Zamojski Szpital Niepubliczny Sp. z o.o.
 
  Polskiej Federacji Szpitali 
Aktualności


(2018-02-13)

Zysk jest pożądany


Zysk w opiece zdrowotnej jest jak najbardziej ważnym i wręcz pożądanym elementem. Jest jak krzywa EKG, pokazująca żywotność organizmu – pisze Dariusz Wasilewski w tekście dla „Menedżera Zdrowia”. I apeluje o przywrócenie tego EKG do łask w naszej ochronie zdrowia.

Więcej informacji na stronie - termedia.pl/(2018-02-13)

XXIV Światowy Dzień Chorego w Zamojskim Szpitalu Niepublicznym


We wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, 11 lutego, w Kościele powszechnym już po raz 26 obchodzony jest Światowy Dzień Chorego. Jest to okazja do zwrócenia szczególnej uwagi na sytuację osób chorych oraz uwrażliwienie społeczeństwa na potrzebę pomocy chorym i cierpiącym. Święto chrześcijańskie ustanowione zostało przez papieża Jana Pawła II w dniu 13 maja 1992 roku – w 75 rocznicę objawień fatimskich i w 11 rocznicę zamachu na życie świętego papieża.
Z tej okazji w naszej Kaplicy Szpitalnej została odprawiona Msza Święta pod przewodnictwem J.E. Ks. Biskupa Mariusza Leszczyńskiego.
We wspólnej modlitwie w intencji chorych, ich rodzin i służby zdrowia uczestniczyli: Zarząd Szpitala, Wiceprezydent Miasta Zamość, pracownicy szpitala oraz okoliczni mieszkańcy. Po Mszy św. Ks. Biskup, tak jak co roku, odwiedził chorych przebywających w oddziałach szpitalnych, błogosławiąc i życząc im szybkiego powrotu do zdrowia.(2018-02-08)

Jakich zmian wymaga sieć szpitali? Propozycje nie dotyczą tylko pieniędzy


Resort zdrowia zapewnia, że monitoruje funkcjonowanie tzw. sieci szpitali i nie wyklucza wdrożenia zmian. Jakich korekt oczekują szefowie szpitali i eksperci? Lista ich propozycji jest spora. Dotyczy, między innymi, zasad i wielkości finansowania lecznic oraz kryteriów ich kwalifikowania do sieci.

Więcej informacji na stronie - rynekzdrowia.pl/(2018-01-30)

Czy gorączkowe myślenie o ostrych dyżurach doprowadzi do likwidacji szpitali?


Gorączkowe poszukiwania pomysłu na złagodzenie niedoboru lekarzy nie zakończą się gromkim: eureka! Nie ma jednego rozwiązania, które z dnia na dzień zmieni sytuację w szpitalach. Są dziesiątki propozycji i podpowiedzi, z których minister zdrowia może wybrać i wdrożyć te najbardziej obiecujące.

Więcej informacji na stronie - rynekzdrowia.pl/(2018-01-25)

Minister zadebiutował na posiedzeniu komisji zdrowia. Długa lista priorytetów


- Jestem realistą. Wiem, że mam przed sobą dwa lata kadencji. W tym czasie nie zmienimy całkowicie ochrony zdrowia. Ale ten system potrzebuje stabilizacji, a nie rewolucji - zaznaczył minister zdrowia Łukasz Szumowski podczas środowego (24 stycznia) posiedzenia sejmowej komisji zdrowia.

Więcej informacji na stronie - rynekzdrowia.pl/(2018-01-24)

Więcej operacji


Artroskopia stawu skokowego i osteotomia podkolanowa piszczeli – to tylko niektóre nowatorskie zabiegi wykonywane na oddziale urazowo-ortopedycznym Zamojskiego Szpitala Niepublicznego. Przybywa też osób, które chcą się tu leczyć.

Więcej informacji na stronie - tygodnikzamojski.pl/(2018-01-23)

Zamość: obrazki zamiast słów - szpital wdraża nowy rodzaj komunikacji z pacjentami


Personel Zamojskiego Szpitala Niepublicznego z dorosłymi pacjentami, których stan wyklucza komunikację werbalną, porozumiewa się za pomocą piktogramów. Chorzy w ten sposób określają m.in. swoje potrzeby czy rodzaj i skalę bólu.

