Ordynator Oddziału
lek. Marzena Sachajko
specjalista neurolog, specjalista medycyny paliatywnej

Lekarze:

lek. Agnieszka Szewczyk
specjalista medycyny rodzinnej, specjalista medycyny paliatywnej

Pielęgniarka oddziałowa

mgr Anna Koziej

Fizjoterapeuci:

mgr Ewelina Bergiel

mgr Paweł Socha

Psycholog

mgr Agata Rycyk

Oddział Medycyny Paliatywnej udziela świadczeń w zakresie opieki paliatywno –hospicyjnej, polegających na wszechstronnej, całościowej opiece nad pacjentami chorującymi na choroby nowotworowe, po wyczerpaniu możliwości leczenia onkologicznego i przyczynowego.

Opieka nad pacjentami w terminalnej fazie choroby nowotworowej ma na celu zapobieganie bólowi oraz innym, uciążliwym dla pacjenta objawom somatycznym ( wymioty, duszność, odleżyny) oraz łagodzenie cierpień psychicznych, duchowych i socjalnych.
Oddział zapewnia opiekę psychologiczną oraz duszpasterską pacjentom i ich rodzinom.
Personel oddziału realizuje swoje zadania z powołaniem i niezwykłą troską. Wszystkie procedury medyczne wykonywane są ze spokojem i życzliwością oraz z należnym szacunkiem.
Obecność rodziny i bliskich przy chorym bez ograniczeń.

Personel oddziału zapewnia kompleksowość i ciągłość opieki nad pacjentem poprzez realizację świadczeń w warunkach ambulatoryjnych oraz domowych w ramach poradni medycyny paliatywnej oraz hospicjum domowego.

Oddział uczestniczy w procesie szkolenia lekarzy – dysponuje 4 miejscami akredytacyjnymi do prowadzenia specjalizacji w zakresie medycyny paliatywnej.

Wymagane dokumenty do pobrania: