Zamojski Szpital Niepubliczny Sp. z o.o.
 
  Polskiej Federacji Szpitali 
Aktualności


(2020-06-03)

Dyrektorzy szpitali martwią się o przyszłość


Polska Federacja Szpitali spytała dyrektorów zrzeszonych w swoich strukturach o finansowanie placówek w czasie pandemii COVID-19, o to, czy wykonają kontrakty z Narodowym Funduszem Zdrowia i o okres rozliczeniowy. Wnioski? 96,2 proc. ankietowanych zapowiedziało, że przewiduje ujemny wynik finansowy i stwierdziło, że nie ma możliwości wykonania takiej samej liczby świadczeń jak przed pandemią. 57,7 proc. zasugerowało, aby wydłużyć okres rozliczeniowy.

Więcej informacji na stronie - termedia.pl(2020-05-31)

Prezes Niedzielski: Czas na wykonanie kontraktów prawdopodobnie się wydłuży


- Nie chcemy zmniejszać kontraktów, ale wydłużać okres ich realizacji. Liczymy, że placówki medyczne nadrobią zaległości w wykonywaniu świadczeń spowodowane epidemią i zrealizują umowy – stwierdził podczas posiedzenia senackiej Komisji Zdrowia prezes Narodowego Funduszu Zdrowia Adam Niedzielski.

Więcej informacji na stronie - termedia.pl(2020-05-27)

Gałązka-Sobotka o finansowaniu szpitali podczas pandemii COVID-19


- Nie powinno być problemów z finansami szpitali. NFZ przyjął zasadę, że pieniądze z ryczałtu są podzielone na 12 miesięcy i przelewane co miesiąc. Przy ograniczeniu niektórych kosztów zmiennych w krótkiej perspektywie sytuacja finansowa może być nawet lepsza – ocenia dr Małgorzata Gałązka-Sobotka, dyrektor Instytutu Zarządzania w Ochronie Zdrowia Uczelni Łazarskiego.

Więcej informacji na stronie - termedia.pl(2020-05-27)

Ankieta Zespołu Interdyscyplinarnego w Zamościu ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie


Odpowiedzi na poniższe pytania posłużą do zebrania danych na temat poziomu bezpieczeństwa członków rodzin oraz zjawiska przemocy w rodzinach na terenie miasta Zamość.

Ankieta jest anonimowa, a dane zostaną wykorzystane wyłącznie w formie statystycznej. Prosimy o szczere odpowiedzi.

Odnośnik do ankiety(2020-05-11)

Życzenia z okazji Międzynarodowego Dnia Pielęgniarek i Położnych


(2020-05-05)

Koronawirus jest dramatem, ale także szansą na sprawniejsze działanie systemu


W czasie batalii z koronawirusem na drugi plan zeszła trudna sytuacja finansowa wielu lecznic, problemy z organizacją leczenia, kolejki. W jakim wymiarze pandemia naruszyła stan posiadania ochrony zdrowia w Polsce, trudno dzisiaj oszacować. To nadal otwarty rachunek. Wkrótce jednak konieczny stanie się rzetelny bilans strat, ale również korzyści i szans.

Więcej informacji na stronie - rynekzdrowia.pl(2020-04-30)

Fedorowski apeluje do związków zawodowych o nieeskalowanie konfliktu


Polska Federacja Szpitali zwraca się do organizacji związkowych, reprezentujących pracowników systemu ochrony zdrowia, z prośbą o niepodejmowanie lub zaniechanie działań eskalujących niepokój wśród personelu medycznego. - To wpływa dezorganizująco na właściwe świadczenie działalności leczniczej przez podmioty lecznicze lub inne jednostki organizacyjne systemu ochrony zdrowia - przyznaje prof. Jarosław J. Fedorowski

Więcej informacji na stronie - termedia.pl(2020-04-10)

Życzenia Wielkanocne
Dołączam również życzenia otrzymane od wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Zamościu, którzy z pomocą rodziców i wychowawców w szczególny sposób wyrazili swoją wdzięczność, przekazując wykonane przez siebie rysunki.

"Szanowni Państwo!
Z okazji zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy życzymy Państwu zdrowia, spokoju, nadziei…
nadziei w nowe, lepsze jutro.
Niech dobro, którym dzielicie się z innymi, wraca do Was z podwójną mocą!
Radosnego Alleluja!
W załączniku znajduje się garść podziękowań za Waszą pracę.
Pozdrawiamy"

Fotolaurka stworzona przez wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Zamościu(2020-04-09)

Otwierasz lodówkę, jest koronawirus. Jak nie dostać obłędu w czasach infodemii


Na początku epidemii obserwowaliśmy głód informacji dotyczących koronawirusa. Chłonęliśmy wszelkie doniesienia na ten temat, nawet te niezbyt mądre. Po pewnym czasie nastąpił przesyt. Zaczynamy mieć dość domorosłych wirusologów i pandemicznych proroków snujących wizje katastrofy, wręcz końca świata - przyznają rozmówcy Rynku Zdrowia.

Więcej informacji na stronie - rynekzdrowia.pl(2020-04-08)

Dr n. med. Paweł Grzesiowski o stosowaniu środków ochrony indywidualnej


Dr n. med. Paweł Grzesiowski, ekspert w dziedzinie immunologii i terapii zakażeń, wykładowca Szkoły Zdrowia Publicznego CMKP, publikuje film, w którym prezentuje jak zakładać i zdejmować środków ochrony indywidualnej zgodnie z zaleceniami ECDC z 2020 r. Opowiada fartuchach, maseczkach, rękawiczkach ochronnych i goglach. "Menedżer Zdrowia" udostępnia nagranie.

Więcej informacji na stronie - termedia.pl(2020-03-11)

NFZ: kto i ile pieniędzy dostanie na walkę z koronawirusem?


Ósmego marca prezes Narodowego Funduszu Zdrowia podpisał zarządzenie w sprawie zasad sprawozdawania oraz warunków rozliczania świadczeń opieki zdrowotnej związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

Więcej informacji na stronie - medexpress.pl(2020-03-08)

Z okazji Dnia Kobiet wszystkiego co najlepsze,
spełnienia marzeń, zadowolenia z siebie,
dużo szczęścia i uśmiechu
oraz wiele radości życiowej


życzy
Prezes Zarządu
Mariusz Paszko(2020-03-06)

Jaśniejsza strona epidemii, czyli powszechny kurs elementarnej profilaktyki


Jesteś chory, nie idź do pracy. Myj ręce w sposób ograniczający możliwość przenoszenie wirusa. Zasłaniaj się odpowiednio, kiedy kaszlesz lub kichasz. Gdy zauważysz u siebie objawy grypy lub koronawirusa, najpierw zadzwoń do stacji sanitarno-epidemiologicznej. Eksperci są zgodni, że za sprawą globalnej epidemii, w Polsce i innych krajach trwa całkiem skuteczna kampania edukacyjna.

Więcej informacji na stronie - rynekzdrowia.pl/(2020-02-10)

Światowy Dzień Chorego


We wtorek, 11 lutego 2020 r., we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, obchodzić będziemy XXVIII Światowy Dzień Chorego. Tegoroczne orędzie papieskie zatytułowane zostało: «Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię» (Mt 11, 28).

Światowy Dzień Chorego ustanowiony został przez papieża Jana Pawła II w dniu 13 maja 1992 roku – w 75. rocznicę objawień fatimskich. Celem obchodów jest objęcie modlitwą wszystkich cierpiących, zarówno duchowo, jak i fizycznie, i zwrócenie uwagi świata na ich potrzeby oraz dostrzeżenie tych, którzy zawodowo, bądź z potrzeby serca towarzyszą chorym i cierpiącym.

W ramach obchodów Światowego Dnia Chorego w Kaplicy Szpitalnej J.E. Ks. Biskup Mariusz Leszczyński odprawił Mszę Świętą w intencji wszystkich chorych i cierpiących, a zwłaszcza pacjentów naszego szpitala oraz pracowników służby zdrowia.