Więcej informacji na stronie - rynekzdrowia.pl/(2018-01-22)

Gazele Biznesu 2017


W dniu 17 stycznia 2018 roku w Lublinie odbyło się uroczyste wręczenie statuetek Gazele Biznesu 2017. Wśród grona laureatów znalazł się po raz kolejny Zamojski Szpital Niepubliczny Sp. z o.o. Tytuł Gazeli Biznesu to znak rozpoznawczy dobrze zarządzanych, uczciwych i cieszących się dobrą kondycją finansową firm, organizowany przez Puls Biznesu.

Fotorelacja z gali Gazele Biznesu 2017 w Lublinie - pb.pl/(2018-01-18)

Zamojski szpital wdraża alternatywną komunikację (nagranie z wywiadu zamieszczone pod artykułem)


Co zrobić, gdy pacjent w szpitalu nie mówi i nie komunikuje swoich potrzeb? Z myślą o tych, którzy nie mogą poskarżyć się ani powiedzieć, co ich boli, Zakład Opiekuńczo-Leczniczy przy Zamojskim Szpitalu Niepublicznym - pod kierunkiem Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Krok za krokiem” - wdraża alternatywne formy komunikacji, czyli tzw. AAC. To szansa dla tych chorych, którzy z różnych przyczyn mają problemy z porozumiewaniem się za pomocą słów.

Więcej informacji na stronie - radio.lublin.pl/(2018-01-12)

Jacyna: braki kadr medycznych to narastający problem, potrzeba...


W najbliższych kilku latach problem niedoborów kadr medycznych będzie się pogarszał, konieczna jest zmiana organizacyjna - powiedział w czwartek (11 stycznia) p.o. prezesa NFZ Andrzej Jacyna. Ocenił, że znaczący wzrost nakładów na zdrowie pojawi się w 2020 r

Więcej informacji na stronie - rynekzdrowia.pl/(2018-01-10)

Kilkaset szpitali nie spełnia wymogów sanitarnych. Mogą wkrótce zostać zamkniętę.


Co najmniej kilkaset placówek leczniczych nie spełnia ustawowych wymogów sanitarnych i technicznych. To, czy będą dalej działać, zależy od inspekcji sanitarnej, która ma stwierdzić, czy nie zagrażają bezpieczeństwu pacjentów.

Więcej informacji na stronie - gazetaprawna.pl/(2018-01-03)

Premier: Nie ma co chować głowy w piasek


- Nie ma co chować głowy w piasek – wielkim wyzwaniem będzie służba zdrowia, bo okres zaniedbań, przez poprzednie 25 lat doprowadził do tego, że mamy protestujących, często w bardzo ważnych sprawach, młodych lekarzy - tak o sytuacji w ochronie zdrowia mówił premier Mateusz Morawiecki w programie "Gość Wiadomości" w TVP Info.

Więcej informacji na stronie - http://medexpress.pl/(2017-12-21)

Życzenia Świąteczne
(2017-12-20)

Tradycyjnie, jak co roku, przy wigilijnym stole spotkali się pracownicy Zamojskiego Szpitala Niepublicznego. Ksiądz Stanisław wspólną modlitwą wprowadził zebranych w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Wyjątkowy nastrój, radość i wzruszenie towarzyszyły składnym życzeniom przy dzieleniu się opłatkiem.

Swoją obecnością zaszczyciła nas Przewodnicząca Rady Nadzorczej: Pani Magdalena Dołgan – Wiceprezydent Miasta Zamość, nadając temu spotkaniu wyjątkowo uroczysty charakter.(2017-12-18)

Kreatywny ZOL


Personel zakładu opiekuńczo-leczniczego w naszym szpitalu ciągle próbuje wdrażać nowe rozwiązania pomagające przywrócić pacjentom jak największy kontakt z otoczeniem. Do funkcjonującej od niedawna komunikacji alternatywnej oraz wspomagającej dołączono elementy muzykoterapii skierowane przede wszystkim do pacjentów w stanie wegetatywnym.
W zakładzie powstała również nowoczesna biblioteczka dla pacjenta, zawierająca około dwustu nowych egzemplarzy. Jeszcze pachnące woluminy zostały przekazane do naszego zakładu dzięki uprzejmości zaprzyjaźnionych nam zamojskich instytucji a wśród nich Katolickie Radio Zamość, Rada Nauczycielska III LO w Zamościu, Księgarnia na Solnym w Zamościu. Wyrażamy nadzieję, że nasi podopieczni z przyjemnością będą sięgać po dobrą lekturę i dzięki niej odnajdą spokój ducha. Liczymy, że ciekawa książka doda nadziei i pomoże im choć na krótkie chwile zapomnieć o codziennych trudach zmagania się z chorobą.(2017-12-11)

Święty Mikołaj w szpitalu.


Jak co roku 6 grudnia Święty Mikołaj odwiedził naszych małych pacjentów przebywających w oddziale pediatrycznym. Dzieci musiały być bardzo grzeczne, ponieważ w tym roku do naszych pacjentów przybyło aż trzech Mikołajów.
Wyjątkowe atrakcje i prezenty oraz wspólnie spędzony czas z Mikołajem otrzymały dzieci od zamojskiego przedsiębiorstwa „MAR-JO” zajmującego się sprzedażą artykułów dziecięcych, zaprzyjaźnionych wolontariuszy z Fundacji „Dr Clown” oraz od wychowanków Bursy Międzyszkolnej nr 2 w Zamościu we współudziale uczniów Szkoły Podstawowej Nr 4 im. Stefana Batorego oraz II Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Zamościu.
Młodzież z bursy pod kierownictwem Pani Katarzyny Kmieć zaprezentowała przedstawienie pt. „O Rybaku i Złotej Rybce”. Dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 4 zaprezentowały układ taneczno – akrobatyczny. Piotr Godzisz z II LO wraz z bratem zaprezentowali układ akrobatyczny. Na koniec Mikołaj wraz z dyrektorem Bursy nr 2 Waldemarem Leszczyńskim, wręczyli wszystkim prezenty.
Chwila rozmowy, ciepłe życzenia, drobny upominek sprawiły radość i uśmiech na twarzach małych pacjentów.(2017-12-06)

Sztab kryzysowy Polskiej Federacji Szpitali w sprawie opt-out


Ministerstwo, rezydenci – ale także same szpitale przygotowują się do sytuacji kryzysowej, którą może wywołać protest opt-out. Strategią działania zajmie się Polska Federacja Szpitali na czwartkowej konferencji programowej w Nieporęcie.

Więcej informacji na stronie - termedia.pl/(2017-11-24)

Sieć, ryczałt, zmiany wycen. Czy od tego długi szpitali będą mniejsze?


Zapłata za nadwykonania, przyczyny zadłużenia publicznych szpitali i możliwości redukcji tych zobowiązań. Te dwie kwestie zdominowały przebieg czwartkowego (23 listopada) posiedzenia sejmowej komisji zdrowia, która jednogłośnie przyjęła projekt zmiany planu finansowego NFZ na 2017 rok.

Więcej informacji na stronie - rynekzdrowia.pl/(2017-11-22)

Złapani w sieć, czyli dyrektorzy opowiadają o dwóch miesiącach projektu


1 października wprowadzono sieć szpitali. Jak oceniają projekt dyrektorzy szpitali? "Menedżer Zdrowia" spytał o to Janusza Bonieckiego i Irenę Kierzkowską. Szefowie mówią o kłopotach z wypowiadaniem klauzuli opt-out, zauważają też problemy z "wieczorynkami" i chwalą comiesięczny stały ryczałt niezależny od wykonania.

Więcej informacji na stronie - termedia.pl/(2017-11-14)

Komunikacja alternatywna w zakładzie opiekuńczo-leczniczym


Od lat w strukturach naszego szpitala funkcjonuje 40 łóżkowy zakład opiekuńczo –leczniczy świadczący opiekę długoterminową osobom starszym, ze znacznym deficytem w zakresie samoopieki. Dążąc do poprawy komunikacji pomiędzy pacjentem z ograniczonym stopniem porozumiewania się a najbliższym otoczeniem, podjęliśmy decyzje o wdrożeniu w naszym zakładzie elementów komunikacji alternatywnej oraz wspomagającej (AAC). Jest to grupa metod, które pacjentom niemówiącym bądź mówiącym w bardzo ograniczonym stopniu znacznie ułatwiają proces porozumiewanie się z personelem , opiekunami i osobami bliskimi.

Prace wdrożeniowe trwają już kilka miesięcy a w tym przedsięwzięciu wspiera nas Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Krok za krokiem” w Zamościu. Osobą bezpośrednio nadzorującą te działania jest mgr Agnieszka Pilch - specjalista AAC. To dzięki jej pomocy i życzliwości stworzyliśmy specjalne karty tzw. piktogramy oraz podręczne tablice do podstawowej komunikacji z pacjentami niemówiącymi bądź słabo mówiącymi. Na drzwiach pomieszczeń, z których mogą korzystać osoby przebywające w naszym zakładzie zawisły kolorowe symbole, ułatwiające orientację w topografii zakładu i bezpieczne przemieszczanie się pomiędzy pokojami.(2017-10-26)

XIII Forum Rynku Zdrowia: od izby przyjęć do wypisu, czyli co zmieniła sieć szpitali


Sieć szpitali i ich ryczałtowanie to nie jest powrót do finansowania budżetowego w socjalistycznym stylu - zapewnił wiceminister zdrowia Piotr Gryza podczas sesji "Od izby przyjęć do wypisu, cz.1", która odbyła się w poniedziałek (23 października) w ramach XIII Forum Rynku Zdrowia.

