Zamojski Szpital Niepubliczny Sp. z o.o.
 
  mniejsza czcionka   mniejsza czcionka większa czcionka   wysoki kontrast wysoki kontrast wysoki kontrast
Aktualności


(2021-12-31)

Jarosław Fedorowski o egzaminowaniu szefów szpitali. "Nie podoba mi się przekaz ministra zdrowia"


W trudnych czasach pandemii dyrektorzy polskich szpitali zdali praktyczny egzamin z zarządzania. Dodatkowe weryfikowanie ich kompetencji w formie zapowiadanego przez ministra zdrowia egzaminu państwowego, nie jest dobrym pomysłem - uważa Jarosław Fedorowski, prezes Polskiej Federacji Szpitali.

Więcej informacji na stronie - www.rynekzdrowia.pl



(2021-12-23)





(2021-12-21)

Jak poprawić szpitalnictwo? Wzmocnić role samorządów wojewódzkich


Centralistyczne rozwiązania w szpitalnictwie się nie sprawdzają. Widzimy to po tzw. sieci szpitali. Potrzeba więc może, jak w Danii, reformy administracyjnej. Wzmocnijmy znacznie role samorządów wojewódzkich, przekazując im szpitale wraz z finansami na ich utrzymanie – przyznaje Marek Balicki, dołączając tym samym do "menedżerowej" dyskusji o liczbie szpitali i zbyt częstym leczeniu w takich placówkach.

Więcej informacji na stronie - www.termedia.pl



(2021-11-26)

Uwolnić szpitale


– Musimy obciążyć dodatkowymi obowiązkami pracowników POZ albo AOS bądź zwiększyć liczbę świadczeń w hospitalizacjach jednodniowych – mówi wiceminister zdrowia Sławomir Gadomski "Menedżerowi Zdrowia", podkreślając, że "system jest zbyt skoncentrowany na sektorze szpitalnym".

Więcej informacji na stronie - www.termedia.pl



(2021-11-24)

Certyfikat "Szpital bez bólu"


W dniu 22 listopada 2021r. Zamojski Szpital Niepubliczny Sp. z o .o na posiedzeniu Komisji Certyfikacyjnej Polskiego Towarzystwo Badania Bólu w Krakowie uzyskał potwierdzenie, że spełnia wymagane kryteria leczenia bólu pooperacyjnego i przewlekłego i tym samym otrzymał certyfikat "Szpital bez bólu" na kolejne 3 lata.

Realizacja standardów uśmierzania bólu pooperacyjnego według kryteriów opracowanych przez Polskie Towarzystwo Badania Bólu rozpoczęła się w Zamojskim Szpitalu Niepublicznym Sp. z o.o. w 2015 roku.

W 2018 roku , zgodnie z nowelizacją ustawy o prawach pacjenta, standardy leczenia bólu związanego z chorobą podstawową zostały wprowadzone również do oddziałów zachowawczych a ich właściwa realizacja została po raz drugi potwierdzona certyfikatem "Szpital bez Bólu"

Kolejny Certyfikat, przyznany po raz trzeci przez Polskie Towarzystwo Badania Bólu potwierdza, że szpital przestrzega wprowadzonych standardów, wierząc że przekłada się to na podniesienie satysfakcji pacjenta z całego procesu leczenia.

Informujemy równie że każdy pacjent leczony w Zamojskim Szpitalu Niepublicznym ma możliwość dokonania oceny jakości opieki również tej dotyczącej uśmierzania bólu, biorąc udział w badaniu ankietowym realizowanym przez Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia.

Ankieta jest dostępna poprzez:

  • stronę internetową: https://www.cmj.org.pl/ankiety/zsn lub
  • link do adresu dostępny na stronie internetowej szpitala lub
  • za pomocą telefonu komórkowego po zeskanowaniu kodu QR na stronie internetowej szpitala



(2021-11-04)

Akredytacja, autoryzacja i reforma szpitalnictwa. Czym zakończy się ta rewolucja?


