Zamojski Szpital Niepubliczny Sp. z o.o.
 
  Polskiej Federacji Szpitali 
Aktualności


(2017-10-05)

Próbna ewakuacja z zakresu ochrony przeciwpożarowej

4 października o godzinie 11.00 w punkcie pielęgniarskim na pierwszym piętrze Oddziału Chorób Wewnętrznych wybuchł pożar. Ogień zaczął się rozprzestrzeniać. Pracownikom szpitala pomimo szybkiej reakcji za pomocą miejscowych środków gaśniczych nie udało się ugasić pożaru.. Ordynator oddziału niezwłocznie zaalarmował o zdarzeniu Straż Pożarną, odpowiednie komórki i dyrekcję szpitala. Personel oddziału rozpoczął ewakuację pacjentów znajdujące się w strefie zagrożenia zgodnie z opracowaną w szpitalu Instrukcją Ewakuacji. Szybko ale bezpiecznie zgodnie z oznakowaniem opuszczał strefę zagrożoną wyprowadzając chorych chodzących wyjściami ewakuacyjnymi, a noszowi transportowali pacjentów leżących na noszach do wyznaczonego miejsca zbiórki na zewnątrz budynku.
Na szczęście to tylko ćwiczenia na wypadek wybuchu prawdziwego pożaru. Ewakuowani to pozoranci, dlatego pacjenci w czasie akcji bezpiecznie przebywali w swoich salach.
Celem ćwiczeń dla szpitala było doskonalenie personelu medycznego i nie medycznego z praktycznym zastosowaniem procedur dotyczących zachowania się w przypadku powstania pożaru. Strażacy zaś mogli sprawdzić m.in. warunki i możliwości ewakuacji, charakterystykę budynku, czas i możliwość dojazdu zastępów na miejsce zdarzenia, zaopatrzenie wodne, zabezpieczenie miejsca zdarzenia.
Osoby ewakuowane podporządkowały się poleceniom osób prowadzących akcję. Wszystkie działania przebiegły sprawnie, bezpiecznie i skoordynowanie zgodnie ze scenariuszem ćwiczeń. Ważne jest aby takie czynności zostały wykonane w taki sposób aby w przyszłości nie doszło do powstania paniki jaka może ogarnąć ludzi będących w zagrożeniu.
Ewakuacja w szpitalu to prawdziwy test dla pracowników, który pokazał, że personel dobrze działa w nagłych przypadkach i koordynuje swoje działania.
Ćwiczebna ewakuacja kolejny raz została zorganizowana i prowadzona przez Inspektora BHP i P.POŻ naszego szpitala Pana Bolesława Bełza. .

(2017-09-29)

Nadwykonania w szpitalach - wczoraj, dziś i jutro


Konstanty Radziwiłł zapowiedział solidny zastrzyk finansowy dla służby zdrowia. Mówił o blisko 3 mld zł. Część tej kwoty (ok. 1 - 1,5 mld zł) ma być przeznaczona na opłacenie nadwykonań. Według danych Centrali NFZ tylko w 2016 r. wynosiły one ponad 321 mln zł.?

Więcej informacji na stronie - rynekzdrowia.pl/(2017-09-25)

22 września 2017 r.

Spotkanie integracyjne pracowników Zamojskiego Szpitala Niepublicznego Sp. z o.o.


Tradycją stały się już nasze coroczne imprezy integracyjne. W tegorocznym spotkaniu, mimo deszczowej pogody, udział wzięło ponad sto osób, które wspólnie bawiły się do późnych godzin nocnych, przy gorących rytmach muzyki z lat 80, 90 oraz muzyki współczesnej.

Swoją obecnością zaszczycili nas Pan Andrzej Wnuk Prezydent Miasta Zamość oraz Pani Magdalena Dołgan Wiceprezydent Miasta Zamość. Wspólnie spędzony wieczór po raz kolejny spełnił swoje zadanie, mieliśmy okazję aby lepiej się poznać, porozmawiać na inne tematy niż te, które związane są wyłączenie z pracą. Z przyjemnościom będziemy sięgać pamięcią do minionego spotkania i z niecierpliwością czekamy na przyszłoroczną imprezę.

(2017-09-18)

Ministerstwo wyjaśnia sposób obliczania ryczałtu, szpitale nadal pytają


- Ryczałtowe finansowanie w ramach sieci szpitali jest dla nich bardziej korzystne niż postępowania konkursowe lub aneksowanie dotychczasowych umów z NFZ - zapewniał wiceminister zdrowia Piotr Gryza podczas posiedzenia Parlamentarnego Zespołu ds. Szpitali Powiatowych. Czy przekonał szefów sieciowych lecznic?

