Zamojski Szpital Niepubliczny Sp. z o.o.
 
  mniejsza czcionka   mniejsza czcionka większa czcionka   wysoki kontrast wysoki kontrast wysoki kontrast
Aktualności


(2020-09-30)

Minister zdrowia: zwiększymy liczbę łóżek covidowych


Podczas konferencji prasowej we wtorek (29 września) minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował o zwiększeniu liczby łóżek covidowych oraz modyfikacji strategii walki z pandemią, w części dotyczącej schematu prowadzenia pacjenta bezobjawowego lub skąpoobjawowego z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem.

Więcej informacji na stronie - rynekzdrowia.pl(2020-07-24)

Doktor Sławomir Górnik we wspomnieniach Mariusza Paszko, Prezesa Zamojskiego Szpitala


Mariusz Paszko, Prezes Zamojskiego Szpitala Niepublicznego, dzieli się wspomnieniami o doktorze Sławomirze Górniku.

Jesteśmy zaskoczeni niespodziewaną śmiercią ordynatora Sławomira Górnika, przeżyliśmy to bardzo, zwłaszcza personel Oddziału Hematologii. Mnie na Jego pogrzebie głos się łamał, chociaż bardzo się starałem zapanować nad emocjami.

Więcej informacji na stronie - hematoonkologia.pl(2020-07-22)

#gaszynchallenge Gaszyn Challenge dla Wiktorii Pańczyk
Dziękujemy za nominację Szpitalnemu Oddziałowi Ratunkowemu Szpitala im. Jana Pawła II w Zamościu

Zebrane środki wędrują na konto Wiktorii Pańczyk, której życzymy przy okazji dużo zdrowia

Nominujemy:
 • Powiatową Stację Sanitarno - Epidemiologiczną w Zamościu
 • Delegaturę Lubelskiego OW NFZ w Zamościu
 • Urząd Miasta Zamość


 • Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"
  ul. Łomiańska 5, 01-685 Warszawa
  Alior Bank 42 2490 0005 0000 4600 7549 3994
  Tytuł do wpłat: 27073 Pańczyk Wiktoria - darowizna na pomoc i ochronę zdrowia  (2020-07-16)

  Dyrektorzy szpitali martwią się o przyszłość


  Polska Federacja Szpitali spytała dyrektorów zrzeszonych w swoich strukturach o finansowanie placówek w czasie pandemii COVID-19, o wykonanie kontraktów z Narodowym Funduszem Zdrowia i o okres rozliczeniowy. 94,1 proc. ankietowanych zapowiedziało, że przewiduje ujemny wynik finansowy i że nie ma możliwości wykonania takiej samej liczby świadczeń jak przed pandemią, a 61,8 proc. zasugerowało, aby wydłużyć okres rozliczeniowy.

  Więcej informacji na stronie - termedia.pl  (2020-07-14)

  Darowizna od Stowarzyszenia Zamość 4x4


  Zamojski Szpital Niepubliczny Sp. z o.o. w Zamościu przy ul. Peowiaków 1 otrzymał darowiznę pieniężną w wysokości 20 000 zł, którą przekazało Stowarzyszenie Zamość 4 x 4
  Za przekazane pieniądze został zakupiony sprzęt i wyposażenie dla potrzeb Oddziału Leczenia Jednego Dnia dla Dzieci oraz Oddziału Chirurgii Urazowo- Ortopedycznej, w którym również udzielane są świadczenia zdrowotne na rzecz dzieci:
  • Wózek wielofunkcyjny SC32 PRO
  • Wózek medyczny SKR- CT231 – 2 szt.
  • Wózek specjalny NORMANDIE
  • Monitor funkcji życiowych Creativ PC- 900
  • Fotel Jack z podnóżkiem- dla matek – 2 szt.
  • Pościel kolorowa z motywem dziecięcym – 40 kpl.
  • Ławki kolorowe na korytarz dla odwiedzających
  To już kolejny raz kiedy Stowarzyszenie Zamość 4x4 wspomaga nasz szpital. W roku 2019 również otrzymaliśmy kwotę w wysokości 20 000 zł , którą przeznaczyliśmy na zakup sprzętu i wyposażenia dla Oddziału Pediatrii.

  Środki finansowe, otrzymane w dobie zagrożenia epidemicznego determinującego priorytety zakupowe szpitala głównie w kierunku zabezpieczenia środków dezynfekcyjnych oraz środków ochrony indywidulanej , pomogło zrealizować bieżące potrzeby oddziałów, co przyczyniło się do poprawy komfortu pobytu w szpitalu naszych małych pacjentów i ich opiekunów.

