Zamojski Szpital Niepubliczny Sp. z o.o.
 
  Polskiej Federacji Szpitali 
Aktualności


(2015-06-10)

Mapy potrzeb zdrowotnych: resort apeluje do szpitali o rzetelne informacje

Trwające w Ministerstwie Zdrowia prace nad pierwszymi mapami potrzeb zdrowotnych - dotyczącymi chorób kardiologicznych i onkologicznych - są już na finiszu. Te pierwsze doświadczenia mają pomóc przy tworzeniu map regionalnych.(...)

Cały artykuł znajduje się na stronie wydawcy - rynekzdrowia.pl. Aby go przeczytać kliknij tutaj.(2015-06-02)

Gala z okazji X-lecia Zamojskiego Szpitala Niepublicznego sp. z o.o.


29 maja 2015 roku odbyła się uroczystość 10-lecia Zamojskiego Szpitala Niepublicznego Spółka z o.o.
Obchody jubileuszu rozpoczęła Msza Święta odprawiona o godz.8.30 w Kaplicy szpitalnej, której przewodniczył J.E. Ks. Biskup Mariusz Leszczyński .
Część oficjalna uroczystości rozpoczęła się o godzinie 16.00 w Hotelu Artis, w czasie której wyemitowano krótki film o Szpitalu, pokazujący najważniejsze wydarzenia ostatniej dekady. Uroczystość zgromadziła wielu gości, wśród których byli: Poseł RP Sławomir Zawiślak, Z-ca Prezesa NFZ Krzysztof Tuczapski, Dyrektor Lubelskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ Andrzej Kowalik, Dyrektor Generalny Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego Jarosław Szymczyk, Bogdan Kawałko Dyrektor Departamentu Polityki Regionalnej Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie, Prezydent Miasta Zamość Andrzej Wnuk, Z-ca Prezydenta, Przewodnicząca Rady Nadzorczej ZSzN Magdalena Dołgan oraz Skarbnik Miasta Zamość Jadwiga Kijek, Prezydent Marcin Zamoyski i Wiceprezydent Iwonna Stopczyńska, Przewodniczący Rady Miasta Zamość Wojciech Matwiejczuk oraz przewodniczący komisji, dyrektorzy wydziałów Urzędu Miasta Zamość, dyrektorzy szpitali, prezesi spółek i instytucji współpracujących z naszym Szpitalem.

Ważną częścią uroczystości było wręczenie wyróżnień i odznaczeń pracownikom Zamojskiego Szpitala Niepublicznego.
Uroczystego wręczenia odznaczeń, w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej dokonał Dyrektor Generalny Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie Pan Jarosław Szymczyk.

Złotym Krzyżem Zasługi za wybitne osiągnięcia w działalności na rzecz ochrony zdrowia odznaczony został lek. Sławomir Górnik.

Medalem Złotym za długoletnią służbę, za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej odznaczeni zostali: lek. Leszek Adamczyk, Maria Diadia, lek.Teresa Fedorowicz, mgr Anna Gieleta, mgr Alicja Grzywacz, lek. Waldemar Kos, mgr Anna Lasota, lek. Tadeusz Lenard, mgr Maria Piskorska, lek. Elżbieta Poniatowska-Kubina, lek. Krzysztof Skrzypek, lek. Janina Starmach, lek. Maria Stefanek-Serafin, lek. Józef Szczepanik, dr n.med. Piotr Szymański , lek. Waldemar Węgrzyn.

Medalem Srebrnym za długoletnią służbę, za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej odznaczeni zostali:
Małgorzata Janda, mgr Małgorzata Kawałko, mgr Dorota Machometa, lek.Marzena Sachajko , dr n. med. Cezary Ziółkowski

Honorową Odznakę Ministra Zdrowia "Za zasługi dla ochrony zdrowia" otrzymali: Małgorzata Flak, Barbara Maksymiuk, Mirosława Mróz. Wręczenia dokonał Z-ca Prezesa ds. Medycznych NFZ Krzysztof Tuczapski

Były też podziękowania i dyplomy pamiątkowe dla wyróżnionych pracowników szpitala wręczone przez Prezesa Mariusza Paszko i Prezydenta Miasta Zamość Andrzeja Wnuka.

