Zamojski Szpital Niepubliczny Sp. z o.o.
 
  mniejsza czcionka   mniejsza czcionka większa czcionka   wysoki kontrast wysoki kontrast wysoki kontrast
Aktualności


(2024-03-28)

(2024-03-04)

OGŁOSZENIE
ZAMOJSKIEGO SZPITALA NIEPUBLICZNEGO
z dnia 04 marca 2024r.


W związku z planowaną kasacją dokumentacji medycznej pacjentów korzystających ze świadczeń zdrowotnych w 2002 r.
( hospitalizowanych w oddziałach szpitala) informujemy, że istnieje możliwość odbioru oryginału dokumentacji z tego okresu w terminie do 31 marca 2024 r.

Wniosek o wydanie oryginału historii choroby należy składać w Sekretariacie Szpitala (budynek przychodni przy ul.Kilińskiego 4, II p. pok.201), lub bezpośrednio do Sekcji Dokumentacji i Statystyki Medycznej - Archiwum w godz. 8.00 - 15.00, w dni robocze.

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy o kontakt telefoniczny pod nr tel.(84) 677-50-19 lub (84) 677-50-18


Wniosek o wydanie oryginału historii choroby kliknij tutaj.(2023-12-21)

(2023-06-29)

Dzięki dofinansowaniu PGE Fundacja w ramach projektu "Doposażenie Oddziału Chorób Płuc w celu przeciwdziałania skutkom zakażenia Covid-19" szpital zakupił następujący sprzęt na potrzeby funkcjonowania Oddziału Chorób Płuc:

  • Urządzenie do nieinwazyjnego monitorowanie wentylacji i nasycenia tlenem

    Przezskórny kapnograf i pulsoksymetr do nieinwazyjnego i ciągłego monitorowania przezskórnego SpO2 i pCO2 we krwi. W sposób ciągły mierzy przezskórnie stężenie tlenu pO2 i dwutlenku węgla pCO2 we krwi oraz puls PR. Umożliwia to podjęcie natychmiastowej reakcji, co w efekcie może zapobiec niewydolności i uszkodzeniom narządów. Do zastosowania w medycynie zaburzeń oddychania


  • System do cyfrowego drenażu klatki piersiowej typu THOPAZ

    Urządzenie do mierzenia i regulacji podciśnienia bardzo blisko klatki piersiowej pacjenta oraz redukuje efekt syfonu.Pozwala lekarzowi na precyzyjną ocenę przecieku powietrza, płynu oraz ciśnienia w jamie opłucnej i osierdziowej.
(2023-06-27)

Pacjenci wybrali najbardziej przyjazne szpitale onkologiczne 21 czerwca, w Teatrze Palladium w Warszawie, Onkofundacja Alivia podsumowała 10 lat istnienia portalu Onkomapa.pl i wyróżniła najwyżej oceniane ośrodki medyczne i specjalistów w Polsce. Laureatów w konkursie Alivia Onkomapa wybrali ci, którzy najlepiej znają medyków i szpitale – ich pacjenci.

Relacja z Galii Finałowej konkursu Alivia Onkomapa 2023(2023-06-05)

OGŁOSZENIE
ZAMOJSKIEGO SZPITALA NIEPUBLICZNEGO
z dnia 05 czerwca 2023r.


W związku z planowaną kasacją dokumentacji medycznej pacjentów korzystających ze świadczeń zdrowotnych w 2001 r.
( hospitalizowanych w oddziałach szpitala) informujemy, że istnieje możliwość odbioru oryginału dokumentacji z tego okresu w terminie do 05 lipca 2023 r.

Wniosek o wydanie oryginału historii choroby należy składać w Sekretariacie Szpitala (budynek przychodni przy ul.Kilińskiego 4, II p. pok.201), lub bezpośrednio do Działu Nadzoru i Kontroli Wewnętrznej- Ruchu Chorych w godz. 8.00 - 15.00, w dni robocze.

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy o kontakt telefoniczny pod nr tel.(84) 677-50-19 lub (84) 677-50-17


Wniosek o wydanie oryginału historii choroby kliknij tutaj.(2023-05-30)

W dniu 25 maja odbyła się VIII Regionalna Konferencja PFSz w Zamościu organizowana przez Polską Federację Szpitali oraz Zamojski Szpital Niepubliczny sp. z o.o. Konferencja uzyskała Patronat Honorowy Prezydenta Miasta Zamość oraz Marszałka Województwa Lubelskiego i cieszyła się dużym zainteresowaniem oraz frekwencją dyrektorów szpitali.