  Jednocześnie pragniemy wyrazić uznanie dla szlachetnej postawy, empatii i wrażliwości serca dla członków Stowarzyszenia Zamość 4x4.

  (2020-07-09)

  Środowisko hematologiczne wspomina doktora Sławomira Górnika


  23 czerwca odszedł zasłużony lekarz i wyjątkowy człowiek dr Sławomir Górnik.

  Ordynator Oddziału Hematologii w Zamojskim Szpitalu Niepublicznym sp. z o.o. inicjator i współorganizator konferencji naukowych „Zamojskie Spotkania Hematologiczne”, aktywny członek PGSz oraz PALG, współautor prac poglądowych oraz oryginalnych publikowanych w „Acta Haematologica Polonica” oraz „Polskim Merkuriuszu Lekarskim”, Honorowy Prezes Stowarzyszenia Pomocy Chorym na Nowotwory Krwi w Zamościu. Dr Górnik pracował w ochronie zdrowia na Zamojszczyźnie od 1984 r. Absolwent Akademii Medycznej w Lublinie (1978-1984), staż podyplomowy odbywał w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Zamościu.

  Więcej informacji na stronie - hematoonkologia.pl  (2020-07-01)

  Prezes Niedzielski o finansach NFZ


  – Wstępny projekt planu finansowego Narodowego Funduszu Zdrowia na 2021 r. jest już gotowy. Zastrzec jednak należy, że ze względu na COVID-19 w tej chwili nie ma jeszcze oficjalnych założeń makroekonomicznych, które są niezbędne do przygotowania ostatecznej wersji planu – mówi prezes NFZ Adam Niedzielski.

  Więcej informacji na stronie - termedia.pl  (2020-06-28)

  Wiceminister Gadomski o finansach szpitali


  Czy dyrektorzy, którzy twierdzą, że nie ma możliwości wykonania takiej samej liczby świadczeń jak przed pandemią, muszą się obawiać o finanse? – Od marca zarządzający dostają jedną dwunastą kontraktu miesięcznie, a jednocześnie realizują mniej procedur, nie ponoszą pewnych kosztów, np. związanych z wynagrodzeniem lekarzy kontraktowych i wykorzystywanymi materiałami. Paradoksalnie może się okazać, że w 2020 r. szpitale wykażą lepszą sytuację finansową – mówi wiceminister zdrowia Sławomir Gadomski.

  Więcej informacji na stronie - termedia.pl  (2020-06-26)

  (2020-06-17)

  Polska Federacja Szpitali częścią międzynarodowej organizacji


  PFSz została członkiem Międzynarodowej Federacji Szpitali. – Jesteśmy zaszczyceni możliwością reprezentowania polskich szpitali na forum światowym. Dzięki członkostwu po raz pierwszy w ponad 90-letniej historii organizacji nasz kraj uzyskał w niej reprezentację – prof. Jarosław J. Fedorowski, prezes Polskiej Federacji Szpitali i przewodniczący Rady Programowej "Menedżera Zdrowia".

  Więcej informacji na stronie - termedia.pl  (2020-06-17)

  Zarządzenia w sprawie planu finansowego NFZ i wyceny świadczeń szpitalnych


  – Prezes funduszu modyfikuje plan finansowy Narodowego Funduszu Zdrowia na 2020 r., zwiększając koszty świadczeń opieki zdrowotnej w oddziałach wojewódzkich funduszu o 302 mln zł. Pieniądze będą przeznaczone na sfinansowanie skutków planowanego zwiększenia od 1 lipca 2020 r. ceny punktu w ryczałcie sieci szpitali o 3 proc. – wynika z zarządzeń nr 86/2020/DEF i nr 87/2020/DSOZ.

  Więcej informacji na stronie - termedia.pl  (2020-06-03)

  Dyrektorzy szpitali martwią się o przyszłość


  Polska Federacja Szpitali spytała dyrektorów zrzeszonych w swoich strukturach o finansowanie placówek w czasie pandemii COVID-19, o to, czy wykonają kontrakty z Narodowym Funduszem Zdrowia i o okres rozliczeniowy. Wnioski? 96,2 proc. ankietowanych zapowiedziało, że przewiduje ujemny wynik finansowy i stwierdziło, że nie ma możliwości wykonania takiej samej liczby świadczeń jak przed pandemią. 57,7 proc. zasugerowało, aby wydłużyć okres rozliczeniowy.

