Zamojski Szpital Niepubliczny Sp. z o.o.
 
  Polskiej Federacji Szpitali 
Aktualności


(2018-04-19)

Debata o zdrowiu: jest rada programowa, znamy miasta i tematy kolejnych spotkań


Debata o kierunkach zmian w ochronie zdrowia, którą rozpoczynamy w środę, 18 kwietnia, jest dosyć szczególna. Zdrowie, to ten sektor, który zawsze był i będzie priorytetem w Polsce oraz w wielu innych krajach europejskich - podkreślił otwierając ogólnonarodową debatę "Wspólnie dla zdrowia" minister zdrowia Łukasz Szumowski.

Więcej informacji na stronie - rynekzdrowia.pl/(2018-04-18)

Rusza debata o zmianach w ochronie zdrowia: czego się po niej spodziewamy?


Minister zdrowia Łukasz Szumowski zapowiedział na środę (18 kwietnia) oficjalną inaugurację debaty o kierunkach zmian w ochronie zdrowia. Zapytaliśmy lekarzy, pielęgniarki i ekspertów czego spodziewają się po tym wydarzeniu.

Więcej informacji na stronie - rynekzdrowia.pl/(2018-04-17)

Szumowski rozpoczął cykl spotkań na temat ochrony zdrowia w Polsce


Ochrona zdrowia jest priorytetem tego rządu - powiedział minister zdrowia Łukasz Szumowski, który w poniedziałek (16 kwietnia) od wizyty w Chełmie (Lubelskie) rozpoczął cykl spotkań i debat na temat ochrony zdrowia w Polsce.

Więcej informacji na stronie - rynekzdrowia.pl/(2018-04-04)

Szpitale powiatowe wyczerpały już ostatnie rezerwy. Co dalej?


Szpitale powiatowe to podstawa piramidy w leczeniu szpitalnym, tymczasem dostają mniej pieniędzy, cierpią z powodu drenażu kadr, a z drugiej strony dokłada im się kolejne obowiązki. Jak długo jeszcze wytrzymają? - pytają eksperci.

Więcej informacji na stronie - rynekzdrowia.pl/(2018-03-30)

Z okazji Świąt Wielkiej Nocy
niosących nadzieję i odrodzenie życia,
pragnę złożyć najserdeczniejsze życzenia wszelkiej pomyślności.
Niech Święto Zmartwychwstania trwale zagości
we wszystkich sercach
Niosąc Wiarę, Nadzieję i Miłość.


życzy
Prezes Zarządu
Mariusz Paszko

(2018-03-22)

Spotkanie Wielkanocne


W związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi pracownicy Zamojskiego Szpitala Niepublicznego spotkali się przy wielkanocnym stole.
Swoją obecnością zaszczycili nas Prezydent Miasta Zamość Pan Andrzej Wnuk oraz przedstawiciele Rady Nadzorczej - Pani Magdalena Dołgan oraz Pani Jadwiga Kijek.
W radosnej, wiosennej atmosferze tradycyjnie dzielono się jajkiem oraz składano sobie świąteczne życzenia.(2018-03-16)

W czasie 25 Finału Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zbierała pieniądze dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom. Kwota jaką zadeklarowała Fundacja to 105 570 801,49 PL . Z tych pieniędzy WOŚP zakupiła sprzęt medyczny dla wielu szpitali w Polsce również dla naszego. Tym razem sprzęt został przekazany dla najmłodszych pacjentów naszego szpitala przebywających na Oddziale Pediatrycznym.
Ultrasonograf -1 szt. wyposażony w głowicę konweksową, głowicę liniową, głowicę mikrokonweksową, podgrzewacz żelu, videoprinter opcję obrazowania panoramicznego, UPS.
Kardiomonitor - 1 szt. wyposażony w wielorazowe mankiety do pomiaru ciśnienia tętniczego –15szt., wielorazowe czujniki saturacji -5 szt., wielorazowy kabel do EKG – 1szt.
Lokalizator naczyń krwionośnych - 1 szt. wyposażony w iluminator naczyniowy z baterią do wielokrotnego ładowania, ładowarka z funkcją stacji dokującej, zasilacz wraz z przejściówkami, statyw do obsługi bez użycia rąk, statyw mobilny z regulacją wysokości i funkcją ładowania .
Zasada działania aparatu: iluminacja żył podskórnych polega na prześwietlaniu naczyń krwionośnych przy użyciu kombinacji światła podczerwonego oraz lasera, co powoduje wyświetlanie ich położenia na powierzchni skóry bezpośrednio nad nimi.
Plusy zastosowania aparatu:
- szybkie zlokalizowanie naczyń krwionośnych,
- znacznie przyspiesza czas założenia dostępu naczyniowego,
- pozwala unikać powtórnych wkłuć oraz zlokalizować naczynie o największym przepływie
- zmniejsza ryzyko powikłań.
Specjalistyczny sprzęt otrzymany od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy znacznie ułatwi diagnostykę i leczenie najmłodszych pacjentów Szpitala.(2018-03-16)

RODO na ostatniej prostej. Czy kodeks branżowy wskaże placówkom kierunek zmian?


RODO wprowadziło spore zamieszanie. Narracja zaczyna się od kar, straszenia. Podmioty lecznicze przestały zachowywać się racjonalnie - stwierdził w środę (14 marca) w Warszawie Wojciech Górnik, z-ca dyrektora CSIOZ ds. informacji i współpracy z regionami. Jednym z narzędzi, które ma pomóc placówkom w poruszaniu się po meandrach RODO, ma być kodeks branżowy.

Więcej informacji na stronie - rynekzdrowia.pl/(2018-03-13)

Sieć szpitali: ostrożny optymizm stworzy przestrzeń do ewolucji?


W odniesieniu do sieci szpitali zarówno wśród decydentów i ekspertów, ale także samych dyrektorów szpitali, panuje umiarkowany optymizm. Jednocześnie nie brakuje głosów, że reformę w wielu obszarach trzeba dopracować.

Więcej informacji na stronie - rynekzdrowia.pl/(2018-03-08)

Z okazji Dnia Kobiet wszystkiego co najlepsze,
spełnienia marzeń, zadowolenia z siebie,
dużo szczęścia i uśmiechu
oraz wiele radości życiowej


życzy
Prezes Zarządu
Mariusz Paszko(2018-02-21)

Prezes Jacyna na RDS ws. płac: działania części szpitali są "na pograniczu jakiegoś sabotażu"


Określenie minimalnych wynagrodzeń kolejnych grup pracowników i wzrost wynagrodzeń części pielęgniarek przewiduje propozycja resortu zdrowia omawiana na posiedzeniu zespołu Rady Dialogu Społecznego. Zdaniem związkowców wynagrodzenia powinny być wyższe.

Więcej informacji na stronie - rynekzdrowia.pl/(2018-02-13)

Zysk jest pożądany


Zysk w opiece zdrowotnej jest jak najbardziej ważnym i wręcz pożądanym elementem. Jest jak krzywa EKG, pokazująca żywotność organizmu – pisze Dariusz Wasilewski w tekście dla „Menedżera Zdrowia”. I apeluje o przywrócenie tego EKG do łask w naszej ochronie zdrowia.

Więcej informacji na stronie - termedia.pl/(2018-02-13)

XXIV Światowy Dzień Chorego w Zamojskim Szpitalu Niepublicznym


We wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, 11 lutego, w Kościele powszechnym już po raz 26 obchodzony jest Światowy Dzień Chorego. Jest to okazja do zwrócenia szczególnej uwagi na sytuację osób chorych oraz uwrażliwienie społeczeństwa na potrzebę pomocy chorym i cierpiącym. Święto chrześcijańskie ustanowione zostało przez papieża Jana Pawła II w dniu 13 maja 1992 roku – w 75 rocznicę objawień fatimskich i w 11 rocznicę zamachu na życie świętego papieża.
Z tej okazji w naszej Kaplicy Szpitalnej została odprawiona Msza Święta pod przewodnictwem J.E. Ks. Biskupa Mariusza Leszczyńskiego.
We wspólnej modlitwie w intencji chorych, ich rodzin i służby zdrowia uczestniczyli: Zarząd Szpitala, Wiceprezydent Miasta Zamość, pracownicy szpitala oraz okoliczni mieszkańcy. Po Mszy św. Ks. Biskup, tak jak co roku, odwiedził chorych przebywających w oddziałach szpitalnych, błogosławiąc i życząc im szybkiego powrotu do zdrowia.(2018-02-08)

Jakich zmian wymaga sieć szpitali? Propozycje nie dotyczą tylko pieniędzy


Resort zdrowia zapewnia, że monitoruje funkcjonowanie tzw. sieci szpitali i nie wyklucza wdrożenia zmian. Jakich korekt oczekują szefowie szpitali i eksperci? Lista ich propozycji jest spora. Dotyczy, między innymi, zasad i wielkości finansowania lecznic oraz kryteriów ich kwalifikowania do sieci.

Więcej informacji na stronie - rynekzdrowia.pl/(2018-01-30)

Czy gorączkowe myślenie o ostrych dyżurach doprowadzi do likwidacji szpitali?


Gorączkowe poszukiwania pomysłu na złagodzenie niedoboru lekarzy nie zakończą się gromkim: eureka! Nie ma jednego rozwiązania, które z dnia na dzień zmieni sytuację w szpitalach. Są dziesiątki propozycji i podpowiedzi, z których minister zdrowia może wybrać i wdrożyć te najbardziej obiecujące.

Więcej informacji na stronie - rynekzdrowia.pl/(2018-01-25)

Minister zadebiutował na posiedzeniu komisji zdrowia. Długa lista priorytetów


- Jestem realistą. Wiem, że mam przed sobą dwa lata kadencji. W tym czasie nie zmienimy całkowicie ochrony zdrowia. Ale ten system potrzebuje stabilizacji, a nie rewolucji - zaznaczył minister zdrowia Łukasz Szumowski podczas środowego (24 stycznia) posiedzenia sejmowej komisji zdrowia.

Więcej informacji na stronie - rynekzdrowia.pl/(2018-01-24)

Więcej operacji


Artroskopia stawu skokowego i osteotomia podkolanowa piszczeli – to tylko niektóre nowatorskie zabiegi wykonywane na oddziale urazowo-ortopedycznym Zamojskiego Szpitala Niepublicznego. Przybywa też osób, które chcą się tu leczyć.

Więcej informacji na stronie - tygodnikzamojski.pl/(2018-01-23)

Zamość: obrazki zamiast słów - szpital wdraża nowy rodzaj komunikacji z pacjentami


Personel Zamojskiego Szpitala Niepublicznego z dorosłymi pacjentami, których stan wyklucza komunikację werbalną, porozumiewa się za pomocą piktogramów. Chorzy w ten sposób określają m.in. swoje potrzeby czy rodzaj i skalę bólu.

Więcej informacji na stronie - rynekzdrowia.pl/(2018-01-22)

Gazele Biznesu 2017


W dniu 17 stycznia 2018 roku w Lublinie odbyło się uroczyste wręczenie statuetek Gazele Biznesu 2017. Wśród grona laureatów znalazł się po raz kolejny Zamojski Szpital Niepubliczny Sp. z o.o. Tytuł Gazeli Biznesu to znak rozpoznawczy dobrze zarządzanych, uczciwych i cieszących się dobrą kondycją finansową firm, organizowany przez Puls Biznesu.

Fotorelacja z gali Gazele Biznesu 2017 w Lublinie - pb.pl/(2018-01-18)

Zamojski szpital wdraża alternatywną komunikację (nagranie z wywiadu zamieszczone pod artykułem)


Co zrobić, gdy pacjent w szpitalu nie mówi i nie komunikuje swoich potrzeb? Z myślą o tych, którzy nie mogą poskarżyć się ani powiedzieć, co ich boli, Zakład Opiekuńczo-Leczniczy przy Zamojskim Szpitalu Niepublicznym - pod kierunkiem Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Krok za krokiem” - wdraża alternatywne formy komunikacji, czyli tzw. AAC. To szansa dla tych chorych, którzy z różnych przyczyn mają problemy z porozumiewaniem się za pomocą słów.

Więcej informacji na stronie - radio.lublin.pl/(2018-01-12)

Jacyna: braki kadr medycznych to narastający problem, potrzeba...


W najbliższych kilku latach problem niedoborów kadr medycznych będzie się pogarszał, konieczna jest zmiana organizacyjna - powiedział w czwartek (11 stycznia) p.o. prezesa NFZ Andrzej Jacyna. Ocenił, że znaczący wzrost nakładów na zdrowie pojawi się w 2020 r

Więcej informacji na stronie - rynekzdrowia.pl/(2018-01-10)

Kilkaset szpitali nie spełnia wymogów sanitarnych. Mogą wkrótce zostać zamkniętę.


Co najmniej kilkaset placówek leczniczych nie spełnia ustawowych wymogów sanitarnych i technicznych. To, czy będą dalej działać, zależy od inspekcji sanitarnej, która ma stwierdzić, czy nie zagrażają bezpieczeństwu pacjentów.

Więcej informacji na stronie - gazetaprawna.pl/(2018-01-03)

Premier: Nie ma co chować głowy w piasek


- Nie ma co chować głowy w piasek – wielkim wyzwaniem będzie służba zdrowia, bo okres zaniedbań, przez poprzednie 25 lat doprowadził do tego, że mamy protestujących, często w bardzo ważnych sprawach, młodych lekarzy - tak o sytuacji w ochronie zdrowia mówił premier Mateusz Morawiecki w programie "Gość Wiadomości" w TVP Info.

Więcej informacji na stronie - http://medexpress.pl/(2017-12-21)

Życzenia Świąteczne
(2017-12-20)

Tradycyjnie, jak co roku, przy wigilijnym stole spotkali się pracownicy Zamojskiego Szpitala Niepublicznego. Ksiądz Stanisław wspólną modlitwą wprowadził zebranych w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Wyjątkowy nastrój, radość i wzruszenie towarzyszyły składnym życzeniom przy dzieleniu się opłatkiem.

Swoją obecnością zaszczyciła nas Przewodnicząca Rady Nadzorczej: Pani Magdalena Dołgan – Wiceprezydent Miasta Zamość, nadając temu spotkaniu wyjątkowo uroczysty charakter.(2017-12-18)

Kreatywny ZOL


Personel zakładu opiekuńczo-leczniczego w naszym szpitalu ciągle próbuje wdrażać nowe rozwiązania pomagające przywrócić pacjentom jak największy kontakt z otoczeniem. Do funkcjonującej od niedawna komunikacji alternatywnej oraz wspomagającej dołączono elementy muzykoterapii skierowane przede wszystkim do pacjentów w stanie wegetatywnym.
W zakładzie powstała również nowoczesna biblioteczka dla pacjenta, zawierająca około dwustu nowych egzemplarzy. Jeszcze pachnące woluminy zostały przekazane do naszego zakładu dzięki uprzejmości zaprzyjaźnionych nam zamojskich instytucji a wśród nich Katolickie Radio Zamość, Rada Nauczycielska III LO w Zamościu, Księgarnia na Solnym w Zamościu. Wyrażamy nadzieję, że nasi podopieczni z przyjemnością będą sięgać po dobrą lekturę i dzięki niej odnajdą spokój ducha. Liczymy, że ciekawa książka doda nadziei i pomoże im choć na krótkie chwile zapomnieć o codziennych trudach zmagania się z chorobą.(2017-12-11)

Święty Mikołaj w szpitalu.


