Zamojski Szpital Niepubliczny Sp. z o.o.
 
  Polskiej Federacji Szpitali 
Aktualności


(2017-07-28)

Kontraktowanie czy aneksowanie, czyli jak nie kijem go, to pałką


Pytanie, czy NFZ ogłosi konkursy, czy zdecyduje się na aneksowanie elektryzuje środowisko. W tej sprawie nie ma i nie będzie dobrej wiadomości. Bo oba rozwiązania są ułomne, można wybrać jedynie mniejsze zło.

Więcej informacji na stronie - rynekzdrowia.pl/(2017-07-27)

Nowe konkursy czy aneksowanie - szpitale poza siecią drżą o przyszłość


Resort zdrowia zapewnia, że niezakwalifikowanie szpitala do sieci nie pozbawia go możliwości udzielania świadczeń w ramach kontraktu z NFZ. Mimo uspokajających deklaracji ministerstwa, szefowie "niesieciowych" lecznic, z którymi rozmawialiśmy, obawiają się o budżety swoich placówek.

Więcej informacji na stronie - rynekzdrowia.pl/(2017-07-25)

Za dwa dni sieć stanie się faktem. Dokąd zawlecze?


Do czwartku rozpatrzone zostaną wszelkie protesty złożone do projektu sieci szpitali. Większość złożyły szpitale prywatne. Część się uwzględni, część się odrzuci. Ale dokąd naprawdę zaprowadzi nas sieć?

Więcej informacji na stronie - termedia.pl/(2017-07-14)

Lubelski NFZ nie zgadza się z protestami regionalnych szpitali


13 lipca br. Lubelski OW NFZ podjął decyzję ws. odwołań szpitali, które nie zgadzały się z ogłoszoną listą sieci szpitali.

Więcej informacji na stronie - rynekzdrowia.pl/(2017-06-30)

OGŁOSZENIE
ZAMOJSKIEGO SZPITALA NIEPUBLICZNEGO
z dnia 30 czerwca 2017r.


W związku z planowaną kasacją dokumentacji medycznej pacjentów korzystających ze świadczeń zdrowotnych w 1994 r. ( hospitalizowanych w oddziałach szpitala) informujemy, że istnieje możliwość odbioru oryginału dokumentacji z tego okresu w terminie do 31 lipca 2017 r.

Wniosek o wydanie oryginału historii choroby należy składać w Sekretariacie Szpitala (budynek przychodni przy ul.Kilińskiego 4, II p. pok.201), lub bezpośrednio do Działu Nadzoru i Kontroli Wewnętrznej- Ruchu Chorych w godz. 8.00 - 15.00, w dni robocze.

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy o kontakt telefoniczny pod nr tel.(84) 677-50-19 lub (84) 677-50-17


Wniosek o wydanie oryginału historii choroby kliknij tutaj.(2017-06-29)

593 placówki utworzą w kraju sieć szpitali. Co obiecuje pacjentom minister?


Do sieci zostały zakwalifikowane 593 szpitale spośród 912, które miały dotychczas kontraktowane świadczenia w ramach NFZ. Skonsumują one 30 mld 690 mln zł. Największymi jednak beneficjentami nowego rozwiązania będą sami pacjenci - poinformował w środę (28 czerwca) podczas spotkania z dziennikarzami minister zdrowia Konstanty Radziwiłł.

Więcej informacji na stronie - rynekzdrowia.pl/(2017-06-28)

Sieć została rzucona. Sprawdź, czy twój szpital jest na liście


Oddziały wojewódzkie NFZ we wtorek (27 czerwca) ogłosiły w Biuletynie Informacji Publicznej wykazy lecznic zakwalifikowanych do poszczególnych poziomów podstawowego szpitalnego zabezpieczenia świadczeń opieki zdrowotnej (PSZ), czyli tzw. sieci szpitali. Listy będą obowiązywały od 1 października tego roku do 30 czerwca 2021 r.

Więcej informacji na stronie - rynekzdrowia.pl/(2017-06-26)

Lista szpitali w sieci, czyli rzeź niewiniątek


Sprawdziliśmy. Przy Miodowej, w siedzibie resortu późnymi wieczorami palą się światła. Urzędnicy piszą listę sieciowych szpitali. Ogłoszą we wtorek. Ale czy warto się na niej znaleźć?

Więcej informacji na stronie - termedia.pl/(2017-06-08)

Komisja przyjęła rządowy projekt płac w służbie zdrowia, związki pikietowały


Podczas pierwszego czytania rządowego projektu ustawy o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia wykonujących zawody medyczne najpierw zdecydowano o oddzielnym procedowaniu inicjatywy rządowej i obywatelskiej, a potem rozpoczął się grad pytań. Cała dyskusja trwała 2,5 godziny, wyczerpując uczestników, ale nie tematy.

Więcej informacji na stronie - rynekzdrowia.pl/(2017-06-08)

Powiedzieli "tak" rządowemu projektowi ustawy o płacach minimalnych w ochronie zdrowia


Politycy z Prawa i Sprawiedliwości nie zgodzili się na połączone rozpatrywanie rządowego projektu ustawy o płacach minimalnych pracowników wykonujących zawodów medycznych i projektu obywatelskiego. Fuzji chcieli posłowie PO, PSL i Nowoczesnej, a także przedstawiciele Porozumienia Zawodów Medycznych. Podczas środowego (7 czerwca) głosowania "za" było 12 posłów, a 17 było przeciw.

Więcej informacji na stronie - termedia.pl/(2017-05-30)

Ustawę o jakości w ochronie zdrowia poznamy za miesiąc?


Założenia do ustawy o jakości w ochronie zdrowia i bezpieczeństwie pacjenta są gotowe. Myślę, że za miesiąc będziemy już mówić o ustawie - zapowiedział w poniedziałek (29 maja) wiceminister zdrowia Marek Tombarkiewicz podczas trwającej w Krakowie XXI Konferencji "Jakość w opiece zdrowotnej".

Więcej informacji na stronie - rynekzdrowia.pl/(2017-05-25)

Przepisy dotyczące sieci szpitali: wszystko jasne? Niekoniecznie


Trwają konsultacje dotyczące projektów trzech rozporządzeń dotyczących tzw. sieci szpitali. Zapytaliśmy m.in. dyrektorów lecznic, co sądzą o przygotowanych przez resort zdrowia przepisach. 23 maja opublikowaliśmy pierwszą część zebranych opinii. Zamieszczamy kolejne - dotyczące ryczałtu oraz świadczeń finansowanych odrębnie.

Więcej informacji na stronie - rynekzdrowia.pl/(2017-05-24)

Stforky w szpitalu
Najlepszymi lekarzami na świecie są: doktor dieta, doktor spokój i dobry humor - przekonywał Jonathan Swift, irlandzki pisarz autor "Podróży Guliwera" już w XVII w. Teraz takie hasło pojawiło się na jednym z budynków naszego szpitala.
To już kolejne graffiti na terenie naszego miasta zrealizowane przez grupę Stforky z Zamościa. Dyrekcja szpitala wyznaczyła powierzchnie na legalne graffiti, a Urząd Miasta Zamość sfinansował całe przedsięwzięcie.
Dziękujemy pomysłodawcom i realizatorom za ta piękną, kolorową, rozweselającą i wprowadzającą w dobry humor akcję. Każdy kto przechodzi obok graffiti uśmiecha się do samego siebie, a więc cel osiągnięty.

(2017-05-19)

V Regionalna Konferencja Polskiej Federacji Szpitali - Zamość 2017
18 maja 2017 roku odbyła się V edycja Regionalnej Konferencji Polskiej Federacji Szpitali pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Lubelskiego i Prezydenta Miasta Zamość.