Więcej informacji na stronie - rynekzdrowia.pl/(2017-09-15)

Trzy miliardy - Radziwiłł podsumowuje dodatkowe pieniądze na zdrowie


W czwartek (14 września) minister zdrowia Konstanty Radziwiłł podkreślił, że pieniądze przekazane do systemu opieki zdrowotnej w ramach tzw. specustawy zdrowotnej to tylko część dodatkowych środków, które zostaną skierowane do ochrony zdrowia jeszcze w tym roku. Podał też konkretne kwoty i cele, na które zostaną przeznaczone.

Więcej informacji na stronie - rynekzdrowia.pl/(2017-09-13)

Dyrektorzy sieciowych szpitali: ryczałt nie rozwiąże wszystkich problemów


Szefowie placówek tworzących sieć szpitali poznali ryczałty na finansowanie świadczeń w ostatnim kwartale 2017 r. W wielu przypadkach są to kwoty nieco wyższe niż dotychczasowe przychody z kontraktów. Czy nowy system się sprawdzi? - O tym nie zdecyduje sama pula przyznanych pieniędzy - podkreślają dyrektorzy lecznic.

Więcej informacji na stronie - rynekzdrowia.pl/(2017-09-05)

Radziwiłł o sieci szpitali: wszystko idzie zgodnie z planem


Trwa okres technicznych przygotowań do wdrożenia od 1 października sieci szpitali; wszystko idzie zgodnie z planem - mówi minister zdrowia Konstanty Radziwiłł. Jak zapewnia, zmiany odczują pacjenci, i to odczują je od razu.

Więcej informacji na stronie - rynekzdrowia.pl/(2017-09-01)

Radziwiłł: specustawa o nadzwczajnych środkach w służbie zdrowia - w uzgodnieniach


Przygotowywana jest ustawa o nadzwyczajnym sposobie wydatkowania środków w służbie zdrowia. Obecnie jest ona w uzgodnieniach międzyresortowych - poinformował w czwartek minister zdrowia Konstanty Radziwiłł.

Więcej informacji na stronie - rynekzdrowia.pl/(2017-08-30)

Jakub Szulc odsłania tajemnice ryczałtu, który… nie jest ryczałtem


Mijają wakacje, do dnia zero pozostaje coraz mniej czasu. Powoli, acz sukcesywnie odsłaniają się przed nami kolejne tajemnice ryczałtu – pisze Jakub Szulc w felietonie dla „Menedżera Zdrowia”. Jakie to tajemnice?

Więcej informacji na stronie - termedia.pl/(2017-08-22)

Ruszyła kampania propagująca reformę służby zdrowia


W szpitalach, które weszły do sieci, a także w urzędach, poradniach itp. mają zawisnąć, firmowane przez NFZ i Ministerstwo Zdrowia, plakaty. Obiecują, że kolejki na oddziałach ratunkowych i w izbach przyjęć będą krótsze.

Więcej informacji na stronie - rynekzdrowia.pl/(2017-08-22)

Piotr Gryza: Wprowadzając sieć, wprowadzamy rynek


- Nie zgadzam się z zarzutem, że sieć tłumi rynek. Jest odwrotnie. Dotychczas zapisy rynkowe, owszem, były, ale ich realizacja była skutecznie blokowana. My, wprowadzając sieć, uruchamiamy rynek – mówi Piotr Gryza w rozmowie z „Menedżerem Zdrowia”.

Więcej informacji na stronie - termedia.pl/(2017-07-28)

Kontraktowanie czy aneksowanie, czyli jak nie kijem go, to pałką


Pytanie, czy NFZ ogłosi konkursy, czy zdecyduje się na aneksowanie elektryzuje środowisko. W tej sprawie nie ma i nie będzie dobrej wiadomości. Bo oba rozwiązania są ułomne, można wybrać jedynie mniejsze zło.

Więcej informacji na stronie - rynekzdrowia.pl/(2017-07-27)

Nowe konkursy czy aneksowanie - szpitale poza siecią drżą o przyszłość


Resort zdrowia zapewnia, że niezakwalifikowanie szpitala do sieci nie pozbawia go możliwości udzielania świadczeń w ramach kontraktu z NFZ. Mimo uspokajających deklaracji ministerstwa, szefowie "niesieciowych" lecznic, z którymi rozmawialiśmy, obawiają się o budżety swoich placówek.

Więcej informacji na stronie - rynekzdrowia.pl/(2017-07-25)

Za dwa dni sieć stanie się faktem. Dokąd zawlecze?


