Zamojski Szpital Niepubliczny Sp. z o.o.
 
  mniejsza czcionka   mniejsza czcionka większa czcionka   wysoki kontrast wysoki kontrast wysoki kontrast
Aktualności


(2017-06-28)

Sieć została rzucona. Sprawdź, czy twój szpital jest na liście


Oddziały wojewódzkie NFZ we wtorek (27 czerwca) ogłosiły w Biuletynie Informacji Publicznej wykazy lecznic zakwalifikowanych do poszczególnych poziomów podstawowego szpitalnego zabezpieczenia świadczeń opieki zdrowotnej (PSZ), czyli tzw. sieci szpitali. Listy będą obowiązywały od 1 października tego roku do 30 czerwca 2021 r.

Więcej informacji na stronie - rynekzdrowia.pl/(2017-06-26)

Lista szpitali w sieci, czyli rzeź niewiniątek


Sprawdziliśmy. Przy Miodowej, w siedzibie resortu późnymi wieczorami palą się światła. Urzędnicy piszą listę sieciowych szpitali. Ogłoszą we wtorek. Ale czy warto się na niej znaleźć?

Więcej informacji na stronie - termedia.pl/(2017-06-08)

Komisja przyjęła rządowy projekt płac w służbie zdrowia, związki pikietowały


Podczas pierwszego czytania rządowego projektu ustawy o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia wykonujących zawody medyczne najpierw zdecydowano o oddzielnym procedowaniu inicjatywy rządowej i obywatelskiej, a potem rozpoczął się grad pytań. Cała dyskusja trwała 2,5 godziny, wyczerpując uczestników, ale nie tematy.

Więcej informacji na stronie - rynekzdrowia.pl/(2017-06-08)

Powiedzieli "tak" rządowemu projektowi ustawy o płacach minimalnych w ochronie zdrowia


Politycy z Prawa i Sprawiedliwości nie zgodzili się na połączone rozpatrywanie rządowego projektu ustawy o płacach minimalnych pracowników wykonujących zawodów medycznych i projektu obywatelskiego. Fuzji chcieli posłowie PO, PSL i Nowoczesnej, a także przedstawiciele Porozumienia Zawodów Medycznych. Podczas środowego (7 czerwca) głosowania "za" było 12 posłów, a 17 było przeciw.

Więcej informacji na stronie - termedia.pl/(2017-05-30)

Ustawę o jakości w ochronie zdrowia poznamy za miesiąc?


Założenia do ustawy o jakości w ochronie zdrowia i bezpieczeństwie pacjenta są gotowe. Myślę, że za miesiąc będziemy już mówić o ustawie - zapowiedział w poniedziałek (29 maja) wiceminister zdrowia Marek Tombarkiewicz podczas trwającej w Krakowie XXI Konferencji "Jakość w opiece zdrowotnej".

Więcej informacji na stronie - rynekzdrowia.pl/(2017-05-25)

Przepisy dotyczące sieci szpitali: wszystko jasne? Niekoniecznie


Trwają konsultacje dotyczące projektów trzech rozporządzeń dotyczących tzw. sieci szpitali. Zapytaliśmy m.in. dyrektorów lecznic, co sądzą o przygotowanych przez resort zdrowia przepisach. 23 maja opublikowaliśmy pierwszą część zebranych opinii. Zamieszczamy kolejne - dotyczące ryczałtu oraz świadczeń finansowanych odrębnie.

Więcej informacji na stronie - rynekzdrowia.pl/(2017-05-24)

Stforky w szpitalu
Najlepszymi lekarzami na świecie są: doktor dieta, doktor spokój i dobry humor - przekonywał Jonathan Swift, irlandzki pisarz autor "Podróży Guliwera" już w XVII w. Teraz takie hasło pojawiło się na jednym z budynków naszego szpitala.
To już kolejne graffiti na terenie naszego miasta zrealizowane przez grupę Stforky z Zamościa. Dyrekcja szpitala wyznaczyła powierzchnie na legalne graffiti, a Urząd Miasta Zamość sfinansował całe przedsięwzięcie.
Dziękujemy pomysłodawcom i realizatorom za ta piękną, kolorową, rozweselającą i wprowadzającą w dobry humor akcję. Każdy kto przechodzi obok graffiti uśmiecha się do samego siebie, a więc cel osiągnięty.