Akredytacja, autoryzacja, jakość opieki zdrowotnej i planowana reforma szpitalnictwa były tematem sesji pod tytułem „Szpitale w Polsce – cz. I. Czym zakończy się kolejna rewolucja?” podczas XVII Forum Rynku Zdrowia.

Więcej informacji na stronie - www.rynekzdrowia.pl



(2021-10-12)

Apel Lubelskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego


Zadbajmy o nasz region, przerwijmy łańcuch zakażeń!

Nasze województwo, Lubelszczyzna, to nasz dom, miejsce w którym żyjemy, uczymy się, mamy rodziny, znajomych, pracę... Dziś to miejsce wyróżnia się na tle kraju, dając nam duże powody do niepokoju. Statystyki zakażeń bezwzględnie obnażają nasze słabości. Nie pozwólmy, aby postrzegano nas jako społeczność, która nie ma zaufania do nauki:
  • nie stosuje się do obowiązujących zaleceń!,
  • nie zachowuje zasad higienicznych i sanitarnych!,
  • lekceważy obowiązek zakrywania nosa i ust w miejscach publicznych!,
  • nie zachowuje dystansu społecznego!,
  • a przede wszystkim, nie stosuje szczepień ochronnych!
Na tle kraju województwo lubelskie jest jednym z najsłabiej zaszczepionych przeciw COVID-19 regionem w Polsce. I równocześnie na czele statystyk zakażeń.

Nagminnie rośnie liczba placówek, w których uczniowie częściowo lub w całości przechodzą na naukę zdalną, rośnie liczba kwarantann, a rodzice muszą w tym czasie zapewnić dzieciom opiekę i pozostać w domu. Z powodu ognisk w zakładach pracy pracodawcy zmagają się z różnymi problemami. Podmioty medyczne, w których zdarzają się zakażenia nie mogą bezpiecznie udzielać pomocy pacjentom, a zakażenia w obrębie ognisk domowych paraliżują życie rodzinne, często przekreślając zaplanowane atrakcje i destabilizując codzienne plany... Za to, co się dzieje wokół, odpowiada każdy z nas, w każdej chwili, gdy wykazujemy odpowiedzialność i w każdej chwili, gdy lekkomyślność bierze przewagę nad rozsądkiem. Często za tą lekkomyślność wysoką ceną muszą zapłacić inni, nasi bliscy, lub osoby których nie znamy.

RAZEM MOŻEMY TO ZMIENIĆ!

Razem możemy sprawić, aby nasze województwo, miejsce, w którym żyjemy było wolne od ograniczeń, wolne od zapełnionych szpitali, dzieci przebywających w domach na nauce zdalnej, zamkniętych zakładów pracy, odwołanych wydarzeń kulturalnych...

Dlatego apeluję, do każdego z osobna o odpowiedzialność i o zaufanie nauce: zaszczepienie się przeciw COVID - 19 i przestrzeganie obowiązujących zaleceń. Szczepienia w wielu krajach zminimalizowały liczbę zgonów i hospitalizacji. W znacznej mierze szczepienia ograniczyły ryzyko transmisji wirusa i rozwoju choroby COVID - 19, równocześnie osłabiając jej przebieg i negatywne skutki.