Jak co roku 6 grudnia Święty Mikołaj odwiedził naszych małych pacjentów przebywających w oddziale pediatrycznym. Dzieci musiały być bardzo grzeczne, ponieważ w tym roku do naszych pacjentów przybyło aż trzech Mikołajów.
Wyjątkowe atrakcje i prezenty oraz wspólnie spędzony czas z Mikołajem otrzymały dzieci od zamojskiego przedsiębiorstwa „MAR-JO” zajmującego się sprzedażą artykułów dziecięcych, zaprzyjaźnionych wolontariuszy z Fundacji „Dr Clown” oraz od wychowanków Bursy Międzyszkolnej nr 2 w Zamościu we współudziale uczniów Szkoły Podstawowej Nr 4 im. Stefana Batorego oraz II Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Zamościu.
Młodzież z bursy pod kierownictwem Pani Katarzyny Kmieć zaprezentowała przedstawienie pt. „O Rybaku i Złotej Rybce”. Dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 4 zaprezentowały układ taneczno – akrobatyczny. Piotr Godzisz z II LO wraz z bratem zaprezentowali układ akrobatyczny. Na koniec Mikołaj wraz z dyrektorem Bursy nr 2 Waldemarem Leszczyńskim, wręczyli wszystkim prezenty.
Chwila rozmowy, ciepłe życzenia, drobny upominek sprawiły radość i uśmiech na twarzach małych pacjentów.(2017-12-06)

Sztab kryzysowy Polskiej Federacji Szpitali w sprawie opt-out


Ministerstwo, rezydenci – ale także same szpitale przygotowują się do sytuacji kryzysowej, którą może wywołać protest opt-out. Strategią działania zajmie się Polska Federacja Szpitali na czwartkowej konferencji programowej w Nieporęcie.

Więcej informacji na stronie - termedia.pl/(2017-11-24)

Sieć, ryczałt, zmiany wycen. Czy od tego długi szpitali będą mniejsze?


Zapłata za nadwykonania, przyczyny zadłużenia publicznych szpitali i możliwości redukcji tych zobowiązań. Te dwie kwestie zdominowały przebieg czwartkowego (23 listopada) posiedzenia sejmowej komisji zdrowia, która jednogłośnie przyjęła projekt zmiany planu finansowego NFZ na 2017 rok.

Więcej informacji na stronie - rynekzdrowia.pl/(2017-11-22)

Złapani w sieć, czyli dyrektorzy opowiadają o dwóch miesiącach projektu


1 października wprowadzono sieć szpitali. Jak oceniają projekt dyrektorzy szpitali? "Menedżer Zdrowia" spytał o to Janusza Bonieckiego i Irenę Kierzkowską. Szefowie mówią o kłopotach z wypowiadaniem klauzuli opt-out, zauważają też problemy z "wieczorynkami" i chwalą comiesięczny stały ryczałt niezależny od wykonania.

Więcej informacji na stronie - termedia.pl/


Archiwum
2017: 1..30 / 31..60 / 61..64
2016: 1..30 / 31..60 / 61..67
2015: 1..30 / 31..54
2014: 1..30 / 31..41
2013: 1..30 / 31..53
2012: 1..30 / 31..60 / 61..70
2011: 1..30 / 31..60 / 61..67
2010: 1..30 / 31..60 / 61..82
2009: 1..30 / 31..60 / 61..90 / 91..120 / 121..138
2008: 1..30 / 31..60 / 61..90 / 91..120 / 121..147
2007: 1..30 / 31..60 / 61..90 / 91..120 / 121..150 / 151..167
2006: 1..30 / 31..60 / 61..61

 

Poczta szpitalna:

Aktualności
Konwent Szpitali Zamojszczyzny
Informacje o spółce
Historia
Oddziały / Działy
Ogłoszenia / Konkursy
Cennik usług
Zamówienia publiczne
Mapka szpitala
Projekty Unijne
Kontakt / Spis telefonów
Informacje dla Pacjentów
Koło - P.T.P.
Biuletyn Informacji Publicznej
Praca dla lekarzy
Praca
Badania kliniczne
Konferencje
Ważne linki
Ankieta dla pacjentów
E-Rejestracja
System Zarządzania JakościąLiczba odwiedzin: 991014
Osob na stronie:8