Wojewoda Lubelski przyznał Dyplom Uznania dla Zamojskiego Szpitala Niepublicznego Sp. z o.o. Wyróżnienie przyznano za odpowiedzialne traktowanie nauk medycznych, wysoką jakość i skuteczność diagnostyki i leczenia, odpowiedzialność i dalekowzroczność osób zarządzających, profesjonalizm i wysokie kompetencje personelu i pracowników, otwartość na pacjentów i ich potrzeby, a także za konsekwentnie realizowane przedsięwzięcia i inwestycje oraz wymierny wpływ na rozwój medycyny w województwie lubelskim, z życzeniami wielu możliwości rozwoju oraz dalszych sukcesów.
Po wręczeniu odznaczeń i wyróżnień uczestnicy Jubileuszowej Gali wysłuchali koncertu okolicznościowego w wykonaniu Barbary Rabiegi.

Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z uroczystości 10-lecia.(2015-05-21)

DYSKUSJA NAD ZDROWIEM

75 osób wzięło udział w III Regionalnej Konferencji Polskiej Federacji Szpitali, która odbyła się 8 maja w zamojskim hotelu Artis.(...)

Cały artykuł znajduje się na stronie wydawcy - tygodnikzamojski.pl. Aby go przeczytać kliknij tutaj.(2015-05-21)

TYSIĄCE CHORYCH

W pierwszym roku funkcjonowania na oddziale hematologicznym Zamojskiego Szpitala Niepublicznego leczyło się 623 pacjentów, a chemioterapię dostawała jedna osoba dziennie. W 2014 r. było już ponad 2,2 tys. chorych, a chemię przyjmowało kilka, a czasami nawet kilkanaście osób dziennie.(...)

Cały artykuł znajduje się na stronie wydawcy - tygodnikzamojski.pl. Aby go przeczytać kliknij tutaj.(2015-05-13)

III Regionalna Konferencja Polskiej Federacji Szpitali - Zamość 2015


8 maja 2015 roku w zamojskim Hotelu Artis po raz kolejny spotkali się dyrektorzy szpitali z terenu wojewódzkiego lubelskiego, przedstawiciele organów samorządowych i Narodowego Funduszu Zdrowia na III Regionalnej Konferencji Polskiej Federacji Szpitali.

Tak jak w latach ubiegłych organizatorem spotkania był Zamojski Szpital Niepubliczny Spółka z o.o. i Polska Federacja Szpitali, a patronat honorowy sprawował Marszałek Województwa Lubelskiego i Prezydent Miasta Zamość.

Uczestnicy rozmawiali m.in. o pakiecie onkologicznym, kontraktowaniu świadczeń zdrowotnych, zarządzaniu ryzykiem, a także o outsourcingu wybranych usług. Dyskusja panelowa "Mapy potrzeb zdrowotnych szansa czy zagrożenie", w której udział wzięli przedstawiciele środowiska medycznego, samorządu i Narodowego Funduszu Zdrowia była doskonałą okazją do wymiany poglądów i refleksji nt. aktualnej sytuacji w ochronie zdrowia, zarówno w skali kraju jak też regionu lubelskiego.

Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z konferencji i już dziś zapraszamy do Zamościa na kolejną edycję w roku przyszłym.(2015-05-11)

„Trzeba podtrzymywać za wszelką cenę piękną polską tradycję,
działalność lekarza czy pielęgniarki traktować nie tylko jako zawód,
ale także, a może przede wszystkim jako powołanie".


Jan Paweł IIZ okazji Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki i Położnej składam serdeczne życzenia zdrowia, szczęścia, pomyślności oraz spełnienia oczekiwań w życiu osobistym i zawodowym.
Wasza codzienna, trudna i odpowiedzialna praca, życzliwość i zaangażowanie na rzecz ratowania zdrowia i życia zasługują na szczególny szacunek i podziękowanie.
W tym szczególnym dniu kieruję wyrazy uznania za wiedzę, troskę i umiejętność służenia chorym i cierpiącym.

Prezes Zarządu
Mariusz Paszko


(2015-05-06)

Nareszcie emerytura!

