VII Regionalna Konferencja Polskiej Federacji Szpitali Zamość 2019

16 maja 2019 roku w zamojskim Hotelu Artis już po raz siódmy spotkali się menedżerowie szpitali województwa lubelskiego, przedstawiciele organów samorządowych i Narodowego Funduszu Zdrowia na „VII Regionalnej Konferencji Polskiej Federacji Szpitali 2019”. Konferencja została zorganizowana pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Lubelskiego i Prezydenta Miasta Zamość.
Jak co roku dyrektorzy szpitali i samorządowcy pochylali się nad aktualnymi problemami polskiej służby zdrowia. Obowiązkowe wprowadzenie elektronicznej dokumentacji medycznej, braki kadry medycznej, zbyt niskie finansowanie ochrony zdrowia i ogromne oczekiwania dotyczące podwyżek kolejnych grup zawodowych – to największe wyzwania w ochronie zdrowia, o których rozmawiali uczestnicy konferencji. Dużo miejsca poświęcono kondycji finansowej szpitali, która na Lubelszczyźnie ciągle nie jest najlepsza. Rozmawiano też o współpracy między Polską a Ukrainą w obszarze służby zdrowia. Po raz pierwszy w konferencji uczestniczyli goście z Ukrainy reprezentujący Stowarzyszenie Lekarzy Polskiego Pochodzenia na Wołyniu.

Dziękujemy wszystkim za udział i już dziś zapraszamy do Zamościa na kolejną edycję Regionalnej Konferencji Polskiej Federacji Szpitali w roku przyszłym.