(2017-05-19)

V Regionalna Konferencja Polskiej Federacji Szpitali - Zamość 2017
18 maja 2017 roku odbyła się V edycja Regionalnej Konferencji Polskiej Federacji Szpitali pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Lubelskiego i Prezydenta Miasta Zamość.

Organizatorem konferencji tak jak co roku był Zamojski Szpital Niepubliczny Spółka z o.o. i Polska Federacja Szpitali. W zamojskim Hotelu Artis spotkali się dyrektorzy szpitali województwa lubelskiego, przedstawiciele organów samorządowych i Narodowego Funduszu Zdrowia. Głównym punktem obrad był panel dyskusyjny pt. "Reformy systemu ochrony zdrowia 2017 – wyzwania”, w którym wziął udział m.in. Wiceminister Zdrowia Marek Tombarkiewicz oraz Posłowie RP Sławomir Zawiślak i Jarosław Sachajko.

Ponadto program konferencji obejmował:
1.Kontraktowanie świadczeń zdrowotnych a sieć szpitali w województwie lubelskim
2.Jak łączyć siły aby wejść do sieci - konsorcjum czy podwykonawstwo? Szanse i zagrożenia na podstawie przepisów ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych
3.Regionalne priorytety polityki zdrowotnej województwa lubelskiego
4.Polityka zarządu województwa lubelskiego w ochronie zdrowia a środki strukturalne
5Ustawa o jakości w ochronie zdrowia i bezpieczeństwie pacjenta - odpowiedź na ryzyko obniżenia jakości świadczeń w związku z uchwaleniem ustawy o „sieci szpitali”
6.Perspektywy doskonalenia jakości dla sektora medycznego w Polsce
7.Projektowanie, wdrażanie i utrzymanie wewnętrznego systemu monitorowania jakości w podmiotach leczniczych
8.Korzystanie z usług zewnętrznych przez szpitale publiczne w świetle kontroli NIK
9.Outsourcing - fakty i mity
10.e-Usługi jako klucz do pozyskiwania środków unijnych
11.Praktyczne aspekty finansowania inwestycji medycznych

Dziękujemy wszystkim za udział i już dziś zapraszamy do Zamościa na kolejną edycję Regionalnej Konferencji Polskiej Federacji Szpitali w roku przyszłym.

Relacja z Konferecji na stronie Nowego Kuriera Zamojskiego(2017-05-12)

„Trzeba podtrzymywać za wszelką cenę piękną polską tradycję,
działalność lekarza czy pielęgniarki traktować nie tylko jako zawód,
ale także, a może przede wszystkim jako powołanie".


Jan Paweł IIZ okazji Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki i Położnej składam serdeczne życzenia zdrowia, szczęścia, pomyślności oraz spełnienia oczekiwań w życiu osobistym i zawodowym.
Wasza codzienna, trudna i odpowiedzialna praca, życzliwość i zaangażowanie na rzecz ratowania zdrowia i życia zasługują na szczególny szacunek i podziękowanie.
W tym szczególnym dniu kieruję wyrazy uznania za wiedzę, troskę i umiejętność służenia chorym i cierpiącym.

Prezes Zarządu
Mariusz Paszko


(2017-05-11)

Jaki zmieni się polski szpital, gdy ruszy sieć? Prognozy ekspertów zastanawiają


W najlepszym przypadku po wejściu w życie sieci szpitali lecznice otrzymają pieniądze, jakie uzyskały łącznie z nadwykonaniami w 2015 roku - to jeden z wniosków płynących z dyskusji podczas sesji "Polski szpital 2017 cz. I’’, która odbyła się w środę (10 maja), w ramach Europejskiego Kongresu Gospodarczego (European Economic Congress - EEC 2107, Katowice, 10-12 maja br.).