29 kwietnia 2015r. grono współpracowników uroczyście podziękowało pani Marii Diadia za 41 letnia pracę zawodową w naszym szpitalu. Ze służbą zdrowia Pani Maria była związana od 1974 roku. 29 lat przepracowała na stanowisku pielęgniarki oddziałowej Izby Przyjęć. Początkowo w strukturach Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego a w od 2005roku w Zamojskim Szpitalu Niepublicznym Sp. z o.o. , który powstał na bazie przekształconego WSzZ/ZZOZ.
Pani Marii serdecznie dziękujemy za wieloletni trud i zaangażowanie oraz życzymy odwagi i siły by porywać się na cele i zmiany, które z pozoru wydają się trudne a później wprost wymarzone, realizacji planów, nowych marzeń i kolejnych natchnień a przede wszystkim dużo zdrowia .(2015-04-27)

Znamy słabe punkty pakietu onkologicznego - już pora na korekty

Deklaruję, że żadne świadczenie onkologiczne nie pozostanie niezapłacone. Wszystkie oddziały wojewódzkie Funduszu na wniosek świadczeniodawcy na bieżąco realizują płatności za procedury w onkologii, nawet jeżeli przekraczają zakresy limitowe - przekazał Wojciech Zawalski dyrektor departamentu świadczeń opieki zdrowotnej NFZ.(...)

Cały artykuł znajduje się na stronie wydawcy - rynekzdrowia.pl. Aby go przeczytać kliknij tutaj.(2015-04-16)

Bez map potrzeb zdrowotnych nie popłynie strumień unijnych pieniędzy?

Pierwsza mapa potrzeb zdrowotnych opracowana przez resort zdrowia ma pojawić się 1 kwietnia 2016 r. To oznacza, że w bieżącym i na początku przyszłego roku polskie lecznice mogą mieć poważne problemy ze skutecznym ubieganiem się o fundusze unijne.(...)

Cały artykuł znajduje się na stronie wydawcy - rynekzdrowia.pl. Aby go przeczytać kliknij tutaj.(2015-04-01)

Czy szpitale mogą korzystać z unijnych pieniędzy na podniesienie standardów?

Mogą być kłopoty z sięgnięciem po unijne pieniądze z perspektywy 2014-2020 przez szpitale, które potrzebują ich, by spełniać wyśrubowane standardy nałożone przez UE. Zaostrzone wymogi technicznymi i sanitarnymi mają obowiązywać od 31 grudnia 2016 r. Bez zastrzyku unijnych funduszy co trzeciej placówce grozi likwidacja.(...)

Cały artykuł znajduje się na stronie wydawcy - rynekzdrowia.pl. Aby go przeczytać kliknij tutaj.(2015-03-31)

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych pracownicy Zamojskiego Szpitala Niepublicznego spotkali się przy wielkanocnym stole. W spotkaniu uczestniczyła również Przewodnicząca Rady Nadzorczej Pani Magdalena Dołgan oraz Członek Rady Pani Jadwiga Kijek. Po wspólnej modlitwie pod przewodnictwem Księdza Stanisława tradycyjnie dzielono się jajkiem i składano sobie świąteczne życzenia.(2015-03-27)

Bunt wokół pakietu

Chaos, ograniczenia finansowe i naciski administracyjne – tak o pakiecie onkologicznym pisze Naczelna Rada Lekarska. Onkolodzy oczekują zmian i dyskusji nad projektem ustawy o zdrowiu publicznym.(...)

Cały artykuł znajduje się na stronie wydawcy - www.medexpress.pl. Aby go przeczytać kliknij tutaj.(2015-03-26)

Onkolodzy: potrzeba szybkich zmian w pakiecie onkologicznym

Rozwiązania pakietu onkologicznego zwiększyły biurokratyzację, nie wpłynęły zaś na jakość diagnostyki i leczenia chorych. Konieczna jest szybka zmiana zapisów regulujących funkcjonowanie systemu opieki onkologicznej - przekonują onkologiczne towarzystwa naukowe.(...)

Cały artykuł znajduje się na stronie wydawcy - rynekzdrowia.pl. Aby go przeczytać kliknij tutaj.(2015-03-10)

Pierwsze 9 tygodni pakietu onkologicznego za nami

W miniony czwartek (5 marca) upłynęło pierwszych 9 tygodni funkcjonowania pakietu onkologicznego. Wraz z nadejściem tej daty w szpitalach mieli pojawić się pierwsi pacjenci zdiagnozowani w oparciu o tzw. szybką ścieżkę, właśnie podejmujący leczenie.(...)

Cały artykuł znajduje się na stronie wydawcy - rynekzdrowia.pl. Aby go przeczytać kliknij tutaj.(2015-03-08)

W dniu Święta Kobiet, życzymy naszym Paniom
dużo zdrowia, radości i uśmiechu.
Pomyślności osobistej i zawodowej, szczęścia rodzinnego,
zadowolenia w życiu osobistym.


