali Dyrektor Andrzej Mielcarek i Przełożona Pielęgniarek Ewa Duma.
  Uczestnicy spotkania z zainteresowaniem wysłuchali wykładu ks. prof. dr hab. Tadeusza Guza pt. „Pielęgniarstwo jako szczególny rodzaj służby człowiekowi”.
  Miłym akcentem kończącym spotkanie był występ Pani Magdy Maryńczak, która przepięknie zagrała na skrzypcach.

  Galeria zdjęć tutaj.  (2012-05-11)

  Z okazji Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki i Położnej wszystkim pielęgniarkom, pielęgniarzom i położnym Zamojskiego Szpitala Niepublicznego Spółka z o.o. życzę satysfakcji z wykonywanej pracy, sukcesów osobistych i zawodowych. Zapewniam, że Państwa praca zawsze będzie budziła szacunek i uznanie zarówno pacjentów jak i przełożonych.


  Prezes Zarządu
  Mariusz Paszko


  (2012-04-27)

  17 kwietnia 2012 roku Polskie Towarzystwo Badania Bólu przyznało naszemu Szpitalowi certyfikat „Szpital bez bólu” potwierdzający wprowadzenie najwyższych standardów uśmierzania bólu pooperacyjnego. Certyfikat został przyznany na okres 3 lat.
  Program „Szpital bez bólu” realizowany jest w trzech oddziałach zabiegowych: Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej, Chirurgii dla Dzieci oraz Ginekologii.
  Uzyskanie przez szpital certyfikatu „Szpital bez bólu” jest potwierdzeniem i informacją dla pacjenta, że w naszym szpitalu uśmierzanie bólu pooperacyjnego prowadzone jest na najwyższym poziomie, co przekłada się na podniesienie satysfakcji z całego procesu leczenia.  (2012-04-27)

  Akcja lekarzy przeciw karom umownym: tysiące wniosków do NFZ o zmianę warunków kontraktów

  Czy to początek kolejnego protestu lekarzy? Około 5 tys. wniosków o zmianę warunków umów na wystawianie recept refundowanych złożyli w czwartek (26 kwietnia) do NFZ świadczeniodawcy. Lekarze domagają się skreślenia zapisu o karach umownych za błędnie wypisane recepty z projektu umów. (...)

  Cały artykuł znajduje się na stronie wydawcy - rynekzdrowia.pl. Aby go przeczytać kliknij tutaj.  (2012-04-16)

  Zasady podziału publicznych pieniędzy na leczenie: czeka nas kolejna zmiana?

  Modyfikacja sposobu dzielenia pieniędzy przeznaczanych na leczenie w poszczególnych województwach ma swoją historię. Ostatnia regulacja w tym zakresie, przyjęta w 2010 r., szybko doczekała się przeciwników. Środki na ubezpieczonego nigdy nie będą takie same w każdym regionie, m.in. ze względu na migrację pacjentów. Jeśli więc nie ma algorytmu podziału środków NFZ, który zadowalałby wszystkich, w jaki sposób ulepszyć ten obowiązujący obecnie? (...)

  Cały artykuł znajduje się na stronie wydawcy - rynekzdrowia.pl. Aby go przeczytać kliknij tutaj.  (2012-04-05)

  Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych pracownicy Zamojskiego Szpitala Niepublicznego spotkali się przy wielkanocnym stole. Swoją obecnością zaszczycili nas Prezydent Miasta Zamość Marcin Zamoyski, Przewodnicząca Rady Nadzorczej Iwonna Stopczyńska oraz członek Rady Ryszard Szeląg . W radosnej, wiosennej atmosferze tradycyjnie dzielono się jajkiem oraz składano sobie świąteczne życzenia.

  Galeria zdjęć tutaj.  (2012-04-04)

  Z okazji Świąt Wielkanocnych
  wszystkim Pracownikom
  Zamojskiego Szpitala Niepublicznego Sp. z o.o.

  życzę, aby nadzieja płynąca z przeżywania dni świątecznych
  zaowocowała dobrem i szlachetnością,
  aby symbole odradzającego się życia napełniły serca optymizmem.
  Niech Święta Zmartwychwstania Pańskiego przyniosą
  radość, pokój oraz wzajemną życzliwość.

  Prezes Zarządu

  Mariusz Paszko


  (2012-03-27)

  20 marca 2012 r. w Filharmonii Lubelskiej odbyła się uroczysta Gala XII Edycji Rankingu Najbardziej Dynamicznych Małych i Średnich Firm "Gazele Biznesu". Dziennik "Puls Biznesu" nagrodził najbardziej dynamiczne małe i średnie firmy z województwa lubelskiego.

  Wśród wyróżnionych znalazł się również Zamojski Szpital Niepubliczny Spółka z o.o. Potwierdzenie przynależności szpitala do elitarnego klubu Gazel Biznesu grona najdynamiczniej rozwijających się firm odebrał Prezes Zarządu Mariusz Paszko.