  Więcej informacji na stronie - termedia.pl  (2020-05-31)

  Prezes Niedzielski: Czas na wykonanie kontraktów prawdopodobnie się wydłuży


  - Nie chcemy zmniejszać kontraktów, ale wydłużać okres ich realizacji. Liczymy, że placówki medyczne nadrobią zaległości w wykonywaniu świadczeń spowodowane epidemią i zrealizują umowy – stwierdził podczas posiedzenia senackiej Komisji Zdrowia prezes Narodowego Funduszu Zdrowia Adam Niedzielski.

  Więcej informacji na stronie - termedia.pl  (2020-05-27)

  Gałązka-Sobotka o finansowaniu szpitali podczas pandemii COVID-19


  - Nie powinno być problemów z finansami szpitali. NFZ przyjął zasadę, że pieniądze z ryczałtu są podzielone na 12 miesięcy i przelewane co miesiąc. Przy ograniczeniu niektórych kosztów zmiennych w krótkiej perspektywie sytuacja finansowa może być nawet lepsza – ocenia dr Małgorzata Gałązka-Sobotka, dyrektor Instytutu Zarządzania w Ochronie Zdrowia Uczelni Łazarskiego.

  Więcej informacji na stronie - termedia.pl  (2020-05-27)

  Ankieta Zespołu Interdyscyplinarnego w Zamościu ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie


  Odpowiedzi na poniższe pytania posłużą do zebrania danych na temat poziomu bezpieczeństwa członków rodzin oraz zjawiska przemocy w rodzinach na terenie miasta Zamość.

  Ankieta jest anonimowa, a dane zostaną wykorzystane wyłącznie w formie statystycznej. Prosimy o szczere odpowiedzi.

  Odnośnik do ankiety  (2020-05-11)

  Życzenia z okazji Międzynarodowego Dnia Pielęgniarek i Położnych


  (2020-05-05)

  Koronawirus jest dramatem, ale także szansą na sprawniejsze działanie systemu


  W czasie batalii z koronawirusem na drugi plan zeszła trudna sytuacja finansowa wielu lecznic, problemy z organizacją leczenia, kolejki. W jakim wymiarze pandemia naruszyła stan posiadania ochrony zdrowia w Polsce, trudno dzisiaj oszacować. To nadal otwarty rachunek. Wkrótce jednak konieczny stanie się rzetelny bilans strat, ale również korzyści i szans.

  Więcej informacji na stronie - rynekzdrowia.pl  (2020-04-30)

  Fedorowski apeluje do związków zawodowych o nieeskalowanie konfliktu


  Polska Federacja Szpitali zwraca się do organizacji związkowych, reprezentujących pracowników systemu ochrony zdrowia, z prośbą o niepodejmowanie lub zaniechanie działań eskalujących niepokój wśród personelu medycznego. - To wpływa dezorganizująco na właściwe świadczenie działalności leczniczej przez podmioty lecznicze lub inne jednostki organizacyjne systemu ochrony zdrowia - przyznaje prof. Jarosław J. Fedorowski

  Więcej informacji na stronie - termedia.pl  (2020-04-10)

  Życzenia Wielkanocne
  Dołączam również życzenia otrzymane od wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Zamościu, którzy z pomocą rodziców i wychowawców w szczególny sposób wyrazili swoją wdzięczność, przekazując wykonane przez siebie rysunki.

  "Szanowni Państwo!
  Z okazji zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy życzymy Państwu zdrowia, spokoju, nadziei…
  nadziei w nowe, lepsze jutro.
  Niech dobro, którym dzielicie się z innymi, wraca do Was z podwójną mocą!
  Radosnego Alleluja!
  W załączniku znajduje się garść podziękowań za Waszą pracę.
  Pozdrawiamy"

  Fotolaurka stworzona przez wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Zamościu  (2020-04-09)

  Otwierasz lodówkę, jest koronawirus. Jak nie dostać obłędu w czasach infodemii


  Na początku epidemii obserwowaliśmy głód informacji dotyczących koronawirusa. Chłonęliśmy wszelkie doniesienia na ten temat, nawet te niezbyt mądre. Po pewnym czasie nastąpił przesyt. Zaczynamy mieć dość domorosłych wirusologów i pandemicznych proroków snujących wizje katastrofy, wręcz końca świata - przyznają rozmówcy Rynku Zdrowia.

  Więcej informacji na stronie - rynekzdrowia.pl  (2020-04-08)

  Dr n. med. Paweł Grzesiowski o stosowaniu środków ochrony indywidualnej


  Dr n. med. Paweł Grzesiowski, ekspert w dziedzinie immunologii i terapii zakażeń, wykładowca Szkoły Zdrowia Publicznego CMKP, publikuje film, w którym prezentuje jak zakładać i zdejmować środków ochrony indywidualnej zgodnie z zaleceniami ECDC z 2020 r. Opowiada fartuchach, maseczkach, rękawiczkach ochronnych i goglach. "Menedżer Zdrowia" udostępnia nagranie.