W sposób szczególny zwracam się do:
  • Rodziców – nie posyłajcie dzieci z infekcjami do żłobka/przedszkola/szkoły,
  • Rektorów uczelni i szkół wyższych, dyrektorów i nauczycieli o szybką reakcję na pojawiające się symptomy infekcji u studentów, podopiecznych jak i kadry pedagogicznej. W przypadku objawów chorobowych należy pozostać w domu i skonsultować się z lekarzem,
  • Seniorów o unikanie skupisk, ludzi. bezpieczne zachowania,
  • Uczniów, młodzieży i studentów o odpowiedzialne zachowanie w każdych okolicznościach i bezpieczne postępowanie w warunkach pandemii oparte o zdobycze nauki,
  • Organizatorów spotkań i imprez masowych o przestrzeganie wymagań p/pandemicznych.
Z tego względu apeluję o:
  • pozostanie w domu gdy pojawiają się objawy infekcji dróg oddechowych!
  • zakrywanie nosa i ust, szczególnie we wspólnie uczęszczanych przestrzeniach zamkniętych, tj. galeriach handlowych, sklepach, kościołach, a także podczas imprez masowych, spotkań okolicznościowych,
  • higieniczne zachowania pracownika w każdym zakładzie pracy i instytucji,
  • szczególną troskę w przestrzeganiu zasad DDM przez organizatorów i uczestników imprez masowych, kierownictwo podmiotów medycznych, aby pacjenci i personel medyczny mogli czuć się bezpiecznie.
  • rozwagę i odpowiedzialności osób szczepionych. Pomimo wysokiej skuteczności szczepionek zdarzają się zakażenia osób zaszczepionych. Celem szczepienia jest przede wszystkim ochrona przed ciężkim przebiegiem choroby i powikłaniami, których nie da się przewidzieć.
Bądźmy rozsądni, korzystajmy z informacji ze sprawdzonych źródeł. Słuchajmy autorytetów medycznych. Nie ulegajmy manipulacji środowisk, których celem jest dezinformacja.

Tylko solidarnie, ufając sobie nawzajem z dbałością o najwyższe dobro - ZDROWIE KAŻDEGO Z NAS możemy poczuć się bezpieczni, uniknąć ograniczeń i wielu innych problemów powodowanych przez pandemię i poprawić wizerunek naszego regionu.

Lubelski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny
dr n. med. Maria Jolanta Korniszuk



(2021-08-18)

Ustawa o jakości. Likwidacja CMJ i przejęcie akredytacji szpitali przez NFZ


Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia przestanie działać z końcem 2022 r. Planowana likwidacja CMJ i przejęcie akredytacji oraz autoryzacji szpitali przez NFZ ma swoich przeciwników i zwolenników.

Więcej informacji na stronie - www.rynekzdrowia.pl



(2021-08-11)

7 proc. PKB na zdrowie w 2027 roku. Sejmowa komisja przyjęła projekt ustawy


Osiągnięcie 7 proc. PKB na zdrowie w 2027 roku oraz fakultatywne pokrywanie strat szpitali przez organy prowadzące. Te między innymi rozwiązania przewiduje projekt ustawy, do którego przekonywał posłów sejmowej komisji zdrowia wiceminister Sławomir Gadomski.

Więcej informacji na stronie - www.rynekzdrowia.pl



(2021-08-05)

ODDZIAŁ HEMATOLOGICZNY ZAMOJSKIEGO SZPITALA NIEPUBLICZNEGO Sp. z o.o.
wyróżniony w rankingu przyjaznych szpitali onkologicznych w Polsce


Fundacja Alivia zbiera opinie o placówkach onkologicznych w całej Polsce, prowadzi ogólnodostępny portal Onkomapa.pl (https://www.onkomapa.pl), na którym pacjenci i ich rodziny mogą wyrazić opinię na temat szpitali i pracujących w nich lekarzy i pielęgniarek. Elementy podlegające ocenie to organizacja udzielania świadczeń zdrowotnych, sposób leczenia, opieka personelu medycznego, przestrzeganie prawa pacjenta oraz komfort pobytu pacjenta. Ocena jest mierzona w skali od 1 do 5.

Oddział Hematologiczny uzyskał drugą lokatę w rankingu przyjaznych szpitali onkologicznych w Polsce, otrzymując ocenę 4,6/5. Pacjenci w swoich opiniach bardzo dobrze oceniali sposób leczenia oraz opiekę personelu medycznego.

