Zamojski Szpital Niepubliczny Sp. z o.o.
 
  mniejsza czcionka   mniejsza czcionka większa czcionka   wysoki kontrast wysoki kontrast wysoki kontrast
Aktualności


(2022-08-05)

Samorządowcy spotkali się z wiceministrem zdrowia i wiceprezesem NFZ ws. podwyżek


Jak udało nam się dowiedzieć podczas spotkania Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego, NFZ przedstawił szpitalom wstępną propozycję zwiększenia wyceny świadczeń (o 3 gr za punkt). Miałoby to ułatwić wypłatę podwyżek tym placówkom, które już teraz alarmują, że nie mają z czego ich pokryć.

Więcej informacji na stronie - www.rynekzdrowia.pl(2022-08-04)

Szpitale biją na alarm ws. podwyżek. NFZ odpowiada: w sześciu województwach sprawa załatwiona


Szpitale powiatowe alarmują, że w ponad połowie z nich pieniądze przekazane przez NFZ nie wystarczą na pełne pokrycie podwyżek i że nie będą podpisywać aneksów do umów z NFZ. Fundusz pytany o sytuację odpowiada Rynkowi Zdrowia: Obecnie w sześciu województwach aneksowanie umów szpitalnych zostało zakończone lub jest na finiszu.

Więcej informacji na stronie - www.rynekzdrowia.pl(2022-08-03)

Jak idzie wdrożenie ustawy podwyżkowej? Zapytaliśmy 15 dyrektorów szpitali


Do 10 sierpnia dyrektorzy szpitali mają czas na wypłacenie pracownikom podwyżek wynikających z ustawy o minimalnych wynagrodzeniach. Zadzwoniliśmy do 15 losowo wybranych szpitali w kraju, z pytaniem jak idzie wdrażanie ustawy.

Więcej informacji na stronie - www.rynekzdrowia.pl(2022-07-06)

Zamojski Szpital Niepubliczny Sp. z o.o. uhonorowany za walkę z pandemią.


Podczas uroczystej gali organizowanej przez Wojewodę Lubelskiego uhonorowane zostały osoby i instytucje zaangażowane w walkę z COVID-19 na terenie województwa lubelskiego. Wśród wyróżnionych znalazł się też Zamojski Szpital Niepubliczny Sp. z o.o.

(2022-06-29)

Co z ustawą o reformie szpitali?


– Projekt ustawy o restrukturyzacji i modernizacji szpitalnictwa będzie procedowany w tej kadencji rządu – zapewnił minister zdrowia Adam Niedzielski, dodając, że „nie wie, skąd biorą się plotki o zaniechaniu prac nad dokumentem”.

Więcej informacji na stronie - www.termedia.pl(2022-06-28)

W drugą rocznicę śmierci dr Sławomira Górnika przypadającą 23 czerwca w Oddziale Hematologii poświęcono tablicę pamiątkową ufundowaną przez Stowarzyszenie Pomocy Chorym na Nowotwory Krwi. W uroczystości uczestniczyli Zarząd i pracownicy Zamojskiego Szpitala Niepublicznego, Prezes Stowarzyszenia Pomocy Chorym na Nowotwory Krwi, rodzina śp. Dr S. Górnika oraz pacjenci oddziału hematologii. Po uroczystości w kaplicy szpitalnej została odprawiona Msza święta w intencji zmarłego.(2022-06-24)

Straszny projekt ustawy o szpitalnictwie


– Agencja Rozwoju Szpitali, której utworzenie proponuje się w projekcie ustawy o modernizacji i poprawie efektywności, będzie centralnym zarządem, któremu wszyscy będą musieli się podporządkować. W dodatku – zarządem z ograniczoną odpowiedzialnością – mówi były prezes Narodowego Funduszu Zdrowia i poseł koła Polskie Sprawy Andrzej Sośnierz.

Więcej informacji na stronie - www.termedia.pl(2022-06-23)

Serdeczne podziękowania dla Pani Marii Stefanek-Serafin


Podczas spotkania w dniu 15 czerwca br. odbyła się uroczystość podziękowania za wieloletnią pracę Pani Marii Stefanek- Serafin, lekarza który poświęcił swoje życie służbie drugiemu człowiekowi. Były wspomnienia, podziękowania, kwiaty….

