Zamojski Szpital Niepubliczny Sp. z o.o.
 
  mniejsza czcionka   mniejsza czcionka większa czcionka   wysoki kontrast wysoki kontrast wysoki kontrast
Aktualności


(2016-09-08)

Dzięki zaangażowaniu pracowników naszego szpitala w ciągłe doskonalenie systemu zarządzania jakością otrzymaliśmy pozytywną ocenę podczas auditu recertyfikującego, który odbył się na początku lipca br.
Tym samym utrzymany został certyfikat jakości wg normy ISO 9001-2009 w zakresie świadczenia usług w lecznictwie szpitalnym, opieki paliatywno-hospicyjnej, opieki długoterminowej, ambulatoryjnej opieki specjalistycznej i diagnostyki medycznej oraz w zakresie profilaktyki i promocji zdrowia na kolejne trzy lata. Wielkie podziękowania za pracę w tym zakresie dla całej załogi.(2016-09-08)

,,Szpital przyjazny rodzicom


Oddział Pediatryczny Zamojskiego Szpitala Niepublicznego w Zamościu, realizując projekt ,,Szpital przyjazny rodzicom" w ramach uzyskanej darowizny w wysokości 10.000 zł od Fundacji „AGORA” doposażył oddział w sprzęt, który znacznie poprawił komfort pobytu rodziców w naszym szpitalu.
Zakupiono fotele (łóżka) rozkładane, które zostały umieszczone na salach dzieci, przeznaczone dla rodziców przebywających z dzieckiem całodobowo. Rodzic dzięki temu może odpocząć i być blisko swojego dziecka. Krzesła z podłokietnikiem zakupione zostały z przeznaczeniem dla matek karmiących i znajdują się na salach niemowlęcych. Mamy mogą w sposób wygodny nakarmić swoje dziecko. Mając na uwadze poprawę warunków pobytu i odpoczynku rodziców do świetlicy zakupiono fotel. W oddziale wyposażono również pokój dziennego pobytu wraz z łazienką przeznaczony wyłącznie dla rodziców. W ramach dofinansowania wykonano zabudowę – szafki zamykane na klucz. Rodzice przebywający z dziećmi na oddziale mogą pozostawić tam swoje rzeczy osobiste oraz ubrania. Do pokoju rodziców zakupiono stolik i krzesła do wypoczynku oraz spożywania posiłków stałych. Ze względu na duże nasłonecznienie pokoju (strona południowo- wschodnia ) wykonano rolety w oknie. Dzięki dofinansowaniu zakupiono także lodówkę/ chłodziarkę umożliwiając w ten sposób rodzicom prawidłowe przechowywanie żywności przyniesionej do oddziału.
Zamojski szpital był jedną z osiemnastu placówek, która otrzymała darowiznę od Fundacji „Agora”.(2016-09-06)

Tradycją stały się nasze coroczne spotkania integracyjne...
A tak bawiliśmy się w tym roku...(2016-08-23)

Droga do koordynowanej opieki medycznej nadal jest długa i wyboista


Dziś pacjent najpierw czeka, żeby przyjął go lekarz POZ, następnie skierował na dalszą diagnostykę lub leczenie. Potem czeka na kolejne badania, później do specjalisty lub szpitala. W tym czasie choroba się rozwija, chory krąży po kolejnych placówkach, a NFZ płaci w każdym z tych miejsc. Resort zdrowia chce zmienić ten stan rzeczy. Łatwo jednak nie będzie.

Więcej informacji na stronie - rynekzdrowia.pl/(2016-08-05)

NFZ: ponad miliard więcej na leczenie Polaków


Narodowy Fundusz Zdrowia opublikował zarządzenie w sprawie zmian planu finansowego na 2016 r.

Więcej informacji na stronie - www.medexpress.pl/(2016-08-05)

Koordynowana opieka zdrowotna: ile można na niej zarobić?


Wśród kryteriów oceny ofert składanych przez świadczeniodawców, którzy chcą korzystać z publicznych pieniędzy, nie przewidziano punktów za koordynowaną opiekę nad pacjentem. Ministerstwo Zdrowia twierdzi, że koordynacja została uwzględniona i uczestniczące w niej placówki będą jednak premiowane.

Więcej informacji na stronie - rynekzdrowia.pl(2016-08-02)

Narodowa Służba Zdrowia. Antidotum na nieudolny system opieki zdrowotnej?


Podczas konferencji prasowej 26 lipca z premier Beatą Szydło, która odbyła się po posiedzeniu Rady Ministrów, minister Konstanty Radziwiłł przedstawił założenia reformy systemu opieki zdrowotnej i nakreślił perspektywę czasową ich wdrożenia.

