Zamojski Szpital Niepubliczny Sp. z o.o.
 
  mniejsza czcionka   mniejsza czcionka większa czcionka   wysoki kontrast wysoki kontrast wysoki kontrast
Aktualności


(2021-08-18)

Ustawa o jakości. Likwidacja CMJ i przejęcie akredytacji szpitali przez NFZ


Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia przestanie działać z końcem 2022 r. Planowana likwidacja CMJ i przejęcie akredytacji oraz autoryzacji szpitali przez NFZ ma swoich przeciwników i zwolenników.

Więcej informacji na stronie - www.rynekzdrowia.pl(2021-08-11)

7 proc. PKB na zdrowie w 2027 roku. Sejmowa komisja przyjęła projekt ustawy


Osiągnięcie 7 proc. PKB na zdrowie w 2027 roku oraz fakultatywne pokrywanie strat szpitali przez organy prowadzące. Te między innymi rozwiązania przewiduje projekt ustawy, do którego przekonywał posłów sejmowej komisji zdrowia wiceminister Sławomir Gadomski.

Więcej informacji na stronie - www.rynekzdrowia.pl(2021-08-05)

ODDZIAŁ HEMATOLOGICZNY ZAMOJSKIEGO SZPITALA NIEPUBLICZNEGO Sp. z o.o.
wyróżniony w rankingu przyjaznych szpitali onkologicznych w Polsce


Fundacja Alivia zbiera opinie o placówkach onkologicznych w całej Polsce, prowadzi ogólnodostępny portal Onkomapa.pl (https://www.onkomapa.pl), na którym pacjenci i ich rodziny mogą wyrazić opinię na temat szpitali i pracujących w nich lekarzy i pielęgniarek. Elementy podlegające ocenie to organizacja udzielania świadczeń zdrowotnych, sposób leczenia, opieka personelu medycznego, przestrzeganie prawa pacjenta oraz komfort pobytu pacjenta. Ocena jest mierzona w skali od 1 do 5.

Oddział Hematologiczny uzyskał drugą lokatę w rankingu przyjaznych szpitali onkologicznych w Polsce, otrzymując ocenę 4,6/5. Pacjenci w swoich opiniach bardzo dobrze oceniali sposób leczenia oraz opiekę personelu medycznego.

Na pierwszym miejscu uplasował się Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny im. A. Mielęckiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach otrzymując ocenę 4,7/5. Na trzecim miejscu pacjenci wskazali Szpital Specjalistyczny im. L. Rydygiera w Krakowie, który uzyskał ocenę 4,5/5.

Otrzymane, po raz kolejny wyróżnienie jest zasługą personelu medycznego, który swoją pracę wykonuje z pasją i zaangażowaniem.

Kolejnym sukcesem całego szpitala jest otrzymanie po raz trzeci, Certyfikatu Akredytacyjnego Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia, potwierdzającego spełnienie standardów akredytacyjnych w zakresie leczenia szpitalnego, który uwierzytelnia dbałość o jakość świadczeń udzielanych przez Zamojski Szpital Niepubliczny.
(2021-07-09)

NFZ wyda 105,4 mld zł w 2022 r. Plan finansowy z pozytywną opinią sejmowej Komisji Zdrowia


Sejmowa Komisja Zdrowia pozytywnie zaopiniowała w czwartek plan finansowy NFZ na rok 2022, w którym przychody i koszty zamykają się kwotą 112 mld zł.

Więcej informacji na stronie - www.rynekzdrowia.pl(2021-07-09)

Sławomir Gadomski o Agencji Rozwoju Szpitali


Członkowie sejmowej Komisji Zdrowia ponownie rozmawiali o przygotowywanej przez resort reformie szpitali. Posłowie chcieli się dowiedzieć, na jakim etapie są prace – wyjaśnił im to wiceminister zdrowia Sławomir Gadomski, przedstawiając szczegóły dotyczące ARS.

Więcej informacji na stronie - www.termedia.pl(2021-07-08)

Bogaty i biedny – o rozwoju systemu ochrony zdrowia w Polsce


– To wielkie wyzwanie dla Ministerstwa Zdrowia i Narodowego Funduszu Zdrowia, aby równo traktować podmioty prywatne i publiczne oraz pozwolić na wdrożenie preferencji dla tych pierwszych, które zdecydują się na koordynację kluczowych obszarów ochrony zdrowia. Wyzwanie i konieczność – pisze Rafał Janiszewski w "Menedżerze Zdrowia".

Więcej informacji na stronie - www.termedia.pl(2021-07-08)

Opozycja o reformie szpitali. "To będzie nepotyzm plus".