Zarząd Spółki i wszyscy pracownicy Zamojskiego Szpitala Niepublicznego składają serdeczne podziękowania za wszystkie lata wspólnej pracy, za możliwość czerpania z olbrzymiego potencjału wiedzy i doświadczenia, za niedościgniony wzór skromności i szlachetności serca

Dziękujemy

(2022-06-23)

Brakujące elementy układanki


Czego brakuje w projekcie ustawy o modernizacji i poprawie efektywności? – Między innymi zapisów o jednym z najważniejszych uczestników systemu, czyli Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji, której celem jest wspomaganie ministra zdrowia w podejmowaniu decyzji dotyczących finansowania świadczeń zdrowotnych – pisze w "Menedżerze Zdrowia" dyrektor USK w Opolu Dariusz Madera

Więcej informacji na stronie - www.termedia.pl(2022-06-20)

Porażające wyniki kontroli NFZ


Narodowy Fundusz Zdrowia (NFZ) wziął pod lupę realizację umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej w pierwszym kwartale 2022 roku. Na 120 skontrolowanych placówek tylko w 16 inspektorzy nie mieli zastrzeżeń. Nie najlepiej wypadły także kontrole realizacji zadań związanych z przeciwdziałaniem COVID-19.

Więcej informacji na stronie - www.rynekzdrowia.pl(2022-06-17)

Hospicja walczą o przetrwanie. Brakuje pieniędzy i personelu.


Hospicja znalazły się na granicy płynności finansowej. Jeśli wyceny świadczeń nie wzrosną, zaczną się zamykać. Rosną ceny leków, środków medycznych i koszty ogrzewania, a stawki za usługi medyczne nie były rewaloryzowane od 2015 roku.

Więcej informacji na stronie - www.rynekzdrowia.pl(2022-05-12)

Z okazji Dnia Pielęgniarki oraz Dnia Położnej proszę przyjąć serdeczne podziękowania oraz życzenia wszelkiej pomyślności zawodowej i osobistej.
Zawód, który Państwo wybrali, jest zawodem pięknym, trudnym i odpowiedzialnym wymagającym odwagi , pogody ducha i umiejętności radzenia sobie z przeciwnościami losu.
Wasza serdeczność i uśmiech pomagają ludziom cierpiącym. Tylko oni wiedzą, jak bardzo ważny jest Wasz wielki trud.
Wszystkim pielęgniarkom, położnym, pielęgniarzom składam najserdeczniejsze podziękowania za pełną poświęcenia misję.


Prezes Zarządu
Mariusz Paszko(2022-05-10)

Reforma szpitalnictwa – nowy projekt i raport z uwagami


Opublikowano zmieniony projekt ustawy o modernizacji i poprawie efektywności lecznictwa oraz 649-stronicowy raport z konsultacji publicznych, w którym zawarto 1762 uwagi oraz odpowiedzi na nie z uzasadnieniem, dlaczego zaakceptowano ją lub odrzucono. Streszczamy dokumenty i je udostępniamy.

Więcej informacji na stronie - www.termedia.pl(2022-05-09)

Przedłużony nabór do Modułu II w ramach Programu „Korpus Wsparcia Seniorów” na rok 2022 - „opaski be


Miejskie Centrum Pomocy Rodzinie w Zamościu uprzejmie informuje, iż został przedłużony termin składania formularzy zgłoszeniowych do Modułu II w ramach Programu „Korpus Wsparcia Seniorów” na rok 2022 do dnia 31 maja br.

Więcej informacji na stronie - www.mcpr.zamosc.pl(2022-04-28)

Jak powinien nazywać się projekt ustawy o reformie szpitalnictwa


– Unormowania zawarte w projekcie ustawy o modernizacji i poprawie efektywności szpitalnictwa powinny raczej nosić tytuł: „O restrukturyzacji podmiotów szpitalnych finansowanej ze środków Agencji Rozwoju Szpitali i szczególnym trybie ograniczenia uprawnień osób zarządzających podmiotami szpitalnymi” – pisze w „Menedżerze Zdrowia” Jakub Kraszewski.