Organizatorem konferencji tak jak co roku był Zamojski Szpital Niepubliczny Spółka z o.o. i Polska Federacja Szpitali. W zamojskim Hotelu Artis spotkali się dyrektorzy szpitali województwa lubelskiego, przedstawiciele organów samorządowych i Narodowego Funduszu Zdrowia. Głównym punktem obrad był panel dyskusyjny pt. "Reformy systemu ochrony zdrowia 2017 – wyzwania”, w którym wziął udział m.in. Wiceminister Zdrowia Marek Tombarkiewicz oraz Posłowie RP Sławomir Zawiślak i Jarosław Sachajko.

Ponadto program konferencji obejmował:
1.Kontraktowanie świadczeń zdrowotnych a sieć szpitali w województwie lubelskim
2.Jak łączyć siły aby wejść do sieci - konsorcjum czy podwykonawstwo? Szanse i zagrożenia na podstawie przepisów ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych
3.Regionalne priorytety polityki zdrowotnej województwa lubelskiego
4.Polityka zarządu województwa lubelskiego w ochronie zdrowia a środki strukturalne
5Ustawa o jakości w ochronie zdrowia i bezpieczeństwie pacjenta - odpowiedź na ryzyko obniżenia jakości świadczeń w związku z uchwaleniem ustawy o „sieci szpitali”
6.Perspektywy doskonalenia jakości dla sektora medycznego w Polsce
7.Projektowanie, wdrażanie i utrzymanie wewnętrznego systemu monitorowania jakości w podmiotach leczniczych
8.Korzystanie z usług zewnętrznych przez szpitale publiczne w świetle kontroli NIK
9.Outsourcing - fakty i mity
10.e-Usługi jako klucz do pozyskiwania środków unijnych
11.Praktyczne aspekty finansowania inwestycji medycznych

Dziękujemy wszystkim za udział i już dziś zapraszamy do Zamościa na kolejną edycję Regionalnej Konferencji Polskiej Federacji Szpitali w roku przyszłym.

Relacja z Konferecji na stronie Nowego Kuriera Zamojskiego(2017-05-12)

„Trzeba podtrzymywać za wszelką cenę piękną polską tradycję,
działalność lekarza czy pielęgniarki traktować nie tylko jako zawód,
ale także, a może przede wszystkim jako powołanie".


Jan Paweł IIZ okazji Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki i Położnej składam serdeczne życzenia zdrowia, szczęścia, pomyślności oraz spełnienia oczekiwań w życiu osobistym i zawodowym.
Wasza codzienna, trudna i odpowiedzialna praca, życzliwość i zaangażowanie na rzecz ratowania zdrowia i życia zasługują na szczególny szacunek i podziękowanie.
W tym szczególnym dniu kieruję wyrazy uznania za wiedzę, troskę i umiejętność służenia chorym i cierpiącym.

Prezes Zarządu
Mariusz Paszko


(2017-05-11)

Jaki zmieni się polski szpital, gdy ruszy sieć? Prognozy ekspertów zastanawiają


W najlepszym przypadku po wejściu w życie sieci szpitali lecznice otrzymają pieniądze, jakie uzyskały łącznie z nadwykonaniami w 2015 roku - to jeden z wniosków płynących z dyskusji podczas sesji "Polski szpital 2017 cz. I’’, która odbyła się w środę (10 maja), w ramach Europejskiego Kongresu Gospodarczego (European Economic Congress - EEC 2107, Katowice, 10-12 maja br.).

Więcej informacji na stronie - rynekzdrowia.pl/(2017-05-11)