Więcej informacji na stronie - rynekzdrowia.pl/(2017-10-26)

VIII Zamojskie Spotkania Hematologiczne


W dniu 20 października odbyło się VIII Zamojskie Spotkanie Hematologiczne. Konferencja organizowana przez Zamojski Szpital Niepubliczny odbywa się od kilku lat z udziałem najwybitniejszych polskich hematologów i jest platformą edukacyjną oraz wymiany wiedzy dla szerokiego grona lekarzy poczynając od lekarzy rodzinnych poprzez internistów do hematologów. Tematyka tych spotkań obejmuje praktyczne zagadnienia i praktyczne podejście do problemów hematologicznych, jakie prezentują nam pacjenci oraz stara się pokazać możliwości i zasady prowadzenia pacjentów na każdym szczeblu postępowania od lekarza tzw. 1-go kontaktu poprzez internistę do hematologa włącznie.

W tym roku wykłady prowadzili jak zwykle Profesorowie z wielu ośrodków hematologicznych w Polsce, włącznie z obecnym i byłym krajowym konsultantem (Prof. W.W. Jędrzejczak, Prof. D. Wołowiec), byłym i obecnym dyrektorem Instytutu Hematologii i Transfuzjologii w Warszawie (Prof. E. Lech-Marańda, Prof. K. Warzocha), kierownicy oraz profesorowie klinik IHIT (Prof. J. Windyga, Prof. J. Góra-Tybor, Prof. K. Jamroziak) i Uniwersytetu Medycznego w Warszawie (Prof. J. Dwilewicz-Trojaczek) oraz klinik hematologicznych w Poznaniu (Prof. L. Gil), Wrocławiu (Prof. T. Wróbel), Krakowie (Prof. T. Sacha) i oczywiście grono profesorów lubelskich (Prof. I. Hus, Prof. K. Giannopoulos) z Panią Profesor Anną Dmoszyńską na czele, która od wielu lat jest patronem, współorganizatorem i dobrą duszą tych spotkań.

W tematyce tegorocznego spotkania uwzględniono m.in. usystematyzowanie i zrozumienie czym jest chłoniak i białaczka w czasach obecnych, przedstawiono uaktualnione podejścia do chorób nowotworowych krwi zgodnie z ubiegłoroczną modyfikacją klasyfikacji WHO z uwzględnieniem roli i współpracy lekarzy wszystkich szczebli w prowadzeniu pacjenta, problemy zaburzeń odporności u tych pacjentów z położeniem nacisku przede wszystkim na problematykę szczepień oraz problemy koagulogiczne: żylna choroba zakrzepowo-zatorowa, a także co powinniśmy wiedzieć o nowych doustnych antykoagulantach oraz mało znana wszystkim  i wydająca się niedodiagnozowaną nocna napadowa hemoglobinuria.

Organizatorem spotkania jak już wspomniano na wstępie był Zamojski Szpital Niepubliczny (Oddział Hematologiczny), natomiast organizatorem logistycznym była firma Med-Space z Lublina. Patronat nad spotkaniem obok P. Profesor Anny Dmoszyńskiej objął Pan Prezydent Miasta Zamościa A. Wnuk. Patronatu Polskiego Towarzystwa Hematologów i Transfuzjologów udzielił P. Profesor T. Robak, Prezes towarzystwa. Główny patronat medialny nad wydarzeniem objął najważniejszy portal hematologiczny w Polsce, www.hematoonkologia.pl.

Spotkanie cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem. Wzięło w nim udział ponad stu lekarzy głównie z okolicznych ośrodków, ale także z dalszych ośrodków Lubelszczyzny oraz niekiedy dalekich miejscowości w Polce. W spotkaniu uczestniczyli również przedstawiciele ośrodków hematologicznych na Ukrainie.

