Zamojski Szpital Niepubliczny Sp. z o.o.
 
  mniejsza czcionka   mniejsza czcionka większa czcionka   wysoki kontrast wysoki kontrast wysoki kontrast
Aktualności


(2018-02-21)

Prezes Jacyna na RDS ws. płac: działania części szpitali są "na pograniczu jakiegoś sabotażu"


Określenie minimalnych wynagrodzeń kolejnych grup pracowników i wzrost wynagrodzeń części pielęgniarek przewiduje propozycja resortu zdrowia omawiana na posiedzeniu zespołu Rady Dialogu Społecznego. Zdaniem związkowców wynagrodzenia powinny być wyższe.

Więcej informacji na stronie - rynekzdrowia.pl/(2018-02-13)

Zysk jest pożądany


Zysk w opiece zdrowotnej jest jak najbardziej ważnym i wręcz pożądanym elementem. Jest jak krzywa EKG, pokazująca żywotność organizmu – pisze Dariusz Wasilewski w tekście dla „Menedżera Zdrowia”. I apeluje o przywrócenie tego EKG do łask w naszej ochronie zdrowia.

Więcej informacji na stronie - termedia.pl/(2018-02-13)

XXIV Światowy Dzień Chorego w Zamojskim Szpitalu Niepublicznym


We wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, 11 lutego, w Kościele powszechnym już po raz 26 obchodzony jest Światowy Dzień Chorego. Jest to okazja do zwrócenia szczególnej uwagi na sytuację osób chorych oraz uwrażliwienie społeczeństwa na potrzebę pomocy chorym i cierpiącym. Święto chrześcijańskie ustanowione zostało przez papieża Jana Pawła II w dniu 13 maja 1992 roku – w 75 rocznicę objawień fatimskich i w 11 rocznicę zamachu na życie świętego papieża.
Z tej okazji w naszej Kaplicy Szpitalnej została odprawiona Msza Święta pod przewodnictwem J.E. Ks. Biskupa Mariusza Leszczyńskiego.
We wspólnej modlitwie w intencji chorych, ich rodzin i służby zdrowia uczestniczyli: Zarząd Szpitala, Wiceprezydent Miasta Zamość, pracownicy szpitala oraz okoliczni mieszkańcy. Po Mszy św. Ks. Biskup, tak jak co roku, odwiedził chorych przebywających w oddziałach szpitalnych, błogosławiąc i życząc im szybkiego powrotu do zdrowia.(2018-02-08)

Jakich zmian wymaga sieć szpitali? Propozycje nie dotyczą tylko pieniędzy


Resort zdrowia zapewnia, że monitoruje funkcjonowanie tzw. sieci szpitali i nie wyklucza wdrożenia zmian. Jakich korekt oczekują szefowie szpitali i eksperci? Lista ich propozycji jest spora. Dotyczy, między innymi, zasad i wielkości finansowania lecznic oraz kryteriów ich kwalifikowania do sieci.

Więcej informacji na stronie - rynekzdrowia.pl/(2018-01-30)

Czy gorączkowe myślenie o ostrych dyżurach doprowadzi do likwidacji szpitali?


Gorączkowe poszukiwania pomysłu na złagodzenie niedoboru lekarzy nie zakończą się gromkim: eureka! Nie ma jednego rozwiązania, które z dnia na dzień zmieni sytuację w szpitalach. Są dziesiątki propozycji i podpowiedzi, z których minister zdrowia może wybrać i wdrożyć te najbardziej obiecujące.

Więcej informacji na stronie - rynekzdrowia.pl/(2018-01-25)

Minister zadebiutował na posiedzeniu komisji zdrowia. Długa lista priorytetów


- Jestem realistą. Wiem, że mam przed sobą dwa lata kadencji. W tym czasie nie zmienimy całkowicie ochrony zdrowia. Ale ten system potrzebuje stabilizacji, a nie rewolucji - zaznaczył minister zdrowia Łukasz Szumowski podczas środowego (24 stycznia) posiedzenia sejmowej komisji zdrowia.

Więcej informacji na stronie - rynekzdrowia.pl/(2018-01-24)

Więcej operacji


Artroskopia stawu skokowego i osteotomia podkolanowa piszczeli – to tylko niektóre nowatorskie zabiegi wykonywane na oddziale urazowo-ortopedycznym Zamojskiego Szpitala Niepublicznego. Przybywa też osób, które chcą się tu leczyć.