Więcej informacji na stronie - wartowiedziec.org/(2016-07-06)

Plan finansowy NFZ na 2017 rok: optymizm bardzo dziwi opozycję


Sejmowa komisja zdrowia przyjęła projekt planu finansowego NFZ na 2017 r., który zakłada wzrost przychodów Funduszu w stosunku do obecnego o ponad 4 miliardy zł. Jest to - zdaniem opozycyjnych posłów - przejaw nadmiernego optymizmu rządu, który może zostać boleśnie zweryfikowany przez rzeczywistość.

Więcej informacji na stronie - rynekzdrowia.pl(2016-06-23)

Zadłużenie szpitali: co przyniesie ustawa dekomercjalizacyjna?


Skierowana właśnie do prezydenckiego podpisu nowelizacja ustawy o działalności leczniczej od początku była nazywana ustawą dekomercjalizacyjną, bo tak określono jej główny cel. Dlatego, jak sądzą eksperci, wprowadzone nią zmiany nie będą miały istotnego wpływu na poziom zadłużenia szpitali.

Więcej informacji na stronie - rynekzdrowia.pl(2016-06-21)

Radziwiłł: potrzebny plan, jak dojść do 6 proc. PKB na zdrowie


Powinniśmy przyjąć mapę drogową, w drodze ustawy, która będzie nas zbliżać do celu, jakim jest finansowanie służby zdrowia na poziomie 6 proc. PKB - mówił minister zdrowia Konstanty Radziwiłł podczas odbywającego się w poniedziałek (20 czerwca) Szczytu Zdrowie 2016.

Więcej informacji na stronie - rynekzdrowia.pl(2016-06-20)

Jarosław Fedorowski: W Stanach Zjednoczonych KOZ zahamował wzrost nakładów na zdrowie


Przewodniczący rady programowej "X Międzynarodowej Konferencji Hospital & Healthcare Management 2016" w Warszawie i prezes Polskiej Federacji Szpitali w rozmowie z "Menedżerem Zdrowia" opowiedział o doświadczeniach amerykańskich w zakresie koordynowanej opieki zdrowotnej, a także o roli NFZ w systemie KOZ.

Więcej informacji na stronie - termedia.pl(2016-06-01)

Rząd przyjął projekt w sprawie dekomercjalizacji szpitali - szczegóły


Zahamowanie niekontrolowanego przez państwo procesu zbywania udziałów i akcji w szpitalach, a tym samym zachowanie wpływu państwa na ich funkcjonowanie - zakłada przyjęty we wtorek przez rząd projekt nowelizacji ustawy o działalności leczniczej oraz niektórych innych ustaw.

Więcej informacji na stronie - rynekzdrowia.pl(2016-05-24)

20 maja 2016 roku odbyła się IV edycja Regionalnej Konferencji Polskiej Federacji Szpitali pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Lubelskiego i Prezydenta Miasta Zamość. Jak co roku w zamojskim Hotelu Artis spotkali się dyrektorzy szpitali z terenu wojewódzkiego lubelskiego, przedstawiciele organów samorządowych i Narodowego Funduszu Zdrowia. Organizatorami konferencji byli Zamojski Szpital Niepubliczny Spółka z o.o. i Polska Federacja Szpitali.

Wiodąca tematyka konferencji:
- Koordynowana ochrona zdrowia: perspektywy a rola szpitali.
- Kontraktowanie świadczeń zdrowotnych.
- Finansowanie i dostępność świadczeń zdrowotnych w świetle ustaleń Najwyższej Izby Kontroli.
- Trójstronny Zespół ds. Ochrony Zdrowia – sukces czy porażka.
- Rola priorytetów zdrowotnych w działalności zawodowej regionalnych „oficerów” ochrony zdrowia.
-Ochrona zdrowia w województwie lubelskim, problemy i wyzwania.

Punktem kulminacyjnym była dyskusja panelowa pt. Priorytety polityki zdrowotnej a polityka regionalna, w której udział wzięli przedstawiciele środowiska medycznego, samorządu i Narodowego Funduszu Zdrowia.

Dziękujemy za udział i już dziś zapraszamy do Zamościa na kolejną Jubileuszową Konferencję Polskiej Federacji Szpitali w roku przyszłym.(2016-05-19)

Mapy potrzeb zdrowotnych dla szpitali: są, ale kto odważy się ich użyć?


Struktura łóżek i oddziałów szpitalnych w Polsce może niebawem przejść prawdziwą rewolucję. Czy swoistym zapalnikiem okażą się opublikowane niedawno przez resort zdrowia mapy potrzeb w zakresie leczenia szpitalnego? Nie brakuje opinii, że w tej materii na razie niewiele się zmieni.