Tradycją też już kilkuletnią jest wręczanie podczas konferencji statuetek Przyjaciela Zamojskiej Hematologii przyznawanych corocznie przez Stowarzyszenie Pomocy Chorym na Nowotwory Krwi w Zamościu. W tym roku tytuł Przyjaciela i statuetkę otrzymał P. Prof. Krzysztof Warzocha. Dołączył do grona wcześniej utytułowanych: Prof. Anny Dmoszyńskiej, Prof. Wiesława Wiktora Jędrzejczaka oraz byłego i obecnego Prezesa ZSzN (Krzysztofa Tuczapskiego, Mariusza Paszko). Wręczenia statuetki dokonał Prezes Stowarzyszenia P. Krzysztof Żbikowski wraz z V-ce Prezesem P. Renatą Król.(2017-10-24)

XIII Forum Rynku Zdrowia: pieniądze na zdrowie znaleźć się muszą, ale...


Zostanie zapisane w przepisie, że będziemy mieli wrastające nakłady na ochronę zdrowia ze środków publicznych do 6 proc. PKB. To jest dla nas rewolucja, ale na świecie norma - podkreślił minister zdrowia Konstanty Radziwiłł podczas sesji inauguracyjnej XIII Forum Rynku Zdrowia w poniedziałek (23 października) w Warszawie.

Więcej informacji na stronie - rynekzdrowia.pl/(2017-10-19)

W dniu 19 października 2017 roku z okazji święta Św. Łukasza ewangelisty, patrona Służby Zdrowia w Kaplicy Szpitalnej odbyła się Msza Św. w intencji wszystkich pracowników tut. Szpitala. Mszę Św. koncelebrowali J.E. Ks. Biskup Marian Rojek, Ks. Kanclerz Michał Maciołek oraz ks. Stanisław Nazarczuk – Kapelan Szpitala. W nabożeństwie uczestniczyli Wiceprezydent Miasta Zamość Magdalena Dołgan, Zarząd Szpitala, pracownicy, pacjenci oraz okoliczni mieszkańcy. .

(2017-10-18)

Radziwiłł zapowiada rekord: w przyszłym roku wydamy na służbę zdrowia...


Rząd robi bardzo dużo, by sytuacja w służbie zdrowia zmieniła się pod względem organizacyjnym i finansowym; dla pacjentów, ale też dla pracowników - zapewnił minister zdrowia Konstanty Radziwiłł. Służba zdrowia jest priorytetem; w przyszłym roku wydamy na nią 92 mld zł - dodał.

Więcej informacji na stronie - rynekzdrowia.pl/(2017-10-05)

Próbna ewakuacja z zakresu ochrony przeciwpożarowej

4 października o godzinie 11.00 w punkcie pielęgniarskim na pierwszym piętrze Oddziału Chorób Wewnętrznych wybuchł pożar. Ogień zaczął się rozprzestrzeniać. Pracownikom szpitala pomimo szybkiej reakcji za pomocą miejscowych środków gaśniczych nie udało się ugasić pożaru.. Ordynator oddziału niezwłocznie zaalarmował o zdarzeniu Straż Pożarną, odpowiednie komórki i dyrekcję szpitala. Personel oddziału rozpoczął ewakuację pacjentów znajdujące się w strefie zagrożenia zgodnie z opracowaną w szpitalu Instrukcją Ewakuacji. Szybko ale bezpiecznie zgodnie z oznakowaniem opuszczał strefę zagrożoną wyprowadzając chorych chodzących wyjściami ewakuacyjnymi, a noszowi transportowali pacjentów leżących na noszach do wyznaczonego miejsca zbiórki na zewnątrz budynku.
Na szczęście to tylko ćwiczenia na wypadek wybuchu prawdziwego pożaru. Ewakuowani to pozoranci, dlatego pacjenci w czasie akcji bezpiecznie przebywali w swoich salach.
Celem ćwiczeń dla szpitala było doskonalenie personelu medycznego i nie medycznego z praktycznym zastosowaniem procedur dotyczących zachowania się w przypadku powstania pożaru. Strażacy zaś mogli sprawdzić m.in. warunki i możliwości ewakuacji, charakterystykę budynku, czas i możliwość dojazdu zastępów na miejsce zdarzenia, zaopatrzenie wodne, zabezpieczenie miejsca zdarzenia.
Osoby ewakuowane podporządkowały się poleceniom osób prowadzących akcję. Wszystkie działania przebiegły sprawnie, bezpiecznie i skoordynowanie zgodnie ze scenariuszem ćwiczeń. Ważne jest aby takie czynności zostały wykonane w taki sposób aby w przyszłości nie doszło do powstania paniki jaka może ogarnąć ludzi będących w zagrożeniu.
Ewakuacja w szpitalu to prawdziwy test dla pracowników, który pokazał, że personel dobrze działa w nagłych przypadkach i koordynuje swoje działania.
Ćwiczebna ewakuacja kolejny raz została zorganizowana i prowadzona przez Inspektora BHP i P.POŻ naszego szpitala Pana Bolesława Bełza. .