Więcej informacji na stronie - tygodnikzamojski.pl/(2018-01-23)

Zamość: obrazki zamiast słów - szpital wdraża nowy rodzaj komunikacji z pacjentami


Personel Zamojskiego Szpitala Niepublicznego z dorosłymi pacjentami, których stan wyklucza komunikację werbalną, porozumiewa się za pomocą piktogramów. Chorzy w ten sposób określają m.in. swoje potrzeby czy rodzaj i skalę bólu.

Więcej informacji na stronie - rynekzdrowia.pl/(2018-01-22)

Gazele Biznesu 2017


W dniu 17 stycznia 2018 roku w Lublinie odbyło się uroczyste wręczenie statuetek Gazele Biznesu 2017. Wśród grona laureatów znalazł się po raz kolejny Zamojski Szpital Niepubliczny Sp. z o.o. Tytuł Gazeli Biznesu to znak rozpoznawczy dobrze zarządzanych, uczciwych i cieszących się dobrą kondycją finansową firm, organizowany przez Puls Biznesu.

Fotorelacja z gali Gazele Biznesu 2017 w Lublinie - pb.pl/(2018-01-18)

Zamojski szpital wdraża alternatywną komunikację (nagranie z wywiadu zamieszczone pod artykułem)


Co zrobić, gdy pacjent w szpitalu nie mówi i nie komunikuje swoich potrzeb? Z myślą o tych, którzy nie mogą poskarżyć się ani powiedzieć, co ich boli, Zakład Opiekuńczo-Leczniczy przy Zamojskim Szpitalu Niepublicznym - pod kierunkiem Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Krok za krokiem” - wdraża alternatywne formy komunikacji, czyli tzw. AAC. To szansa dla tych chorych, którzy z różnych przyczyn mają problemy z porozumiewaniem się za pomocą słów.

Więcej informacji na stronie - radio.lublin.pl/(2018-01-12)

Jacyna: braki kadr medycznych to narastający problem, potrzeba...


W najbliższych kilku latach problem niedoborów kadr medycznych będzie się pogarszał, konieczna jest zmiana organizacyjna - powiedział w czwartek (11 stycznia) p.o. prezesa NFZ Andrzej Jacyna. Ocenił, że znaczący wzrost nakładów na zdrowie pojawi się w 2020 r

Więcej informacji na stronie - rynekzdrowia.pl/(2018-01-10)

Kilkaset szpitali nie spełnia wymogów sanitarnych. Mogą wkrótce zostać zamkniętę.


Co najmniej kilkaset placówek leczniczych nie spełnia ustawowych wymogów sanitarnych i technicznych. To, czy będą dalej działać, zależy od inspekcji sanitarnej, która ma stwierdzić, czy nie zagrażają bezpieczeństwu pacjentów.

Więcej informacji na stronie - gazetaprawna.pl/(2018-01-03)

Premier: Nie ma co chować głowy w piasek


- Nie ma co chować głowy w piasek – wielkim wyzwaniem będzie służba zdrowia, bo okres zaniedbań, przez poprzednie 25 lat doprowadził do tego, że mamy protestujących, często w bardzo ważnych sprawach, młodych lekarzy - tak o sytuacji w ochronie zdrowia mówił premier Mateusz Morawiecki w programie "Gość Wiadomości" w TVP Info.

Więcej informacji na stronie - http://medexpress.pl/


Archiwum
2020: 1..30 / 31..39
2019: 1..30 /
2018: 1..30 / 31..43
2017: 1..30 / 31..60 / 61..64
2016: 1..30 / 31..60 / 61..67

 

Poczta szpitalna:

Aktualności
Konwent szpitali
Informacje o spółce
Historia
Oddziały / Działy
Ogłoszenia / Konkursy
Cennik usług
Zamówienia publiczne
Mapka szpitala
Projekty Unijne
Kontakt / Spis telefonów
Informacje dla Pacjentów
Biuletyn Informacji Publicznej
Nasi darczyńcy
Obowiązek informacyjny
Konferencje
Oferty pracy
Ankieta dla pacjentów
E-portal
Działania antykorupcyjne
System Zarządzania Jakością