Więcej informacji na stronie - rynekzdrowia.pl(2016-05-11)

Z okazji Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki i Dnia Położnej
pragnę złożyć Państwu serdeczne podziękowania za trud codziennej,
niezwykle odpowiedzialnej pracy.
Składam Wam wyrazy głębokiego uznania
i serdecznie dziękuję za to, że każdego dnia
otaczacie swoich pacjentów fachową, troskliwą opieką,
a przy tym wykazujecie ogromną wrażliwość i zrozumienie,
dzięki którym Nasi Pacjenci czują się bezpiecznie
i mają poczucie, że to właśnie oni są najważniejsi.

Życzę zdrowia, zadowolenia z pracy zawodowej
oraz pomyślności w życiu osobistym.


życzy
Prezes Zarządu
Mariusz Paszko

(2016-05-10)

Są szpitale, które wybierają tylko opłacalne świadczenia. Sieć to zmieni


Andrzej Jacyna, pełniący obowiązki prezesa NFZ-u w rozmowie z "Menedżerem Zdrowia", odpowiedział na pytanie jakie placówki znajdą się w sieci i ile ich będzie, a także czy szpitale prywatne miałyby stanowić uzupełnienie publicznych. Skomentował też zarzuty, że mapy zdrowotne powstają na podstawie nierzetelnych danych: - Myślę, że dane funduszu są najbliższymi rzeczywistości. Mapy są i będą żywym dokumentem.

Więcej informacji na stronie - termedia.pl(2016-05-06)

Eksperci głośno krytykują najnowszą mapę. Mówią: Nie wiemy nawet ile mamy szpitali w Polsce!


Poprosiliśmy o ocenę mapy potrzeb zdrowotnych w zakresie lecznictwa szpitalnego. Eksperci wypunktowali jej wady. Główny zarzut dotyczy nieaktualnych danych, które pochodzą z 2014 roku. Skrytykowali także sugestię zmniejszenia liczby łóżek: - To poprawi wskaźniki, ale nie dostępność do usług zdrowotnych.

Więcej informacji na stronie - rynekzdrowia.pl(2016-04-27)

Mapy potrzeb zdrowotnych: będą cięcia liczby łóżek


Do 30 kwietnia Ministerstwo Zdrowia ma opublikować oczekiwane z zainteresowaniem - ze względu na zmiany jakie mogą wprowadzić na rynku świadczeń - mapy potrzeb zdrowotnych w lecznictwie szpitalnym. Już wiadomo, że przewidują zmniejszenie liczby łóżek w niektórych specjalnościach.

Więcej informacji na stronie - rynekzdrowia.pl(2016-04-15)

Nowe zasady kontraktowania świadczeń wprowadzajmy krok po kroku


Resort zdrowia zapowiada odejście od kontraktowania pojedynczych procedur na rzecz finansowania świadczeń kompleksowych i koordynowanej opieki medycznej. Takiego systemu nie da się jednak zadekretować i wdrożyć z dnia na dzień - uważają eksperci.

Więcej informacji na stronie - rynekzdrowia.pl(2016-04-14)

PFSz: nie będziemy płakać po komisjach ds. zdarzeń medycznych


Polska Federacja Szpitali wielokrotnie zabierała głos w sprawie komisji ds. tzw. zdarzeń medycznych. Od samego początku zgłaszała zastrzeżenia i postulowała odejście od projektu. Federacja z satysfakcją przyjmuje zamiar zlikwidowania komisji.

Więcej informacji na stronie - termedia.pl(2016-04-07)

Resort składa propozycję regulacji wynagrodzenia pracowników medycznych


- Będzie sztywna regulacja wynagrodzeń pracowników ochrony zdrowia - to nowy pomysł Ministerstwa Zdrowia. Pełna wysokość wynagrodzenia ma zostać uzależniona od średnich zarobków w gospodarce w danej dziedzinie medycznej i poziomu wykształcenia. Specjalistyczne lub wyższe gwarantowałoby więcej pieniędzy. Konkretów na razie nie ma.

Więcej informacji na stronie - termedia.pl(2016-03-23)

Z okazji Świąt Wielkiej Nocy
niosących nadzieję i odrodzenie życia,
pragnę złożyć najserdeczniejsze życzenia wszelkiej pomyślności.
Niech Święto Zmartwychwstania trwale zagości
we wszystkich sercach
Niosąc Wiarę, Nadzieję i Miłość.


życzy
Prezes Zarządu
Mariusz Paszko

(2016-03-22)

Nowy szef NFZ: Ten system mi się nie podoba


Jeżeli mamy ograniczoną pulę środków finansowych, powinniśmy raczej stawiać na poprawę dostępu do podstawowych świadczeń zdrowotnych a nie tych wysublimowanych – mówi Andrzej Jacyna w rozmowie z DGP.