Na pierwszym miejscu uplasował się Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny im. A. Mielęckiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach otrzymując ocenę 4,7/5. Na trzecim miejscu pacjenci wskazali Szpital Specjalistyczny im. L. Rydygiera w Krakowie, który uzyskał ocenę 4,5/5.

Otrzymane, po raz kolejny wyróżnienie jest zasługą personelu medycznego, który swoją pracę wykonuje z pasją i zaangażowaniem.

Kolejnym sukcesem całego szpitala jest otrzymanie po raz trzeci, Certyfikatu Akredytacyjnego Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia, potwierdzającego spełnienie standardów akredytacyjnych w zakresie leczenia szpitalnego, który uwierzytelnia dbałość o jakość świadczeń udzielanych przez Zamojski Szpital Niepubliczny.








(2021-07-09)

NFZ wyda 105,4 mld zł w 2022 r. Plan finansowy z pozytywną opinią sejmowej Komisji Zdrowia


Sejmowa Komisja Zdrowia pozytywnie zaopiniowała w czwartek plan finansowy NFZ na rok 2022, w którym przychody i koszty zamykają się kwotą 112 mld zł.

Więcej informacji na stronie - www.rynekzdrowia.pl



(2021-07-09)

Sławomir Gadomski o Agencji Rozwoju Szpitali


Członkowie sejmowej Komisji Zdrowia ponownie rozmawiali o przygotowywanej przez resort reformie szpitali. Posłowie chcieli się dowiedzieć, na jakim etapie są prace – wyjaśnił im to wiceminister zdrowia Sławomir Gadomski, przedstawiając szczegóły dotyczące ARS.

Więcej informacji na stronie - www.termedia.pl



(2021-07-08)

Bogaty i biedny – o rozwoju systemu ochrony zdrowia w Polsce


– To wielkie wyzwanie dla Ministerstwa Zdrowia i Narodowego Funduszu Zdrowia, aby równo traktować podmioty prywatne i publiczne oraz pozwolić na wdrożenie preferencji dla tych pierwszych, które zdecydują się na koordynację kluczowych obszarów ochrony zdrowia. Wyzwanie i konieczność – pisze Rafał Janiszewski w "Menedżerze Zdrowia".

Więcej informacji na stronie - www.termedia.pl



(2021-07-08)

Opozycja o reformie szpitali. "To będzie nepotyzm plus".


Sejmowa Komisja Zdrowia zajęła się w środę, 8 lipca, założeniami dotyczącymi reformy szpitali. Opozycja nie miała litości: "nowa reforma, która ma przykryć stary bałagan"; "fatalny dokument, fatalna koncepcja"; "Szkoda, że tyle lat realizowaliśmy zły projekt, a teraz będziemy robić jeszcze gorszy"; "Agencja Rozwoju Szpitali, to będzie nepotyzm plus".

Więcej informacji na stronie - www.rynekzdrowia.pl



(2021-06-15)


(21 IX 1959 - 23 VI 2020)



Życie tak szybko dobiegło końca…

W pierwszą rocznicę śmierci dr Sławomira Górnika w kaplicy szpitalnej zostaną odprawione msze św. w dniach 23 i 25 VI 2021 roku o godzinie 1100.

Zapraszamy do wspólnej modlitwy – Rodzina, Pracownicy Oddziału i Przyjaciele.





(2021-06-07)

Centralizacja czy racjonalizacja?


Odświeżanie map potrzeb zdrowotnych oraz wprowadzenie krajowych i wojewódzkich planów transformacji – to dwie główne zmiany, jakie przewiduje nowelizacja ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że to odgrzewany kotlet, ale analiza przepisów wskazuje jednak na konkretny kierunek zmian w organizacji systemu ochrony zdrowia – pisze Bernadeta Skóbel w „Menedżerze Zdrowia”.

Więcej informacji na stronie - www.termedia.pl



(2021-06-04)

Szpitalu, nie spełniasz wymagań jakościowych, zapomnij o pieniądzach z NFZ. Tak będzie?