Relacja z konferencji(2023-04-17)

Odrzucenie ustawy o jakości w opiece zdrowotnej.


Odrzucenie 14 kwietnia przez Sejm ustawy o jakości w opiece zdrowotnej i bezpieczeństwie pacjenta, będącej flagowym projektem Ministerstwa Zdrowia jest szeroko komentowane. Jak ocenił we wpisie na TT minister zdrowia Adam Niedzielski "interes pacjenta przegrywa z interesem korporacji". NIL uważa, że odrzucenie ustawy to sukces. - Teraz czas na pracę nad prawdziwą ustawą o jakości - odpowiada ministrowi.

Więcej informacji na stronie - www.rynekzdrowia.pl(2023-04-08)

(2023-04-03)

Minister zdrowia ostro o zarzutach wobec ustawy o jakości. "To są naprawdę absurdy"


- Niestety w związku ze zbliżającą się kampanią wyborczą, wszystko zaczyna nabierać ciężaru politycznego. Dyskusje stają się coraz bardziej upolitycznione. Czasami zastanawiamy się, czy osoby, które formułują pewne zarzuty, w ogóle czytały ustawę o jakości - skomentował odrzucenie przez Senat wspomnianej ustawy minister Adam Niedzielski.

Więcej informacji na stronie - www.rynekzdrowia.pl(2022-10-13)

Ocena wybranych elementów systemu zdrowia w Polsce


W trakcie VI Kongresu Wizja Zdrowia – Diagnoza i Przyszłość – Foresight Medyczny szczególnym wydarzeniem była sesja inauguracyjna Komitetu Zdrowia Publicznego Polskiej Akademii Nauk, w czasie której wykazano, jak od lat – nie dopiero od pandemii – pogarsza się stan zdrowia Polaków. I co najważniejsze – wypunktowano, jaka jest droga naprawy.

Więcej informacji na stronie - www.termedia.pl(2022-10-06)

Reforma szpitalnictwa. Ministerstwo zmienia projekt ustawy. Co się zmieni?


Ministerstwo Zdrowia proponuje zmiany projektu reformy szpitalnictwa. Dyrektorzy placówek wiążą z nimi ogromne nadzieje. Zdaniem prof. Jarosława J. Fedorowskiego, prezesa Polskiej Federacji Szpitali, jest szansa, że pozostawiona kategoryzacja placówek nie będzie tak stygmatyzująca, jak wynikało to z pierwotnych zapisów. Sprawdziliśmy, co jeszcze o modyfikacji planowanej reformy sądzą zarządzający lecznicami.

Więcej informacji na stronie - www.rynekzdrowia.pl(2022-09-29)

Szpitale do reformy. Trwa tworzenie planów naprawczych


Trwa runda spotkań dyrektorów szpitali, które są w trudnej sytuacji finansowej, oraz starostów z przedstawicielami NFZ. To element procesu restrukturyzacyjnego, zaproponowanego przez Ministerstwo Zdrowia. Przedstawiciele szpitali twierdzą jednak, że mają za mało danych o działaniu instrumentu restrukturyzacyjnego. Czekają też na informacje, które placówki będą mogły z niego skorzystać.

Więcej informacji na stronie - www.rynekzdrowia.pl(2022-09-27)

Niedzielski: Aby system ochrony zdrowia działał, trzeba zreformować system szpitalny


Mimo niemal podwojenia nakładów na szpitale, wskaźniki zadłużenia wzrosły. To oznacza, że dług nie motywuje zarządzających szpitalami do zmian. Brakuje odpowiedzialności za sytuację finansową - mówi w wywiadzie dla "Dziennika Gazety Prawnej" minister zdrowia Adam Niedzielski.

Więcej informacji na stronie - www.rynekzdrowia.pl(2022-09-21)

Wraca reforma szpitali. Zamiast "dolegliwych narzędzi" specjalny fundusz


Minister zdrowia Adam Niedzielski 20 września mówił o planowanej reformie szpitali: - Przygotowany jest już zmodyfikowany projekt, którego istotą jest powołanie specjalnego funduszu restrukturyzacyjnego. Dodał, że resort zrezygnował z "dolegliwych narzędzi"

Więcej informacji na stronie - www.rynekzdrowia.pl(2022-08-23)

"Aneksy podpisywane pod presją, koszty energii rosną o 700 proc." Dziś konferencja o kondycji szpita


Narodowy Fundusz Zdrowia informuje o wzrastającej liczbie aneksów ze szpitalami dotyczących podwyżek. Związek Powiatów Polskich alarmuje, że to nie rozwiązuje problemów, gdyż "podpisy składane są pod presją", a "pieniądze na płace są niewystarczające". Dziś organizuje konferencję o kondycji finansowej szpitali, którym dochodzą kolejne problemy. - Ceny energii wzrastają od 400 do 700 proc. - wylicza ZPP.