  Więcej informacji na stronie - termedia.pl  (2020-03-11)

  NFZ: kto i ile pieniędzy dostanie na walkę z koronawirusem?


  Ósmego marca prezes Narodowego Funduszu Zdrowia podpisał zarządzenie w sprawie zasad sprawozdawania oraz warunków rozliczania świadczeń opieki zdrowotnej związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

  Więcej informacji na stronie - medexpress.pl  (2020-03-08)

  Z okazji Dnia Kobiet wszystkiego co najlepsze,
  spełnienia marzeń, zadowolenia z siebie,
  dużo szczęścia i uśmiechu
  oraz wiele radości życiowej


  życzy
  Prezes Zarządu
  Mariusz Paszko  (2020-03-06)

  Jaśniejsza strona epidemii, czyli powszechny kurs elementarnej profilaktyki


  Jesteś chory, nie idź do pracy. Myj ręce w sposób ograniczający możliwość przenoszenie wirusa. Zasłaniaj się odpowiednio, kiedy kaszlesz lub kichasz. Gdy zauważysz u siebie objawy grypy lub koronawirusa, najpierw zadzwoń do stacji sanitarno-epidemiologicznej. Eksperci są zgodni, że za sprawą globalnej epidemii, w Polsce i innych krajach trwa całkiem skuteczna kampania edukacyjna.

  Więcej informacji na stronie - rynekzdrowia.pl/  (2020-02-10)

  Światowy Dzień Chorego


  We wtorek, 11 lutego 2020 r., we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, obchodzić będziemy XXVIII Światowy Dzień Chorego. Tegoroczne orędzie papieskie zatytułowane zostało: «Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię» (Mt 11, 28).

  Światowy Dzień Chorego ustanowiony został przez papieża Jana Pawła II w dniu 13 maja 1992 roku – w 75. rocznicę objawień fatimskich. Celem obchodów jest objęcie modlitwą wszystkich cierpiących, zarówno duchowo, jak i fizycznie, i zwrócenie uwagi świata na ich potrzeby oraz dostrzeżenie tych, którzy zawodowo, bądź z potrzeby serca towarzyszą chorym i cierpiącym.

  W ramach obchodów Światowego Dnia Chorego w Kaplicy Szpitalnej J.E. Ks. Biskup Mariusz Leszczyński odprawił Mszę Świętą w intencji wszystkich chorych i cierpiących, a zwłaszcza pacjentów naszego szpitala oraz pracowników służby zdrowia.

  W liturgii uczestniczyli przedstawiciele zarządu szpitala, rady nadzorczej, pracownicy oraz okoliczni mieszkańcy. Po modlitwie Ks. Biskup odwiedził chorych przebywających w oddziałach szpitalnych, błogosławiąc i życząc im szybkiego powrotu do zdrowia.

  (2020-01-15)

  OGŁOSZENIE
  ZAMOJSKIEGO SZPITALA NIEPUBLICZNEGO
  z dnia 15 stycznia 2020r.


  W związku z planowaną kasacją dokumentacji medycznej pacjentów korzystających ze świadczeń zdrowotnych w 1997 r.
  ( hospitalizowanych w oddziałach szpitala) informujemy, że istnieje możliwość odbioru oryginału dokumentacji z tego okresu w terminie do 21 lutego 2020 r.

  Wniosek o wydanie oryginału historii choroby należy składać w Sekretariacie Szpitala (budynek przychodni przy ul.Kilińskiego 4, II p. pok.201), lub bezpośrednio do Działu Nadzoru i Kontroli Wewnętrznej- Ruchu Chorych w godz. 8.00 - 15.00, w dni robocze.

  W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy o kontakt telefoniczny pod nr tel.(84) 677-50-19 lub (84) 677-50-17


  Wniosek o wydanie oryginału historii choroby kliknij tutaj.  (2019-12-23)

  Wszystkim pracownikom Zamojskiego Szpitala Niepublicznego
  Świąt wypełnionych radością i miłością,
  niosących spokój i odpoczynek oraz Nowego Roku spełniającego wszelkie marzenia,
  pełnego optymizmu, wiary i nadziei.