Sejmowa Komisja Zdrowia zajęła się w środę, 8 lipca, założeniami dotyczącymi reformy szpitali. Opozycja nie miała litości: "nowa reforma, która ma przykryć stary bałagan"; "fatalny dokument, fatalna koncepcja"; "Szkoda, że tyle lat realizowaliśmy zły projekt, a teraz będziemy robić jeszcze gorszy"; "Agencja Rozwoju Szpitali, to będzie nepotyzm plus".

Więcej informacji na stronie - www.rynekzdrowia.pl(2021-06-15)


(21 IX 1959 - 23 VI 2020)Życie tak szybko dobiegło końca…

W pierwszą rocznicę śmierci dr Sławomira Górnika w kaplicy szpitalnej zostaną odprawione msze św. w dniach 23 i 25 VI 2021 roku o godzinie 1100.

Zapraszamy do wspólnej modlitwy – Rodzina, Pracownicy Oddziału i Przyjaciele.

(2021-06-07)

Centralizacja czy racjonalizacja?


Odświeżanie map potrzeb zdrowotnych oraz wprowadzenie krajowych i wojewódzkich planów transformacji – to dwie główne zmiany, jakie przewiduje nowelizacja ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że to odgrzewany kotlet, ale analiza przepisów wskazuje jednak na konkretny kierunek zmian w organizacji systemu ochrony zdrowia – pisze Bernadeta Skóbel w „Menedżerze Zdrowia”.

Więcej informacji na stronie - www.termedia.pl(2021-06-04)

Szpitalu, nie spełniasz wymagań jakościowych, zapomnij o pieniądzach z NFZ. Tak będzie?


Jeżeli szpital nie spełni kryteriów certyfikacyjnych, nie powinien liczyć na finansowanie z NFZ - mówi Rynkowi Zdrowia Bartłomiej Chmielowiec, Rzecznik Praw Pacjenta.

Więcej informacji na stronie - www.rynekzdrowia.pl(2021-05-27)

Szpitale zostaną podzielone na cztery kategorie. Zdecyduje ich sytuacja finansowa


W najbliższych dniach poznamy plan reformy polskiego szpitalnictwa. Pracował nad nim zespół w Ministerstwie Zdrowia, powołany w grudniu ubiegłego roku.

Więcej informacji na stronie - www.rynekzdrowia.pl(2021-05-13)

Regionalizacja szpitalnictwa


Osią planowania i organizacji systemu ochrony zdrowia powinien być region zapewniający optymalną sieć wysokospecjalistycznych ośrodków leczenia, odpowiedni do potrzeb potencjał łóżek intensywnej terapii, a także określone lokalnymi potrzebami zasoby szpitali dziennych, długoterminowych i pielęgnacyjno-opiekuńczych – pisze gen. prof. n. med. Grzegorz Gielerak w „Menedżerze Zdrowia”.

Więcej informacji na stronie - www.termedia.pl(2021-05-11)

Życzenia z okazji Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki i Położnej


Z okazji Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki i Położnej składam serdeczne życzenia zdrowia, szczęścia, pomyślności oraz spełnienia oczekiwań w życiu osobistym i zawodowym.

Wasza codzienna, trudna i odpowiedzialna praca, życzliwość i zaangażowanie na rzecz ratowania zdrowia i życia zasługują na szczególny szacunek i podziękowanie.

W tym szczególnym dniu kieruję wyrazy uznania za wiedzę, troskę i umiejętność służenia chorym i cierpiącym.

 


życzy
Prezes Zarządu
Mariusz Paszko(2021-05-10)

Szykuje się kadrowy przewrót w szpitalach?


Samorządy prowadzące szpitale liczą, że będą mogły swobodnie dysponować przyznaną im częścią pieniędzy z Krajowego Planu Odbudowy. Mogą się zawieść.

Więcej informacji na stronie - rynekzdrowia.pl(2021-04-23)

Mapy potrzeb zdrowotnych będą 5-letnie. Posłowie w komisji zdrowia przyjęli poprawki


Sejmowa Komisja Zdrowia przyjęła w głosowaniu projekt zmian dotyczących map potrzeb zdrowotnych. Jedna z przyjętych poprawek dotyczy skrócenia czasu ustalenia mapy z 7 na 5 lat.

Więcej informacji na stronie - rynekzdrowia.pl(2021-04-21)

Czy szpitale pochłonie czarna dziura?