Więcej informacji na stronie - www.rynekzdrowia.pl(2022-08-22)

Reforma szpitali. Dlaczego kolejnymi ustawami i projektami można dziś w piecu palić?


Kolejne rządy starają się poprawiać funkcjonowanie polskich szpitali. Efekty kilku ustaw, w swoich założeniach naprawczych, są mizerne. Fundamentalną zmianę miała stanowić ustawa o modernizacji i poprawie efektywności szpitalnictwa. Ale jej projekt budził tak duży sprzeciw, że właśnie został pogrzebany.

Więcej informacji na stronie - www.rynekzdrowia.pl(2022-08-05)

Samorządowcy spotkali się z wiceministrem zdrowia i wiceprezesem NFZ ws. podwyżek


Jak udało nam się dowiedzieć podczas spotkania Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego, NFZ przedstawił szpitalom wstępną propozycję zwiększenia wyceny świadczeń (o 3 gr za punkt). Miałoby to ułatwić wypłatę podwyżek tym placówkom, które już teraz alarmują, że nie mają z czego ich pokryć.

Więcej informacji na stronie - www.rynekzdrowia.pl(2022-08-04)

Szpitale biją na alarm ws. podwyżek. NFZ odpowiada: w sześciu województwach sprawa załatwiona


Szpitale powiatowe alarmują, że w ponad połowie z nich pieniądze przekazane przez NFZ nie wystarczą na pełne pokrycie podwyżek i że nie będą podpisywać aneksów do umów z NFZ. Fundusz pytany o sytuację odpowiada Rynkowi Zdrowia: Obecnie w sześciu województwach aneksowanie umów szpitalnych zostało zakończone lub jest na finiszu.

Więcej informacji na stronie - www.rynekzdrowia.pl(2022-08-03)

Jak idzie wdrożenie ustawy podwyżkowej? Zapytaliśmy 15 dyrektorów szpitali


Do 10 sierpnia dyrektorzy szpitali mają czas na wypłacenie pracownikom podwyżek wynikających z ustawy o minimalnych wynagrodzeniach. Zadzwoniliśmy do 15 losowo wybranych szpitali w kraju, z pytaniem jak idzie wdrażanie ustawy.

Więcej informacji na stronie - www.rynekzdrowia.pl(2022-07-06)

Zamojski Szpital Niepubliczny Sp. z o.o. uhonorowany za walkę z pandemią.


Podczas uroczystej gali organizowanej przez Wojewodę Lubelskiego uhonorowane zostały osoby i instytucje zaangażowane w walkę z COVID-19 na terenie województwa lubelskiego. Wśród wyróżnionych znalazł się też Zamojski Szpital Niepubliczny Sp. z o.o.

(2022-06-29)

Co z ustawą o reformie szpitali?


– Projekt ustawy o restrukturyzacji i modernizacji szpitalnictwa będzie procedowany w tej kadencji rządu – zapewnił minister zdrowia Adam Niedzielski, dodając, że „nie wie, skąd biorą się plotki o zaniechaniu prac nad dokumentem”.

Więcej informacji na stronie - www.termedia.pl(2022-06-28)

W drugą rocznicę śmierci dr Sławomira Górnika przypadającą 23 czerwca w Oddziale Hematologii poświęcono tablicę pamiątkową ufundowaną przez Stowarzyszenie Pomocy Chorym na Nowotwory Krwi. W uroczystości uczestniczyli Zarząd i pracownicy Zamojskiego Szpitala Niepublicznego, Prezes Stowarzyszenia Pomocy Chorym na Nowotwory Krwi, rodzina śp. Dr S. Górnika oraz pacjenci oddziału hematologii. Po uroczystości w kaplicy szpitalnej została odprawiona Msza święta w intencji zmarłego.(2022-06-24)

Straszny projekt ustawy o szpitalnictwie


– Agencja Rozwoju Szpitali, której utworzenie proponuje się w projekcie ustawy o modernizacji i poprawie efektywności, będzie centralnym zarządem, któremu wszyscy będą musieli się podporządkować. W dodatku – zarządem z ograniczoną odpowiedzialnością – mówi były prezes Narodowego Funduszu Zdrowia i poseł koła Polskie Sprawy Andrzej Sośnierz.