Więcej informacji na stronie - rynekzdrowia.pl/(2017-05-11)

24 Finał WOŚP na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej


Szpital nasz w ramach środków zebranych podczas 24 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy otrzymał sprzęt medyczny i wyposażenie z przeznaczeniem zapewnienia godnej opieki medycznej osób starszych oraz leczenia najmłodszych pacjentów.
Urządzenia medyczne jakie otrzymał w tym roku Oddział Pediatryczny to kontynuacja przekazanego sprzętu w 2016 roku do Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego. Wówczas ZOL otrzymał: 20 łóżek rehabilitacyjnych elektronicznych wraz z szafkami i pełnym wyposażeniem, 2 materace przeciwodleżynowe, 1 podnośnik elektryczny, 1 elektrokardiograf, 3 wózki inwalidzkie, 2 ssaki elektryczne oraz wielofunkcyjny fotel kąpielowy.
Teraz Oddział Pediatryczny wzbogacił się o nowy sprzęt medyczny i wyposażenie w postaci: 1 kardiomonitora, 1 pulsoksymetr, 6 łóżek „Junior” elektrycznych z materacami i szafkami oraz 6 łóżeczek dziecięcych szczebelkowych rehabilitacyjnych z materacami, szafkami i pełnym wyposażeniem.
Przekazany sprzęt jest wyjątkowo przydatny w procesie diagnostyczno – terapeutycznym. Otrzymane urządzenia są bardzo wysokiej jakości i posłużą małym pacjentom wiele lat i stanowić będą bardzo ważne uzupełnienie posiadanego sprzętu medycznego oraz przyczynią się do polepszenia jakości świadczonych usług medycznych oraz podwyższą standard jakości w oddziale.
Dodatkowo przed wejściem szpitala został umieszczony podświetlany, kolorowy plafon z logo WOŚP. Sie ma!(2017-05-10)

Długi szpitali: skandal na Lubelszczyźnie. Osiem razy więcej długu niż w Zielonogórskim


Przyjrzeliśmy się szpitalnym długom, a konkretnie temu jak radzą sobie z nimi samorządy. Od województwa, do województwa: różnice ogromne. Są województwa, gdzie o długi się zupełnie nie dba. Ale i takie, które radzą sobie z nimi przyzwoicie.

Więcej informacji na stronie - termedia.pl(2017-05-09)

Działalność komercyjna szpitali: światło zielone czy żółte migające?


Ministerstwo Zdrowia zapowiedziało nowelizację ustawy o działalności leczniczej, która ma umożliwić placówkom publicznym pobieranie opłat za świadczenia opieki zdrowotnej. Na czym to ma polegać?

Więcej informacji na stronie - termedia.pl(2017-05-05)

Ustawa o sieci szpitali weszła w życie


W czwartek (4 maja) weszła w życie ustawa, na mocy której utworzona zostanie tzw. sieć szpitali. Pierwsze wykazy placówek zakwalifikowanych do sieci będą ogłaszane do 27 czerwca br., a obowiązywać będą od 1 października.

Więcej informacji na stronie - rynekzdrowia.pl/(2017-05-04)

Od połowy przyszłego roku znikną papierowe zwolnienia lekarskie


26 kwietnia br. Senat przyjął bez poprawek przepisy, w wyniku których zwolnienia lekarskie będą wypisywane tylko elektronicznie. br.

Więcej informacji na stronie - wartowiedziec.pl/(2017-04-14)

Sieć szpitali wejdzie w życie. Prezydent złożył podpis pod ustawą


Prezydent Andrzej Duda podpisał w czwartek (13 kwietnia) ustawę wprowadzającą tzw. sieć szpitali - poinformowała Kancelaria Prezydenta. Pierwsze wykazy placówek zakwalifikowanych do sieci będą obowiązywały od 1 października br.

Więcej informacji na stronie - rynekzdrowia.pl/(2017-04-13)

Z okazji Świąt Wielkiej Nocy,
niosących Radość i Nadzieję,
wszystkim pracownikom

Zamojskiego Szpitala Niepublicznego Sp. z o. o.
życzę, aby Święto Zmartwychwstania
stało się źródłem wzajemnej życzliwości i wzmocnienia ducha,
a Zmartwychwstały Chrystus napełnił nas wiarą i pokojem.
Niech da nam siłę do pokonywania codziennych trudności
pozwoli z nadzieją patrzeć w przyszłość.