  życzy Prezes Zarządu
  Mariusz Paszko


  (2019-12-13)

  Spotkanie opłatkowe 2019


  Tradycyjnie, jak co roku, przy wigilijnym stole spotkali się pracownicy Zamojskiego Szpitala Niepublicznego. W atmosferę Świąt Bożego Narodzenia wprowadził Ksiądz Stanisław poprzez wspólną modlitwę. Swoją obecnością zaszczycili nas Prezydent Miasta Zamość Andrzej Wnuk oraz Przewodnicząca Rady Nadzorczej Magdalena Dołgan, nadając temu spotkaniu wyjątkowo uroczysty charakter.

  (2019-12-09)

  Święty Mikołaj w szpitalu


  Jak co roku 6 grudnia Święty Mikołaj odwiedził dzieci przebywające na oddziale pediatrycznym naszego szpitala.

  W tym roku do naszych małych pacjentów przybyło aż dwóch Mikołajów. Pierwszy przywędrował z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Szymona Szymonowica w Zamościu. Święty Mikołaj w asyście studentów Wydziału Finansów i Rachunkowości podarowali małym pacjentom upominki. Drugi Mikołaj przyjechał do naszych dzieci z II Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Zamościu. Święty Mikołaj wraz ze swoimi kolorowymi pomocnicami wesoło wędrował po szpitalnym oddziale. Następnie obdarował dzieci prezentami a także zorganizował inne wesołe atrakcje. Spotkanie ze Świętym Mikołajem ze strony Liceum koordynowała Pani Katarzyna Kmieć. Chwila rozmowy, ciepłe życzenia, drobny upominek, wesoła zabawa sprawiły radość i uśmiech na twarzach małych pacjentów. Dzięki takim akcjom chore dzieci w tak ważnym dla nich dniu mogą choć na chwilę zapomnieć o swoim pobycie w szpitalu i o swoich chorobach. Dzieci bardzo dziękowały Świętym Mikołajkom.

  (2019-12-06)

  Nowe kardiomonitory w szpitalu


  Decyzją Komisji Konkursowej zaakceptowaną przez Ministra Zdrowia, w ramach konkursu ofert na Program Profilaktyki i Leczenia Chorób Układu Sercowo-Naczyniowego POLKARD na lata 2017-2020 w zakresie zadania: „Wyposażenie/doposażenie w centrale monitorujące i monitory kardiologiczne oddziałów chorób wewnętrznych w roku 2019”, szpital otrzymał dofinansowanie na zakup nowego sprzętu kardiologicznego. W ramach wsparcia finansowego została zakupiona 1 centrala monitorująca oraz 5 monitorów kardiologicznych. Łączna wartość nowej aparatury wynosi 112 698,00 zł z czego koszt dofinansowania to 93 969,00zł.

  Nowoczesny sprzęt medyczny z pełnym wyposażeniem został przekazany na Oddział Chorób Wewnętrznych, który to pozwoli personelowi obserwować stale pomiary wybranych parametrów życiowych pacjenta, dzięki czemu możliwy jest stały nadzór nad jego stanem oraz szybka reakcja personelu na zaistniałe nieprawidłowości.

  Wyposażenie oddziału w nowoczesny system monitorowania parametrów życiowych pacjentów znacząco poprawi standard kompleksowego leczenia chorych w stanie bezpośredniego zagrożenia zdrowia i życia.
  Archiwum
  2017: 1..30 / 31..60 / 61..64
  2016: 1..30 / 31..60 / 61..67
  2015: 1..30 / 31..54
  2014: 1..30 / 31..41
  2013: 1..30 / 31..53
  2012: 1..30 / 31..60 / 61..70
  2011: 1..30 / 31..60 / 61..67
  2010: 1..30 / 31..60 / 61..82
  2009: 1..30 / 31..60 / 61..90 / 91..120 / 121..138
  2008: 1..30 / 31..60 / 61..90 / 91..120 / 121..147
  2007: 1..30 / 31..60 / 61..90 / 91..120 / 121..150 / 151..167
  2006: 1..30 / 31..60 / 61..61

   

  Poczta szpitalna:

  Aktualności
  Konwent szpitali
  Informacje o spółce
  Historia
  Oddziały / Działy
  Ogłoszenia / Konkursy
  Cennik usług
  Zamówienia publiczne
  Mapka szpitala
  Projekty Unijne
  Kontakt / Spis telefonów
  Informacje dla Pacjentów
  Koło - P.T.P.
  Biuletyn Informacji Publicznej
  Konkursy
  Praca
  Obowiązek informacyjny
  Konferencje
  Ważne linki
  Ankieta dla pacjentów
  E-portal
  System Zarządzania Jakością