W liturgii uczestniczyli przedstawiciele zarządu szpitala, rady nadzorczej, pracownicy oraz okoliczni mieszkańcy. Po modlitwie Ks. Biskup odwiedził chorych przebywających w oddziałach szpitalnych, błogosławiąc i życząc im szybkiego powrotu do zdrowia.

(2020-01-15)

OGŁOSZENIE
ZAMOJSKIEGO SZPITALA NIEPUBLICZNEGO
z dnia 15 stycznia 2020r.


W związku z planowaną kasacją dokumentacji medycznej pacjentów korzystających ze świadczeń zdrowotnych w 1997 r.
( hospitalizowanych w oddziałach szpitala) informujemy, że istnieje możliwość odbioru oryginału dokumentacji z tego okresu w terminie do 21 lutego 2020 r.

Wniosek o wydanie oryginału historii choroby należy składać w Sekretariacie Szpitala (budynek przychodni przy ul.Kilińskiego 4, II p. pok.201), lub bezpośrednio do Działu Nadzoru i Kontroli Wewnętrznej- Ruchu Chorych w godz. 8.00 - 15.00, w dni robocze.

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy o kontakt telefoniczny pod nr tel.(84) 677-50-19 lub (84) 677-50-17


Wniosek o wydanie oryginału historii choroby kliknij tutaj.(2019-12-23)

Wszystkim pracownikom Zamojskiego Szpitala Niepublicznego
Świąt wypełnionych radością i miłością,
niosących spokój i odpoczynek oraz Nowego Roku spełniającego wszelkie marzenia,
pełnego optymizmu, wiary i nadziei.

życzy Prezes Zarządu
Mariusz Paszko


(2019-12-13)

Spotkanie opłatkowe 2019


Tradycyjnie, jak co roku, przy wigilijnym stole spotkali się pracownicy Zamojskiego Szpitala Niepublicznego. W atmosferę Świąt Bożego Narodzenia wprowadził Ksiądz Stanisław poprzez wspólną modlitwę. Swoją obecnością zaszczycili nas Prezydent Miasta Zamość Andrzej Wnuk oraz Przewodnicząca Rady Nadzorczej Magdalena Dołgan, nadając temu spotkaniu wyjątkowo uroczysty charakter.

(2019-12-09)

Święty Mikołaj w szpitalu


Jak co roku 6 grudnia Święty Mikołaj odwiedził dzieci przebywające na oddziale pediatrycznym naszego szpitala.

W tym roku do naszych małych pacjentów przybyło aż dwóch Mikołajów. Pierwszy przywędrował z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Szymona Szymonowica w Zamościu. Święty Mikołaj w asyście studentów Wydziału Finansów i Rachunkowości podarowali małym pacjentom upominki. Drugi Mikołaj przyjechał do naszych dzieci z II Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Zamościu. Święty Mikołaj wraz ze swoimi kolorowymi pomocnicami wesoło wędrował po szpitalnym oddziale. Następnie obdarował dzieci prezentami a także zorganizował inne wesołe atrakcje. Spotkanie ze Świętym Mikołajem ze strony Liceum koordynowała Pani Katarzyna Kmieć. Chwila rozmowy, ciepłe życzenia, drobny upominek, wesoła zabawa sprawiły radość i uśmiech na twarzach małych pacjentów. Dzięki takim akcjom chore dzieci w tak ważnym dla nich dniu mogą choć na chwilę zapomnieć o swoim pobycie w szpitalu i o swoich chorobach. Dzieci bardzo dziękowały Świętym Mikołajkom.

(2019-12-06)

Nowe kardiomonitory w szpitalu


Decyzją Komisji Konkursowej zaakceptowaną przez Ministra Zdrowia, w ramach konkursu ofert na Program Profilaktyki i Leczenia Chorób Układu Sercowo-Naczyniowego POLKARD na lata 2017-2020 w zakresie zadania: „Wyposażenie/doposażenie w centrale monitorujące i monitory kardiologiczne oddziałów chorób wewnętrznych w roku 2019”, szpital otrzymał dofinansowanie na zakup nowego sprzętu kardiologicznego. W ramach wsparcia finansowego została zakupiona 1 centrala monitorująca oraz 5 monitorów kardiologicznych. Łączna wartość nowej aparatury wynosi 112 698,00 zł z czego koszt dofinansowania to 93 969,00zł.

Nowoczesny sprzęt medyczny z pełnym wyposażeniem został przekazany na Oddział Chorób Wewnętrznych, który to pozwoli personelowi obserwować stale pomiary wybranych parametrów życiowych pacjenta, dzięki czemu możliwy jest stały nadzór nad jego stanem oraz szybka reakcja personelu na zaistniałe nieprawidłowości.

Wyposażenie oddziału w nowoczesny system monitorowania parametrów życiowych pacjentów znacząco poprawi standard kompleksowego leczenia chorych w stanie bezpośredniego zagrożenia zdrowia i życia.

(2019-11-18)

Uśmiech dla seniora od Fundacji „Dr Clown”


14 listopada obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Seniora. W tym dniu Fundacja „Dr Clown” w 14 miastach zorganizowała akcję „Uśmiech dla seniora”, niosąc uśmiech tam, gdzie seniorom szczególnie dolega smutek i samotność: do szpitali, hospicjów i domów seniora.

Z tej okazji fantazyjnie przebrani, zaopatrzeni w charakterystyczne kolorowe noski „Doktorzy Clowni” z Fundacji „Dr Clown” odwiedzili naszych pacjentów przebywających w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym.

Fundacja „Dr Clown” prowadzi program „Terapii śmiechem” w szpitalach i placówkach specjalnych od 1999 roku. Jej motto brzmi: Uśmiech leczy! Przeszkoleni wolontariusze Fundacji koją lęk i likwidują napięcia spowodowane trudną sytuacją podopiecznych. W swojej pracy sięgają po interaktywne zabawy, jogę śmiechu, „magiczne” akcesoria, iluzję, klaunadę i wspierające rozmowy. Każdego roku „Doktorzy Clowni” docierają do 58 tysięcy podopiecznych w 150 szpitalach i placówkach w ponad 80 miastach. W tym roku Fundacja „Dr Clown” świętuje 20-lecie działalności.

(2019-11-07)

Terminy wdrażania e-dokumentacji medycznej nie będą już przekładane


Zamiast przekładania terminów wdrażania kolejnych etapów informatyzacji ochrony zdrowia w Polsce, należy zaproponować mechanizmy motywujące placówki m.in. do prowadzenia elektronicznej dokumentacji medycznej (EDM) bez zbędnych opóźnień - twierdzą eksperci. Czy wszyscy są już gotowi do sprostania temu wyzwaniu?

Więcej informacji na stronie - rynekzdrowia.pl/(2019-10-30)

Hipokrates Lubelszczyzny 2019 to ranking pacjentów, którzy głosowali na swoich kandydatów w kategoriach powiatowych i wojewódzkich, wybierając przedstawicieli zawodów medycznych. W kategorii pielęgniarka roku Pani Anna Bojar - pielęgniarka oddziałowa izby przyjęć przy oddziale chirurgii urazowo-ortopedycznej w naszym szpitalu zajęła trzecie miejsce w województwie lubelskim.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
(2019-10-22)