Więcej informacji na stronie - www.termedia.pl(2022-04-28)

Personel pomocniczy walczy o swoje prawa. "Pracownik pracownikowi stał się wilkiem"


Sejmowe Komisja Zdrowia oraz Komisja Polityki Społecznej i Rodziny na wspólnym posiedzeniu pochyliły się nad sytuacją niemedycznych pracowników ochrony zdrowia. Związki zawodowe zauważają: bez personelu pomocniczego szpitale nie będą w stanie funkcjonować.

Więcej informacji na stronie - www.rynekzdrowia.pl(2022-04-15)

(2022-03-23)

Czy nowa ustawa o szpitalnictwie uzdrowi system?


Związek Powiatów Polskich publikuje analizę Bernadety Skóbel i Katarzyny Sekuły pod tytułem „Czy planowana ustawa o modernizacji i poprawie efektywności szpitalnictwa uzdrowi system ochrony zdrowia w Polsce?”. Autorki – na podstawie danych ze sprawozdań finansowych podmiotów leczniczych i z OECD – starają się odpowiedzieć na tytułowe pytanie.

Więcej informacji na stronie - www.termedia.pl(2022-03-17)

Projekt destabilizacji szpitalnictwa


– Projekt ustawy o modernizacji i poprawie efektywności szpitalnictwa w obecnej postaci nie ma na celu polepszenia sytuacji szpitali, ale wręcz może spowodować destabilizację i tak bardzo już osłabionego systemu ochrony zdrowia – ocenia prof. Irena Lipowicz z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie w szczegółowej analizie przygotowanej z zespołem ekspertów z Unii Metropolii Polskich im. Pawła Adamowicza.

Więcej informacji na stronie - www.termedia.pl(2022-03-14)

– Pomoc medyczna dla obywateli Ukrainy uciekających do Polski przed wojną jest dla nas jednym z priorytetów. Nie ucierpi jednak na tym żaden polski pacjent – mówi prezes Narodowego Funduszu Zdrowia Filip Nowak w rozmowie z „Menedżerem Zdrowia”.

Więcej informacji na stronie - www.termedia.pl(2022-03-08)

W dniu Święta Kobiet, życzymy naszym Paniom
dużo zdrowia, radości i uśmiechu.
Pomyślności osobistej i zawodowej, szczęścia rodzinnego,
zadowolenia w życiu osobistym.
 


życzy
Prezes Zarządu
Mariusz Paszko(2022-02-28)

OGŁOSZENIE
ZAMOJSKIEGO SZPITALA NIEPUBLICZNEGO
z dnia 28 lutego 2022r.


W związku z planowaną kasacją dokumentacji medycznej pacjentów korzystających ze świadczeń zdrowotnych w 2000 r.
( hospitalizowanych w oddziałach szpitala) informujemy, że istnieje możliwość odbioru oryginału dokumentacji z tego okresu w terminie do 31 marca 2022 r.

Wniosek o wydanie oryginału historii choroby należy składać w Sekretariacie Szpitala (budynek przychodni przy ul.Kilińskiego 4, II p. pok.201), lub bezpośrednio do Działu Nadzoru i Kontroli Wewnętrznej- Ruchu Chorych w godz. 8.00 - 15.00, w dni robocze.

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy o kontakt telefoniczny pod nr tel.(84) 677-50-19 lub (84) 677-50-18


Wniosek o wydanie oryginału historii choroby kliknij tutaj.(2022-02-23)

W których szpitalach może się pojawić komisarz – lista


Publikujemy ministerialną symulację kategoryzującą 574 placówki zgodnie z projektem ustawy o modernizacji i poprawie efektywności szpitalnictwa. Gdyby przepisy zaczęły obowiązywać, to 157 szpitali w kategorii C zostałoby objętych "miękką restrukturyzacją", a do 30 w kategorii D skierowano by komisarzy.