24 Finał WOŚP na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej


Szpital nasz w ramach środków zebranych podczas 24 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy otrzymał sprzęt medyczny i wyposażenie z przeznaczeniem zapewnienia godnej opieki medycznej osób starszych oraz leczenia najmłodszych pacjentów.
Urządzenia medyczne jakie otrzymał w tym roku Oddział Pediatryczny to kontynuacja przekazanego sprzętu w 2016 roku do Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego. Wówczas ZOL otrzymał: 20 łóżek rehabilitacyjnych elektronicznych wraz z szafkami i pełnym wyposażeniem, 2 materace przeciwodleżynowe, 1 podnośnik elektryczny, 1 elektrokardiograf, 3 wózki inwalidzkie, 2 ssaki elektryczne oraz wielofunkcyjny fotel kąpielowy.
Teraz Oddział Pediatryczny wzbogacił się o nowy sprzęt medyczny i wyposażenie w postaci: 1 kardiomonitora, 1 pulsoksymetr, 6 łóżek „Junior” elektrycznych z materacami i szafkami oraz 6 łóżeczek dziecięcych szczebelkowych rehabilitacyjnych z materacami, szafkami i pełnym wyposażeniem.
Przekazany sprzęt jest wyjątkowo przydatny w procesie diagnostyczno – terapeutycznym. Otrzymane urządzenia są bardzo wysokiej jakości i posłużą małym pacjentom wiele lat i stanowić będą bardzo ważne uzupełnienie posiadanego sprzętu medycznego oraz przyczynią się do polepszenia jakości świadczonych usług medycznych oraz podwyższą standard jakości w oddziale.
Dodatkowo przed wejściem szpitala został umieszczony podświetlany, kolorowy plafon z logo WOŚP. Sie ma!(2017-05-10)

Długi szpitali: skandal na Lubelszczyźnie. Osiem razy więcej długu niż w Zielonogórskim


Przyjrzeliśmy się szpitalnym długom, a konkretnie temu jak radzą sobie z nimi samorządy. Od województwa, do województwa: różnice ogromne. Są województwa, gdzie o długi się zupełnie nie dba. Ale i takie, które radzą sobie z nimi przyzwoicie.

Więcej informacji na stronie - termedia.pl(2017-05-09)

Działalność komercyjna szpitali: światło zielone czy żółte migające?


Ministerstwo Zdrowia zapowiedziało nowelizację ustawy o działalności leczniczej, która ma umożliwić placówkom publicznym pobieranie opłat za świadczenia opieki zdrowotnej. Na czym to ma polegać?

Więcej informacji na stronie - termedia.pl(2017-05-05)

Ustawa o sieci szpitali weszła w życie


W czwartek (4 maja) weszła w życie ustawa, na mocy której utworzona zostanie tzw. sieć szpitali. Pierwsze wykazy placówek zakwalifikowanych do sieci będą ogłaszane do 27 czerwca br., a obowiązywać będą od 1 października.

Więcej informacji na stronie - rynekzdrowia.pl/(2017-05-04)

Od połowy przyszłego roku znikną papierowe zwolnienia lekarskie


26 kwietnia br. Senat przyjął bez poprawek przepisy, w wyniku których zwolnienia lekarskie będą wypisywane tylko elektronicznie. br.

Więcej informacji na stronie - wartowiedziec.pl/(2017-04-14)

Sieć szpitali wejdzie w życie. Prezydent złożył podpis pod ustawą


Prezydent Andrzej Duda podpisał w czwartek (13 kwietnia) ustawę wprowadzającą tzw. sieć szpitali - poinformowała Kancelaria Prezydenta. Pierwsze wykazy placówek zakwalifikowanych do sieci będą obowiązywały od 1 października br.

Więcej informacji na stronie - rynekzdrowia.pl/(2017-04-13)

Z okazji Świąt Wielkiej Nocy,
niosących Radość i Nadzieję,
wszystkim pracownikom

Zamojskiego Szpitala Niepublicznego Sp. z o. o.
życzę, aby Święto Zmartwychwstania
stało się źródłem wzajemnej życzliwości i wzmocnienia ducha,
a Zmartwychwstały Chrystus napełnił nas wiarą i pokojem.
Niech da nam siłę do pokonywania codziennych trudności
pozwoli z nadzieją patrzeć w przyszłość.

Prezes Zarządu

Mariusz Paszko


(2017-04-11)

W dniu 11 kwietnia 2017r. z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych pracownicy Zamojskiego Szpitala Niepublicznego spotkali się przy wielkanocnym stole. W spotkaniu uczestniczyła również Przewodnicząca Rady Nadzorczej Pani Magdalena Dołgan. Po wspólnej modlitwie pod przewodnictwem Księdza Stanisława tradycyjnie dzielono się jajkiem i składano sobie świąteczne życzenia.