X Zamojskie Spotkanie Hematologiczne


W piątek 18 października, w hotelu Artis, odbyły się X Zamojskie Spotkania Hematologiczne. Jak zwykle zgromadziły jako wykładowców grono najlepszych polskich hematologów, na czele z Profesorem Tadeuszem Robakiem, Kierownikiem Kliniki Hematologii w Łodzi i wieloletnim Prezesem Polskiego Towarzystwa Hematologów i Transfuzjologów. Przybyli też Profesorowie z Instytutu Hematologii i Transfuzjologii w Warszawie oraz bardzo liczna reprezentacja naukowców lubelskich. Wykładów wysłuchali lekarze z Zamościa i okolic, ale też w dużej części z terenu województwa lubelskiego i województw ościennych. Przedstawiono bardzo szeroki zakres najnowszej wiedzy hematologicznej, ze szczególnym zwróceniem uwagi na praktyczne aspekty jej zastosowania w prowadzeniu pacjentów. Jubileusz X-lecia zamojskich spotkań został podkreślony przez wręczenie twórcy i głównemu organizatorowi konferencji dr Sławomirowi Górnikowi, Ordynatorowi Oddziału Hematologii Zamojskiego Szpitala Niepublicznego podziękowań i listów gratulacyjnych przez Prezydenta Miasta P. Andrzeja Wnuka oraz Prezesa ZSzN P. Mariusza Paszkę. W trakcie konferencji P. Prezydent Andrzej Wnuk dokonał akcesu Miasta Zamościa do ogólnopolskiej kampanii „Odpowiedź masz we krwi”, mającej na celu propagowanie wykonywania profilaktycznych badań morfologii krwi. Dzięki takim badaniom profilaktycznym, osoby, które nie wiedzą jeszcze, że w utajeniu rozwija się u nich choroba, mogłyby wcześniej trafić do hematologa celem diagnozy i ewentualnego wdrożenia stosownej terapii.

(2019-10-21)

18 października Kościół katolicki obchodzi liturgiczne wspomnienie św. Łukasza Ewangelisty. W tym dniu świętuje cała Służba Zdrowia: lekarze, pielęgniarki, kapelani pracujący w szpitalach i domach opieki, jednym słowem wszyscy, którzy mają coś wspólnego z pomocą chorym, ponieważ patronuje im św. Łukasz.
Z tej okazji w naszej Kaplicy Szpitalnej została odprawiona Msza Św. w intencji wszystkich osób opiekujących się ludźmi chorymi i cierpiącymi, a w szczególności pracowników Zamojskiego Szpitala Niepublicznego. Nabożeństwu z udziałem przedstawicieli służby zdrowia, przewodniczącej Rady Nadzorczej oraz okolicznych mieszkańców przewodniczył Jego Ekscelencja Ks. Biskup Mariusz Leszczyński. W swojej homilii podkreślił, że w sposób szczególny powinniśmy pamiętać o osobach, które są zawsze obecne przy ludziach chorych, a także modlić się w ich intencjach, aby nie brakowało im sił zarówno fizycznych jak i psychicznych w posłudze, jaką pełnią.

(2019-10-11)

Ćwiczebna ewakuacja z zakresu ochrony przeciwpożarowej w ZSzN


Dnia 10 października 2019r. o godzinie 10:30 odbyła się próbna ewakuacja z zakresu ochrony przeciwpożarowej na oddziale Hematologicznym. Ćwiczebna ewakuacja została zorganizowana i prowadzona przez Inspektora P.POŻ i BHP naszego szpitala Pana Bolesława Bełza przy udziale Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Zamościu, którą reprezentował asp.sztab. Adrian Chwała z Zastępu Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej oraz Mirosław Olejniczaka z Wydziału Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Zamość.

Celem ćwiczeń było doskonalenie personelu medycznego i niemedycznego z praktycznym zastosowaniem procedur dotyczących zachowania się w przypadku powstania pożaru, skuteczności przyjętej metody alarmowania o zagrożeniu oraz powiadamiania o zagrożeniu służb ratunkowych.

Osoby uczestniczące podczas ćwiczeń postępowały zgodnie z ogólnie przyjętą i opracowaną w szpitalu Instrukcją Ewakuacji. Personel szpitala podjął szybkie działania w celu likwidacji zagrożenia. Zaalarmował niezwłocznie odpowiednie służby i przełożonych oraz osoby znajdujące się w strefie zagrożenia. Przystąpił przy użyciu miejscowych środków gaśniczych do gaszenia pożaru oraz rozpoczął ewakuację osób zagrożonych. Personel szybko i bezpiecznie zgodnie z oznakowaniem opuszczał strefę zagrożoną wyprowadzając chorych chodzących wyjściami ewakuacyjnymi, a noszowi transportowali pacjentów leżących na noszach do wyznaczonego miejsca zbiórki na zewnątrz budynku. Pacjenci oraz ich opiekunowie mogli pozostać spokojni, w rolę ewakuowanych wcielili się pozoranci.