Więcej informacji na stronie - www.termedia.pl(2022-06-23)

Serdeczne podziękowania dla Pani Marii Stefanek-Serafin


Podczas spotkania w dniu 15 czerwca br. odbyła się uroczystość podziękowania za wieloletnią pracę Pani Marii Stefanek- Serafin, lekarza który poświęcił swoje życie służbie drugiemu człowiekowi. Były wspomnienia, podziękowania, kwiaty….

Zarząd Spółki i wszyscy pracownicy Zamojskiego Szpitala Niepublicznego składają serdeczne podziękowania za wszystkie lata wspólnej pracy, za możliwość czerpania z olbrzymiego potencjału wiedzy i doświadczenia, za niedościgniony wzór skromności i szlachetności serca

Dziękujemy

(2022-06-23)

Brakujące elementy układanki


Czego brakuje w projekcie ustawy o modernizacji i poprawie efektywności? – Między innymi zapisów o jednym z najważniejszych uczestników systemu, czyli Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji, której celem jest wspomaganie ministra zdrowia w podejmowaniu decyzji dotyczących finansowania świadczeń zdrowotnych – pisze w "Menedżerze Zdrowia" dyrektor USK w Opolu Dariusz Madera

Więcej informacji na stronie - www.termedia.pl(2022-06-20)

Porażające wyniki kontroli NFZ


Narodowy Fundusz Zdrowia (NFZ) wziął pod lupę realizację umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej w pierwszym kwartale 2022 roku. Na 120 skontrolowanych placówek tylko w 16 inspektorzy nie mieli zastrzeżeń. Nie najlepiej wypadły także kontrole realizacji zadań związanych z przeciwdziałaniem COVID-19.

Więcej informacji na stronie - www.rynekzdrowia.pl(2022-06-17)

Hospicja walczą o przetrwanie. Brakuje pieniędzy i personelu.


Hospicja znalazły się na granicy płynności finansowej. Jeśli wyceny świadczeń nie wzrosną, zaczną się zamykać. Rosną ceny leków, środków medycznych i koszty ogrzewania, a stawki za usługi medyczne nie były rewaloryzowane od 2015 roku.

Więcej informacji na stronie - www.rynekzdrowia.pl(2022-05-12)

Z okazji Dnia Pielęgniarki oraz Dnia Położnej proszę przyjąć serdeczne podziękowania oraz życzenia wszelkiej pomyślności zawodowej i osobistej.
Zawód, który Państwo wybrali, jest zawodem pięknym, trudnym i odpowiedzialnym wymagającym odwagi , pogody ducha i umiejętności radzenia sobie z przeciwnościami losu.
Wasza serdeczność i uśmiech pomagają ludziom cierpiącym. Tylko oni wiedzą, jak bardzo ważny jest Wasz wielki trud.
Wszystkim pielęgniarkom, położnym, pielęgniarzom składam najserdeczniejsze podziękowania za pełną poświęcenia misję.


Prezes Zarządu
Mariusz Paszko(2022-05-10)

Reforma szpitalnictwa – nowy projekt i raport z uwagami


Opublikowano zmieniony projekt ustawy o modernizacji i poprawie efektywności lecznictwa oraz 649-stronicowy raport z konsultacji publicznych, w którym zawarto 1762 uwagi oraz odpowiedzi na nie z uzasadnieniem, dlaczego zaakceptowano ją lub odrzucono. Streszczamy dokumenty i je udostępniamy.

Więcej informacji na stronie - www.termedia.pl


Archiwum
2022: 1..30 / 31..35
2021: 1..30 / 31..36
 

Poczta szpitalna:

Aktualności
Konwent szpitali
Informacje o spółce
Historia
Oddziały / Działy
Ogłoszenia / Konkursy
Cennik usług
Zamówienia publiczne
Mapka szpitala
Obowiązek informacyjny
Kontakt / Spis telefonów
Informacje dla Pacjentów
Biuletyn Informacji Publicznej
Projekty Unijne
Projekty współfinansowane
Konferencje
Oferty pracy
Ankieta dla pacjentów
Dobry posiłek
Działania antykorupcyjne
E-portal
System Zarządzania Jakością