Lekarze:

lek. Grzegorz Skrok
specjalista chirurg dziecięcy

dr n. med. Tomasz Żądkowski
specjalista chirurgii dziecięcej, specjalista urologii dziecięcej

Oddział Chirurgiczny dla Dzieci jednego dnia dysponuje 4 miejscami dziennymi.

W oddziale prowadzone jest leczenie operacyjne z zakresu chirurgii dziecięcej. Udzielanie świadczeń odbywa się w czasie nie przekraczającym 24 godzin, licząc od momentu przyjęcia do zakończenia procesu leczniczego. Mali pacjenci mają zapewniony dostęp do badań diagnostyki obrazowej, ultrasonografii, rezonansu magnetycznego i tomografii komputerowej w pracowniach zlokalizowanych na terenie szpitala. Zabiegi operacyjne wykonywane są w klimatyzowanej sali operacyjnej.

Nad bezpieczeństwem małych pacjentów czuwa wykwalifikowany i doświadczony personel.

Oddział uczestniczy w akcji „Telefon do mamy” zorganizowanej przez Firmę Orange, której celem jest umożliwienie kontaktu z rodzicami poprzez zapewnienie dostępu do automatu telefonicznego i bezpłatnych kart telefonicznych oraz w programie „Szpital bez bólu”, co wiąże się z realizacją wykonywanych procedur medycznych z jak najmniejszym przebiegiem bólowym.

Oddział jest otwarty dla rodziców i opiekunów, którzy mogą towarzyszyć dziecku podczas całego pobytu w szpitalu.

Kwalifikacja do zabiegów operacyjnych oraz kontynuacja leczenia prowadzona jest w Poradni Chirurgii Dziecięcej.

Procedury medyczne realizowane w Oddziale Chirurgicznym dla Dzieci: do pobrania