Ważne było aby czynności te zostały wykonane w taki sposób aby nie doszło do powstania paniki jaka może ogarnąć ludzi będących w zagrożeniu, które wywołuje u ludzi ogień i dym. Dlatego prowadząc jakiekolwiek działania należy kierować się rozwagą w podejmowaniu decyzji i tak było w tym przypadku. Osoby ewakuowane podporządkowały się poleceniom osób prowadzących akcję. Wszystkie działania przebiegły sprawnie, bezpiecznie i skoordynowanie. Dodatkowo przeprowadzona symulacja pożaru była okazją dla pracowników do użycia praktycznego podręcznego sprzętu gaśniczego. Ewakuacja w szpitalu to prawdziwy test dla pracowników. Pokazała, że pracownicy szpitala dobrze działają w nagłych przypadkach i koordynują swoje działania.

(2019-09-23)

Tak się bawiliśmy w ostatnią sobotę kalendarzowego lata 2019.

(2019-09-05)

Minister Szumowski o wydatkach na zdrowie: będziemy mówić o ustawie 8 proc.


Inwestycja w zdrowie jest znakiem firmowym tej kadencji naszego rządu, kierunek ten będzie kontynuowany także w następnej kadencji - zapowiedział w środę (4 września) minister zdrowia Michał Szumowski podczas panelu w ramach 29. Forum Ekonomicznego w Krynicy.

Więcej informacji na stronie - rynekzdrowia.pl/(2019-09-05)

Debata komitetów wyborczych: takie mają pomysły na przyszłość ochrony zdrowia


Przedstawiciele czterech komitetów wyborczych, startujących w najbliższych wyborach parlamentarnych, wzięli w środę (4 września) udział w debacie dotyczącej priorytetów i celów polityki zdrowotnej w latach 2019-2023. Na koniec zostali ocenieni w głosowaniu publiczności przysłuchującej się tej dyskusji.

Więcej informacji na stronie - rynekzdrowia.pl/(2019-08-04)

Stowarzyszenie Zamość 4x4 pomaga małym pacjentom


Stowarzyszenie Zamość 4x4, które pasję do samochodów i troskę o ochronę środowiska łączy z pasją do pomagania, wsparło tym razem Zamojski Szpital Niepubliczny. Zarząd szpitala otrzymał od Stowarzyszenia 20.000 zł z przeznaczeniem na zakup sprzętu i wyposażenia dla oddziału pediatrycznego. Szpital zakupił zaawansowanełóżko szpitalne w pełni sterowane elektrycznie dla małych dzieci -TOM 2, wózek inwalidzki specjalny, pielęgnacyjny do przewożenia pacjentów –NORMANDIE, stół rehabilitacyjny stacjonarny-JVSKSRoraz kanapę i fotel na holl.

Uroczyste przekazanie zakupionego sprzętu odbyło się 2 sierpnia br. Obecny był również ZarządStowarzyszenia Zamość 4x4 Pan SebastianGrela i ArkadiuszZbyryt, na ręce których Prezes Zamojskiego Szpitala Niepublicznego Pan Mariusz Paszko wraz z Panią Teresą Fedorowicz Ordynatorem Oddziału Pediatrii złożyli serdeczne podziękowania za przekazanie darowizny pieniężnej.

Kilka słów o samym Stowarzyszeniu:

Stowarzyszenie Zamość 4x4 powstało z inicjatywy pasjonatów imprez offroadowych, ochrony przyrody i promowania piękna Roztocza. Głównymi zadaniami Stowarzyszenia jest rozwijanie i propagowanie jazdy samochodami terenowymi, organizacja imprez charytatywnych, propagowanie działań na rzecz ochrony środowiska oraz walorów turystycznych, przyrodniczych i historycznych Zamojszczyzny i Roztocza. Stowarzyszenie ponadto uczestniczy w rajdach i imprezach off-roadowych na terenie całego kraju.