Prezes Zarządu

Mariusz Paszko


(2017-04-11)

W dniu 11 kwietnia 2017r. z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych pracownicy Zamojskiego Szpitala Niepublicznego spotkali się przy wielkanocnym stole. W spotkaniu uczestniczyła również Przewodnicząca Rady Nadzorczej Pani Magdalena Dołgan. Po wspólnej modlitwie pod przewodnictwem Księdza Stanisława tradycyjnie dzielono się jajkiem i składano sobie świąteczne życzenia.

(2017-03-29)

Ustawa o tzw. sieci szpitali – bez poprawek w senackiej komisji zdrowia


Senacka komisja zdrowia przyjęła we wtorek (28 marca) bez poprawek nowelizację wprowadzającą tzw. sieć szpitali. Senatorowie opozycji proponowali przeprowadzenie w dwóch województwach pilotażu nowych zasad finansowania szpitali.

Więcej informacji na stronie - rynekzdrowia.pl/(2017-03-23)

Sejm: sieć szpitali wróciła do sali plenarnej i podzieliła posłów


Sieć szpitali zapewni bezpieczeństwo zdrowotne pacjentom - powiedział w środę (22 marca) w Sejmie minister zdrowia Konstanty Radziwiłł. - Chce pan chce mieć centralny komitet zdrowia - poseł Bartosz Arłukowcz (PO) krytykował sieciowe rozwiązanie i szefa resortu.

Więcej informacji na stronie - rynekzdrowia.pl/(2017-03-20)

Sieć szpitali? Zarządzający lecznicami mają też inne problemy


Luka pokoleniowa w wielu specjalnościach lekarskich, trudności z pozyskiwaniem pieniędzy na inwestycje, permanentnie zmieniające się przepisy. Planowana tzw. sieć szpitali to ważna regulacja, ale szefowie polskich lecznic mają więcej twardych orzechów do zgryzienia.

Więcej informacji na stronie - rynekzdrowia.pl/(2017-03-08)

W dniu Święta Kobiet, życzymy naszym Paniom
dużo zdrowia, radości i uśmiechu.
Pomyślności osobistej i zawodowej, szczęścia rodzinnego,
zadowolenia w życiu osobistym.


życzy
Prezes Zarządu
Mariusz Paszko(2017-02-22)

Premier: rząd przyjął projekt dotyczący utworzenia tzw. sieci szpitali - zmiany od 1 października


To jest początek naszej kolejnej reformy - powiedziała premier Beata Szydło po wtorkowym posiedzeniu Rady Ministrów, na którym przyjęto projekt dotyczący utworzenia systemu podstawowego szpitalnego zabezpieczenia świadczeń opieki zdrowotnej, czyli tzw. sieci szpitali.

Więcej informacji na stronie - rynekzdrowia.pl/(2017-02-21)

Pieniądze albo życie, czyli jak przetrwać ten przełomowy rok


Gdy zacznie funkcjonować sieć, jedni zbankrutują, inni wygrają większe pieniądze i – taką nadzieję ma rząd – w końcu się finansowo zbilansują. Ten plan ma jednak kardynalną wadę: jakoś trzeba przetrwać ten trudny i przełomowy rok. Jak to zrobić?

Więcej informacji na stronie - termedia.pl(2017-02-15)

Rada Ministrów nie zajęła się siecią szpitali; są kontrowersje


Rada Ministrów nie zajęła się we wtorek (14 lutego) ustawą wprowadzającą sieć szpitali. Rząd ma się nią zająć w przyszłym tygodniu - poinformował wicepremier, minister kultury Piotr Gliński, który pod nieobecność premier Beaty Szydło prowadził wtorkowe posiedzenie rządu.