Więcej informacji na stronie - www.termedia.pl(2022-02-23)

Pismo PFSz w sprawie programu inwestycyjnego dla szpitali


– Należy inwestować w oddziały opieki podostrej, których celem jest przywracanie sprawności seniorom po ostrej hospitalizacji – zwraca uwagę Polska Federacja Szpitali w dokumencie oceniającym projekt uchwały o  Programie inwestycyjnym modernizacji podmiotów leczniczych .

Więcej informacji na stronie - www.termedia.pl(2022-02-01)

Negatywnie o projekcie ustawy szpitalnej – stanowisko PFSz


Polska Federacja Szpitali przesyłała do Ministerstwa Zdrowia uwagi – w ramach konsultacji społecznych – na temat projektu ustawy o modernizacji i poprawie efektywności szpitalnictwa. – Ze względu na znaczną rozbieżność między celami ustawy a propozycjami ocena ogólna jest, niestety, negatywna – podkreślił w nich prezes PFSz Jarosław J. Fedorowski

Więcej informacji na stronie - www.termedia.pl(2022-01-27)

Konferencja Priorytety w Ochronie Zdrowia 2022 – sformułowano cele na ten rok


Już w tytule sesja inauguracyjna postanowiła wiele pomieścić. Eksperci omawiali temat "Wyzwania zdrowotne i makroekonomiczne dla systemu ochrony zdrowia. Oczekiwania pacjentów, środowiska medycznego, przemysłu i możliwości państwa". Moderatorami byli: Janusz Michalak, prezes wydawnictwa Termedia, i Jarosław J. Fedorowski, przewodniczący Kolegium Redakcyjnego i Rady Programowej "Menedżera Zdrowia".

Więcej informacji na stronie - www.termedia.pl(2022-01-10)

Szefów szpitali już przetestowano


Badania przeprowadzone przez Polską Federację Szpitali potwierdziły, że dyrektorzy mają wysokie, odpowiednie do zarządzania placówkami, kompetencje. Nie trzeba ich egzaminować, zrobiła to pandemia i nie tylko – mówi Jarosław J. Fedorowski, prezes PFSz, oceniając zapowiedź wprowadzenia wymogu egzaminu państwowego dla menedżerów, zapisaną w projekcie ustawy o szpitalnictwie.

Więcej informacji na stronie - www.termedia.pl(2022-01-10)

Projekt ustawy – ważne zmiany w szpitalnictwie


Do konsultacji skierowano projekt ustawy o modernizacji i poprawie efektywności szpitalnictwa. Zapisano w nim podział placówek na cztery kategorie – od A do D – zależnie od kondycji finansowej, zmiany zasad udzielania świadczeń i kwalifikacji do sieci szpitali. Udostępniamy i streszczamy 152-stronicowy dokument.

Więcej informacji na stronie - www.termedia.pl(2021-12-31)

Jarosław Fedorowski o egzaminowaniu szefów szpitali. "Nie podoba mi się przekaz ministra zdrowia"


W trudnych czasach pandemii dyrektorzy polskich szpitali zdali praktyczny egzamin z zarządzania. Dodatkowe weryfikowanie ich kompetencji w formie zapowiadanego przez ministra zdrowia egzaminu państwowego, nie jest dobrym pomysłem - uważa Jarosław Fedorowski, prezes Polskiej Federacji Szpitali.

Więcej informacji na stronie - www.rynekzdrowia.pl(2021-12-23)
Archiwum
2020: 1..30 / 31..39
2019: 1..30 /
2018: 1..30 / 31..43
2017: 1..30 / 31..60 / 61..64
2016: 1..30 / 31..60 / 61..67

 

Poczta szpitalna:

Aktualności
Konwent szpitali
Informacje o spółce
Historia
Oddziały / Działy
Ogłoszenia / Konkursy
Cennik usług
Zamówienia publiczne
Mapka szpitala
Projekty Unijne
Kontakt / Spis telefonów
Informacje dla Pacjentów
Biuletyn Informacji Publicznej
Nasi darczyńcy
Obowiązek informacyjny
Konferencje
Oferty pracy
Ankieta dla pacjentów
E-portal
Działania antykorupcyjne
System Zarządzania Jakością