Do czwartku rozpatrzone zostaną wszelkie protesty złożone do projektu sieci szpitali. Większość złożyły szpitale prywatne. Część się uwzględni, część się odrzuci. Ale dokąd naprawdę zaprowadzi nas sieć?

Więcej informacji na stronie - termedia.pl/(2017-07-14)

Lubelski NFZ nie zgadza się z protestami regionalnych szpitali


13 lipca br. Lubelski OW NFZ podjął decyzję ws. odwołań szpitali, które nie zgadzały się z ogłoszoną listą sieci szpitali.

Więcej informacji na stronie - rynekzdrowia.pl/(2017-06-30)

OGŁOSZENIE
ZAMOJSKIEGO SZPITALA NIEPUBLICZNEGO
z dnia 30 czerwca 2017r.


W związku z planowaną kasacją dokumentacji medycznej pacjentów korzystających ze świadczeń zdrowotnych w 1994 r.
( hospitalizowanych w oddziałach szpitala) informujemy, że istnieje możliwość odbioru oryginału dokumentacji z tego okresu w terminie do 31 lipca 2017 r.

Wniosek o wydanie oryginału historii choroby należy składać w Sekretariacie Szpitala (budynek przychodni przy ul.Kilińskiego 4, II p. pok.201), lub bezpośrednio do Działu Nadzoru i Kontroli Wewnętrznej- Ruchu Chorych w godz. 8.00 - 15.00, w dni robocze.

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy o kontakt telefoniczny pod nr tel.(84) 677-50-19 lub (84) 677-50-17


Wniosek o wydanie oryginału historii choroby kliknij tutaj.(2017-06-29)

593 placówki utworzą w kraju sieć szpitali. Co obiecuje pacjentom minister?


Do sieci zostały zakwalifikowane 593 szpitale spośród 912, które miały dotychczas kontraktowane świadczenia w ramach NFZ. Skonsumują one 30 mld 690 mln zł. Największymi jednak beneficjentami nowego rozwiązania będą sami pacjenci - poinformował w środę (28 czerwca) podczas spotkania z dziennikarzami minister zdrowia Konstanty Radziwiłł.

Więcej informacji na stronie - rynekzdrowia.pl/(2017-06-28)

Sieć została rzucona. Sprawdź, czy twój szpital jest na liście


Oddziały wojewódzkie NFZ we wtorek (27 czerwca) ogłosiły w Biuletynie Informacji Publicznej wykazy lecznic zakwalifikowanych do poszczególnych poziomów podstawowego szpitalnego zabezpieczenia świadczeń opieki zdrowotnej (PSZ), czyli tzw. sieci szpitali. Listy będą obowiązywały od 1 października tego roku do 30 czerwca 2021 r.

Więcej informacji na stronie - rynekzdrowia.pl/(2017-06-26)

Lista szpitali w sieci, czyli rzeź niewiniątek


Sprawdziliśmy. Przy Miodowej, w siedzibie resortu późnymi wieczorami palą się światła. Urzędnicy piszą listę sieciowych szpitali. Ogłoszą we wtorek. Ale czy warto się na niej znaleźć?

Więcej informacji na stronie - termedia.pl/(2017-06-08)

Komisja przyjęła rządowy projekt płac w służbie zdrowia, związki pikietowały


Podczas pierwszego czytania rządowego projektu ustawy o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia wykonujących zawody medyczne najpierw zdecydowano o oddzielnym procedowaniu inicjatywy rządowej i obywatelskiej, a potem rozpoczął się grad pytań. Cała dyskusja trwała 2,5 godziny, wyczerpując uczestników, ale nie tematy.

Więcej informacji na stronie - rynekzdrowia.pl/(2017-06-08)

Powiedzieli "tak" rządowemu projektowi ustawy o płacach minimalnych w ochronie zdrowia


Politycy z Prawa i Sprawiedliwości nie zgodzili się na połączone rozpatrywanie rządowego projektu ustawy o płacach minimalnych pracowników wykonujących zawodów medycznych i projektu obywatelskiego. Fuzji chcieli posłowie PO, PSL i Nowoczesnej, a także przedstawiciele Porozumienia Zawodów Medycznych. Podczas środowego (7 czerwca) głosowania "za" było 12 posłów, a 17 było przeciw.

Więcej informacji na stronie - termedia.pl/(2017-05-30)

Ustawę o jakości w ochronie zdrowia poznamy za miesiąc?


Założenia do ustawy o jakości w ochronie zdrowia i bezpieczeństwie pacjenta są gotowe. Myślę, że za miesiąc będziemy już mówić o ustawie - zapowiedział w poniedziałek (29 maja) wiceminister zdrowia Marek Tombarkiewicz podczas trwającej w Krakowie XXI Konferencji "Jakość w opiece zdrowotnej".