– Gdyby nie trzecia fala pandemii, prawdopodobnie głównym tematem dyskusji o zdrowiu byłby projekt objęcia szpitali ujednoliconym nadzorem właścicielskim. Używany termin „centralizacja” dla starszych ma negatywne konotacje, przypominając okres realnego socjalizmu. U młodszych, wychowanych w atencji do wolnego rynku, też budzi złe emocje. Ustalmy zatem, o czym mówimy – pisze Maciej Biardzki w „Menedżerze Zdrowia”.

Więcej informacji na stronie - termedia.pl(2021-03-31)

(2021-03-18)

Finansowanie szpitali a centralizacja


Zmiana struktury właścicielskiej nie rozwiąże problemów szpitalnictwa. Jednym z nich jest niedofinansowanie. Wprowadzając zmiany, trzeba policzyć związane z nimi koszty i zrekompensować je tym, którzy je mają ponosić, a tym rząd się nie zajął – mówi Bernadeta Skóbel z ZPP, potwierdzając to analizą raportów „Środki finansowe kierowane na lecznictwo szpitalne w Polsce na tle innych państw europejskich” i „Nakłady powiatów i miast na prawach powiatu na szpitale w latach 2015-2019”

Więcej informacji na stronie - termedia.pl(2021-03-17)

Centralizacja tak, ale usług wysokospecjalistycznych


Zasadne może być scentralizowanie wszystkich usług wysokospecjalistycznych, tych najdroższych, wymagających, wysoko wykwalifikowanej kadry i drogiego sprzętu, a nie całego lecznictwa stacjonarnego, bo to może prowadzić do wielu błędnych rozwiązań i oznaczać cofnięcie się o kilkadziesiąt lat – ocenia prof. Paweł Mierzejewski, były zastępca dyrektora Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie, w „Menedżerze Zdrowia”.

Więcej informacji na stronie - termedia.pl(2021-03-11)

OGŁOSZENIE
ZAMOJSKIEGO SZPITALA NIEPUBLICZNEGO
z dnia 11 marca 2021r.


W związku z planowaną kasacją dokumentacji medycznej pacjentów korzystających ze świadczeń zdrowotnych w 1999 r.
( hospitalizowanych w oddziałach szpitala) informujemy, że istnieje możliwość odbioru oryginału dokumentacji z tego okresu w terminie do 16 kwietnia 2021 r.

Wniosek o wydanie oryginału historii choroby należy składać w Sekretariacie Szpitala (budynek przychodni przy ul.Kilińskiego 4, II p. pok.201), lub bezpośrednio do Działu Nadzoru i Kontroli Wewnętrznej- Ruchu Chorych w godz. 8.00 - 15.00, w dni robocze.

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy o kontakt telefoniczny pod nr tel.(84) 677-50-19 lub (84) 677-50-17


Wniosek o wydanie oryginału historii choroby kliknij tutaj.(2021-03-09)

Szczegóły centralizacji. Agencja Rozwoju Szpitali uporządkuje szpitalnictwo


Założenia reformy właścicielskiej szpitali zostaną przedstawione do końca marca. Powstanie Agencja Rozwoju Szpitali, która ma sprawować pieczę właścicielską nad całym systemem szpitalnictwa i poprawić nadzór - powiedział minister Adam Niedzielski w wywiadzie dla "Dziennika Gazety Prawnej".

Więcej informacji na stronie - rynekzdrowia.pl(2021-03-08)

Z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet


Wszystkim Paniom składam najserdeczniejsze życzenia zdrowia, pomyślności i samych pięknych dni w życiu.
Życzę, by uśmiech towarzyszył w codziennych obowiązkach i byście zawsze czuły się Panie doceniane


Prezes Zarządu
Mariusz Paszko

(2021-03-01)

„Reforma szpitali w Polsce” – prezentacja Ministerstwa Zdrowia


Udostępniamy resortową prezentację, którą wiceminister Sławomir Gadomski omawiał podczas spotkania Konwentu Marszałków Województw i połączonych Komisji Zdrowia oraz Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej dotyczącego centralizacji szpitalnictwa – przedstawiono w niej trzy warianty reformy, wysokość zobowiązań placówek w stosunku do przychodów z NFZ z podziałem na strukturę właścicielską i oczekiwane efekty zmian.

Więcej informacji na stronie - termedia.pl(2021-02-19)

Reforma szpitalnictwa wymaga zmiany struktury właścicielskiej


– Nie da się zoptymalizować szpitalnictwa przy rozproszonej strukturze – stwierdził minister zdrowia Adam Niedzielski.