życzy
Prezes Zarządu
Mariusz Paszko(2015-03-06)

OGŁOSZENIE
ZAMOJSKIEGO SZPITALA NIEPUBLICZNEGO
z dnia 06 marca 2015r.


W związku z planowaną kasacją dokumentacji medycznej pacjentów korzystających ze świadczeń zdrowotnych w 1993 r.
( hospitalizowanych w oddziałach szpitala) informujemy, że istnieje możliwość odbioru oryginału dokumentacji z tego okresu w terminie do 30 kwietnia 2015 r.

Wniosek o wydanie oryginału historii choroby należy składać w Sekretariacie Szpitala (budynek przychodni przy ul.Kilińskiego 4, II p. pok.201), lub bezpośrednio do Działu Nadzoru i Kontroli Wewnętrznej- Ruchu Chorych w godz. 8.00 - 15.00, w dni robocze.

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy o kontakt telefoniczny pod nr tel.(84) 677-50-19 lub (84) 677-50-17


Wniosek o wydanie oryginału historii choroby kliknij tutaj.(2015-02-26)

25 lutego 2015 roku w Centrum Konferencyjnym Hotelu Artis odbyła się Otwarta Konferencja Naukowa organizowana przez Zamojski Szpital Niepubliczny Spółka z o.o., pod kierownictwem naukowym lek. Małgorzaty Dudek, spec. chorób wewnętrznych i chorób płuc. Temat spotkania „Antybiotykoterapia – aktualne wytyczne. Leczenie infekcji dróg oddechowych” zaprezentowali dr Paweł Grzesiowski oraz prof. Andrzej Emeryk.
W konferencji udział wzięło kilkudziesięciu lekarzy z naszego regionu, co świadczy o dużym zainteresowaniu środowiska najnowszymi osiągnięciami i standardami postępowania w schorzeniach układu oddechowego.

Głównym sponsorem Konferencji była firma GlaxoSmithKline

(2015-02-17)

Zamojski Szpital Niepubliczny Sp. z o.o. w podziękowaniu za zaangażowanie w ratowanie życia i zdrowia rannych z Majdanu otrzymał zaproszenie na otwarcie wystawy ikon "Modlitwa za Ukrainę", które odbędzie się we wtorek, 17 lutego, o godz. 19.30 w kościele oo. Dominikanów na ul. Freta 10, w Warszawie. Otwarcie wystawy poprzedzi Msza Św. o Miłosierdzie Boże dla Ukrainy, o godz. 18.00.

Na wystawie będą prezentowane prace z międzynarodowego pleneru Ikonograficznego "Miłosierdzie Boże w Ikonie", w którym wzięli udział artyści z Polski, Słowacji, Litwy, Francji i Ukrainy. Plener odbył się w klasztorze św. Michała Archanioła w Kijowie, który był ważnym miejscem w czasie trwania protestów na Majdanie. Wystawa ma być nie tylko prezentacją prac, ale i duchowym wsparciem wszelkich dobrych działań i inicjatyw na rzecz Ukrainy, podejmowanych przez rozmaite instytucje i środowiska. Ma być też zaproszeniem do wspólnej modlitwy za Ukrainę, pomimo różnic wyznaniowych czy religijnych. Ikony – efekt pracy ikonografów - zostaną ofiarowane do polskich i ukraińskich szpitali, które leczyły rannych z Majdanu i ATO – jako znak pamięci i wdzięczności. Wcześniej jednak tworząc "ścianę modlitwy za Ukrainę" będą prezentowane w różnych miastach Polski.

Dalszy ciąg wydarzeń nastąpi w niedzielę, 22 lutego, w cerkwi greckokatolickiej oo. Bazylianów, o godzinie 18.00, gdzie odprawiona zostanie ekumeniczna modlitwa za poległych na Ukrainie i w intencji pokoju.(2015-02-12)

Coraz więcej świadczeniodawców nie chce pakietu onkologicznego

Z każdym dniem przybywa placówek ochrony zdrowia, które wycofują się z pakietu onkologicznego. W całej Polsce takich jednostek jest już blisko 80. Po Pomorzu i Małopolsce rezygnować zaczynają świadczeniodawcy ze Śląska.(...)