(2017-03-29)

Ustawa o tzw. sieci szpitali – bez poprawek w senackiej komisji zdrowia


Senacka komisja zdrowia przyjęła we wtorek (28 marca) bez poprawek nowelizację wprowadzającą tzw. sieć szpitali. Senatorowie opozycji proponowali przeprowadzenie w dwóch województwach pilotażu nowych zasad finansowania szpitali.

Więcej informacji na stronie - rynekzdrowia.pl/(2017-03-23)

Sejm: sieć szpitali wróciła do sali plenarnej i podzieliła posłów


Sieć szpitali zapewni bezpieczeństwo zdrowotne pacjentom - powiedział w środę (22 marca) w Sejmie minister zdrowia Konstanty Radziwiłł. - Chce pan chce mieć centralny komitet zdrowia - poseł Bartosz Arłukowcz (PO) krytykował sieciowe rozwiązanie i szefa resortu.

Więcej informacji na stronie - rynekzdrowia.pl/(2017-03-20)

Sieć szpitali? Zarządzający lecznicami mają też inne problemy


Luka pokoleniowa w wielu specjalnościach lekarskich, trudności z pozyskiwaniem pieniędzy na inwestycje, permanentnie zmieniające się przepisy. Planowana tzw. sieć szpitali to ważna regulacja, ale szefowie polskich lecznic mają więcej twardych orzechów do zgryzienia.

Więcej informacji na stronie - rynekzdrowia.pl/(2017-03-08)

W dniu Święta Kobiet, życzymy naszym Paniom
dużo zdrowia, radości i uśmiechu.
Pomyślności osobistej i zawodowej, szczęścia rodzinnego,
zadowolenia w życiu osobistym.


życzy
Prezes Zarządu
Mariusz Paszko(2017-02-22)

Premier: rząd przyjął projekt dotyczący utworzenia tzw. sieci szpitali - zmiany od 1 października


To jest początek naszej kolejnej reformy - powiedziała premier Beata Szydło po wtorkowym posiedzeniu Rady Ministrów, na którym przyjęto projekt dotyczący utworzenia systemu podstawowego szpitalnego zabezpieczenia świadczeń opieki zdrowotnej, czyli tzw. sieci szpitali.

Więcej informacji na stronie - rynekzdrowia.pl/(2017-02-21)

Pieniądze albo życie, czyli jak przetrwać ten przełomowy rok


Gdy zacznie funkcjonować sieć, jedni zbankrutują, inni wygrają większe pieniądze i – taką nadzieję ma rząd – w końcu się finansowo zbilansują. Ten plan ma jednak kardynalną wadę: jakoś trzeba przetrwać ten trudny i przełomowy rok. Jak to zrobić?

Więcej informacji na stronie - termedia.pl


Archiwum
2016: 1..30 / 31..60 / 61..67
2015: 1..30 / 31..54
2014: 1..30 / 31..41
2013: 1..30 / 31..53
2012: 1..30 / 31..60 / 61..70
2011: 1..30 / 31..60 / 61..67
2010: 1..30 / 31..60 / 61..82
2009: 1..30 / 31..60 / 61..90 / 91..120 / 121..138
2008: 1..30 / 31..60 / 61..90 / 91..120 / 121..147
2007: 1..30 / 31..60 / 61..90 / 91..120 / 121..150 / 151..167
2006: 1..30 / 31..60 / 61..61

 

Poczta szpitalna:

Aktualności
Konwent Szpitali Zamojszczyzny
Informacje o spółce
Historia
Oddziały / Działy
Ogłoszenia / Konkursy
Cennik usług
Zamówienia publiczne
Mapka szpitala
Projekty Unijne
Kontakt / Spis telefonów
Informacje dla Pacjentów
Koło - P.T.P.
Biuletyn Informacji Publicznej
Praca dla lekarzy
Praca
Badania kliniczne
Konferencje
Ważne linki
E-Rejestracja
AkredytacjaLiczba odwiedzin: 782623
Osob na stronie:23