Jeżeli szpital nie spełni kryteriów certyfikacyjnych, nie powinien liczyć na finansowanie z NFZ - mówi Rynkowi Zdrowia Bartłomiej Chmielowiec, Rzecznik Praw Pacjenta.

Więcej informacji na stronie - www.rynekzdrowia.pl



(2021-05-27)

Szpitale zostaną podzielone na cztery kategorie. Zdecyduje ich sytuacja finansowa


W najbliższych dniach poznamy plan reformy polskiego szpitalnictwa. Pracował nad nim zespół w Ministerstwie Zdrowia, powołany w grudniu ubiegłego roku.

Więcej informacji na stronie - www.rynekzdrowia.pl



(2021-05-13)

Regionalizacja szpitalnictwa


Osią planowania i organizacji systemu ochrony zdrowia powinien być region zapewniający optymalną sieć wysokospecjalistycznych ośrodków leczenia, odpowiedni do potrzeb potencjał łóżek intensywnej terapii, a także określone lokalnymi potrzebami zasoby szpitali dziennych, długoterminowych i pielęgnacyjno-opiekuńczych – pisze gen. prof. n. med. Grzegorz Gielerak w „Menedżerze Zdrowia”.

Więcej informacji na stronie - www.termedia.pl



(2021-05-11)

Życzenia z okazji Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki i Położnej


Z okazji Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki i Położnej składam serdeczne życzenia zdrowia, szczęścia, pomyślności oraz spełnienia oczekiwań w życiu osobistym i zawodowym.

Wasza codzienna, trudna i odpowiedzialna praca, życzliwość i zaangażowanie na rzecz ratowania zdrowia i życia zasługują na szczególny szacunek i podziękowanie.

W tym szczególnym dniu kieruję wyrazy uznania za wiedzę, troskę i umiejętność służenia chorym i cierpiącym.

 


życzy
Prezes Zarządu
Mariusz Paszko







(2021-05-10)

Szykuje się kadrowy przewrót w szpitalach?


Samorządy prowadzące szpitale liczą, że będą mogły swobodnie dysponować przyznaną im częścią pieniędzy z Krajowego Planu Odbudowy. Mogą się zawieść.

Więcej informacji na stronie - rynekzdrowia.pl



(2021-04-23)

Mapy potrzeb zdrowotnych będą 5-letnie. Posłowie w komisji zdrowia przyjęli poprawki


Sejmowa Komisja Zdrowia przyjęła w głosowaniu projekt zmian dotyczących map potrzeb zdrowotnych. Jedna z przyjętych poprawek dotyczy skrócenia czasu ustalenia mapy z 7 na 5 lat.

Więcej informacji na stronie - rynekzdrowia.pl



(2021-04-21)

Czy szpitale pochłonie czarna dziura?


– Gdyby nie trzecia fala pandemii, prawdopodobnie głównym tematem dyskusji o zdrowiu byłby projekt objęcia szpitali ujednoliconym nadzorem właścicielskim. Używany termin „centralizacja” dla starszych ma negatywne konotacje, przypominając okres realnego socjalizmu. U młodszych, wychowanych w atencji do wolnego rynku, też budzi złe emocje. Ustalmy zatem, o czym mówimy – pisze Maciej Biardzki w „Menedżerze Zdrowia”.

Więcej informacji na stronie - termedia.pl



(2021-03-31)





(2021-03-18)

Finansowanie szpitali a centralizacja


Zmiana struktury właścicielskiej nie rozwiąże problemów szpitalnictwa. Jednym z nich jest niedofinansowanie. Wprowadzając zmiany, trzeba policzyć związane z nimi koszty i zrekompensować je tym, którzy je mają ponosić, a tym rząd się nie zajął – mówi Bernadeta Skóbel z ZPP, potwierdzając to analizą raportów „Środki finansowe kierowane na lecznictwo szpitalne w Polsce na tle innych państw europejskich” i „Nakłady powiatów i miast na prawach powiatu na szpitale w latach 2015-2019”