  źródło: Puls Biznesu


  (2012-03-19)

  Szpitale zapłacą za błędy lekarzy. Grupa pacjentów walczy o 800 tys. zł

  Osiem osób ubiega się o odszkodowania za tzw. zdarzenia medyczne według nowych zasad. Maksymalna kwota, którą mogą razem uzyskać, to 800 tys. zł. Jeden pacjent może zażądać maksymalnie 100 tys. złotych. Według informacji DGP poszkodowani pochodzą z 7 województw, a jeden z wniosków dotyczy szpitala, który nie jest ubezpieczony od zdarzeń medycznych.(...)

  Cały artykuł autorstwa Pani Klary Klinger znajduje się na stronie wydawcy - Dziennika Gazety Prawnej. Aby go przeczytać kliknij tutaj.  (2012-03-15)

  Jeśli zostanie zniesiony obowiązek wykupywania dodatkowych polis. Wolni od ubezpieczeń, ale nie od kosztów

  Ministerstwo Zdrowia uwzględniło postulat zgłaszany m.in. przez Związek Powiatów Polskich oraz XI Krajowy Zjazd Lekarzy i uznało, że szpitale nie będą miały obowiązku kupowania polis ubezpieczeniowych od zdarzeń medycznych. Nowelizacja ustawy o działalności leczniczej, którą ministerstwo przekazało we wtorek (13 marca) Komitetowi Rady Ministrów, przewiduje dowolność w tym zakresie.(...)

  Cały artykuł autorstwa Pana Ryszarda Rotauba znajduje się na stronie wydawcy - rynekzdrowia.pl. Aby go przeczytać kliknij tutaj.  (2012-03-15)

  Nowe programy lekowe - czy ustawa zwiększy dostępność innowacyjnych terapii?

  Od 1 stycznia 2012 r. nie ma już możliwości uzupełniania obowiązujących programów terapeutycznych o nowe leki. Nowe procedury, zgodne z ustawą refundacyjną, przenoszą proces aplikowania o refundację leku w programach na podmioty odpowiedzialne. Czy okażą się sprawniejsze od tych obowiązujących dotychczas w przypadku terapeutycznych programów zdrowotnych? Na razie wątpliwości jest sporo.(...)

  Cały artykuł autorstwa Pana Marcina Stajszczyka znajduje się na stronie wydawcy - rynekzdrowia.pl. Aby go przeczytać kliknij tutaj.  (2012-03-14)

  Ubezpieczenia szpitali od zdarzeń medycznych nie będą obowiązkowe

  Szpitale nie będą miały obowiązku wykupywania ubezpieczenia od zdarzeń medycznych - zakłada projekt założeń do ustawy o działalności leczniczej, który przygotowało Ministerstwo Zdrowia. Został on przekazany do Komitetu Rady Ministrów. (...)

  Cały artykuł znajduje się na stronie wydawcy - rynekzdrowia.pl. Aby go przeczytać kliknij tutaj.  (2012-03-14)

  Programy lekowe - pacjenci zaniepokojeni a czasu coraz mniej

  Zgodnie z ustawą refundacyjną od 1 lipca 2012 r. programy terapeutyczne mają być zastąpione programami lekowymi. Dla każdego leku, w każdym wskazaniu, zostanie stworzony oddzielny program lekowy, jako jedna z form refundacji leku. Każdy program lekowy będzie nowym rodzajem świadczenia, na realizację którego świadczeniodawca musi zawrzeć oddzielną umowę. Przez ostatnie pół roku MZ nie podjęło działań, które mogłyby usunąć w cień wątpliwości zgłaszane w związku z planowanymi zmianami.(...)

  Cały artykuł autorstwa Pana Marcina Stajszczyka znajduje się na stronie wydawcy - rynekzdrowia.pl. Aby go przeczytać kliknij tutaj.  (2012-03-13)

  Lekarze bez bezpośredniego dostępu do wykazu ubezpieczonych w NFZ

  Aby sprawdzić prawo pacjenta do świadczeń, lekarz wyśle online do NFZ jego PESEL. W odpowiedzi dostanie imię i nazwisko chorego oraz potwierdzenie uprawnień do leczenia. Medycy obawiają się, że wydłuży to kolejki. (...)

  Cały artykuł autorstwa Pani Beaty Lisowskiej znajduje się na stronie wydawcy - Dziennika Gazety Prawnej. Aby go przeczytać kliknij tutaj.  (2012-02-27)

  Kolejna lista refundacyjna: obniżki cen, nowe leki i refundacja poza wskazaniami rejestracyjnymi

  Na nowej liście refundacyjnej opublikowanej 25 lutego znalazły się m.in. dodatkowe leki stosowane w terapii cukrzycy, nowotworów, astmy oraz jaskry. Obniżki cen dotyczą m.in. leków przeciwpadaczkowych i przeciwdepresyjnych. Lekarze są oburzeni trybem przyjęcia nowych wykazów, w sobotę wieczorem, bez dotrzymania terminu 14 dni przed wejściem w życie. Nowa lista ma obowiązywać od 1 marca. (...)