(2017-09-29)

Nadwykonania w szpitalach - wczoraj, dziś i jutro


Konstanty Radziwiłł zapowiedział solidny zastrzyk finansowy dla służby zdrowia. Mówił o blisko 3 mld zł. Część tej kwoty (ok. 1 - 1,5 mld zł) ma być przeznaczona na opłacenie nadwykonań. Według danych Centrali NFZ tylko w 2016 r. wynosiły one ponad 321 mln zł.?

Więcej informacji na stronie - rynekzdrowia.pl/(2017-09-25)

22 września 2017 r.

Spotkanie integracyjne pracowników Zamojskiego Szpitala Niepublicznego Sp. z o.o.


Tradycją stały się już nasze coroczne imprezy integracyjne. W tegorocznym spotkaniu, mimo deszczowej pogody, udział wzięło ponad sto osób, które wspólnie bawiły się do późnych godzin nocnych, przy gorących rytmach muzyki z lat 80, 90 oraz muzyki współczesnej.

Swoją obecnością zaszczycili nas Pan Andrzej Wnuk Prezydent Miasta Zamość oraz Pani Magdalena Dołgan Wiceprezydent Miasta Zamość. Wspólnie spędzony wieczór po raz kolejny spełnił swoje zadanie, mieliśmy okazję aby lepiej się poznać, porozmawiać na inne tematy niż te, które związane są wyłączenie z pracą. Z przyjemnościom będziemy sięgać pamięcią do minionego spotkania i z niecierpliwością czekamy na przyszłoroczną imprezę.

(2017-09-18)

Ministerstwo wyjaśnia sposób obliczania ryczałtu, szpitale nadal pytają


- Ryczałtowe finansowanie w ramach sieci szpitali jest dla nich bardziej korzystne niż postępowania konkursowe lub aneksowanie dotychczasowych umów z NFZ - zapewniał wiceminister zdrowia Piotr Gryza podczas posiedzenia Parlamentarnego Zespołu ds. Szpitali Powiatowych. Czy przekonał szefów sieciowych lecznic?

Więcej informacji na stronie - rynekzdrowia.pl/(2017-09-15)

Trzy miliardy - Radziwiłł podsumowuje dodatkowe pieniądze na zdrowie


W czwartek (14 września) minister zdrowia Konstanty Radziwiłł podkreślił, że pieniądze przekazane do systemu opieki zdrowotnej w ramach tzw. specustawy zdrowotnej to tylko część dodatkowych środków, które zostaną skierowane do ochrony zdrowia jeszcze w tym roku. Podał też konkretne kwoty i cele, na które zostaną przeznaczone.

Więcej informacji na stronie - rynekzdrowia.pl/


Archiwum
2017: 1..30 / 31..60 / 61..64
2016: 1..30 / 31..60 / 61..67
2015: 1..30 / 31..54
2014: 1..30 / 31..41
2013: 1..30 / 31..53
2012: 1..30 / 31..60 / 61..70
2011: 1..30 / 31..60 / 61..67
2010: 1..30 / 31..60 / 61..82
2009: 1..30 / 31..60 / 61..90 / 91..120 / 121..138
2008: 1..30 / 31..60 / 61..90 / 91..120 / 121..147
2007: 1..30 / 31..60 / 61..90 / 91..120 / 121..150 / 151..167
2006: 1..30 / 31..60 / 61..61

 

Poczta szpitalna:

Aktualności
Konwent Szpitali Zamojszczyzny
Informacje o spółce
Historia
Oddziały / Działy
Ogłoszenia / Konkursy
Cennik usług
Zamówienia publiczne
Mapka szpitala
Projekty Unijne
Kontakt / Spis telefonów
Informacje dla Pacjentów
Koło - P.T.P.
Biuletyn Informacji Publicznej
Praca dla lekarzy
Praca
Badania kliniczne
Konferencje
Ważne linki
Ankieta dla pacjentów
E-Rejestracja
System Zarządzania JakościąLiczba odwiedzin: 922850
Osob na stronie:27