Więcej informacji na stronie - termedia.pl



(2021-03-17)

Centralizacja tak, ale usług wysokospecjalistycznych


Zasadne może być scentralizowanie wszystkich usług wysokospecjalistycznych, tych najdroższych, wymagających, wysoko wykwalifikowanej kadry i drogiego sprzętu, a nie całego lecznictwa stacjonarnego, bo to może prowadzić do wielu błędnych rozwiązań i oznaczać cofnięcie się o kilkadziesiąt lat – ocenia prof. Paweł Mierzejewski, były zastępca dyrektora Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie, w „Menedżerze Zdrowia”.

Więcej informacji na stronie - termedia.pl



(2021-03-11)

OGŁOSZENIE
ZAMOJSKIEGO SZPITALA NIEPUBLICZNEGO
z dnia 11 marca 2021r.


W związku z planowaną kasacją dokumentacji medycznej pacjentów korzystających ze świadczeń zdrowotnych w 1999 r.
( hospitalizowanych w oddziałach szpitala) informujemy, że istnieje możliwość odbioru oryginału dokumentacji z tego okresu w terminie do 16 kwietnia 2021 r.

Wniosek o wydanie oryginału historii choroby należy składać w Sekretariacie Szpitala (budynek przychodni przy ul.Kilińskiego 4, II p. pok.201), lub bezpośrednio do Działu Nadzoru i Kontroli Wewnętrznej- Ruchu Chorych w godz. 8.00 - 15.00, w dni robocze.

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy o kontakt telefoniczny pod nr tel.(84) 677-50-19 lub (84) 677-50-17


Wniosek o wydanie oryginału historii choroby kliknij tutaj.



(2021-03-09)

Szczegóły centralizacji. Agencja Rozwoju Szpitali uporządkuje szpitalnictwo


Założenia reformy właścicielskiej szpitali zostaną przedstawione do końca marca. Powstanie Agencja Rozwoju Szpitali, która ma sprawować pieczę właścicielską nad całym systemem szpitalnictwa i poprawić nadzór - powiedział minister Adam Niedzielski w wywiadzie dla "Dziennika Gazety Prawnej".

Więcej informacji na stronie - rynekzdrowia.pl



(2021-03-08)

Z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet


Wszystkim Paniom składam najserdeczniejsze życzenia zdrowia, pomyślności i samych pięknych dni w życiu.
Życzę, by uśmiech towarzyszył w codziennych obowiązkach i byście zawsze czuły się Panie doceniane


Prezes Zarządu
Mariusz Paszko





(2021-03-01)

„Reforma szpitali w Polsce” – prezentacja Ministerstwa Zdrowia


Udostępniamy resortową prezentację, którą wiceminister Sławomir Gadomski omawiał podczas spotkania Konwentu Marszałków Województw i połączonych Komisji Zdrowia oraz Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej dotyczącego centralizacji szpitalnictwa – przedstawiono w niej trzy warianty reformy, wysokość zobowiązań placówek w stosunku do przychodów z NFZ z podziałem na strukturę właścicielską i oczekiwane efekty zmian.

Więcej informacji na stronie - termedia.pl






Archiwum
2022: 1..30 / 31..35
2021: 1..30 / 31..36
 

Poczta szpitalna:

Aktualności
Konwent szpitali
Informacje o spółce
Historia
Oddziały / Działy
Ogłoszenia / Konkursy
Cennik usług
Zamówienia publiczne
Mapka szpitala
Obowiązek informacyjny
Kontakt / Spis telefonów
Informacje dla Pacjentów
Biuletyn Informacji Publicznej
Projekty Unijne
Projekty współfinansowane
Konferencje
Oferty pracy
Ankieta dla pacjentów
Dobry posiłek
Działania antykorupcyjne
E-portal
System Zarządzania Jakością