Więcej informacji na stronie - rynekzdrowia.pl/(2017-02-14)

Minister zdrowia: 91 proc. środków na szpitalnictwo trafi do "sieci szpitali"


Na funkcjonowanie tzw. sieć szpitali trafi 91 proc. środków, z których obecnie finansowane jest leczenie szpitalne. Początkowy projekt ustawy o PSZ przewidywał, że 'sieć' będzie konsumowała 85 proc. budżetu na szpitalnictwo, jednak po uwzględnieniu uwag opiniujących, rozszerzono zakres świadczeń szpitalnych - mówił minister zdrowia Konstanty Radziwiłł w poniedziałek (13 lutego).

Więcej informacji na stronie - rynekzdrowia.pl/(2017-02-13)

Radziwiłł: odejdziemy od zasady: "procedura, faktura, wynagrodzenie"


Pacjent zasługuje na profesjonalne procedury, całościową opiekę i szacunek; działania resortu zdrowia m.in. budowa sieci szpitali i zmiany w podstawowej opiece zdrowotnej mają poprawić sytuację pacjentów - wskazał w piątek (10 lutego) minister zdrowia Konstanty Radziwiłł.

Więcej informacji na stronie - rynekzdrowia.pl/(2017-02-10)

XXV Światowy Dzień Chorego w Zamojskim Szpitalu Niepublicznym


Przypadający tradycyjnie we wspomnienie objawień Najświętszej Matki Bożej z Lourdes, 11 lutego, Światowy Dzień Chorego to okazja do zwrócenia szczególnej uwagi na sytuację osób chorych oraz uwrażliwienie społeczeństwa na potrzebę pomocy chorym i cierpiącym. Święto chrześcijańskie ustanowione zostało przez papieża Jana Pawła II w dniu 13 maja 1992 roku – w 75 rocznicę objawień fatimskich i w 11 rocznicę zamachu na życie świętego papieża.
W tym roku mija 25 lat od pierwszych obchodów Światowego Dnia Chorego, które miały miejsce w Lourdes 11 lutego 1993 roku.
Z tej okazji w naszej Kaplicy Szpitalnej została odprawiona Msza Święta pod przewodnictwem J.E. Ks. Biskupa Mariana Rojka.
W nabożeństwie uczestniczyli przedstawiciele zarządu szpitala i rady nadzorczej, pracownicy szpitala oraz okoliczni mieszkańcy. Po homilii Ks. Biskup, tak jak co roku, odwiedził chorych przebywających w oddziałach szpitalnych, błogosławiąc i życząc im szybkiego powrotu do zdrowia.

(2017-02-07)

Sieć: rozmowa z resortem to żaden dialog, to wymiana monologów


„Uwaga niezasadna” powtórzone razy trzysta – dziesięć razy rzadziej „uwzględniona”. W ten sposób resort potraktował uwagi różnych instytucji, w tym NFZ, do ustawy o sieci. Wysłuchał, poklepał po ramieniu, odesłał wystawiając kwitek i zrobił swoje. Po co komu takie konsultacje?

Więcej informacji na stronie - termedia.pl(2017-02-03)

Bukiel: Ogólnopolski Związek Zawodowy Lekarzy nie popiera tworzenia sieci szpitali


Proponowana „sieć” to wyłącznie próba wyeliminowania z publicznego finansowania niektórych szpitali. Sposób w jaki chce się tego dokonać jest bardzo zawiły i jednocześnie korupcjogenny - mówi Krzysztof Bukiel.

Więcej informacji na stronie - termedia.pl


Archiwum
2020: 1..30 / 31..39
2019: 1..30 /
2018: 1..30 / 31..43
2017: 1..30 / 31..60 / 61..64
2016: 1..30 / 31..60 / 61..67

 

Poczta szpitalna:

Aktualności
Konwent szpitali
Informacje o spółce
Historia
Oddziały / Działy
Ogłoszenia / Konkursy
Cennik usług
Zamówienia publiczne
Mapka szpitala
Projekty Unijne
Kontakt / Spis telefonów
Informacje dla Pacjentów
Biuletyn Informacji Publicznej
Nasi darczyńcy
Obowiązek informacyjny
Konferencje
Oferty pracy
Ankieta dla pacjentów
E-portal
Działania antykorupcyjne
System Zarządzania Jakością