  Cały artykuł znajduje się na stronie wydawcy - rynekzdrowia.pl. Aby go przeczytać kliknij tutaj.  (2012-02-17)

  Gdzie jest minister zdrowia? Gdzie są zapowiedziane reformy?

  Coś złego dzieje się w Ministerstwie Zdrowia. Polityka informacyjna szwankuje, minister nie udzielił żadnemu z trzech liczących się ogólnopolskich dzienników wywiadu od momentu objęcia fotela szefa resortu. O ile jeszcze w grudniu można było to tłumaczyć chęcią obejrzenia z bliska pracy ministerstwa, o tyle teraz zakrawa na niezrozumiałą fanaberię. Zwłaszcza że pytań o przyszłość systemu ochrony zdrowia nie brakuje. (...)

  Cały artykuł autorstwa Pani Dominiki Sikory znajduje się na stronie wydawcy - Dziennika Gazety Prawnej. Aby go przeczytać kliknij tutaj.  (2012-02-15)

  Ubezpieczenie od zdarzeń medycznych "gwoździem do trumny" dla szpitali samorządowych?

  Z perspektywy szpitali dyskusja na temat ubezpieczenia od zdarzeń medycznych sprowadza się obecnie do pytania: co zrobić, aby uniknąć tak olbrzymich kosztów? Marek Wójcik, ekspert ds. ochrony zdrowia Związku Powiatów Polskich ocenia, że w 2012 r. kwota zobowiązań wymagalnych szpitali powiatowych może wzrosnąć z 600 mln zł do ponad 1 mld zł. Jego zdaniem najbardziej pogorszy się sytuacja szpitalnych spółek. A taka sytuacja kupowaniu drogich ubezpieczeń nie sprzyja.(...)

  Cały artykuł autorstwa Pana Ryszarda Rotaubaznajduje się na stronie wydawcy - rynekzdrowia.pl. Aby go przeczytać kliknij tutaj.  (2012-02-14)

  XX Światowy Dzień Chorego


  11 lutego br. obchodziliśmy XX Światowy Dzień Chorego. O godz. 08:30 w kaplicy szpitalnej odbyła się Msza Święta celebrowana przez Ks. Bp. Mariusza Leszczyńskiego Administratora naszej diecezji.
  Uczestniczyli w niej przedstawiciele zarządu szpitala, samorządu miasta, pracownicy szpitala i okoliczni mieszkańcy. Ksiądz Biskup spotkał się również z chorymi przebywającymi w oddziale hematologicznym i pediatrycznym. Wszystkich błogosławił życząc szybkiego powrotu do zdrowia a najmłodszym pacjentom podarował drobne upominki.

  Galeria zdjęć tutaj.  (2012-02-09)

  Lekarze szykują nowy protest. Przestaną wypisywać recepty

  Dziś wchodzi w życie nowelizacja ustawy refundacyjnej. Został z niej wykreślony przepis o karach dla lekarzy za złe wypisanie recepty. Mimo to NFZ będzie mógł nadal karać przychodnie i szpitale, a także lekarzy prowadzących prywatną praktykę. Dlatego w Naczelnej Radzie Lekarskiej (NRL) powstał pomysł kolejnej akcji protestacyjnej. (...)

  Cały artykuł autorstwa Pani Beaty Lisowskiej znajduje się na stronie wydawcy - Dziennika Gazety Prawnej. Aby go przeczytać kliknij tutaj.


  Archiwum
  2017: 1..30 / 31..60 / 61..64
  2016: 1..30 / 31..60 / 61..67
  2015: 1..30 / 31..54
  2014: 1..30 / 31..41
  2013: 1..30 / 31..53
  2012: 1..30 / 31..60 / 61..70
  2011: 1..30 / 31..60 / 61..67
  2010: 1..30 / 31..60 / 61..82
  2009: 1..30 / 31..60 / 61..90 / 91..120 / 121..138
  2008: 1..30 / 31..60 / 61..90 / 91..120 / 121..147
  2007: 1..30 / 31..60 / 61..90 / 91..120 / 121..150 / 151..167
  2006: 1..30 / 31..60 / 61..61

   

  Poczta szpitalna:

  Aktualności
  Konwent szpitali
  Informacje o spółce
  Historia
  Oddziały / Działy
  Ogłoszenia / Konkursy
  Cennik usług
  Zamówienia publiczne
  Mapka szpitala
  Projekty Unijne
  Kontakt / Spis telefonów
  Informacje dla Pacjentów
  Koło - P.T.P.
  Biuletyn Informacji Publicznej
  Praca dla lekarzy
  Praca
  Obowiązek informacyjny
  Konferencje
  Ważne linki
  Ankieta dla pacjentów
  E-portal
  System Zarządzania Jakością