– Aby zreformować szpitalnictwo, trzeba zmienić strukturę właścicielską placówek. Nie może być tak, że jest rozproszona, że mamy 300 powiatów, z których każdy jest oddzielnym, autonomicznym tworem i prowadzi swoją politykę zdrowotną, a nie politykę ogólnokrajową – stwierdził minister Niedzielski podczas konferencji „Ryzyka i trendy” zorganizowanej przez „Politykę Insight”. Szef resortu zdrowia podał przykład – mówił, że kiedy był prezesem Narodowemu Funduszowi Zdrowia, miał do czynienia z sytuacjami, gdy „oddalone od siebie o 10-15 kilometrów placówki nie mogły się porozumieć, bo miały innego właściciela”.

Więcej informacji na stronie - termedia.pl(2021-02-18)

Powiaty: centralizacja nie rozwiąże żadnego problemu


Centralizacja ochrony zdrowia i odbieranie szpitali samorządom spowoduje, że mieszkańcy nie będą mieli wpływu na ich działanie, a powiaty stracą jedyny prawdziwy instrument, dzięki któremu mogą wykonywać zadania z zakresu ochrony zdrowia – przekonywali we wtorek przedstawiciele Związku Powiatów Polskich oraz Ogólnopolskiego Związku Pracodawców Szpitali Powiatowych.

Więcej informacji na stronie - medexpress.pl(2021-02-15)

Pediatria bez ryczałtu się załamie


Narodowy Fundusz Zdrowia nie będzie się rozliczać ze szpitalami dziecięcym ryczałtowo, tylko pokrywać koszty leczenia konkretnych pacjentów. To rozwiązanie krytykują Rafał Janiszewski i Artur Fałek. – Ryczałty były rozsądne, a regulacja w ustawie o Funduszu Medycznym wystarczająca, by zapłacić placówkom za nadwykonania. Dziś widzimy drastyczną destabilizację finansów szpitali pediatrycznych – mówią w rozmowie z „Menedżerem Zdrowia”.

Więcej informacji na stronie - wartowiedziec.pl(2021-02-09)

Jak chronić swoją psychikę teraz i po pandemii - radzą znani specjaliści


W marcu minie rok życia Polaków z epidemią koronawirusa i licznymi ograniczeniami w życiu zawodowym i codziennym. O to, jak chronić swoją psychikę teraz, ale i po zniesieniu obostrzeń, zapytaliśmy psychologów, psychoterapeutów i psychiatrów.

Więcej informacji na stronie - rynekzdrowia.pl(2021-02-09)

Łaskawość ministra, czyli co dalej ze szpitalami


Ostatnie tygodnie to czas dużego niepokoju pojawiającego się zarówno w środowisku samorządowym jak i medycznym. Wynika to z intensywnych i niestety jedynie wewnętrznych prac powołanego przez Ministra Zdrowia zespołu zajmującego się reformą szpitalnictwa.

Więcej informacji na stronie - wartowiedziec.pl(2021-01-11)

Szczepionka mRNA przeciw SARS-CoV-2 - pytania i odpowiedzi


Musimy szybko uzyskać odporność stadną poprzez wyszczepienie jak największej ilości ludzi. Tym samym wyhamowujemy pandemię i dajemy czas na wynalezienie skutecznego leku przeciw SARS-CoV-2. Powinniśmy się szczepić aby: uodpornić się lub lżej znieść ewentualne zarażenie. Odporność po szczepieniu to uzyskanie przeciwciał bez ryzyka śmierci. Odporność po zarażeniu to ryzyko uzyskania przeciwciał po zniszczeniu organizmu przez chorobę. Szczepimy się aby zacząć normalne życie sprzed pandemii, aby zacząć pracować i zarabiać.

Więcej informacji na stronie - medexpress.pl(2020-12-23)

Życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku
Wszystkim pracownikom Zamojskiego Szpitala Niepublicznego
Świąt wypełnionych radością i miłością,
niosących spokój i odpoczynek oraz Nowego Roku spełniającego wszelkie marzenia,
pełnego optymizmu, wiary i nadziei.

 
życzy Prezes Zarządu
Mariusz Paszko

Archiwum
2020: 1..30 / 31..39
2019: 1..30 /
2018: 1..30 / 31..43
2017: 1..30 / 31..60 / 61..64
2016: 1..30 / 31..60 / 61..67

 

Poczta szpitalna:

Aktualności
Konwent szpitali
Informacje o spółce
Historia
Oddziały / Działy
Ogłoszenia / Konkursy
Cennik usług
Zamówienia publiczne
Mapka szpitala
Projekty Unijne
Kontakt / Spis telefonów
Informacje dla Pacjentów
Biuletyn Informacji Publicznej
Nasi darczyńcy
Obowiązek informacyjny
Konferencje
Oferty pracy
Ankieta dla pacjentów
E-portal
Działania antykorupcyjne
System Zarządzania Jakością