Więcej informacji na stronie - rynekzdrowia.pl/(2017-05-25)

Przepisy dotyczące sieci szpitali: wszystko jasne? Niekoniecznie


Trwają konsultacje dotyczące projektów trzech rozporządzeń dotyczących tzw. sieci szpitali. Zapytaliśmy m.in. dyrektorów lecznic, co sądzą o przygotowanych przez resort zdrowia przepisach. 23 maja opublikowaliśmy pierwszą część zebranych opinii. Zamieszczamy kolejne - dotyczące ryczałtu oraz świadczeń finansowanych odrębnie.

Więcej informacji na stronie - rynekzdrowia.pl/(2017-05-24)

Stforky w szpitalu
Najlepszymi lekarzami na świecie są: doktor dieta, doktor spokój i dobry humor - przekonywał Jonathan Swift, irlandzki pisarz autor "Podróży Guliwera" już w XVII w. Teraz takie hasło pojawiło się na jednym z budynków naszego szpitala.
To już kolejne graffiti na terenie naszego miasta zrealizowane przez grupę Stforky z Zamościa. Dyrekcja szpitala wyznaczyła powierzchnie na legalne graffiti, a Urząd Miasta Zamość sfinansował całe przedsięwzięcie.
Dziękujemy pomysłodawcom i realizatorom za ta piękną, kolorową, rozweselającą i wprowadzającą w dobry humor akcję. Każdy kto przechodzi obok graffiti uśmiecha się do samego siebie, a więc cel osiągnięty.

(2017-05-19)

V Regionalna Konferencja Polskiej Federacji Szpitali - Zamość 2017
18 maja 2017 roku odbyła się V edycja Regionalnej Konferencji Polskiej Federacji Szpitali pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Lubelskiego i Prezydenta Miasta Zamość.

Organizatorem konferencji tak jak co roku był Zamojski Szpital Niepubliczny Spółka z o.o. i Polska Federacja Szpitali. W zamojskim Hotelu Artis spotkali się dyrektorzy szpitali województwa lubelskiego, przedstawiciele organów samorządowych i Narodowego Funduszu Zdrowia. Głównym punktem obrad był panel dyskusyjny pt. "Reformy systemu ochrony zdrowia 2017 – wyzwania”, w którym wziął udział m.in. Wiceminister Zdrowia Marek Tombarkiewicz oraz Posłowie RP Sławomir Zawiślak i Jarosław Sachajko.

Ponadto program konferencji obejmował:
1.Kontraktowanie świadczeń zdrowotnych a sieć szpitali w województwie lubelskim
2.Jak łączyć siły aby wejść do sieci - konsorcjum czy podwykonawstwo? Szanse i zagrożenia na podstawie przepisów ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych
3.Regionalne priorytety polityki zdrowotnej województwa lubelskiego
4.Polityka zarządu województwa lubelskiego w ochronie zdrowia a środki strukturalne
5Ustawa o jakości w ochronie zdrowia i bezpieczeństwie pacjenta - odpowiedź na ryzyko obniżenia jakości świadczeń w związku z uchwaleniem ustawy o „sieci szpitali”
6.Perspektywy doskonalenia jakości dla sektora medycznego w Polsce
7.Projektowanie, wdrażanie i utrzymanie wewnętrznego systemu monitorowania jakości w podmiotach leczniczych
8.Korzystanie z usług zewnętrznych przez szpitale publiczne w świetle kontroli NIK
9.Outsourcing - fakty i mity
10.e-Usługi jako klucz do pozyskiwania środków unijnych
11.Praktyczne aspekty finansowania inwestycji medycznych

Dziękujemy wszystkim za udział i już dziś zapraszamy do Zamościa na kolejną edycję Regionalnej Konferencji Polskiej Federacji Szpitali w roku przyszłym.

Relacja z Konferecji na stronie Nowego Kuriera Zamojskiego(2017-05-12)

„Trzeba podtrzymywać za wszelką cenę piękną polską tradycję,
działalność lekarza czy pielęgniarki traktować nie tylko jako zawód,
ale także, a może przede wszystkim jako powołanie".


Jan Paweł IIZ okazji Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki i Położnej składam serdeczne życzenia zdrowia, szczęścia, pomyślności oraz spełnienia oczekiwań w życiu osobistym i zawodowym.
Wasza codzienna, trudna i odpowiedzialna praca, życzliwość i zaangażowanie na rzecz ratowania zdrowia i życia zasługują na szczególny szacunek i podziękowanie.
W tym szczególnym dniu kieruję wyrazy uznania za wiedzę, troskę i umiejętność służenia chorym i cierpiącym.