Cały artykuł znajduje się na stronie wydawcy - rynekzdrowia.pl. Aby go przeczytać kliknij tutaj.(2015-02-12)

XXII Światowy Dzień Chorego w Zamojskim Szpitalu Niepublicznym

11 lutego, w liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes obchodzony jest Światowy Dzień Chorego, poświęcony na refleksję i pochylenie się nad chorymi. Z tej okazji w Kaplicy Szpitalnej została odprawiona Msza Święta pod przewodnictwem J.E. Ks. Biskupa Mariusza Leszczyńskiego.
W nabożeństwie udział wzięli: Zarząd Szpitala, Przewodnicząca Rady Nadzorczej Pani Magdalena Dołgan, pracowniczy Szpitala oraz okoliczni mieszkańcy. Po Mszy Świętej Ks. Biskup, tak jak co roku, odwiedził chorych przebywających w oddziałach szpitalnych.

(2015-02-10)

Pakiet: dziękujemy, odchodzimy. Ostatni gasi światło

Kolejni świadczeniodawcy odchodzą od pakietu, można spodziewać się następnych rezygnacji. Pakiet miałby sens, gdyby był powszechny. Już wiadomo, że nie będzie. Co z niego zatem zostanie, gdy znaczna część placówek zrezygnuje? Czy bez nich: pakiet w ogóle zadziała? O zdanie poprosiliśmy ekspertów.(...)

Cały artykuł znajduje się na stronie - www.termedia.pl. Aby go przeczytać kliknij tutaj.(2015-02-05)

Pakiet onkologiczny: lekarze i dyrektorzy wskazują słabe punkty

Pakiet onkologiczny jest bardzo potrzebny, ale warto było jednak poświęcić więcej czasu na jego lepsze przygotowanie - podkreślali dyrektorzy ośrodków onkologicznych i lekarze, uczestnicy konferencji zorganizowanej w środę (4 lutego) w Warszawie z okazji "Światowego Dnia Walki z Rakiem".(...)

Cały artykuł znajduje się na stronie wydawcy - rynekzdrowia.pl. Aby go przeczytać kliknij tutaj.(2015-02-02)

Oby pakiet onkologiczny nie stał się prostą drogą do zadłużania szpitali

Po wejściu w życie pakietu onkologicznego nastał czas oczekiwań na brakujące rozporządzenia. Na szczegółową ocenę finansowych efektów nowych rozwiązań jest jeszcze za wcześnie, ale niektórzy szefowie szpitali już wstępnie szacują ekonomiczne skutki realizacji pakietu.(...)

Cały artykuł znajduje się na stronie wydawcy - rynekzdrowia.pl. Aby go przeczytać kliknij tutaj.(2015-01-15)

Pakiet onkologiczny: wielka szansa czy kreatywna "kolejkologia"?

Pakiet onkologiczny wiąże się m.in. z nowymi obowiązkami lekarza POZ (diagnostyka i wystawianie tzw. zielonej karty). Trudno się więc dziwić obawom lekarzy, którzy zetknęli się z zakresem, z którym nie mieli do czynienia wcześniej - podkreślali w środę (14 stycznia) uczestnicy debaty "Pakiet onkologiczny - nowe zasady, stare problemy".(...)

Cały artykuł znajduje się na stronie wydawcy - rynekzdrowia.pl. Aby go przeczytać kliknij tutaj.


Archiwum
2017: 1..30 / 31..60 / 61..64
2016: 1..30 / 31..60 / 61..67
2015: 1..30 / 31..54
2014: 1..30 / 31..41
2013: 1..30 / 31..53
2012: 1..30 / 31..60 / 61..70
2011: 1..30 / 31..60 / 61..67
2010: 1..30 / 31..60 / 61..82
2009: 1..30 / 31..60 / 61..90 / 91..120 / 121..138
2008: 1..30 / 31..60 / 61..90 / 91..120 / 121..147
2007: 1..30 / 31..60 / 61..90 / 91..120 / 121..150 / 151..167
2006: 1..30 / 31..60 / 61..61

 

Poczta szpitalna:

Aktualności
Konwent szpitali
Informacje o spółce
Historia
Oddziały / Działy
Ogłoszenia / Konkursy
Cennik usług
Zamówienia publiczne
Mapka szpitala
Projekty Unijne
Kontakt / Spis telefonów
Informacje dla Pacjentów
Koło - P.T.P.
Biuletyn Informacji Publicznej
Praca dla lekarzy
Praca
Obowiązek informacyjny
Konferencje
Ważne linki
Ankieta dla pacjentów
E-portal
System Zarządzania Jakością