Grupę pasjonatów off-roadu z Zamościa i okolic połączyła także chęć pomagania innym. Stowarzyszenie każdego roku angażuje się w akcje charytatywne w całym regionie. Podczas akcji "Czyste lasy Zamojszczyzny" organizuje sprzątanie lasów. Jedną z głównych imprez Stowarzyszenia jest też doroczna akcja "Dla Choinki" podczas, której zbierają pieniądze na prezenty świąteczne dla dzieci z domów dziecka. Członkowie Stowarzyszenia angażują się także w zbiórkę pieniędzy dla WOŚP.

Zarząd, personel oraz pacjenci oddziału miłośnikom sportów motorowych składają serdeczne podziękowania za przekazanie darowizny pieniężnej.Zakupiony sprzęt przyczyni się do poprawy jakości leczenia oraz podwyższy komfort przebywania naszych małych pacjentów w szpitalu.

(2019-07-04)

W dniu 3 lipca odbyło się uroczyste przekazanie 25 obrazów autorstwa zamojskiej artystki Wioletty Lewandowskiej. Prace zostały stworzone z myślą o najmłodszych pacjentach i będą umilać pobyt dzieci na oddziale pediatrycznym.

– Bardzo się cieszę, że taka inicjatywa powstała i, że miasto mogło w tym pomóc. Mam nadzieję, że oddział pediatryczny będzie miejscem, gdzie tego rodzaju inicjatywy będą podejmowane. Sztuka nie tylko łagodzi obyczaje, ale i trudne chwile – powiedział prezydent Zamościa Andrzej Wnuk.

– Taki też był cel i zamierzenie – wyjaśniła artystka – ponieważ wszystkie badania wskazują na to, że zdrowiejemy patrząc na obrazy. Obraz jest takim pretekstem, by odejść od dramatu, który się rozgrywa w danej chwili. Ale malując obrazy, myślałam też o pracownikach, żeby było państwu łatwiej każdego dnia spędzać tutaj czas – dodała Wioletta Lewandowska.

– Mamy jeszcze kilka pomysłów, ale na razie poszukujemy sponsora, żeby móc je zrealizować. Chodzi m.in. o Oddział Opieki Paliatywnej i Zakład Opiekuńczo – Leczniczy, gdzie pacjenci przebywają dłużej. Są to osoby starsze, a dla nich otoczenie jest również bardzo ważne – powiedział prezes Mariusz Paszko.

Wioletta Lewandowska przekazać swoje dzieła w darze małym pacjentom mogła dzięki sponsorom: Miastu Zamość i szpitalowi.

Sam szpital nie kojarzy nam się z czymś pozytywnym, jednak jest on miejscem gdzie ludzie mogą liczyć na pomoc i opiekę a nawet na małą galerie sztuki.
Archiwum
2017: 1..30 / 31..60 / 61..64
2016: 1..30 / 31..60 / 61..67
2015: 1..30 / 31..54
2014: 1..30 / 31..41
2013: 1..30 / 31..53
2012: 1..30 / 31..60 / 61..70
2011: 1..30 / 31..60 / 61..67
2010: 1..30 / 31..60 / 61..82
2009: 1..30 / 31..60 / 61..90 / 91..120 / 121..138
2008: 1..30 / 31..60 / 61..90 / 91..120 / 121..147
2007: 1..30 / 31..60 / 61..90 / 91..120 / 121..150 / 151..167
2006: 1..30 / 31..60 / 61..61

 

Poczta szpitalna:

Aktualności
Konwent szpitali
Informacje o spółce
Historia
Oddziały / Działy
Ogłoszenia / Konkursy
Cennik usług
Zamówienia publiczne
Mapka szpitala
Projekty Unijne
Kontakt / Spis telefonów
Informacje dla Pacjentów
Koło - P.T.P.
Biuletyn Informacji Publicznej
Praca dla lekarzy
Praca
Obowiązek informacyjny
Konferencje
Ważne linki
Ankieta dla pacjentów
E-portal
System Zarządzania Jakością