Więcej informacji na stronie - gazetaprawna.pl(2016-03-17)

W dniu 15 marca 2016 r. w naszym Szpitalu odbyło się tradycyjne Spotkanie Wielkanocne z udziałem przedstawicieli całej załogi. Swoją obecnością zaszczycili nas Prezydent Miasta Zamość Andrzej Wnuk oraz Z-ca Prezydenta, Przewodnicząca Rady Nadzorczej Magdalena Dołgan. Wspólna modlitwa pod przewodnictwem Księdza Kapelana Stanisława , poświęcenie pokarmów i dzielenie się jajkiem wprowadziły zebranych w świąteczny nastrój. Dopełnieniem uroczystości były słowa składanych życzeń na nadchodzące Święta Zmartwychwstania Pańskiego. Doskonałe potrawy przygotowane przez pracowników naszej kuchni zaspokoiły gusta najwybredniejszych smakoszy. Spotkanie było również okazją do podziękowania wszystkim pracownikom Szpitala za ciężką, codzienną pracę oraz zaangażowanie w opiekę nad pacjentami.(2016-03-08)

W dniu Święta Kobiet, życzymy naszym Paniom
dużo zdrowia, radości i uśmiechu.
Pomyślności osobistej i zawodowej, szczęścia rodzinnego,
zadowolenia w życiu osobistym.


życzy
Prezes Zarządu
Mariusz Paszko(2016-03-03)

Skoordynowana, koordynowana czy kompleksowa. Jaka powinna być ochrona zdrowia?


Eksperci na co dzień rzucają sformułowaniami "skoordynowana opieka", "koordynowany system ochrony zdrowia" i "kompleksowa opieka nad pacjentem". Jedni stosują te definicje zamiennie, z kolei dla innych jest to niedopuszczalne. Spytaliśmy ekspertów o to, jaka w końcu powinna być ta nasza ochrona zdrowia i poprosiliśmy o wyjaśnienie skoordynowania, koordynowania i kompleksowości.

Więcej informacji na stronie - termedia.pl(2016-03-01)

Piotr Warczyński: Mapy potrzeb zdrowotnych przyczyniają się do bardziej trafnego kontraktowania


Na ile mapy potrzeb zdrowotnych mogą poprawić świadczenia zdrowotne w Polsce i kontraktowanie świadczeń? Czy lekarstwem na małą liczbę lekarzy w Polsce w stosunku do krajów unijnych może być procentowy wzrost liczby studentów w najbliższych latach i skąd wziąć na to pieniądze? Na te pytania "Menedżera Zdrowia" odpowiedział wiceminister zdrowia.

Więcej informacji na stronie - termedia.pl(2016-02-24)

Aby koordynowana opieka medyczna nie pozostała tylko modnym tematem


Resort zdrowia zapowiada finansowanie skoordynowanej opieki, a nie pojedynczych procedur i wprowadzenie koordynacji zamiast konkurencji między placówkami. Czy wdrożenie takich rozwiązań jest możliwe? Jakie warunki muszą być spełnione, aby pacjent nie błąkał się po systemie?

Więcej informacji na stronie - rynekzdrowia.pl(2016-02-24)

Resort rozmawia z Solidarnością o podwyżkach w ochronie zdrowia


Już 29 lutego rusza Zespół Trójstronny, który ma rozmawiać o przygotowaniu i wdrożeniu rozwiązań płacowych w ochronie zdrowia. Resort zdrowia przychyla się do rozwiązań ustawowych. Solidarność pominięta przez prof. Mariana Zembalę w sprawie podwyżek płac pielęgniarek wraca do rozmów.

Więcej informacji na stronie - termedia.pl(2016-02-12)

11 lutego 2016 r. w Centrum Konferencyjnym „Etiuda” w Lublinie odbyła się uroczysta Gala wręczenia dyplomów Gazele Biznesu 2015 czyli wyróżnienia dla najdynamiczniej rozwijających się małych i średnich przedsiębiorstw regionu lubelskiego.
Wśród wyróżnionych firm znalazł się również Zamojski Szpital Niepubliczny Sp. z o.o.. Potwierdzenie przynależności do elitarnego Klubu Gazel Biznesu odebrał Prezes Zarządu Mariusz Paszko.

Więcej informacji na stronie www.pb.pl


Archiwum
2020: 1..30 / 31..39
2019: 1..30 /
2018: 1..30 / 31..43
2017: 1..30 / 31..60 / 61..64
2016: 1..30 / 31..60 / 61..67

 

Poczta szpitalna:

Aktualności
Konwent szpitali
Informacje o spółce
Historia
Oddziały / Działy
Ogłoszenia / Konkursy
Cennik usług
Zamówienia publiczne
Mapka szpitala
Projekty Unijne
Kontakt / Spis telefonów
Informacje dla Pacjentów
Biuletyn Informacji Publicznej
Nasi darczyńcy
Obowiązek informacyjny
Konferencje
Oferty pracy
Ankieta dla pacjentów
E-portal
Działania antykorupcyjne
System Zarządzania Jakością