Prezes Zarządu
Mariusz Paszko


(2017-05-11)

Jaki zmieni się polski szpital, gdy ruszy sieć? Prognozy ekspertów zastanawiają


W najlepszym przypadku po wejściu w życie sieci szpitali lecznice otrzymają pieniądze, jakie uzyskały łącznie z nadwykonaniami w 2015 roku - to jeden z wniosków płynących z dyskusji podczas sesji "Polski szpital 2017 cz. I’’, która odbyła się w środę (10 maja), w ramach Europejskiego Kongresu Gospodarczego (European Economic Congress - EEC 2107, Katowice, 10-12 maja br.).

Więcej informacji na stronie - rynekzdrowia.pl/(2017-05-11)

24 Finał WOŚP na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej


Szpital nasz w ramach środków zebranych podczas 24 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy otrzymał sprzęt medyczny i wyposażenie z przeznaczeniem zapewnienia godnej opieki medycznej osób starszych oraz leczenia najmłodszych pacjentów.
Urządzenia medyczne jakie otrzymał w tym roku Oddział Pediatryczny to kontynuacja przekazanego sprzętu w 2016 roku do Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego. Wówczas ZOL otrzymał: 20 łóżek rehabilitacyjnych elektronicznych wraz z szafkami i pełnym wyposażeniem, 2 materace przeciwodleżynowe, 1 podnośnik elektryczny, 1 elektrokardiograf, 3 wózki inwalidzkie, 2 ssaki elektryczne oraz wielofunkcyjny fotel kąpielowy.
Teraz Oddział Pediatryczny wzbogacił się o nowy sprzęt medyczny i wyposażenie w postaci: 1 kardiomonitora, 1 pulsoksymetr, 6 łóżek „Junior” elektrycznych z materacami i szafkami oraz 6 łóżeczek dziecięcych szczebelkowych rehabilitacyjnych z materacami, szafkami i pełnym wyposażeniem.
Przekazany sprzęt jest wyjątkowo przydatny w procesie diagnostyczno – terapeutycznym. Otrzymane urządzenia są bardzo wysokiej jakości i posłużą małym pacjentom wiele lat i stanowić będą bardzo ważne uzupełnienie posiadanego sprzętu medycznego oraz przyczynią się do polepszenia jakości świadczonych usług medycznych oraz podwyższą standard jakości w oddziale.
Dodatkowo przed wejściem szpitala został umieszczony podświetlany, kolorowy plafon z logo WOŚP. Sie ma!(2017-05-10)

Długi szpitali: skandal na Lubelszczyźnie. Osiem razy więcej długu niż w Zielonogórskim


Przyjrzeliśmy się szpitalnym długom, a konkretnie temu jak radzą sobie z nimi samorządy. Od województwa, do województwa: różnice ogromne. Są województwa, gdzie o długi się zupełnie nie dba. Ale i takie, które radzą sobie z nimi przyzwoicie.

Więcej informacji na stronie - termedia.pl(2017-05-09)

Działalność komercyjna szpitali: światło zielone czy żółte migające?


Ministerstwo Zdrowia zapowiedziało nowelizację ustawy o działalności leczniczej, która ma umożliwić placówkom publicznym pobieranie opłat za świadczenia opieki zdrowotnej. Na czym to ma polegać?

Więcej informacji na stronie - termedia.pl


Archiwum
2016: 1..30 / 31..60 / 61..67
2015: 1..30 / 31..54
2014: 1..30 / 31..41
2013: 1..30 / 31..53
2012: 1..30 / 31..60 / 61..70
2011: 1..30 / 31..60 / 61..67
2010: 1..30 / 31..60 / 61..82
2009: 1..30 / 31..60 / 61..90 / 91..120 / 121..138
2008: 1..30 / 31..60 / 61..90 / 91..120 / 121..147
2007: 1..30 / 31..60 / 61..90 / 91..120 / 121..150 / 151..167
2006: 1..30 / 31..60 / 61..61

 

Poczta szpitalna:

Aktualności
Konwent Szpitali Zamojszczyzny
Informacje o spółce
Historia
Oddziały / Działy
Ogłoszenia / Konkursy
Cennik usług
Zamówienia publiczne
Mapka szpitala
Projekty Unijne
Kontakt / Spis telefonów
Informacje dla Pacjentów
Koło - P.T.P.
Biuletyn Informacji Publicznej
Praca dla lekarzy
Praca
Badania kliniczne
Konferencje
Ważne linki
E-Rejestracja
AkredytacjaLiczba odwiedzin: 817117
Osob na stronie:20